Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

bemewe motorla ölümden dönen sürücü+18 +25+49

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 2. viteste bile olsa hızı en az 120 o devirde.
    Araç sürücüsü onun çok uzakta olduğunu düşünerek yola çıkıyor
    Hiç bir hatası yok bence arabanın,nizami şekilde şeride giriyor
    Trafik kurallarindan bir habersiniz asli kusur serit ihalalidir motorcu carpsa bile yuzde 75 hakli xikar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaçış yerinin olması vesaire şans tabi ama bu soğukkanlılık bile çoğu sürücüde yoktur.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Altında ki motora dua etsin.
    Eğitimli fln değil, bana kalırsa aşırı hızlı giriyor kavşağa.

Altında bi r25 olsaydı görürdüm ben onu o hızda sağ taraftaki yerleşim yeri içine kadar girerdi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 2. viteste bile olsa hızı en az 120 o devirde.
    Araç sürücüsü onun çok uzakta olduğunu düşünerek yola çıkıyor
    Hiç bir hatası yok bence arabanın,nizami şekilde şeride giriyor
    Eyvah eyvah eyvah. Bence ciddi bir şekilde yeniden kural eğitimi alın siz.

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvah eyvah eyvah. Bence ciddi bir şekilde yeniden kural eğitimi alın siz.

Harbiden yahu. Yani sağdan gelenin üstünlüğü ya da ana yoldan gelenin üstünlüğü falan yok mu? Hızı çok değildir diye yola dalabiliyoruz yani.

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Sadece şanslı bir sürücü. Bir sonraki kavşakta aynı şeyi yaşarsa bu kadar şanslı olmayabilir. Çarpsa da çok büyük bir kayıp olmazmış insanlık için

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kavşağa + onca tabelaya rağmen hız kesmemesi riskin asıl sebebi. Refleks ve manevra başarılı ama bu aksiyona gerek yok.

Motorla ne alakası var ? Merka ettim cbf olsa yada başka bişi ne farkedecekti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorla ne alakası var ? Merka ettim cbf olsa yada başka bişi ne farkedecekti
    Motorlardan bahsediyor cbf motormu
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Otomobil kesinlikle hatalı. Kavşaktan dönse bile göbeğe yakın şeritten devam etmesi gerekir. Karşı yola girecekse de yol tamamen boşalana kadar beklemesi lazım. Ancak motosiklet sürücüsünün otomobil hatalı diye, ana yol üzerinde bile olsa, kavşağa yaklaşırken hız kesmemesi de büyük hata. Üstelik kavşağı uzaktan da görüyor. Kavşaktaki aracın çıkıp çıkmayacağından emin olamazsınız.
    Şunu unutmayın, yol benim, bana yeşil yanıyor, diğeri kırmızıda geçti gibi hiçbir haklı durum mezar taşına yazılmaz.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    öngörü yok,, şansa kurtuluş .. kaçış noktası var evet .. ama daha risksiz ve doğru kaçış noktası arabanın sağı değil soludur .. araba kavşaktan zaten sağ şeride çıkacak mecbur .. analiz etmek burda bize düşmez gidonda değiliz motosiklet sürücüsü tecrübeli olmasa o pozisyonda gene kaza yapabilirdi

Özellikle kavşaklarda görünmeyeceğimizin ve aniden her an araç çıkabileceğinin ihtimalini düşünerek minimum risk hızına kadar düşülmeli.

Kavşaktan öylece çıkan aracın da kesinlikle hatalı olduğunu düşünüyorum çünkü yanındaki otobüs motoru ya da arkasından gelen herhangi bir aracı gördüğü için ilerlemiyor. Çıkan arabayı kullanan sığırda biraz bilinç olsa, kendinden yüksekten bakabilen otobüs ile aynı anda çıkardı.

Motosiklet sürücüsü de yüksek düzeyde hatalı, tecrübesine güvenip arsız şekilde aptal cesareti ile ilerliyor.
    Bence kaza olma olasılığı %80 iken %20lik şans faktörü sayesinde kurtuldu. Buradaki şansı ise kenardan geçerken zeminin nispeten daha düz oluşuydu.

Zıpkın gibi genç kardeşlerimiz var, buradaki yazılanları tecrübe olarak benimseyecek kadar bilgiye açlar.. bu yüzden bu videodaki sürücünün kazadan kaçabilmesinin nedenini tecrübeli olmasına bağlamayın, zaten öyle de değil..
    Herkese iyi forumlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı ihsansaglam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle kavşaklarda görünmeyeceğimizin ve aniden her an araç çıkabileceğinin ihtimalini düşünerek minimum risk hızına kadar düşülmeli.

Kavşaktan öylece çıkan aracın da kesinlikle hatalı olduğunu düşünüyorum çünkü yanındaki otobüs motoru ya da arkasından gelen herhangi bir aracı gördüğü için ilerlemiyor. Çıkan arabayı kullanan sığırda biraz bilinç olsa, kendinden yüksekten bakabilen otobüs ile aynı anda çıkardı.

Motosiklet sürücüsü de yüksek düzeyde hatalı, tecrübesine güvenip arsız şekilde aptal cesareti ile ilerliyor.
    Bence kaza olma olasılığı %80 iken %20lik şans faktörü sayesinde kurtuldu. Buradaki şansı ise kenardan geçerken zeminin nispeten daha düz oluşuydu.

Zıpkın gibi genç kardeşlerimiz var, buradaki yazılanları tecrübe olarak benimseyecek kadar bilgiye açlar.. bu yüzden bu videodaki sürücünün kazadan kaçabilmesinin nedenini tecrübeli olmasına bağlamayın, zaten öyle de değil..
    Herkese iyi forumlar...
    Forumun yarisi bahce hortumj kadar akilli degil agam sen ne anlatiyon hepsi kampana fren uzmani hepsi fisenk gibi abs den iyi fren yapan adamlar eger onlar olsaydi ohoo stoppie ile dururlardi

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Bazen bu forumdaki insanlara şaşırıyorum. Abuk sabuk yazılar herkes yorum yapmaya eleştirmeye bayılıyor en sevdiğimiz şey.

Hatta bazıları ölseydi bişey olmazdı önemli değil gibi şeyler yazmış. Nedir bu öfke kıskançlık anlamıyorum. Bir insanın ölmesinden bahsediyor bişey olmaz diyor gerçekten ne yazılır bu duruma bilmiyorum.

Bazılarıda tecrübesiz yolu okuyamıyor yazmış evet yaptığı hatalar var fakat adamın durumunu bilemiyoruz hiçbiriniz asla hata yapmazsınız zaten mükemmel motosiklet sürücülerisiniz adamın belki bir sıkıntısı oldu belki Allah korusun ailesinden birisine bişey oldu yetişmesi gerekiyor. Diğer kimsenin canına kast edecek bir hatası yok motosiklet sürücüsünün. Böyle bir durumdan sıfır tecrübe veya nitekim tecrübesiz birisinin o aradan kaçıp dengesini kaybetmemesi mümkün mü?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durup adama sövmedi, adamı dövmedi, aynasını kırmadı, camını kırmadı.

GoPro'su elinden alınmalı.
    valla o hızla ben olsam bende durmadan öyle basar giderdim, hani benzer olayı e-5 yolunda yaşadım, silivri otobüsüve beyaz bir linea makas gibi keseceklerdi beni ve aradan yaklaşık 100 km gibi bir hızla zor kurtuldum... işe gidiyordum ve hiç hız kesmeden devam ettim...

fakat diğer konuda yaptığım yorum ile bu çelişiyor dimi ama o konudaki gibi bir olay yaşamıştım onda da adam kaçmasaydı sağlam bırakmayacaktım şahsen...

yani futbol seviyorsan bilirsin bunu hani derler ya "atak geçti kardeşim" yani atak geçmiş daha dönecek vuracak edecek geçin abi o işi.

yakınken olur o.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı eran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harbiden yahu. Yani sağdan gelenin üstünlüğü ya da ana yoldan gelenin üstünlüğü falan yok mu? Hızı çok değildir diye yola dalabiliyoruz yani.
    200 km/h hızla geldiği için belki adam baktığı anda ufukta bile değil motor

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    @Huseyin9595

Mazlum edebiyatına gerek yok. Ülkemizde çok sevilir çok tutar ama burada yapmayın bari. Ayrıca neden kıskanayım adamı? Hemen bir kedi ciğer ilişkisi olayı???
    Neyse, buradaki olay hata değil umursamazlıktır, bana bişey olmazlıktır, ben süper sürücüyümcülüktür vs... Hayatını kaybeden bir sürü insan oldu üzüldüğümüz ama bu tiplere üzülmüyorum. Bana da siz garip geliyosunuz mesela. Kendi hayatını umursamayan birine bişey olması neden sizi bu kadar üzüyor?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Motorun hatası yüksek hız. Ancak biraz şans biraz da tecrübesi ile kurtarmış. Orda %90'ımız panik fren yapmaya çalışıp çakardık ben dahil. Fren yapmalıydı diyenler ölüsünüz şu an. Soldaki arabayı görür görmez yavaşlasa belki, ama yola çıkacağını düşünmemiş belli ki, bunlar anlık kararlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlardan bahsediyor cbf motormu
    düzgün konuş dandik absni kırarım

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    İşin numarası gidonun sağındaki nazarlıkta 😄

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)