Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Başlangıç için 2.el spacy mi? 0 km çinli commuter mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    platonik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...
    Merhaba arkadaşlar.
    Allah'tan kaza bela olmaz ise 2-3 ay içinde a2 ehliyetimi alıyorum. Kursa yazıldım sınav tarihini bekliyorum.
    Neyse uzatmadan konuya geleyim

Sizce 2.el %90 kurye çıkması 2013-14-15 model 30bin-50bin km arasında spacy scooter mı yoksa rks rk125 gibi çinli motor mu daha sağlam ve kullanışlı olur? Açıkçası motorda en azından otomatik olmasını istiyorum.

Kullanım amacımda yavaş kullanarak uzun km ler yapmak ve vakit buldukça kamp yapmak. Memleketimdeki yaylaları gezmek. Araba var ama tek başıma sürdüğüm için boşuna yıpranıyor ve her yola gitmiyor altını sürtüyor. Aile gezileri için araç kullanmak var kafamda.

En önemlisi başlangıç için bin tl ekipmana ayırmayı düşünüyorum.(kask,eldiven,mont,dizlik)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Merhaba, ilk motorum 0 km çinli aldım. 3 yıl 9 bin km kullandım. Temiz kullanmama rağmen cıkarmadığı arıza kalmadı düz yolda giderken dökülüyordu. 2. motorum 2 bin kmde yine bir çinliydi oda cok durmadı elimde döküldü. 3. motorum 0 km cbf 150 aldım 4 bin km yaptım vida bile gevşetmedi cok memnundum. 4. motorum ikinci el cbr250 şuanda kullandığım. 5 bin kmdir kullanıyorum aşırı memnunum. Anlatmak istediğim gücün yetiyorsa düşük km li japon al. Kurye motoru almam şahsi görüşüm. 0 km de olsa çinlilere karşıyım. Tekerin düz bassın.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sıfır çinli alacağına bilmem kaçınca el japon al daha iyidir
    1 tane sıfır çinli
    3 tane sıfır japon alıp kullandım
    şuan 4. sıfır japon scoter aldım daha da satmam (spcay 110)

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Spacy. Alır, bakımlarını yapar, bir ömür kullanır, çocuğunuza bırakır, ona motosiklet kullanmayı öğretir, torununuz olduğunda ona verir...

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    scoter ile uzun yol yapılır mı visetli daha uygun değilmi

şahsen kaldırımdan kaldırıma atlamış,sürekli tapa gaz yapılmış ve %95inin bakım zamanlarına uyulmamış spacy yerine çinliyi tercih ederdim.piyasadaki spacylerin km sine inanma ayrıca.ben 5 yıldır gündelik çin malı kuba kee 100 kullanıyorum maşallah tık demedi.tamamen kullanıma ve bakım zamanlarına uyulmasına bağlı

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Bende mondial mc 125 var bu gün 8135 km ye geldi.
    Yaptığım harcamaların %95 i keyfi harcamalardı, öyle ciddi bi arıza çıkarmadı.
    Ve ben motoru 2. el olarak aldım ve motoru aldığım kişi de yaz kış dışarıda bırakan biriydi yağmur v.s görmüş bi motor.

Motosikleti
    pulsar ns200
    Bence de 0 km Çinli. Alacağın spacy nin iki gün sonra kayışı kopacak varyator baga isteyecek keyfini kacirabilir yani, digerine ilk kez sen oturacaksin ki rks çok kötü motor değil, skuter olarak asya Mondial nostalji düşünebilirsiniz

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Sokakta ıskartaya ayrılmış bir sürü Nostalji görebilirsiniz. Çok arzularsanız birini alıp gitseniz kimse sormaz...

O tapa gaz gidilmiş, hor kullanılmış, kaldırımdan atlamış spacy' ler hala tıkır tıkır çalışıyor. Birde bu açıdan bakın derim.

Motosikleti
    pulsar ns200
    Tamam o zaman Mondial 125 drift öneriyorum ben 0 km almasindan yanayım milletin eskisiyle püsküsüyle uğraşmasın

Motosikleti
    MH Drift 125
    Bence 0 km çinli, forumda 80k km yapmış insanlar var çinli motorlarla.

Herkeste bir önyargı var, şuan benim motosikletim yok ama arkadaşım uzun süredir Kuba Çita 100R Gold kullanıyor.

3. Viteste 100 görüyor motosiklet çok rahatlıkla ara sıra 4. vitese atıyor 30-40 kmlik yol giderken.

Demek istediğim motoru o kadar zorlamasına rağmen şu zamana kadar bir sorun çıkarmadı.

Yerden yere vurulmuş nasıl kullanıldığı belli olmayan bir ikinci el almak yerine bence 0 motor al düzgün bak.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scoter ile uzun yol yapılır mı visetli daha uygun değilmi
    Yapilir mi, uygun mu su arkadaslara da sormak lazim.

PCX 125
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...x-125-ile.html

Scarabeo 200
    https://uzunyollar.wordpress.com/201...rcistan-rusya/

X-City 250
    https://www.kizbasinayollarda.com/bl...ile-uzun-yolda

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Özellikle uzun süre çinli motosiklet kullanmayan arkadaşlar ezbere yorum yazmasın. Benim birden fazla çinli motosikletim olmuş ve en az km yaptığım çinli de ASYA nın jyulubilmemnesi idi ki yaklaşık 10.000 km yapmıştım. Yakın zamanda mondial hyena kullanmış, hali hazırda mondial zone kullanan biriyim.

Tekrar yazıyorum.

0 km çinli alacağına 80.000 km devirmiş kuryeden çıkma japon daha iyidir.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    2. çinli motorum Allaha şükür sorun yok biri 90 binde öteki 4 bin oldu bile ��

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    hiçbiri.

az daha bekleyip para biriktirmeni ve çok düşük kilometrede ikinci el japon motosikleti almanı tavsiye ederim.

Motosikleti
    ...
    Arkadaslar yazmayi unuttum.
    2.el hero dash vx aldim.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı platonik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yazmayi unuttum.
    2.el hero dash vx aldim.
    Hayırlı uğurlu olsun, 110'luk mu aldığın? Var mı resimleri kaç binde kaça aldın?

Motosikleti
    ...
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, 110'luk mu aldığın? Var mı resimleri kaç binde kaça aldın?
    Evet 110cc.
    Depoda şu anda. 5 binde ama varyatörden biraz ses geliyor kalkışta titreme yapıyor. bakıma ihtiyacı var biraz.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çinliler sikletlerini yükselttiler ama en uyduruk Japon bile belli bir standartın üstündedir. Tek bir fabrikada üretilen ve standart ölçülere sahip bir araç varken; niye atölye standartına düşesin?

mdikmen19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG200
    alakası bile yok ustam ben 1 yıldır kullanıyorum kuba cg 100 modeli 200 lük komple yaptık her günde 100 km yol yapıyorum kolay kolay arıza çıkarmadı gösterdiginiz serviste bir skntı var veya motorunuz sıkıntılı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

2.ci el bir kuba vitesli klasik modelinden al üstünde motoru trafigi ögren sağa sola vursanda parçası ucuz tamiri kolay tamircini iyi seç olayı kaptıktan sonra direk japon motosiklete geçersin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)