Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

PLAKAM DÜŞTÜ

Motovento
    REKLAM ALANI
    valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Selamlar,

Vida ile tutturulmuş sapasağlam olan plakamı, muayeneden geçebilmesi için yenileyip; özene bezene özel yaptırdığım plakalığa yaptıştırıp kullanıyordum. Plakalığın kırılması sonucunda plakam bugün 16:45-17:15 arasında Yenisahra-4.Levent arasında bir yerde düşmüş. Plakam 33 ile başlıyordu. Gören duyan olursa yazarsanız sevinirim. Yeni plaka yeni ruhsat işleri v.s. off...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25 & Honda XL 185S
    Bulamazsanız yeni plaka vermiyorlar ruhsat değiştirip yeni plaka numarası alıyorsunuz . Mühürlü plaka yapan kişilerden orjinal görünümlü alabilirsiniz n11 de bile var

Yeni plaka ve ruhsat işini biliyorum da plaka elimde olsa app yaparım belki ama bu plaka suçakarışırsa vs sorumluluk bende. Sanırım pek vakit geçirmeden emniyete gidip işlemlere başlayacağım...

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    geçmiş olsun.yakın zamanda bende plakamı düşürdüm.
    hemen en kısa zamanda baglı olduguguz karakola gidip plaayı düşürdügünüzü bildirin.
    en azında plakanız kötü niyetli kişilerin yaptıgı olaylardan sizi korur.tutanagıızı alınca 15 içinde yeni ruhsat ve plakanızı noterden çıkarın.
    yeni mevzuata göre ruhsat ve plaka çıkarma işlemini noterler yapıyor.daha önceden karakola gitmediyseniz sistemden sizin plakanın kayıp bilgisine uaşmadıgı için bir işlem yapmaz.
    app plaka işine hiç bulaşmayın.kaybolan plakanız başka motorda kullanılırsa o motorun tüm usulsuz cezaları size çıkar.
    yeni ruhsat ve plaka masrafı yaklaşık 160 tl tutuyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Takmatik plakalık mıydı?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni plaka ve ruhsat işini biliyorum da plaka elimde olsa app yaparım belki ama bu plaka suçakarışırsa vs sorumluluk bende. Sanırım pek vakit geçirmeden emniyete gidip işlemlere başlayacağım...
    Diyelim sende mavi ybr 125 ve 33xx001 plakan var. ve sen sokakta geçeren biri plakanı motorunu gördü. suç işleyecek adamda da mavi ybr 125 var. gitti internetten 33xx001 plakayı sariş verdi. ve suç işledi. kameralarda görünüyor. peki ozaman sıkıntı olmaz mı? bunun önüne geçebilir misin?

yani sistem çok saçma kaybolduğu için yeni ruhsat yeni plaka çıkartma olayı.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    speederbike
    Kamerada app plaka olduğu belli olmaz mı?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Yeni plakanız hayırlı olsun :(

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mühürlü orjinal plaka da basıyorlar. app deyince ike plasti plaka oalcak değil.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni plakanız hayırlı olsun :(
    Öyle birşeye gerek yok. APP plaka basanlara gidiyorsun. Onlar birebir orjinal mühürlü plaka basıyorlar. 40-50 liraya yeni plakanı alıyorsun. Bu kadar.
    www.arectron.com

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle birşeye gerek yok. APP plaka basanlara gidiyorsun. Onlar birebir orjinal mühürlü plaka basıyorlar. 40-50 liraya yeni plakanı alıyorsun. Bu kadar.
    Oh, ne kadar basit, ne ala hayat. Adama derlerki; “Bi’ zeki sensin ... keli.”
    Sonra birileri alıp kullansın orijinal plakayı, ceza yesin ama onun yerine bu arkadaş ödesin veya daha kötüsü, suç işlesin ama onun yerine bu arkadaş yatsın, değil mi?
    Taklitler Aslını Yüceltir!

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oh, ne kadar basit, ne ala hayat. Adama derlerki; “Bi’ zeki sensin ... keli.”
    Sonra birileri alıp kullansın orijinal plakayı, ceza yesin ama onun yerine bu arkadaş ödesin veya daha kötüsü, suç işlesin ama onun yerine bu arkadaş yatsın, değil mi?
    Ey klavye silahşörü arkadaşım O risk her zaman var. Bi zeki ben değilim bunu yapan çok fazla insan var. Bunun sonucunda başına her türlü iş gelebilir. Arkadaş bunun farkında, doğru olanı da yazmışlar zaten.. Ben seçenek sundum. İster yapar ister yapmaz.

Ek olarak son iki yıldır plaka değişikliği şart koşuldu daha öncesinde böyle bir zorunluluk yoktu. Tabi bu durum bu işlemi yasal kılmaz. İnsafiyet konu sahibinde.
    www.arectron.com

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasal değil.yakanirsaniz ,farkederler se iyi ceza yersiniz

Motosikleti
    speederbike
    İnisiyatif, insafiyet değil. Bu arada "Öyle bir şeye gerek yok" ibaresi, sonraki tüm açıklamalarınızla ters.

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen sene evimin önünde park halindeki aracımdan plakası söküldü. Sabah polise gidip durumu anlattım. Bize niye geldin napalım dediler.
    Yahu dedim adam belki kötü niyetli, belki bir işe karışacak, şikayetçi olayım dedim. Gerek yok sen emniyete git yeni plaka al diyip gönderdiler.
    Bir de o ara yeni bi yönetmelik çıkmıştı terör olaylarından ötürü. Plaka kayıplarında yeni plaka ve ruhsat verilecekti. Ama emniyetteki mal arkadaşlar bi haber olduğu için öyle bişey yok aynı plakandan bastıracan dedikleri için yenileyememiştim ruhsat ve plakayı.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Benim bir arkadaşın arabasının plakası aralıklarla iki kez çalındı.
    Arkasında örgüt işi çıktı.

Adamlar gece 01 gibi havalimanından araba kiralıyor, sonra ilk buldukları aynı marka model arabanın plakasını çalıp kendilerindeki arabaya takıyor.
    Bu plaka ile hırsızlık, gasp artık ne yapacaklarsa yapıp, öğleden sonra arabayı orjinal plakası ile iade ediyorlar.
    Dolayısı ile plaka ile ilgili işlemi yapman için birkaç saatin var, yoksa anlat derdini anlatabilirsen.

Motosiklette de benzer durum olabilir, en azından senin ifaden varsa karakolda bunu dayanak yapabilirsin.
    Aynı şey kimlik kaybetme işleminde de geçerli.
    Sen kimliğini kaybettiğin halde beyanda bulunmazsan adına çekilen krediler, verilen çekler, alınan telefon hatları ile ilgili işlem çok zor.
    Sahte imza üzerinden hak iddia etmen gerekiyor vs.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Emniyet e gittim 120 tl verdim yeni ruhsat verdi elime.
    25 de yeni plaka basıma verdim galiba.
    Harf marf her şey değişti.
    Güzelim plakam gitti.
    Emniyette ehliyet fotokopisi istiyorlardı.

Kendim de bastırabilirdim app falan ama Ben risk almak istemedim.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    yeni plaka çıkarmak en iyisi. kaybolduğu süreçte bir olaya karışsa sonradan açıklama yapmakta zorlanabilirsiniz.

Arkadaşlar yeni plaka çıkardım. Benzer durumla karşılaşan arkadaşlar için de güncel bilgi paylaşımı yapmak için özetleyeyim:
    Uyarılarınız üzerine plakanın başkası tarafından bulunarak kötüye kullanımı ihtimali için aynı akşam evime en yakın karakola gittim. Durumu izah ettim. Bize niye geldin dediler, yarın emniyet trafikte gereğini yapacağımı, fakat yarına kadar başkası tarafından kötüye kullanım durumu için beni korumak amacıyla zabıt tutturmak istediğimi söyledim. Plakanın tek mi çift mi olduğunu sordular (daha önce iki plakalı motosikletle karşılaştılar sanırım paralel evrende). Plaka tek dedim, muayene kağıdına bakıp doğrualamak istediler. Sonrasında birilerini arayıp sordular. Motor burada mı dediler, hayır otoparkta ama zabıt tutacaksanız getirebilirim dedim. Yok gerek yok dediler, yine anlamadım. En sonunda kendilerinin bişey yapamayacaklarını söylediler, trafikte ek-5 diye dir belge doldurmam gerektiğini söylediler. O saatte üşenmedim ikametgahımın bağlı olduğu emniyete gittim, trafik birimi 08:30-17:30 çalıştığından bişey yapamadım. Ertesi sabah ilk iş emniyete gittim. Durumu izah ettim, ruhsat ve kimlik fotokopisi ile plakayı kaybettiğime dair dilekçe doldurup imzaladım. Sisteme girişi yapıldı. Sonrasında online olarak yapılan işlemden sonra herhangi bir notere gidebileceğimi söylediler. Notere geçtim, 138 TL karşılığında yeni plaka verildi. Plaka basım kağıdını alıp plakayı bastırmaya gittim, 17 TL de oraya ödedim ve 155 TL' ye yeni bir plaka aldım. Ek-1, ek-5 vs doldurtup sigortacılara para bayılmaya gerek yok. Sonrasında plakanız değiştiğinden dolayı trafik poliçeniz için zeyilname yaptırmanız gerekiyor. Sigorta yaptırdığınız yer bu işlemi ücretsiz olarak yapıyor. Plakam 33 den 34 e döndüğü için 13,5 TL ek sigorta ödemesi çıktı. Şimdi sırada HGS işlemi var. Onun için de postaneye gitmem gerekiyor sanırım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sağlam bağladın mı
    başka bi plaka alıp vidalayıp bunu muayenelik yapacak mısın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler