Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet kullanmak tehlikelidir

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Motosiklet kullanmak tehlikelidir. Genel yargı ve genel kanı böyle. Evet gerçekten de tehlikelidir. Eğer daha önce bisikletten bile düşüp avuçlarınız soyulmadıysa eldiveni gereksiz bulur ve takmazsınız. Ayağınız kayıp yere düştüğünüzde bir kez bile başınızı çarpmadıysanız kask takmanın anlamsız olduğunu zannedersiniz. Ayağınız takıldığında bile düşmenin ne kadar acı verici olduğunu gördüyseniz ve birazcık aklınız varsa motosiklet üzerinde tam korumanın önemini bilirsiniz.
    Motosiklet tehlikelidir. Ama hayatın kendisi de tehlikelidir. Otomobil kazalarında hayatını kaybeden tanıdıklarım, motosiklet üzerinde ölenlerden daha çok. Yolda yürürken başına kaza gelen ve ölen de çok insan var.
    Tam korumayla binin, sıcak bunaltıyor, daralıyorum, rahat etmiyorum demeyin. Tepeden tırnağa vücudunuzu koruyun. Tişört-terlikle düşen yiğitlerin bebek gibi ağladığını da gördük. Havanız bir anda sönebilir. Anlamsız sürat yapmayın, takip mesafesini koruyun. Emniyet şeridini kullanıyorsunuz, polis de göz yumuyor madem, uçmayın o şeritte, sakin sakin gidin. Diğer motosikletlilerin de hakkına saygı gösterin. Yolların hakimi gibi davranıp diğer sürücüleri azdırmayın.
    İstisnalar hariç, sebepsiz yere motosiklet sıkıştıran çok azdır. Motosiklete biniyorsunuz diye herkes size hayranlık veya saygı duymaz. Sizin gösterdiğiniz saygı kadar saygı görürsünüz. Sürekli görünür olduğunuzu zannetmeyin. İhtimallerle değil, dikkatle sürün. Diğer sürücülerin ne yapacağını kestirmek zordur. Onların çok acemi, kör ve sağır olduğunu varsayın, ona göre gidin.
    Motosiklet tehlikelidir diye binmemek yerine tehlikeyi azaltın, riski düşürün.
    Motosiklete binmek keyif ve tutkuysa hakkını verin. Gergin halde motosiklet kullanmak keyif vermez. Yollarda keyif almak için sürün. Kendinizi başkasına kanıtlamak için değil.
    Hepiniz kazasız, belasız keyifli sürüşler.
    splender, kovboy03, aliozgun ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    her zaman diyorum motosiklete binmeyim de taksiye dolmusa mı bineyim? onlar cok daha tehlikeli. İlla araç kaza yapmasa bile söförleri çok saygısız çoğu sabıkalı insanlar(taksi sürücüleri genelde) size çatma ihtimali çok yüksek. Dolmuslar tıklım tıklım dolduruyor ayakta yolcu almalarının yasak olmasına ragmen illa nefes yoluyla o mikroplar gelyor sizi buluyor. Şimdi bana biri bana anlatsın taksi dolmus otobüs mü yoksa motosiklet mi daha tehlikeli ????
    Wing750 bunu beğendi.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Motorcu duası gibi olmuş sonları
    Wing750 bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Yaşamak öldürür. Varsın motosiklet tehlikeli olsun.
    kulspruta ve Wing750 bunu beğendiler.

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Yüzbinlerce km 4 teker tecrübem var.
    Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki;
    şehir içi yoğun trafikte veya uzun yolda hızlı akan trafikte bazen 4 teker araçları dahi fark edemediğim ve kazandan kıl payı kurtulduğum çok oluyor.
    Fark etmek istediğim halde kaçıyor bazen. Çünkü insan sürekli pür dikkat tüm çevresini algılar olmuyor olamıyor.
    4 teker gözden kaçabildiğine göre 2 teker hayli hayli gözden kaçıyor.
    "Araçlar beni fark etmek zorunda" gibi bir mantalite ölümümüze yol açabilir.
    Trafiği iyi okuyun ve ona göre hareket edin.
    Haklı ve ölü olmak yerine hayatta kalın
    Kural [ Z ], TIGERSHARK ve Wing750 bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kural [ Z ] ve Wing750 bunu beğendiler.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru. Ama forumdaki paylaşımlara da bakarsak, üyelerin çoğu demek istemiyorum, bir kısmı pek akıllıca kullanmıyor. Benim demek istediğim de bu.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her zaman diyorum motosiklete binmeyim de taksiye dolmusa mı bineyim? onlar cok daha tehlikeli. İlla araç kaza yapmasa bile söförleri çok saygısız çoğu sabıkalı insanlar(taksi sürücüleri genelde) size çatma ihtimali çok yüksek. Dolmuslar tıklım tıklım dolduruyor ayakta yolcu almalarının yasak olmasına ragmen illa nefes yoluyla o mikroplar gelyor sizi buluyor. Şimdi bana biri bana anlatsın taksi dolmus otobüs mü yoksa motosiklet mi daha tehlikeli ????
    1. Yazın ortasında dahi otobüse/minibüse/metrobüse binsem bir haftaya kalmadan hastalanıyorum. Ama kışın ortasında millet kat kat giyinip yolda titrerken ben +100km/h ile motosiklet üzerinde üşüsem dahi eve gelince burnum akmıyor.

2. Siz hiç sarhoş minibüs şoförünün minibüsüne, eroin sarılı kağıdı ağzında tüttüren taksicinin aracın içini o dumanla doldurduğu taksiye binmek durumunda kaldınız mı? Peki ya eşiniz, çocuğunuz bunu farketmediği halde bu durumda kaldıysa? Ben bunu yaşadığım için söylüyorum ki motosiklet genellikle şahsi otomobilinizden sonraki en güvenli taşıttır. Hatta bazı durumlarda otomobilden çok daha güvenli olduğu hissini yaşıyorum. Özellikle de olmadık bir araç sıkıştırdığında bir otomobilin geçemeyeceği yerden kaçtığımda.

3. Otobüste biri aksırıp tıksırsa (ki insanlık halidir olur, hatta bir elinde çanta poşet varsa diğer eliyle de tutunuyordur ağzını da kapatmayı bilemez...) otobüsteki herkes hasta. Sonra eve gittiğinde evdekiler, oradan iş yerindekiler ve okuldakiler ve onları aileleri ve onların iş yerleri ile çevresi diye gider salgın yolu. Farkında değiliz ama farkında olmadan bundan da kurtuluyoruz. Bunca insanın ilaç masrafı ve sisteme bindireceği maddi yükten de (gerçi yurdumda kim bunun bilincinde bilinmez)

4. "-Hani var ya o motosikleti ve sürücüsünü sevmeyen, trafikte "ben duruyorsam sen de duracaksın" mantığı ile yol dahi vermeyen bazı otomobil şoförleri var ya hani. Bre hıyar(salatalık olan, hani ot, sebze olanı diyorum, badem de derler ama irisinden). O motosikletle sıyrılmasam aradan, ben de senin gibi arabayla trafikteydim ki o trafikte daha çok zaman harcamana neden olurdum. Kafanda beyin yerine ot yoksa, yol vermesen de saygı duy biraz." diye bağırmak geliyor içimden.

Sanırım yeterli cevaptır
    kefkes, figoksel, mombohunter ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    MT-07
    Aksırma tıksırmayı, üst üste alt alta sarılıp gitmeyide geçtim. Kötü koku ve aşırı parfüm kokusu beni mahvediyor. Alerjik bir bünyeye sahibim ve yanımda birinin parfümü beni bunaltıyorsa tüm yol boyunca burnumu çeke çeke gariban gariban nefes almaya çalışarak o yolculuğu bitirmek nedir bilirler mi acaba?
    ufoz, yawuz58 ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Yazın ortasında dahi otobüse/minibüse/metrobüse binsem bir haftaya kalmadan hastalanıyorum. Ama kışın ortasında millet kat kat giyinip yolda titrerken ben +100km/h ile motosiklet üzerinde üşüsem dahi eve gelince burnum akmıyor.

2. Siz hiç sarhoş minibüs şoförünün minibüsüne, eroin sarılı kağıdı ağzında tüttüren taksicinin aracın içini o dumanla doldurduğu taksiye binmek durumunda kaldınız mı? Peki ya eşiniz, çocuğunuz bunu farketmediği halde bu durumda kaldıysa? Ben bunu yaşadığım için söylüyorum ki motosiklet genellikle şahsi otomobilinizden sonraki en güvenli taşıttır. Hatta bazı durumlarda otomobilden çok daha güvenli olduğu hissini yaşıyorum. Özellikle de olmadık bir araç sıkıştırdığında bir otomobilin geçemeyeceği yerden kaçtığımda.

3. Otobüste biri aksırıp tıksırsa (ki insanlık halidir olur, hatta bir elinde çanta poşet varsa diğer eliyle de tutunuyordur ağzını da kapatmayı bilemez...) otobüsteki herkes hasta. Sonra eve gittiğinde evdekiler, oradan iş yerindekiler ve okuldakiler ve onları aileleri ve onların iş yerleri ile çevresi diye gider salgın yolu. Farkında değiliz ama farkında olmadan bundan da kurtuluyoruz. Bunca insanın ilaç masrafı ve sisteme bindireceği maddi yükten de (gerçi yurdumda kim bunun bilincinde bilinmez)

4. "-Hani var ya o motosikleti ve sürücüsünü sevmeyen, trafikte "ben duruyorsam sen de duracaksın" mantığı ile yol dahi vermeyen bazı otomobil şoförleri var ya hani. Bre hıyar(salatalık olan, hani ot, sebze olanı diyorum, badem de derler ama irisinden). O motosikletle sıyrılmasam aradan, ben de senin gibi arabayla trafikteydim ki o trafikte daha çok zaman harcamana neden olurdum. Kafanda beyin yerine ot yoksa, yol vermesen de saygı duy biraz." diye bağırmak geliyor içimden.

Sanırım yeterli cevaptır
    Kesinlikle kaleminize sağlık

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Motosiklet kullanmak çok tehlikelidir, hatta öldürür. Ama ölmek için yaşamak gerek. Arkadaşım öldü, arkadaşımın 16 yaşındaki çocuğu öldü, tanıdıklarım öldü bu motosiklet yüzünden. Ama ölmek için yaşamak lazım. Kaç kere kaza atlattım, kaç kere yok sayıldım, kaç kere nabzım iki yüzü vurdu bu şeytanarabası yüzünden. Arabamla atlattığım kazalardan çok daha azını yaşadım, çok daha az tehlike atlattım bu mereti sürme sevdasından. Ayaklarım yere değmeyecek kadar küçüktüm iki tekere binmeye başladığımda, hala binmeye çalışıyorum. Arabada kullanıyorum bir yerlere gitmek için, ama motosiklette yaşadığımı anlıyorum. Motosiklet çok ama çok tehlikeli, öldürür. Türkiye’de yılda yedi bin kişi trafik kazalarında ölüyor. Kaçı motosikletli acaba? Daha geçen Cuma tali yoldan çıkan iki araba yüzünden arabamla kaza tehlikesi atlattım, yoluma çıktılar önümü kestiler, az dikkatsiz olsam belki bu kelimeleri yazamıyordum. Ben motosiklette aldığım yaşam tadını başka bir binekte alamadım. İlk kez bir programda duymuştum motosiklet için kullanılan bu cümleleri; Motosiklet giyinik olarak yapılan en büyük zevk alma faaliyetidir. Motosiklete binin dostlar, tedbirli olun, önleminizi alın. Ölüm bizi bir gün bir yerde yakalayacak. Bu, neden zevk aldığımız bir şeyi yaparken olmasın?
    Wing750 bunu beğendi.
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Trafikte aralardan dikkatli giderek aşırı hız yapmayarak, kavşaklar da o yollara ne denir tam bilmiyorum ama + bu şekilde ki yollarda dikkatli geçtiğin sürece büyük araçlara dikkat edip ekipmanını giydiğin taktirde imkanın varsa eğitim aldığın takdirde ben pek bir şey olacağını sanmıyorum.

Tabii ki olacağı varsa o kaza olacak öleceğimiz varsa öleceğiz ama biz o riski en az indirmek zorundayız.

Örneğin hızlı gidesim yok veya benim motor e5 e pek uygun bir motor değil 100 den sonra canı bitiyor bende yan yollardan gidiyorum bazen boş olunca e5 e giriyorum arkadan sıkıştırma veya bi araç makas atarken bana çarpma ihtimalini en aza indiriyorum.

Aralardan geçerken hızımı 10-20 km yi geçmeyecek şekilde ayarlıyorum arkamda motosiklet varsa ona yol veriyorum geçiyor gidiyor ben yavaş ama güvenli evime okuluma işime vb gidiyorum.

Belki 10 dakika kaybediyorum ama kaza yapıp günlerce yataktan yatmaktan iyidir.

Ha motorum 150 cc bende isterim 600 lük 1000 lik kullanmak ama hem maddiyat hem tecrübe yok o yüzden uzak duruyorum şimdilik öyle hayallerden.

Aç gözlü olmamak lazım bence bu konularda sonu Allah korusun ölümle bitiyor ben görüyorum adam 10 20 yıllık motorcu tecrübesi parası var cc büyütmüyor bence yazık 600 lük 1000 lik motorların İstanbul da trafikte çürümesi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Motosiklet için bu kadar güzelleme yapmak iyi hoşta.Yapılan km göre motosikletle kaza yapma oranı yüksek.Bu istatiksel olarakta bir gerçek.Motosikletin avantajları bu tehlikeyi azaltmaz.
    Bence tehlikeli olduğunu kabul etmek ve bunun farkında olarak sürmek daha güvenli sürmemize sağlar.
    kovboy03, hasmet ve Wing750 bunu beğendiler.

Motosikleti
    sym fiddle 3
    45 yıldır 2 teker 4teker araç kullanırım bence 2 tekerde 250cc üstü gereksiz gerçi bende 750cc ye kadar kullandım ama şimdi 125lik yetiyor
    kovboy03 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii ki motosiklet. ölüm riski bariz cok daha yuksek. Saygisizlik oldurmez, birinin size çatmasi oldurmez, otobuste dolmusta yaninizdakinde Ebola yoksa olmezsiniz. Motosiklet oyle degil.

Hepimiz seviyoruz motosikleti. Ancak hayalperest olmak yerine realist olmakta fayda var. Riskleri kucuk gormek yerine riskleri bilerek kullanmak cok daha saglikli.
    okanbagiscan ve gokhanakarsu bunu beğendiler.

travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Daha yarim saat once trafik isiklarindan saga dondum ve ters yonden gelen scooter ile burun buruna geldik. Herkes biraz daha duyarli ve kuralci olsa bu basliga da bu yorumlara da gerek kalmayacak.
    Wing750 bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    herşeyi tehlikeli hale getirenler insanlar
    Wing750 bunu beğendi.

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksırma tıksırmayı, üst üste alt alta sarılıp gitmeyide geçtim. Kötü koku ve aşırı parfüm kokusu beni mahvediyor. Alerjik bir bünyeye sahibim ve yanımda birinin parfümü beni bunaltıyorsa tüm yol boyunca burnumu çeke çeke gariban gariban nefes almaya çalışarak o yolculuğu bitirmek nedir bilirler mi acaba?
    aynısı ben hele birde araçta sigara içilmişse çok rahatsız oluyorum sigara içtiğim halde araç sürücüleri sigara içiyor birde kokuyu bastırsın diye koku sıkıyorlar ne kokuyor belli değil iğrenç geliyor bana

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tehlikesi bi yana; trafikte hiçbir şeyden korkmam iki tekerli hanzolardan korktuğum kadar.
    Wing750 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler