Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüvtürk Muayene Bilgilendirme

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Konu belki daha önce açılmıştır ancak dün başıma geldiği için yazmak istedim. Dün motosikletimi muayeneye soktum , sokmadan bir gün öncede plakam çok eski kırık döküktü gidip yenilettim (resmi bir yerde standartlara uygun olarak )daha sonra eski plakanın vida yerlerinden harflere denk gelmeyecek ve okumayı engellemeyecek şekilde delerek vidaladım ancak gene muayeneden kaldım çünkü plakalarda vida v.s olmayacakmış. Tabi tekrar yenileyip çift taraflı yapışkanlı ile yapıştırıp geçtim demem o ki muayene gitmeden önce plaka sabitleme şeklinize dikkat edin.
    _chaotic_, kulspruta ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Bende bugün girdim muaneye plaka deliklerini sakızla kapattım üstüne daksil sürdüm sonuç başarılı :D
    pea, kdiner ve YZFR25 bunu beğendiler.

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu belki daha önce açılmıştır ancak dün başıma geldiği için yazmak istedim. Dün motosikletimi muayeneye soktum , sokmadan bir gün öncede plakam çok eski kırık döküktü gidip yenilettim (resmi bir yerde standartlara uygun olarak )daha sonra eski plakanın vida yerlerinden harflere denk gelmeyecek ve okumayı engellemeyecek şekilde delerek vidaladım ancak gene muayeneden kaldım çünkü plakalarda vida v.s olmayacakmış. Tabi tekrar yenileyip çift taraflı yapışkanlı ile yapıştırıp geçtim demem o ki muayene gitmeden önce plaka sabitleme şeklinize dikkat edin.
    Hocam benimde plakayı yenilemem lazım ama, emniyetten randevu alınıp eski plakalar oraya verilip ordan alınan kağıtla şoförler odasında basılıyor muş diye duydum siz nasıl yaptınız

Gürkan05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW 250 INAZUMA
    Alıntı oguncelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benimde plakayı yenilemem lazım ama, emniyetten randevu alınıp eski plakalar oraya verilip ordan alınan kağıtla şoförler odasında basılıyor muş diye duydum siz nasıl yaptınız
    Aynen sizin dediğiniz gibi oluyor. Geçtiğimiz haftalarda yeniledim plakamı ve bahsettiğiniz şekilde bir yol izledim.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Plakayı muayeneden önce yeniletmek güzel düşünülmüş bir şey de aynı hataya düşmek ilginç olmuş.
    MFTaşkıran bunu beğendi.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Ben randevu falan almadım gittim eski plakayı verdim bir kağıt aldım ve şoförler odasından bastırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakayı muayeneden önce yeniletmek güzel düşünülmüş bir şey de aynı hataya düşmek ilginç olmuş.
    Plakamı delik diye yeniletmedim harfler silinmiş üst kısmında yırtıklar vardı yoksa senelerdir aynı plaka ile muayneden geçiyordum vidalı hali ile yani. Neyse tecrübe oldu bende sizlerle paylaşım dedim. Benim gibi bilmeyen birinin işine yarar belki.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bu durumun muayeneden çok 400 küsür lira gibi bir cezası var.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Vida deliklerini arkadan çekiçleyip delikleri küçülttükten sonra beyaz silikonla kapattım ve geçtim.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Plaka bastırma ücret ti kaç para ????

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Vidanın üzerini daksil ile boyadım geçtim, harf ve rakamlarda okunma problemi yoksa bu şekilde geçiyor. İstasyon kızıltoprak, sadece motorlara bakıyor biliyorsunuz.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Plaka bastırma ücret ti kaç para ????
    30TL'ye bastirttim 1 ay once. Muayeneden aldigim kagitla direk Soforler Odasi'na gidiyorsunuz, hemen veriyorlar.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    17TL plaka.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artık delik yazıya denk gelmese de geçmiyor mu ? Yazıya denk gelmesi sıkıntı oluyordu biliyorum, bir üst seviyeye mi çıkardılar?

eray123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    muanedeki adam göre deyişiyor ben öğlen gittim vidalı geçtim sabah gelenleri geçirmemişler kimisi boktan bi durum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler