Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç seviyesi için Scooter ve Ekipman önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    - / Benelli TNT 250 / Hero Hunk
    Arkadaşlar selamlar,

Aranıza yeni katıldım. Aklımda uzun zamandır motor almak var, şehir içi kısa mesafeli işlerimi(spora gidip gelmek vs.) halletmek için. Henüz ehliyet almadım, yaşım 21. B sınıfı sürücü ehliyetim var ve A2 ehliyetini almayı düşünüyorum. Motor olarak ilk başlarda pcx 125 veya nmax 125 düşünüyordum ancak nakit sıkıntısı ve motorların artan piyasası bu sevdadan vazgeçirdi, bir süreliğine. Şimdilerde ise aklımda SYM Fiddle 3 var, ancak hakkında yazılmış pek bir şey bulamadım. Sürücü kursu masraflarını hesaba katmayarak şuan motora verebileceğim maksimum 6.000 ₺ bütçem var.

Sonrasında daha yüksek bir motora da geçiş yapabilirim, okula gidip gelmek istiyorum motorla lakin okulum şile'de. Ne kadar süre scooter ya da 125'lik motor kullanmam-deneyimlemem gerekir? Öncesinde -amatör olarak sayılmayacak derecede- devamlı bisiklet kullanmışlığım var, trafikte vs. bir faydası ya da kolaylığı olur mu bana?

Son olarak ekipman için ne kadar bütçe ayırmalıyım, bu seviyede bir motor için.

Motor ve ekipman tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

50 cc işini görürse "B sınıfı ehliyet" ile ehliyet masrafına girmeden daha az maliyetli bir başlangıç yapabilirsin.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Ekipman seviyesi ve motosiklet tercihiniz arasında bir ilişki yoktur.

İster scooter kullanın, ister supersport ya da cruiser.

Her durumda bütçenizin yettiği en iyi ekipmanları (kask - ceket - pantolon - eldiven vs...) alıp kullanmanızı öneririm.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    motosiklette ekipman ile kullanılan motosiklet arasında doğrusal bir ilişki bulunmamaktadır,
    motosiklet ile ekipman arasında doğrusal bir ilişki bulunmaktadır.
    50 cc motosiklet için yarış tulumu giyilebilir anlamına gelmez.

eksiksiz koruma her dem iyidir.

başlangıç için 125 cc iyidir,
    sym iyi bir markadır.

ekipman konusunda şahsi tavsiyelerim;
    kask olarak Marushin 999RS Start-up 3 (eraygt rumuzlu arkadaş ile iletişim kurulabilir)
    ls2 ya da benzerlerinden alabilirsin (kapalı ve güneş vizörü olmayanlar tercih edilmeli)
    mont olarak ebadına uygun bilindik markalardan şaşmamak gerekir (revit, dainese ve benzerleri, fakir olduğunu göz önüne alır isek İstanbul hasanpaşaya gidip görerek beğenmen ve akabinde şu marka model nasıldır diye sorman kullanıcılarına daha rahat ulaşmanı sağlayabilir )

pantolon lbc firmasının yandan fermuarlı modelini yıllardır kullanırım,

ikinci el olarak temiz ürünler de ihtimal dahilinde olmalıdır,

motosiklet değiştirilebilir ama ekipman bakidir,
    benim görüşüm bu yönde.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

zebercet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    - / Benelli TNT 250 / Hero Hunk
    Alıntı Buzmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 cc işini görürse "B sınıfı ehliyet" ile ehliyet masrafına girmeden daha az maliyetli bir başlangıç yapabilirsin.
    Açıkcası 50cc'e vereceğim parayı 150'Lik scooter'a harcamam daha mantıklı görünüyor.

Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipman seviyesi ve motosiklet tercihiniz arasında bir ilişki yoktur.

İster scooter kullanın, ister supersport ya da cruiser.

Her durumda bütçenizin yettiği en iyi ekipmanları (kask - ceket - pantolon - eldiven vs...) alıp kullanmanızı öneririm.

Cevabınız için teşekkürler.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklette ekipman ile kullanılan motosiklet arasında doğrusal bir ilişki bulunmamaktadır,
    motosiklet ile ekipman arasında doğrusal bir ilişki bulunmaktadır.
    50 cc motosiklet için yarış tulumu giyilebilir anlamına gelmez.

eksiksiz koruma her dem iyidir.

başlangıç için 125 cc iyidir,
    sym iyi bir markadır.

ekipman konusunda şahsi tavsiyelerim;
    kask olarak Marushin 999RS Start-up 3 (eraygt rumuzlu arkadaş ile iletişim kurulabilir)
    ls2 ya da benzerlerinden alabilirsin (kapalı ve güneş vizörü olmayanlar tercih edilmeli)
    mont olarak ebadına uygun bilindik markalardan şaşmamak gerekir (revit, dainese ve benzerleri, fakir olduğunu göz önüne alır isek İstanbul hasanpaşaya gidip görerek beğenmen ve akabinde şu marka model nasıldır diye sorman kullanıcılarına daha rahat ulaşmanı sağlayabilir )

pantolon lbc firmasının yandan fermuarlı modelini yıllardır kullanırım,

ikinci el olarak temiz ürünler de ihtimal dahilinde olmalıdır,

motosiklet değiştirilebilir ama ekipman bakidir,
    benim görüşüm bu yönde.
    Ekipman önerileriniz için teşekkür ederim, not alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Aklımdaki diğer modeller : Kymco super 8, agility city 125-200, sym crox. Sizler neyi önerirsiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)