Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

ABS önemli değil yanlış biliyormuşum.... sym hd200i

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mevzuyu anlayamadım..

Abs olayını hiç anlayamadım bir arkadaş sanırım 30 sene sonra ilk defa Abs denilen sistemle tanışmış ve tarihin evrenin en büyük icadı falanmı sanıyor..

Yada türkiyeye yeni girdiğini falanmı sanıyor Abs sisteminin... Ayrıca nedir bu kadar kin öfke nefret laf yetiştirme aman altta kalmıyım bana laf söylemiş hemen ona laf sokıyım cevap yazıyımcılık....

bende piaggio x10 var emin olun piyasadaki en gelişmiş abs lerden biri var üstünde.. zaten x10 nun üstündeki teknoloji başlı başına ayrı bir konu..

Benim için mühimmatı varmı çok yok olması iyi tabiki. Ben çok sık motor değiştiririm bir motorumda Abs olur bir diğerinde abs olmaz kombine olur diğerinde hiç bir şey olmaz önemli olan süren insanın kendine güvenmesi pilotajına güvenmesidir. Ne abs imiş ama ne abartıldı ne büyütüldü..

Abs güzel bir sistemmidir tabiki on numara bir sistemdir ama abartmamak lazım... Motorun üstünde hayatta kalmak bir anti lock dan mı ibaret..

90 lı yılların ortasından beri türkiyede de motorlarda Abs var...

Ne abarttığınız şu abs yi benim hatırladığım 93-94 yıllarında ilk R1100 lerde vardı 97,98 yıllarında varederolarda opsiyonel sunuldu yanlışım olmasın 96,97 li yıllarda transalplerdede opsiyonel sunuldu diye hatırlıyorum uzun yıllar geçti tabii üstünden 2000 lilerin başından sonra zaten hemen hemen bütün markaların yüksek hacimlerinde ya standart oldu ya opsiyonel listede bulundu..

Son yıllardada düşük hacimlerede eklendi Abs sistemi çokda güzel oldu..

Bu sistemde nihayetinde motorsiklet dünyasında 25 yıldır faal aktif kullanılan bir sistem ilk defa görmüş uzay icadı bulmuş gibi davranmanın manası yok..

Bunu böyle kim daha uzağa yapıyor manasında kinle öfke ve sinirle yarıştırmanın manasıda yok..

işin özü motorunuzda abs de olsun her şey olsun ama siz kendinize güvenin en başda.. Kendinizi bu kadar teknolojiye teslim etmeyin o teknolojinin sizi yarı yolda bıraktığı riskli noktada siz ve motorunuz pilotaj yetenekleriniz başbaşa kalırsınız.. tek teker yapmak dışında bir yeteneğiniz melaikeniz pilotajınız yoksa geçmiş olsun..

Konuyu açan arkadaş için demiyorum ama bir insan abs de abs sabah akşam diyorsa emin olunki o insanın sürüş bilgisi ve eğitimi yoktur frenleme bilgisi ve ayarı yoktur devamlı frenleri kitrliyordurki abs devreye girip girip duruyordur oda onu bir şey sanıyordur.. aslında hatalı kullanımından ötürü devreye girdiğinide bilmiyordur..

yoksa normal sürüş eğitimini almış bir sürücü abs yi kolay kolay devreye sokmaz.. toplasan ancak yılda belki bir kaç kez devreye sokar çok acil durumlarda oda..
    Ne yazdigini okumadim
    Ama ugrasmissin iyi yani
    logaritma bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    eğitim önemli...
    logaritma ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yazdigini okumadim
    Ama ugrasmissin iyi yani
    Keşke okusanda biraz bilgilensen
    birbilent, logaritma ve bursalıali bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke okusanda biraz bilgilensen
    Bildiğin yanıldığına yetsin sana yeter ;)

Kbr_ilhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250 >MT25>CBR650F
    1.videoda o öndeki mavi gömlekli adam telefonla konuşuyor diye temkinli ve korna çala çala giderdim
    2.videoda da o kamyonun sinyal vermese dahi sağa gireceği aşikar

abesem yok
    tiawern bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Kbr_ilhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.videoda o öndeki mavi gömlekli adam telefonla konuşuyor diye temkinli ve korna çala çala giderdim
    2.videoda da o kamyonun sinyal vermese dahi sağa gireceği aşikar

abesem yok
    Ama beyfendi gibi güzelce yorum yapıyorsun bazı arkadaşlar gibi bahçe hortumu gibi gibi patavatsız değilsin :D

değerli yorumun için teşeekkürler :D

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    yav he tamam abs benzin gibi çok çok önemli.
    senin elinin ayarı olmasın sonra abs çok önemli.
    hadi git be kardeşim.
    allah allah ya.
    tiawern bunu beğendi.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Bence yavaş gittiğin için sorun olmuş her iki durumda da. Bir daha gazı tam aç.
    bursalıali bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ABS ye görök yök döğrö förönlömö yöpmök önölö diyon dillolara ithafen paylaşıyorum
    12 senedir motosiklet sürüyorum. 1 kere çok kötü hastanelik oldum, 2 kerede sağım solum çizildi morardı vs. şeklinde fena düştüm.

Bu 2 kerede abs olsaydı düşmezdim. Önüme ani çıkan araca, yayaya çarpayayım diye oldu tabi! O halde panik yapmayıp doğru frenleme yapabilecek adamlar gitsin yarışlara katılsın zaten!

Bence abs donanım şartı haline gelmeli. Düz disk fren, kampanadan bile tehlikeli..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Birazdan gidip motorumun abs sensörünü tekmeleyeceğim. Neden devreye girmiyorsun bre melun!.. diyerekten...
    tommygun ve bursalıali bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birazdan gidip motorumun abs sensörünü tekmeleyeceğim. Neden devreye girmiyorsun bre melun!.. diyerekten...
    Benim motorda Abs olsaydı akşam robe de chambre (rob dö şambr olarak okunur) giyer onun içeceğine ilaç katardım.
    Angrypower ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    adam dalga geçiyor ne yazık bi dünya insan da bunu adamdan sayıp yorum yapıyor çok ilginç. isteyen abs alır isteyen almaz, abs çok iyi karşı görüşü olamaz diyenler şöyle yanaşsın 250 kiloluk motorumla birlikte frenleyelim. şu adama da lütfen prim yaptırmayın artık.
    tiawern ve bursalıali bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Abese diye diye düştüm yollara..
    Selam verdim sağa sola..
    Birde baktım asfalt fena..
    Asıldım manete lastikler mefta..

Motorum kayımço yüzelli sisi..
    Değmeyin yarama,gece çok sisli...
    Verdim gazı yanladım aheste...
    Eğer benzin olsa girerdim mobeseye..

Vakit dar ömür kısa...
    Bu forum sana hasta...
    Konuların çok revaçta..
    Gece kalın giyin üşütme yolda..

Gezginim derdim çok,derman yok...
    Iki kelam yazın çok vaktim yok...
    Karşı dağlar zalım,deniz hırçın..
    Gülmeyen talihime ben kızgın...

Motosikleti
    MT-07
    Absli kayımço dile gelmiş resmen.
    levend84 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı schizo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam dalga geçiyor ne yazık bi dünya insan da bunu adamdan sayıp yorum yapıyor çok ilginç. isteyen abs alır isteyen almaz, abs çok iyi karşı görüşü olamaz diyenler şöyle yanaşsın 250 kiloluk motorumla birlikte frenleyelim. şu adama da lütfen prim yaptırmayın artık.
    evet haklısın sende prim yapmalısın :D diğer sayfalarda yağmurda stoppie felan gördük gözlerimiz yaşlı ve heyecanla bekliyoruz :D

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Şurada bunları yazarken vicdanınız devre dışı kalıyor sanırım. Bu forumu büyüğü de okuyor 16 yaşında motosiklet almak isteyen çocuk da okuyor. Gelip şu konuları okuyup verilen akıllara uyup canlarından olacaklar. Biraz düşünceli olun.
    bursalıali bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değerli yorumun için teşekkür ederim ama yetersiz bir adamsın git intihar et baksana ne dersler veriyor :D bu adamlar yağmurda stoppie yapanlar hiç abs devreye sokmayanlar :D euro 4 normlarını hazırlayan kişilerin bu adamları incelemesi lazım hepsi çok üstün uber sofistik insanlar

biz basit insanlarız bunlar şıh efendi tarafından ziyaret edilmiş belliki :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

bak gene sinirlendim senin olayları erkenden bilmen gerkeiyor mesela 100 km ile gidiyorsun arabanın 1 dakiak sonra önüne kıracağını bilmeden sürme tabiki bilmen gerkeiyor bırak sürme böyle motor

buradaki bahçe hortumlarına göre hepsi über üstün

http://www.firat.com/cmsfiles/Galleries/410/04.jpg
    Bak ne dedim 12 senede 2 sefer! Yani o kadar sene hep bir kadının elini sıkar gibi (oksar) sıkmışım. Fakat o 2 sefer için bile deger abi, elin gavurunun dedigi gibi "önce güvenlik"
    bursalıali bunu beğendi.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak ne dedim 12 senede 2 sefer! Yani o kadar sene hep bir kadının elini sıkar gibi (oksar) sıkmışım. Fakat o 2 sefer için bile deger abi, elin gavurunun dedigi gibi "önce güvenlik"
    Kadin eli oksamak kulaga guzel geliyor hic yapmadim

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    evet haklısın sende prim yapmalısın :D diğer sayfalarda yağmurda stoppie felan gördük gözlerimiz yaşlı ve heyecanla bekliyoruz :D
    siz kendi hayatınızı abs'nin çalışıp çalışmamasına bağlayın ben bağlamıyorum. benim gibiler bağlamıyor, bağlamak istemiyorum her konuyu abs ye bağlamak hoşuna gidiyo. daha doğrusu konu trolleyip küfür yemek hoşuna gidiyor. çağımızın hastalığı. youtube da çok var senden görüyoruz sağda solda.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Sürüşünü gözden geçir bence seni abs de kurtarmaz
    bursalıali bunu beğendi.
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)