Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Fuarından Motosiklet Almak

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, kardeşlerim abilerim 2019 fuarından motosiklet almak istiyorum daha önce fuardan motosiklet alan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Bu işlerin ekserisi para çokomeldir

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Fuara kısıtlı sayıda yeni yılın modelleri gelir, daha çok mevcut senenin modelleri sergilenir. Mevcut senenin modelini biraz daha ucuza alabilirsiniz.
    Muhammetgzl bunu beğendi.

Dediğinizi anlamadım

Motosikleti
    R25
    Diyor ki fuardaki motorlar genelde 2018 model olur diyor. 2018 ve 2019 modeller sergilenir siz fuarı beklemeden alın yeni gelen modellerin fiyatı fuarda belli olmaz.

Alıntı yapmayı unutmuşum çokomeldir diyen arkadaşa demek istemiştim. 2019 model alacağım için daha önce alanlar var ise avantajları neler sadece bayi fiyatı almıyorlar diye biliyorum ve satış süreci nasıl ilerliyor? Fuardan alan birileri varsa diye bu konuyu açtım çünkü benim ilk olacak herhangi bir pürüzle karşılaşmak istemem. Mesela motor hemen teslim ediliyor mu gib gibi

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Muhammetgzl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı yapmayı unutmuşum çokomeldir diyen arkadaşa demek istemiştim. 2019 model alacağım için daha önce alanlar var ise avantajları neler sadece bayi fiyatı almıyorlar diye biliyorum ve satış süreci nasıl ilerliyor? Fuardan alan birileri varsa diye bu konuyu açtım çünkü benim ilk olacak herhangi bir pürüzle karşılaşmak istemem. Mesela motor hemen teslim ediliyor mu gib gibi
    Benim bildiğim ilk sıralara yazılırsın, ilk seride öncelik senin olur. Olduki fuardaki modeli satmaya karar verirler ise hemen işlemlere başlatılır ve verilir die biliyorum.

Motosikleti
    cıks
    alacağın modeli aşşağı yukarı kafanda netleştirdin mi?

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alacağın modeli aşşağı yukarı kafanda netleştirdin mi?
    Büyük ihtimalle Yamaha r25 tabi diğer modellerde olabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Büyük ihtimalle Yamaha r25 tabi diğer modellerde olabilir
    Kac para olursa olsun hep alici var r25 e

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı yapmayı unutmuşum çokomeldir diyen arkadaşa demek istemiştim.
    Cem Yılmaz'ın "paraçokomel eğrisi" lafına atıfta bulunmuş.

3.40 dakika da ayrıntısı mevcut
    Muhammetgzl bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Fuarda öyle aman aman indirim olacak diye giderseniz hayak kırıklığı yaşayabilirsiniz. Anca stokta kalmış 2017 modelleri indirimli alma imkanı olabilir. Ekipmanlarda bile indirim yalan. en fazla %10-15 yapıyorlar fiyatlar hep Euro olduğundan hiç bir şey anlamıyorsunuz.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    2015 fuarında 2014 model Suzuki Inazuma aldım. Kayınbiraderim 2017 fuarında Hero Hunk aldı.

Yoğun ve uzun araştırmalar sonucu inazuma almaya karar verdim. Fuarda Suzuki standına gidip stand da bulduğum birisine inazuma alacağımı ilettim. Tamam dedi, biraz motoru tanıttı, pazarlık yaptık 12.500 tl idi sanırım, anlaştık. 1.000 tl kaparı verdim. 11.500 sonra verilecek, renk, marka-model ve hediye aksesuarlar sözleşmeye yazıldı. 1 haftaya alırsın dedi, gittim. Meğer adam Bursa bayisiymiş. Motoru, aksesuarlarla birlikte paketleyip İstanbul'da bayiye gönderecek, İstanbul bayisi aksesuar montajı yapıp plaka-ruhsat çıkarıp bana verecekmiş. Haydaaa!!! Bursa bayisi sağolsun 1 haftada falan İstanbul'a gönderdi motoru. Buradaki bayi de bana diyor "neden Bursa'dan aldın motoru keşke standda bizden alsaydın" Ne bileyim olm Suzuki'nin böyle anlamsız bir hareket yapacağını? Zaman, renk, aksesuar olarak bir sorun yaşamadım. Sözleşmeye açıkça yazdırdığım şekilde ve fiyatta, belirtilen sürede motorumu aldım. Motosikleti Mart ayında aldım ama meğer motosiklette usul, satıcının mtv ödememesiymiş. Araba alsanız aylardan Haziran ise misal, adam hem geçmiş Ocak'ı hem de gelecek Temmuz'u ödüyor. Motorda teslim tarihinden önceki mtv bile ödenmiyor.

2017 de kayınbiradere motor almak için Hero standına gittik. Anlaştık yazdık-çizdik. Fuardaki görevli parayı şimdi getir, motoru şimdi al dedi. Parayı 1-2 gün içerisinde verdik motoru 10 gün sonra ancak alabildik. Faturaya şase no elle yazılmış. Yanlış yazılmış. Emniyette "Türkiye'ye belirtilen şase no ya sahip bir araç girmemiş" dediler. Bayiye söyledik, birkaç günde düzelttiler. Plaka çıkartmak için ikametgahınızın olduğu yerde randevu almanız gerekiyor. Alınmıyor, dolu. Başka yerden alıp gittik, memur kabul etmedi. Bu muamelecilerin dosyalar dolusu ruhsat-plaka işlemleri için nasıl randevu akıp işlerini halledebildiklerine anlam veremedik, şaşırdık kaldık. Plakasız gezdiğimiz gün 10-15 oldu. Plaka bölümüne "bu motosiklete kendi imkanlarımla plaka çıkartamamaktayım" yazmayı düşündüm. Sonra aklıma bazı fikirler geldi. Bir arkadaşın arkadaşını bulduk, alakasız biryerden plaka ve ruhsatımızı çıkarttık ve gün batımına doğru yol aldık. Hatta konuyla ilgili bir paylaşımım var.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...im-lutfen.html

Fuardan motor alınacaksa hangi bayiden ve ne zaman teslim alınacağı, üzerinde hangi aksesuarların olacağı, geçmiş MTV, konuşulan stand görevlisinin hangi il ve ilçe bayisi olduğu konuşulmalı, sözleşmeye yazdırılıp altına imza attırılmalı.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alacağınız motora karar verdiyseniz diğer bayilere de sormadan fuara gitmeyin. Çok fark olmadığını göreceksiniz. Belki başka bayi daha bile ucuza verebilir o günün piyasa koşullarına göre.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Geçtiğimiz yıl crf250 rally'nin liste fiyatı 23 iken 19.500e stoğunda olan bayilerinkini sattırmışlardı. Her marka modelde böyle indirim olmuyor tabi ki. Bir de Dorsoduro 900'ü 49bin liraya satmışlardı, o aklımda kalmış Zalım aprilia
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 fuarında 2014 model Suzuki Inazuma aldım. Kayınbiraderim 2017 fuarında Hero Hunk aldı.

Yoğun ve uzun araştırmalar sonucu inazuma almaya karar verdim. Fuarda Suzuki standına gidip stand da bulduğum birisine inazuma alacağımı ilettim. Tamam dedi, biraz motoru tanıttı, pazarlık yaptık 12.500 tl idi sanırım, anlaştık. 1.000 tl kaparı verdim. 11.500 sonra verilecek, renk, marka-model ve hediye aksesuarlar sözleşmeye yazıldı. 1 haftaya alırsın dedi, gittim. Meğer adam Bursa bayisiymiş. Motoru, aksesuarlarla birlikte paketleyip İstanbul'da bayiye gönderecek, İstanbul bayisi aksesuar montajı yapıp plaka-ruhsat çıkarıp bana verecekmiş. Haydaaa!!! Bursa bayisi sağolsun 1 haftada falan İstanbul'a gönderdi motoru. Buradaki bayi de bana diyor "neden Bursa'dan aldın motoru keşke standda bizden alsaydın" Ne bileyim olm Suzuki'nin böyle anlamsız bir hareket yapacağını? Zaman, renk, aksesuar olarak bir sorun yaşamadım. Sözleşmeye açıkça yazdırdığım şekilde ve fiyatta, belirtilen sürede motorumu aldım. Motosikleti Mart ayında aldım ama meğer motosiklette usul, satıcının mtv ödememesiymiş. Araba alsanız aylardan Haziran ise misal, adam hem geçmiş Ocak'ı hem de gelecek Temmuz'u ödüyor. Motorda teslim tarihinden önceki mtv bile ödenmiyor.

2017 de kayınbiradere motor almak için Hero standına gittik. Anlaştık yazdık-çizdik. Fuardaki görevli parayı şimdi getir, motoru şimdi al dedi. Parayı 1-2 gün içerisinde verdik motoru 10 gün sonra ancak alabildik. Faturaya şase no elle yazılmış. Yanlış yazılmış. Emniyette "Türkiye'ye belirtilen şase no ya sahip bir araç girmemiş" dediler. Bayiye söyledik, birkaç günde düzelttiler. Plaka çıkartmak için ikametgahınızın olduğu yerde randevu almanız gerekiyor. Alınmıyor, dolu. Başka yerden alıp gittik, memur kabul etmedi. Bu muamelecilerin dosyalar dolusu ruhsat-plaka işlemleri için nasıl randevu akıp işlerini halledebildiklerine anlam veremedik, şaşırdık kaldık. Plakasız gezdiğimiz gün 10-15 oldu. Plaka bölümüne "bu motosiklete kendi imkanlarımla plaka çıkartamamaktayım" yazmayı düşündüm. Sonra aklıma bazı fikirler geldi. Bir arkadaşın arkadaşını bulduk, alakasız biryerden plaka ve ruhsatımızı çıkarttık ve gün batımına doğru yol aldık. Hatta konuyla ilgili bir paylaşımım var.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...im-lutfen.html

Fuardan motor alınacaksa hangi bayiden ve ne zaman teslim alınacağı, üzerinde hangi aksesuarların olacağı, geçmiş MTV, konuşulan stand görevlisinin hangi il ve ilçe bayisi olduğu konuşulmalı, sözleşmeye yazdırılıp altına imza attırılmalı.

İşte aradığım cevap teşekkür ederim üşenmeyip bizimle paylaştığınız için

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Gerçekten güzel bilgiler. Emeğinize sağlık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler