Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet kullanmak tehlikelidir

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte aralardan dikkatli giderek aşırı hız yapmayarak, kavşaklar da o yollara ne denir tam bilmiyorum ama + bu şekilde ki yollarda dikkatli geçtiğin sürece büyük araçlara dikkat edip ekipmanını giydiğin taktirde imkanın varsa eğitim aldığın takdirde ben pek bir şey olacağını sanmıyorum.

Tabii ki olacağı varsa o kaza olacak öleceğimiz varsa öleceğiz ama biz o riski en az indirmek zorundayız.

Örneğin hızlı gidesim yok veya benim motor e5 e pek uygun bir motor değil 100 den sonra canı bitiyor bende yan yollardan gidiyorum bazen boş olunca e5 e giriyorum arkadan sıkıştırma veya bi araç makas atarken bana çarpma ihtimalini en aza indiriyorum.

Aralardan geçerken hızımı 10-20 km yi geçmeyecek şekilde ayarlıyorum arkamda motosiklet varsa ona yol veriyorum geçiyor gidiyor ben yavaş ama güvenli evime okuluma işime vb gidiyorum.

Belki 10 dakika kaybediyorum ama kaza yapıp günlerce yataktan yatmaktan iyidir.

Ha motorum 150 cc bende isterim 600 lük 1000 lik kullanmak ama hem maddiyat hem tecrübe yok o yüzden uzak duruyorum şimdilik öyle hayallerden.

Aç gözlü olmamak lazım bence bu konularda sonu Allah korusun ölümle bitiyor ben görüyorum adam 10 20 yıllık motorcu tecrübesi parası var cc büyütmüyor bence yazık 600 lük 1000 lik motorların İstanbul da trafikte çürümesi.
    125 cc' den 700 cc' ye birden fazla motosikletim var. En sık kullandığım ve kullanmayı sevdiğim ise sadece 150cc olan çirkin kral CBF150' dir. Yüksek hacimli bir motosikletin yakıt ve tüm giderleri daha yüksektir. Birçok yüksek cc motosiklet şehir içinde kullanıma uygun değildir. Özellikle SS sınıflarında 80-110 km/h ve altında birkaç dakikalık sürüş motorun hararet yapmasına ve ciddi arızalara neden olabilir.

Yüksek hacimli motosikleti olan bilinçli bir çok kullanıcı, özellikle de ağırlıklı olarak şehir içinde motosiklet kullanıyorsa mutlaka 250cc veya altı en az bir motosikleti daha vardır emin olun. Sevmediğim bir markanın sevdiğim ve sağlam bir modelini kullanıyorsunuz. Motosikletinizi yükseltseniz de elinizdekini satmayın derim, bu da küçük bir not olarak kalsın
    frankestayn1 bunu beğendi.
    ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 cc' den 700 cc' ye birden fazla motosikletim var. En sık kullandığım ve kullanmayı sevdiğim ise sadece 150cc olan çirkin kral CBF150' dir. Yüksek hacimli bir motosikletin yakıt ve tüm giderleri daha yüksektir. Birçok yüksek cc motosiklet şehir içinde kullanıma uygun değildir. Özellikle SS sınıflarında 80-110 km/h ve altında birkaç dakikalık sürüş motorun hararet yapmasına ve ciddi arızalara neden olabilir.

Yüksek hacimli motosikleti olan bilinçli bir çok kullanıcı, özellikle de ağırlıklı olarak şehir içinde motosiklet kullanıyorsa mutlaka 250cc veya altı en az bir motosikleti daha vardır emin olun. Sevmediğim bir markanın sevdiğim ve sağlam bir modelini kullanıyorsunuz. Motosikletinizi yükseltseniz de elinizdekini satmayın derim, bu da küçük bir not olarak kalsın
    Katılıyorum, teşekkür ederim

Benim de ilk motorum çok şükür hiç yolda bırakmadı o kadar acemiliğimi üzerinde atmama rağmen inşallah maddi sıkıntıya vs girmem onun haricinde asla satmayı düşünmüyorum kalsın kenarda ileride çok değerlenir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Özellikle SS sınıflarında 80-110 km/h ve altında birkaç dakikalık sürüş motorun hararet yapmasına ve ciddi arızalara neden olabilir.
    Bunu acabilir misiniz? Grup suruslerinde gidecegimiz yere kadar sehir icinde neredeyse 1 saat bu sekilde kullaniyoruz. Cogumuz 600+cc SS kullaniyor. Bir kere bile yolda kalan olmadi. Japon mali modern bir SS'in "80-110 km/h ve altında birkaç dakika" kullanmayla hararet yapip ciddi ariza vermesi cok makul gelmiyor bana acikcasi.
    viper17 bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Arkadaş ,eş dost ortamın da motosiklet ile ilgili tavsiye isteyen herkese söylerim. Motosiklet de kaporta sen değilsin aldığın önlemler. Sen ne kadar korumaya önem gösteriyorsan,ne kadar trafik kurallarına uyuyorsan,ne kadar süratine dikkat ediyorsan,ne kadar trafikte olabilecekleri öngörüyorsan o kadar kaportan kalın olur.Bunları yapıyoruz diye başımıza iş gelmeyecek diye bir kanun yok ama 50 kere gelecekse 1 2 kere gelir. O yüzden herkesin motosikletin verdiği gaza gelmemesini rica ederim. Kazasız belasız sürüşler.
    Wing750 bunu beğendi.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş ,eş dost ortamın da motosiklet ile ilgili tavsiye isteyen herkese söylerim. Motosiklet de kaporta sen değilsin aldığın önlemler. Sen ne kadar korumaya önem gösteriyorsan,ne kadar trafik kurallarına uyuyorsan,ne kadar süratine dikkat ediyorsan,ne kadar trafikte olabilecekleri öngörüyorsan o kadar kaportan kalın olur.Bunları yapıyoruz diye başımıza iş gelmeyecek diye bir kanun yok ama 50 kere gelecekse 1 2 kere gelir. O yüzden herkesin motosikletin verdiği gaza gelmemesini rica ederim. Kazasız belasız sürüşler.
    Buraya küçük bir ekleme yapayım. Otomobilde güvende olduğunu düşünüp kemer takmayanlar, motosiklet kullananlardan daha çok risk alıyor. Biraz fikir edinmek isteyenler NCAP test videolarına bir göz atsın.
    Her zaman mümkün olan maksimum güvenliği alın.
    chaqalqarlos bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu acabilir misiniz? Grup suruslerinde gidecegimiz yere kadar sehir icinde neredeyse 1 saat bu sekilde kullaniyoruz. Cogumuz 600+cc SS kullaniyor. Bir kere bile yolda kalan olmadi. Japon mali modern bir SS'in "80-110 km/h ve altında birkaç dakika" kullanmayla hararet yapip ciddi ariza vermesi cok makul gelmiyor bana acikcasi.
    1000RR ile 70-80 km/h sabit hızda 10 dakika gitmeyi deneyerek test edebilirsiniz. Anladığım kadarı ile mühendis arkadaşlar ağırlıklı olarak sürat ve pist için tasarlanan bu makinenin radyatör fan hava akış miktarını ve devirdaim debisini buna göre tasarlamışlar(kim bilir daha neleri neleri). Bir mt-10' da düşük hız kullanımında çıkmayan hararet sorununu honda' nın bu cici aletinde yaşadığımız için belirtmek istedim. Elbette ki her markanın her modeli için durumun aynı olduğunu düşünmüyorum lakin özellikle yüksek hacimli SS motosikletlerde genellikle aynı sorunu yaşayan başka arkadaşlarımın da olduğunu göz önüne alırsak genel durum bu.
    ...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    1. Yazın ortasında dahi otobüse/minibüse/metrobüse binsem bir haftaya kalmadan hastalanıyorum. Ama kışın ortasında millet kat kat giyinip yolda titrerken ben +100km/h ile motosiklet üzerinde üşüsem dahi eve gelince burnum akmıyor.

2. Siz hiç sarhoş minibüs şoförünün minibüsüne, eroin sarılı kağıdı ağzında tüttüren taksicinin aracın içini o dumanla doldurduğu taksiye binmek durumunda kaldınız mı? Peki ya eşiniz, çocuğunuz bunu farketmediği halde bu durumda kaldıysa? Ben bunu yaşadığım için söylüyorum ki motosiklet genellikle şahsi otomobilinizden sonraki en güvenli taşıttır. Hatta bazı durumlarda otomobilden çok daha güvenli olduğu hissini yaşıyorum. Özellikle de olmadık bir araç sıkıştırdığında bir otomobilin geçemeyeceği yerden kaçtığımda.

3. Otobüste biri aksırıp tıksırsa (ki insanlık halidir olur, hatta bir elinde çanta poşet varsa diğer eliyle de tutunuyordur ağzını da kapatmayı bilemez...) otobüsteki herkes hasta. Sonra eve gittiğinde evdekiler, oradan iş yerindekiler ve okuldakiler ve onları aileleri ve onların iş yerleri ile çevresi diye gider salgın yolu. Farkında değiliz ama farkında olmadan bundan da kurtuluyoruz. Bunca insanın ilaç masrafı ve sisteme bindireceği maddi yükten de (gerçi yurdumda kim bunun bilincinde bilinmez)

4. "-Hani var ya o motosikleti ve sürücüsünü sevmeyen, trafikte "ben duruyorsam sen de duracaksın" mantığı ile yol dahi vermeyen bazı otomobil şoförleri var ya hani. Bre hıyar(salatalık olan, hani ot, sebze olanı diyorum, badem de derler ama irisinden). O motosikletle sıyrılmasam aradan, ben de senin gibi arabayla trafikteydim ki o trafikte daha çok zaman harcamana neden olurdum. Kafanda beyin yerine ot yoksa, yol vermesen de saygı duy biraz." diye bağırmak geliyor içimden.

Sanırım yeterli cevaptır
    Herkes ev ofis çalışsın. Düşünün işyerinde yan masadaki hapşırıyor, size de geçer. Oysa ev ofis olsa, oh mis.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    1000RR ile 70-80 km/h sabit hızda 10 dakika gitmeyi deneyerek test edebilirsiniz. Anladığım kadarı ile mühendis arkadaşlar ağırlıklı olarak sürat ve pist için tasarlanan bu makinenin radyatör fan hava akış miktarını ve devirdaim debisini buna göre tasarlamışlar(kim bilir daha neleri neleri). Bir mt-10' da düşük hız kullanımında çıkmayan hararet sorununu honda' nın bu cici aletinde yaşadığımız için belirtmek istedim. Elbette ki her markanın her modeli için durumun aynı olduğunu düşünmüyorum lakin özellikle yüksek hacimli SS motosikletlerde genellikle aynı sorunu yaşayan başka arkadaşlarımın da olduğunu göz önüne alırsak genel durum bu.
    Açıkçası kullandığınız motosiklette bir problem var büyük ihtimalle (su soğutma sisteminde hava, arızalı sensör, vs.)

Değil 70-80'le giderken, trafikte rolantide bile soğutma sisteminin baş edemeyeceği hararet normal değil.

SS'ler sadece pist değil, yasal olduğu için trafik için de düşünülerek üretiliyor. Hele hele Honda bayağı dikkat ediyor soğutma olayina.
    viper17 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası kullandığınız motosiklette bir problem var büyük ihtimalle (su soğutma sisteminde hava, arızalı sensör, vs.)

Değil 70-80'le giderken, trafikte rolantide bile soğutma sisteminin baş edemeyeceği hararet normal değil.

SS'ler sadece pist değil, yasal olduğu için trafik için de düşünülerek üretiliyor. Hele hele Honda bayağı dikkat ediyor soğutma olayina.
    Arkadaş yanlış hatırlıyor olabilir zira racing motor değilde sürücüsü hararet yapar yoğun trafikte

heleki yaz mevsiminde önce bacaklara , ilerleyen dakikalarda da apış arasına doğru baya bir ısı yayılır , hararet 110 derecelere çıktığında fan açar ve tam işkenceye döner ss veya dört silindir çıplaklar..

soğutma sistemi sağlam makina fan açar kapar bu şekilde saatlerce çalışır ,

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler