Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bir marka nasıl ilah yapılır .. R1200 GS Adv

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Borusan ın getirdiği GS ler en üst donanım paketi ile ithal ediliyor , yazılan Avrupa fiyatları acaba hangi opsiyonları kapsıyor , dinamik süspansiyon eklentisi yoksa bir GS aynı sınıftaki rakiplerinden daha uyguna gelebilir , hatta ABS siz bile satıldığını duydum lakin ne derece doğrudur bilmiyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Almanya en düşük fiyatı ile Türkiye en düşük fiyatı karşılaştırdım. Türkiye'ye özgü paket var en ucuzu o, büyük ihtimalle Almanya'daki en ucuz paket Türkiye'dekinden daha yüksek donanıma sahiptir... (Yani: Efektif fark daha da fazla...)

Motosikleti
    merak edip baktım ama BMW nin sitesinde fiyat bilgisi göremedim , ilginçtir Almanya da popüler mobile.de ile bizim sahibinden.com da örneğin 2016 model GS ler 100-110 bin civarında satışa konulmuş , demekki bizim GS ci abiler pahalı alıp ucuza satıyorlar , katmerli kazık zaten GS in hakkını vererek uzun yolda senelerdir kullanan eski toprak motorcular hiç bir zaman gidip bu meretin sıfırını almazlar , bi bildikleri var demekki..

Motosikleti
    Hayabusa
    Kesinlikle katılıyorum. Doğru düzün markaların ürünlerini kullansak keşke.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    https://www.bmw-motorrad.de/de/model...adventure.html

Yalnız sabah burada 19.145€ gördüğüme yemin edebilirim, şimdi 16.850€ yazıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Borusan ın getirdiği GS ler en üst donanım paketi ile ithal ediliyor , yazılan Avrupa fiyatları acaba hangi opsiyonları kapsıyor , dinamik süspansiyon eklentisi yoksa bir GS aynı sınıftaki rakiplerinden daha uyguna gelebilir , hatta ABS siz bile satıldığını duydum lakin ne derece doğrudur bilmiyorum..
    Sirf ucuz diye abs siz motor alan kisiler buradada var akil yoksunlugu biraz ;)

Motosikleti
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sirf ucuz diye abs siz motor alan kisiler buradada var akil yoksunlugu biraz ;)
    yok ucuz diye değil hafif olması için Afrika nın çölünde sürecek adama özeldir herhalde , tamamen off road giden adamlar çıplak motoru istediği gibi donatır , napacak abs yi kumda çamurda..

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    EURO normlarından dolayı ABS siz motoru birçok ülkede satmanız artık pek mümkün değil.

Motosikleti
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EURO normlarından dolayı ABS siz motoru birçok ülkede satmanız artık pek mümkün değil.
    tam detayını bilemiyorum lakin offroad sürüşler için elektronik düzeneklerin olmadığı bir seçenek üretiliyor diye duymuştum..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    almanya'nın tofaş'ı olan bmw'nin hedef kitlesi biz olmadığımız için bizi ilgilendirmeyen durumdur.

isterse 1 milyon euroya satsın, bena na! gitsinler, hedef kitlelerini zütsünler.

Motosikleti
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .......almanya'nın tofaş'ı olan bmw......
    deme deme en azından S1000XR a tofaş deme :( hele Akrapovich egzozlusunu bir kez kullan , İstinye de test sürüşüne açık , o konforlu sele , 2. vitesde 160 kadar uzaması ve o derinden gelen sinirli ses , hatırladıkça hala keyif alıyorum (depoyu ben doldurmadığım için de olabilir :D ) hayabusa dahil daha güzel giden makinalar kullandım ama hem konforlu hemde güzel uzayan motorlar bi başka ;)

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Yamahanın zamlarından sonra benzer bir konu hatırlıyorum. R 25 için 18.000 gibi bir rakam isteniyordu ve konuda ki yorum yapan arkadaşlar, bu ürünü almayarak fiyatının düşürülebileceğini söylüyordu. Arz talep ilişkisiyle ve bir diğer kesim ise param var 0 motosiklet alabiliyorken niye almayayım diyerek "bana dokunamayan yılan" ilişkisini teyit ettiler.

Bizde bir ortak fikir yürütme çabası yok. Para ediyorsa, satılıyorsa sorun yok, alamıyorsan o senini fakirliğindendir ... Bu görüş yerine yukarıda da anlatıldığı gibi ürünün değeri bu değil veya bu hizmet kalitesiyle bu ücreti hak etmiyor deyip hep beraber aynı amaç için uğraşsak sorun kalmayacak ama dedim ya birleşip de tepki koymak bizde yok.

Sadece motosiklet mevzusu da değil. Akar yakıt fiyatları için herkes söylenirken iş icraata geldiğinde ses etmiyor, ev almak için tonla komisyon ödemek de sorun değil, meyve sebze üretenler için benzeri, öğretmenler için yine aynısının üçgeni vs vs.

Demem o ki bizden olmaz. Artık inanmıyorum

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    tam detayını bilemiyorum lakin offroad sürüşler için elektronik düzeneklerin olmadığı bir seçenek üretiliyor diye duymuştum..
    Trafiğe çıkıyorsa en kötü ABS olmak zorunda artık.Bende plakasız BMW duymadım şu ana kadar.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sosyetik biniciler bu BMW yi tepemize çıkardılar. Arıza rekortmeni bir marka, velakin fiyatları uçuyor işte.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Fotoğraflar

https://www.bmw-motorrad.de/de
    https://www.honda.de/ sitelerinden alınmadır.

Fiyatları bulamayanlar için ekran görüntüsü aldım. Hondanın sitesinde zaten direk olarak yazıyor. Bmwnin sitesinde istediğiniz modele girip katoloğu açarak fiyatlarına ulaşabiliyorsunuz. Bu arada türkiyeye gelen 11 adet varyasyonlu r 1200 gs paketi, 3 farklı adv modeli mevcut tüm modellerine türkiye bmw motorrad listesinden ulaşmanız mümkün.

1200 gs herzaman elektronik üniteye sahip olarak üretildi. Zaten onu diğer gs modellerinden ayıran en büyük özelliği bu. Hiçbir versiyonunda sigorta kutusu yok. Tüm sistem tek bir beyin ünite tarafından çalışıyor. Hiçbirzaman absiz üretilmedi diye biliyorum varsa net bildiğiniz abs olmayan bir üretim bilgi verin lütfen hiç duymadım ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sosyetik biniciler bu BMW yi tepemize çıkardılar. Arıza rekortmeni bir marka, velakin fiyatları uçuyor işte.
    Neyseki artık eskisi gibi değil internet ortamında bu tip videolar haricinde doğru bilgiye ulaşabiliyoruz. En sosyetiği gelse ne yazar eski bir gs kullanıcısı olarak net birşekilde şunu söyleyebilirim benim canavar iki kere içinden geçer

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Ben açıkçası Africa Twin ile 1200 GS'in denk motosikletler olduğunu düşünmüyorum. Hem teknik veriler hem kullanım tarzı hem de birini hedefleyenin diğerini muhtemelen değerlendirmeyecek olması bunu gösterir. 1200 GS kesinlikle Africa Twin'e göre yol odaklı bir makina en başta.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben Africa Twin'nin ne işe yaradığını anlamadım açıkçası; bize 600'lük, dolu ağırlığı 200kg altında olan bir şey lazım. (Ki o bile fazla ama daha da inecekse fiyat deli uçar...)

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben açıkçası Africa Twin ile 1200 GS'in denk motosikletler olduğunu düşünmüyorum. Hem teknik veriler hem kullanım tarzı hem de birini hedefleyenin diğerini muhtemelen değerlendirmeyecek olması bunu gösterir. 1200 GS kesinlikle Africa Twin'e göre yol odaklı bir makina en başta.
    konunun başka yerlere gitmesi beni şaşırtıyor açıkcası. Söylediğim gibi en başta gs kullandığım en rahat motosikletlerdendir. Fakat türkiyede bmw markası kullanıcıların yanında değil karşısındadır. Millet bu yüzden yıllardır r1200 gs kullanıcılarını eleştirmektedir videoda bu konu tamamen farklı yorumlanmış.Markayı değilde üzerindeki adamın eleştirildiği söylenmiş. Eleştirilen konu budur. Konunun africa twin ile bmw gs karşılaştırmasıyla bir alakası yoktur. İki örneği vermemin sebebi türkiyedeki ve avrupadaki fiyat dengesinin alakasızlığıdır. Lütfen yorum yapacak arkadaşlarım konuya okumadan yorum yapmayalım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Allah Allah? Ne konuştuğumuza mı karar vereceksiniz? Laf lafı açtı, normal sohbet mantığından bihaber misiniz nedir? Orijinal konu ile ilgili yeterinden fazla yorum yaptım bile; siz de kimin ne söylemiş olduğunu aklınızda tutamadan yorum yapmayın o zaman? Zaten gereksiz bir konu, nereden bulaştıysam? Serbest piyasa ekonomisinde kimin neyi ne kadara satıp alacağı taraflara kalmış, 3. şahıslar oturacak susacaklar. Madem beğenmiyorsunuz BMW'nin fiyat (veya başka) politikalarını, almayın / kullanmayın. Burada ağlamanın kime ne faydası var Allah aşkına? Gereksiz ezik muhabbetler...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradaki 50.000 heralde firmanın tüm masraflarını alıcılardan almak isteyerek kendini garantiye almak istemesidir diye düşündüğüm için eleştiriyorum..

Sizin için tekrar açıklamak isterim. Almanyada fiyatın farklı olup olmaması değil bahsettiğim konu. Almanyada bu motosikletin fiyatı 19.200 euro diyorsunuz. Almanyada africa twin fiyatıda 14.500 euro. Yani arada 4 5 bin euro fark var. Yani avrupa ve amerika fiyatları hep bu şekilde. Fiyatlar birbirine çok yakın. Söylediğim örnek sadece honda değil genel olarak geçerli. Bmw genel merkezinin türkiyede çok motosiklet satmak istemediği kesin.

Benim söylediğim konunun ülke yönetimi dolar euro kuruyla ilgisi yok. Eleştirdiğim konu bmw nin türkiye pazarına özel çalışma yapmıyor olması. GS yıllarca zaten bu yüzden eleştirildi. Servis masraflarını biliyorsunuz.

Keşke bmw türkiye bu söylenenlere kulak asıp özel fiyatlarla otomobil pazarında olduğu gibi rekabet ortamına giriş yapsa. Bizde yeni motosiklet alacak veya motosikletini büyütecek kardeşlerimize keyifle bmw markasını önerebilsek. Her gelen abi bu paraya değer mi diye soruyor. Ne diyeyim şimdi almanyada arasında 3.000 euro fark olan africa tarzı motorlar öneriyorum. Bunun adamın cebindeki parayla hiçbir ilgisi yok tekrar üzerine basa basa söylüyorum
    Bence aradaki fiyat farkının sebebi firmanın ; "nasılsa marka sevdalısı belirli bir kitle var, ve bu sevdalıların maddi durumu iyi.. Biz bunlara öyle yada böyle bu motosikleti satıcaz 50bin fazla 50bin eksik ne fark eder" düşünce yapısı.
    Kawasakide aynı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)