Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

suzuki dl650 paslanma - alsam mi almasam mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    selamlar. bi vstrom icin gorucuye gittim bu gun. motor 1 yildir kullanilmamis, oncesinde de calisir durumdaymis. simdi de calisiyor sikinti yok. fakat kapali alanda beklemesine ragmen arka amortisor ve frende paslanmalar var, fotograflarimi da cektim. ekzoz kotu durumda degil. bu parcalar bu sekilde kullanilir mi? kullanilmazsa temizlenmesi mi gerekir, degismesi mi?

https://eksiup.com/1780b8846182
    https://eksiup.com/af44f52e8550
    https://eksiup.com/780b8ad25906
    https://eksiup.com/858236d7e941

bi de sormak istedigim, motoru sogukken calistirinca bloktan degil de gostergelerin oradan gicirtiya benzer surekli bi ses geliyor. cok ciliz, sanki elektrikle calisan kucuk bi motor biseye surter gibi. veya gicirtili el arabalari gibi. o ne olabilir? motor hareket etmiyor bu ses gelirken.

tesekkurler simdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Paslı olan parçaların uzun ömürlülüğü için bakıma ihtiyacı vardır. Paslı olan parcalar sökülüp temizlenebilir, gerekirse boya da atılabilir. Ben ufak paslanmalar gördüğümde wd40 sıkar bezle güzelce temizlerim bir daha kolay kolay paslanmaz. Fotograftaki paslanmalar için bayaģı bir emek lazım.bana göre en zoru amortisör. Kolay gelsin.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    paslanmalar yüzeysel, sökülüp temizlenmesi gerekiyor. ancak temizletmezseniz de uzun süre idare eder.

yatan motorda bazı parçaların değişmesi gerekebilir, bunu pazarlıkta kullanın. almaya engel bir durum yok.

Fren paslanmış dediğin balata zaten.İkinci el motor aldığın zaman değiştirmen gereken parçalardan.Arka amortisörde haklısın ama yayda bi sıkıntı yok gibi.Yay paslı olsa kırılabilirdi ama orta kısım çok etkilemez zaten derine inmiş gibi gözükmüyo pas.Sirkeyi fırçayla sürüyosun paslı yerlere kurumasına izin vermiyosun sürekli sirkede bekliycek.En az 1 gün sirkede bekletiyosun.Ertesi gün eline bulaşık süngeri nin sert yeşil kısmını alıp pası temizliyosun.Pas mas kalmıyo.Sonra 1 paket karbonatı suya koyup karıştırıyosun sirke sürdügün yerleri birde karbonatlı suyla ıslatıyosun ki asit reaksiyonu bitsin.Yoksa sirke metal kısımları yemeye devam eder.Sorun çözülüyo.Sesi de bilmiyorum ama motordan gelmiyosa dert etme.Alırsan hayırlı olsun kazasız belasız kullan almazsan da Allah gönlüne göre versin.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    fotoğraflardaki paslı yerlerden sıkıntı yaşamazsın , motor çalışıp ısındıkça zamanla dökülür gider , göstergenin etrafındaki bazı ufak grenaj parçaları Vstrom da plastik kopçalarla montajlanmıştır , bir tanesi yerinden düşmüş olabilir , kafa demirinin bağlantısıda göstergelerin tam altında gevşemiş vs olabilir..

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    O söylediğin ses benzin pompasının sesi. Kontağı açtığın anda devreye girer 3saniye kadar çalışır ve durur. Motor çalıştıktan sonra sürekli çalışır, sıkıntı yok yani

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    fiyat uygunsa alınır binilir. vstrom kolay kolay bozulacak orası burası dağılacak motor değil. 2006model vstromum şuanda 80 bin civarında. halen taş gibi maşallah.

o paslı olan yerlere wd 40 bas tertemiz oluyor ben motorun metal kısımlarına komple basıyorum wd40 paslanma olmaz kolay kolay

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    hepsi yüzey pası gibi görünüyor
    manifoldu olduğu yerde diğer parçaları ise söküp temizlemek mümkün
    3.fotodaki metal kelepçe sızdırmış orada biraz hasar oluşturmuş ancak sorun olmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)