Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir'de yarısı peşin yarısı vadeli (senetle) motosiklet satan yerler.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba İzmir'de yarısı peşin yarısı vadeli (senetle) motosiklet satan yer var mı acaba hep istanbulda gördüm Point Motor olsun Çınar motor olsun
    Motofinans olsun. Var mı bildiğiniz izmirde bu şekilde çalışan bir yer. Konak kahramanlarda var bir yer ama pek güvenemedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT 25
    bende takipteyim

Motosikleti
    MT-07
    Özşanal dışında seçeneğin yok. Senetle motor alıp arızası vs ile uğraşma.

Motosikleti
    1002lük
    Hocam şenel, cetinler, sahlan, vestel eve bunlar veriyor ama 5 binlik araç oluyor 10 bin tl. Ondan dolayı pek tavsiye etmiyorum. Şuradan tüm satan bayileri gorebilirsin
    https://www.ekonomistr.com/senetle-m...erler-bayiler/

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Bak benden sana bir abi tavsiyesi,Bu soruyu sorarak benden küçük olduğunu varsayıyorum.Çünkü ben de gençken bu işlere kalkıştığım oldu.

hiç senetle motor almadım.Ama yai 20-21 iken ybr'm vardı 2008 model.cbr 250 lerde yeni çıkmıştı.Sonra ybr yi satıp bir Honda Dylan aldım.Biraz da ona bindikten sonra CBR aşkı tekrardan alevlendi.Honda'ya gidip görüştüm.Senetle motor satmıyorlardı.İKinci ele düşünce biri vermek istedi yarısı peşin yarısı taksitle.Dedi ki;Borcun tamamını ödeyince satışını veririm dedi.dükkanının önüne 2 motosiklet koyup motorcuyum ben yaaa diyen tayfadan.Neyse düşündüm taşındım vazgeçtim.Sen de bu işlere kalkışmadan önce iyice araştır.İyi insanlarda çıkar karşına ama kötü niyetlilerin çıkma ihtimalı daha yüksek.Belli bir nakitin var ise kalanını Eşinin,dostunun kartından taksitle çektirebilirsin seçenek olarak.Alta yazıyorum senetle,borçla alma da alırsan başına gelebilecek hadiseleri.

Olabilecekler;

1-Borcunu ödeyip motorun satışını alamamak.Haczi,Borcu ıvırı zıvırı vardır alamazsın.

2-Satıcının seni salak yerine koyması,borcu bitmedi,Veririz satışı ya kaçıyozmu tarzı itamlar.

3-Satış sende olmadığı içi herhangi bir çevirmede sıkıntı yaşaman.

4-Sen satşı almak için sıkıştırdıkça adamın ters yapıp çalıntı ilanı vermesi gibi.olabilir burası Türkiye.

5-hernagi bir kazada(Allah kourusun)durumu açıklayamamak ?

aklıma gelenler bunlar hacım.Az sabret direk paranla al.Beyaz eşya değil bu.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Türkiye'de sadece, senedi zorla tahsil edebilecek tipler senetle mal satarlar.. Kendinizi, "senedi zorla tahsil edebilecek tipler"in güvenine ve insafına terk etmiş olursunuz. Birkaç kişinin başına geldi; tüm senetlerini ödediği halde, türk tipi abi-amca/ahbap-çavuş ilişkisi sonrasında son senet ödenmedi denerek zorla tahsili yapılan işler..
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de sadece, senedi zorla tahsil edebilecek tipler senetle mal satarlar.. Kendinizi, "senedi zorla tahsil edebilecek tipler"in güvenine ve insafına terk etmiş olursunuz. Birkaç kişinin başına geldi; tüm senetlerini ödediği halde, türk tipi abi-amca/ahbap-çavuş ilişkisi sonrasında son senet ödenmedi denerek zorla tahsili yapılan işler..
    hocam yanlış düşünüyorsunuz.

izmir'de özşanal denen mağaza fiyatı yarı yarıya arttırıp senetle satan bir yer. (telefon konusunda özellikle)

Ev eşyası olarak birkaç kez senetle alışveriş yapmışlıgım var; çok insanın tercih ettiği kurumsal bir işletme.

Kazıklıyor ama dediğin gibi "zorla tahsil" modunda değil
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    falcon flash 100
    6 ( altı ) ay bitmiş 7. ( yedinci ) aya giriyoruz. Konuyu açan arkadaş ya motosikletini alıp taksitlerini bile bitirmiştir yada çoktan bu defteri kapamıştır.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaten sadece konuyu acmak için üye olmus

ama google dan arama yapıldıgında karsısına cıkan arkadaşlarda bilgilensin sonucta; doğrusunu yazalım

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    yüksek faiz oranlarına rağmen kredi çekmek daha mantıklı bence şuan gerçi 2 side mantıksız da neyse

Motosikleti
    MT 25
    İzmir kahramanlarda senetle satış yapan 1 yer var ama Genel olarak Kahramanlar adam düzmek için işleyen bir yerdir gözümde. Senetli senetsiz satış farketmez Kahramanlardan ürün almayın. Pişman olursunuz. Bunun dışında özşanal var. Özşanaldan yıllardır alışveriş yapan bir aileyiz mağaza müdürü ile iletişimimiz iyi. Artık Elden taksite çokta faiz ödediğimiz söylenemez. Şanaldan motosiklet alıcam diyen varsa ulaşsın beraber bi iletişime geçelim ne kadar oluyormuş. EldenTaksit Senetle iş yapan. Manisa'da İSMAİL ÖZŞİRİN var. bir göz gezdirin izmire de yakın hem.

Motosikleti
    1002lük
    [QUOTE=seyelap;4442714]Hocam şiiienel, cetinler, sahlan, vestel eve bunlar veriyor ama 5 binlik araç oluyor 10 bin tl. Ondan dolayı pek tavsiye etmiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)