Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bir marka nasıl ilah yapılır .. R1200 GS Adv

Motovento
    REKLAM ALANI
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré

Videoyu izledikten sonra herkesin aklında az çok birşeyler belirmiştir diye düşünüyorum. Okadar bozuk ve geri giden bir ülkeyizki bu tip videolardan kolaylıkla anlaşılıyor.

Öncelikle bir motosikleti ilah yapmadan önce yurt dışı satış rakamlarına ve adetlerine bakaral bir analiz yapmak lazım. Bir motosikleti tanıtırken özellikle bir enduroyu sadece türkiye değil dünya genelinde bakmak gerek.

Evet R1200 GS dual kullanım yapan asfalt arazi için kullanılabilecek en rahat motosikletlerden biri fakat avrupada satış fiyatının bir africa twinle kafa kafaya olduğunu unutmamak gerek. En basiti almanyada aralarında 3 4. euro yakın fark vardır taş çatlasın.

Bmw yıllardır eleştirilen bir marka bunun sebebi üzerine binen adam değil markanın satış stratejisi olduğunu unutmamak gerek. Türkiyede aktif ofisleri bulunan bir yamaha bir honda türkiye için çalışıp özel fiyatlandırma yaparken yine aynı şekilde türkiyede bulunan bmw nin getirdiği fiyatın üzerine katmerli katmerli koyması bizi bu markadan soğutmuştur.

Türkiyede bir motosiklete 240 bin tl para vermek motosiklet sevdalısı olmanın dışında marka sevdalısı olmakta olabilir... Yani benim gibi motosiklet sevdalıları araştırır dünya genelinde neymiş ne satmış kaça satmış diğer markalarla farkı nedir vs. Sonra almanyada bir africa twine 13.500 euro satılıp gs 15.000 euroya satıldığını gördüğünde bunun sebebini bir araştırır.

Bu şekilde bilinçsiz bir markayı ilah yaparsanız 30.000 euro değil 50.000 euroyada satarlar. Tabiki gs kullanan herkesi genellemek yanlış olur. Yinede aramızda bu tip yorum katılarak yapılan motosiklet tanıtımlarından önce iyice araştırmak çok yönlü düşünmek gerek. Ayda 40.000 tl kazanıyorum ve motosiklet sevdalısıyım diye gs adv almak zorunda değiliz. Biraz kafayı kullanmak gerek.

Söylediklerimle ilgili olumlu olumsuz yazabilirsiniz ben dayanamıyorum böyle yanlış yapılan işlere kusura bakmayın.
    pea, twisten, roadpeople ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Sen fakirsen ülkende vergiler yüksekse adam ne yapsın alla alla. Biraz da kendimize bakalım dımı.
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Bi kere şuna açıklık getirelim, siz buna motosiklet diyorsunuz ama bu bildiğin uzay mekiği.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı mombohunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen fakirsen ülkende vergiler yüksekse adam ne yapsın alla alla. Biraz da kendimize bakalım dımı.
    Fakirlik kavramınız nedir bilemiyorum ama yorum yapmadan önce gönderiyi okumanızı tavsiye ederim.

Valla param varsa yurtdışıymış, yurt içiymiş, africa twinmiş zartmış zurtmuş hiçbirine bakmam; alırım. Parası olan adam da bu kıstaslara bakmaz zaten, alır geçer. Anca parası olmayan adam bu karşılaştırmaları yapar ki zaten parası olmayan adam da bmw almaz.

kısaca para ve zevk ; zengin-züğürt-çene meselesi.
    ENİGMA bunu beğendi.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi kere şuna açıklık getirelim, siz buna motosiklet diyorsunuz ama bu bildiğin uzay mekiği.
    evet andırıyor

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Sayın Barkın BAYOĞLU' nu buradan yine rahmetle anıyorum. Seni daha çok arıcaz.
    roadpeople, Fr.Sante ve fedos bunu beğendiler.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla param varsa yurtdışıymış, yurt içiymiş, africa twinmiş zartmış zurtmuş hiçbirine bakmam; alırım. Parası olan adam da bu kıstaslara bakmaz zaten, alır geçer. Anca parası olmayan adam bu karşılaştırmaları yapar ki zaten parası olmayan adam da bmw almaz.

kısaca para ve zevk ; zengin-züğürt-çene meselesi.
    işte tam olarak eleştirdiğim kafa yapısı sizdeki düşünce tipi

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Barkın BAYOĞLU' nu buradan yine rahmetle anıyorum. Seni daha çok arıcaz.
    O şekilde anlatıcağı motosikleti önce yaşayıp sonra anlatan kişi çok zor buluruz. Şimdi tek dert izlenme ve abone olmuş bundan ötürü hızlı ve bilinçsiz videolar hazırlanabiliyor. Videodan önce çok iyi arge çalışması yapıyordu rahmetli, o yüzden çektiği videoların tekrarını çekmeden tüm kitlelere hitap ederek kendini birşekilde sevdiriyordu.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı mombohunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    africa twin ve gs fiyat örneğini gördünüz mü. Konunun vergiyle ilgisi yok. Africa 200bin olsa dediğiniz doğru.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    africa twin ve gs fiyat örneğini gördünüz mü. Konunun vergiyle ilgisi yok. Africa 200bin olsa dediğiniz doğru.
    İşte bu kafalar yüzünden o fiyat 50.000 euroda olsa adam yine iyi motor ne yapalım diyecek Sırf yorum yapmak için daha önündeki yazıyı okumadan yazanlar lafa gelince motorcu kardeşliği diye buraları yıkarlar ..

Biz motosikletin kalitesini eleştirmiyoruz. Türkiyede bu markanın halkı nasıl ... eleştiriyoruz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Aslında Almanya fiyatlarından çok çok daha yüksek bir fiyata satılmıyor; orada R1200GS Adventure 19.200€, üzerine ötv kdv mtv ekleyince spot kurla 210.000TL'yi geçiyor. (TL fiyat zorunluluğundan spot kur kullanılmaması normal...) Asıl ilahlaştırma Harley Davidson fiyatlarında bence...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Şu anki fiyat 221.000TL. %4'lük bir kur riski primi var diyebiliriz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Sorun vergilerde yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

Kendimi düzeltiyorum: Yalnız, yukarıdaki 19.200€ fiyat KDV dahil. KDV'yi düşersek Türkiye vergileriyle 170.000TL gibi bir para etmesi lazım. Aradaki "50.000 ney kardeşimmm?" diyebiliriz

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    GS gerçekten harika bir motosiklet. Geçen yıl fiyatı 115 bin TL idi. Kurlar ve yönetim kaynaklı ülke ekonomisi sıçtı, ağır kriz var ama başkanımız 1150 küsür odasından kriz yok saçmalamayın diye dalgasını geçiyor.

Sözün özü daha 300 bin TL'yi de görecek rahat olmak lazım.

[QUOTE=MahmutBiner;4387954]işte tam olarak eleştirdiğim kafa yapısı sizdeki düşünce tipi [COLOR="Silver"]

üzgünüm, kahrolası kapitalizm

yani yapacak birşey yok, parası varsa almasın mı ne yapsın ? yani size göre çözüm ne ?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Az önce baktım da k.kartı ve ek hesap faiz oranı 3.99 olmuş. Hayırlı uğurlu olsun.

Ama ehonomi çoh eyi. griz yoh dert yoh herşe çoh eyi çohh çoooohhh ooooooohhh (pardon, son "çoh" da "ç" koymamışım. neyse onlar zaten koyuyor bizim yerimize. Hemde her yerimize... koyulmadık yerimiz kalmıyor hatta.... özellikle "o" ile "ç" ler çok koyuyor.)
    pea ve CagrioneTR bunu beğendiler.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Yani benim gibi motosiklet sevdalıları araştırır...
    kısmına katılmıyorum.

Herkesin zevki, mantığı, imkanları farklı.
    Kel satıcının kör alıcısı olur derler.
    İmkanı olan, isteyen bastırır alır.
    Ben bunda eleştirilecek bir yan göremiyorum.
    khaledome bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu ile alakası yok pek ama şu yorumu yapıp gecicem
    Kriz yok ekonomi cok iyi diyen aptallar
    Bu cumleleri durup durup marketlerdeki fiyatlari araçlarin motosikletin kisacasi herseyin fiyatlarini gorup gun gectikce arttigini gorup buna ragmen soyluyorsa
    Zaten kendileride biliyor ulkede ekonomik bir sknti oldugunu ve inkar etmekde biryere kadar bosuna cabalamayin.
    Not: telefondan yazdim imla cok kotu affola tesekkurler.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında Almanya fiyatlarından çok çok daha yüksek bir fiyata satılmıyor; orada R1200GS Adventure 19.200€, üzerine ötv kdv mtv ekleyince spot kurla 210.000TL'yi geçiyor. (TL fiyat zorunluluğundan spot kur kullanılmaması normal...) Asıl ilahlaştırma Harley Davidson fiyatlarında bence...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Şu anki fiyat 221.000TL. %4'lük bir kur riski primi var diyebiliriz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Sorun vergilerde yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

Kendimi düzeltiyorum: Yalnız, yukarıdaki 19.200€ fiyat KDV dahil. KDV'yi düşersek Türkiye vergileriyle 170.000TL gibi bir para etmesi lazım. Aradaki "50.000 ney kardeşimmm?" diyebiliriz
    Aradaki 50.000 heralde firmanın tüm masraflarını alıcılardan almak isteyerek kendini garantiye almak istemesidir diye düşündüğüm için eleştiriyorum..

Sizin için tekrar açıklamak isterim. Almanyada fiyatın farklı olup olmaması değil bahsettiğim konu. Almanyada bu motosikletin fiyatı 19.200 euro diyorsunuz. Almanyada africa twin fiyatıda 14.500 euro. Yani arada 4 5 bin euro fark var. Yani avrupa ve amerika fiyatları hep bu şekilde. Fiyatlar birbirine çok yakın. Söylediğim örnek sadece honda değil genel olarak geçerli. Bmw genel merkezinin türkiyede çok motosiklet satmak istemediği kesin.

Benim söylediğim konunun ülke yönetimi dolar euro kuruyla ilgisi yok. Eleştirdiğim konu bmw nin türkiye pazarına özel çalışma yapmıyor olması. GS yıllarca zaten bu yüzden eleştirildi. Servis masraflarını biliyorsunuz.

Keşke bmw türkiye bu söylenenlere kulak asıp özel fiyatlarla otomobil pazarında olduğu gibi rekabet ortamına giriş yapsa. Bizde yeni motosiklet alacak veya motosikletini büyütecek kardeşlerimize keyifle bmw markasını önerebilsek. Her gelen abi bu paraya değer mi diye soruyor. Ne diyeyim şimdi almanyada arasında 3.000 euro fark olan africa tarzı motorlar öneriyorum. Bunun adamın cebindeki parayla hiçbir ilgisi yok tekrar üzerine basa basa söylüyorum

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İşin zenginliğini fakirliğini geçtim, Avrupa insanı her mal için eder mi etmez mi diye kafasında düşünüp ona göre alıyor. Benim buna ihtiyacım var mı diye kafa yoruyor. Bizde ise bazı kesim aptalca bir şekilde pahalısını almakla övünürken, diğeri ise alamasa da "serbest piyasa, istediği fiyata satar" diyerek bunu savunuyor. Peki Avrupa'daki adam neden bizden daha ucuza satıyor ? Orada da serbest piyasa var. Bunu sadece vergiyle açıklamak mümkün değil.

Bizim artık ayarımız kaçtı, ne ucuzdur, ne ne kadar eder bilemiyoruz. Sırf iyi mal diye Avrupa'daki adamın verdiğinin iki katını bu fakirliğimizle veriyoruz. Bunun dünyada başka da bir örneği yok. Açın bakın gariban Hindistan'da KTM'ler ve Bajaj'lar kaç paraya satılıyor ? KTM bu fiyatları bizde neden uyguluyor ? Bu cesareti nereden buluyor ? Royal Enfield, zamanında Hindistan'da 7000 TL'ye satılan motorları, bizim distribütör ile neden burada 7000 €'ya satıyor ? İşin komiği satamıyor da ama yine de fiyatı indirmiyor ? Sonuçta almak isteyen, motordan mahrum kaldığı gibi, satış yapamayan distribütör ve bayiler de zarar ediyorlar. Normalde o bayilerin o işe hiç girmemeleri gerekir ama dediğim gibi ayarları kaçmış bir kere. İkinci elde sıfırından pahalıya motor satmaya çalışanlar da bu kafanın insanları.

Biz ticaretten anlamayan bir milletiz. Bir malı alıp olabilecek en pahalıya satmaya çalışıp da satamamak ticaret değil köylü kurnazlığıdır. Bunları sorgulamak lazım. "Sen eşek olduktan sonra semer vuran çok olur" sözüne bayılırım. Bizim milleti en iyi tanımlayan sözdür.
    pea, haluk23, myagdi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    bunu çamurlu arazide bi itsinler bakalım o zaman ilah mı illallah mı derler bilinmez :D Bizi mondial rx3i evo yu iterken bile epey bi yorulmustuk. Ha bu arada yokus yukaru tabi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce baktım da k.kartı ve ek hesap faiz oranı 3.99 olmuş. Hayırlı uğurlu olsun.

Ama ehonomi çoh eyi. griz yoh dert yoh herşe çoh eyi çohh çoooohhh ooooooohhh (pardon, son "çoh" da "ç" koymamışım. neyse onlar zaten koyuyor bizim yerimize. Hemde her yerimize... koyulmadık yerimiz kalmıyor hatta.... özellikle "o" ile "ç" ler çok koyuyor.)
    faizler aldı başını gitti :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)