Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ninja aşkına :) Ufak çaplı gezim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Herkes merhaba,

Öncelikle belirteyim, geziyi fotoğraflamak hiç aklımdan geçmedi. Yol boyunca sadece mola verdiğim yerlerde 1er kare fotoğraf aldım. Yani sizi tatmin edecek düzeyde bi gezi postu olmadığının farkındayım. Maksat yeşillik olsun diyerek açtım, az fotoğraf var bilginize.

İyi kötü bildiğiniz gibi R125'imi satıp Ninja 250r'a geçtim.

R125'le çok kısa mesafe (max.250-300km) geziler yaptığım halde artık yollar bitmez olmuştu. Kız arkadaşımla bindiğim için genellikle top speedim 120 civarlarıydı ve o hızlara çıkmak çok süre alıyodu. Hantal kalıyodu benim için ama motorumu çok seviyodum, oturuş pozisyonu, bel ağrısı beni rahatsız etmiyordu çünkü gerçekten severek kullanıyordum

Hatırlatayım;

Satma kararı aldım, şansımda yaver gitti ilana koydum ertesi gün satıldı. Satıp satmama arasında gidip gelirken bir yandan da ne alırım diye araştırıyordum. Çift silindir, 250cc ve bana göre çok yakışıklı olan ninja 250r'ı tercih ettim. Motorumu Balıkesir/Edremit'ten aldığım için ilk kontak çevirişimde 800km kadar yol yaptım ve ben bu motorla her yere giderim hissiyatına kapıldım

Bayram'da ufak çaplı bi ege turu yapayım dedim ve hazırlığa başladım.

Yağını suyunu yola çıkmadan önce değiştirdim.

İlk molamda İstanbul'lu bi arkadaşla denk geldik Salda gölü yakınında. O da akdeniz turu yapmış dönüşteymiş, Salda'dan İstanbul'a doğru yola koyuldu.

Burası artık benim için bi gelenek 170kg'dan 85 kg'a düştüm, lakabım tosundu Bu tabelada her geçişimde muhakkak fotoğraf çekiniyorum. Farklı farklı arabalarımla, 3-4 pozum var burada.

Çok eski,güzel dostlarımın yaşadığı SOMA'da 3 gün konakladım. İzmir'e 1 saat, Balıkesir'e 45 dakika mesafede olması büyük artı. Burada konaklayıp buradan günü birlik geziler yapıyorum fotoğraf dönüş zamanına ait.

Dikili çok sevdiğim ve her yaz muhakkak bi kaç gün kaçtığım şirin bi tatil beldesi. Yol üstü oraya uğradım Dikili tabelasıyla fotoğraf aldım.

Bu fotoğrafta Dikili tabelasından 1km sonra çekildi, hava 40c civarların da olduğundan ben rahat ilerlerken bi anda otobanda sağnak yağmurun altında buldum kendimi. Şok olmuştum, ilerleyemiyodum fotoğrafta görünen KLE'nin sahibi güzel abimiz de yağmura yakalanınca sığanacak ufak bi boşluk bulup oraya girmiş. Beni görünce yola çıkıp eliyle orayı gösterdi. Yaklaşık yarım saat esir aldı bizi yağmur. Abimiz Dikili'ye 30km kadar mesafede olan Bergama'da yaşadığından bölgeye hakimdi. Yağmur yavaşlayınca ilerde petrol var oraya kadar gidelim orada bekleyelim dedi ve çıktık yola. Yağmur durduktan 3 dakika sonra damla kadar ıslaklık kalmamıştı üzerimde hava öyle sıcaktı.

Bunlarda dönüş yolunda çektiğim bir kaç fotoğraf.

19xxx km'de aldığım motorumla 1 ay içerisinde iki kere yol yaptım ve yaklaşık 3000 km mesafe kat ettim. Yolculuğum esnasında Akhisar civarında 22.222km'i yakaladım

Yaklaşık 1500km'lik bi ege turunun ardından evime ulaştım. Hemen ertesi gün mesai başladı, yıkama fırsatım olmamıştı. İlk fırsatta hepsini bi arada elden geçirdim

Ve mutlu son..

SS motor sevdamdan vazgeçip yola uygun bi motosiklet alabilirmiyim bilmiyorum ama 250r'dan inanılmaz memnunum nazar değmesin
    mombohunter, kdiner, bursalıali ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda crossrunner vfr 800
    hayırlı olsun dostum uzun yol için her nekadar çok elverişli olmasada güzel makina ilerde büyük cc ler şart

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Kazasız belasız nice yolculuklar dilerim. Motor çok güzel görünüyor.
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

Motosikleti
    Alıntı Mutu Moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun dostum uzun yol için her nekadar çok elverişli olmasada güzel makina ilerde büyük cc ler şart
    Teşekkür ederim.

Büyük cc için kendimi çok hazır hissetmiyorum henüz, gaza geliyorum sürekli ama kendimi frenliyorum. @Boldpilot kulakları çınlasın, bazı motorlar ilk aldığında adama kaskın içinde çığlık attırır demişti, ninja bana bunu yaşattı 250cc olmasına rağmen. Gerisi kader kısmet

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Alıntı mombohunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız nice yolculuklar dilerim. Motor çok güzel görünüyor.
    Çok teşekkür ederim, bende çok beğeniyorum.
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda crossrunner vfr 800
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.

Büyük cc için kendimi çok hazır hissetmiyorum henüz, gaza geliyorum sürekli ama kendimi frenliyorum. @Boldpilot kulakları çınlasın, bazı motorlar ilk aldığında adama kaskın içinde çığlık attırır demişti, ninja bana bunu yaşattı 250cc olmasına rağmen. Gerisi kader kısmet

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Çok teşekkür ederim, bende çok beğeniyorum.
    ozaman acele etme elindekinin tadını çıkar ;) sadece uzun yolda makine ne kadar rahat olursa o kadar yol keyfinde uzuyor..

Motosikleti
    Alıntı Mutu Moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozaman acele etme elindekinin tadını çıkar ;) sadece uzun yolda makine ne kadar rahat olursa o kadar yol keyfinde uzuyor..
    Motorumdan çok memnunum, ama 4 silindir sesi duyunca içim gıdıklanmıyo değil Arkadaşımın 600rr var onunla ara sıra turluyorum oda olmasa dayanamayacaktım heralde
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Öncelikle yeni motorun hayırlı olsun, kazasız belasız kullan inşallah. Güzel gezmişin. Basamakları adım adım çıkmak en iyisi, doğrusunu yapıyorsun. Her cc nin ayrı bir tadı ve tecrübesi oluyor.

Uzun yıllar kazasız belasız sürmen dileğiyle, yeniden hayırlı olsun.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Hayırlı olsun güle güle kullan. Tekerin duz bassin

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çantayı görünce bi hoş oldum.

Plakalığa sıkıntı çıkaran olmadı mı hiç?

Motosikleti
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yeni motorun hayırlı olsun, kazasız belasız kullan inşallah. Güzel gezmişin. Basamakları adım adım çıkmak en iyisi, doğrusunu yapıyorsun. Her cc nin ayrı bir tadı ve tecrübesi oluyor.

Uzun yıllar kazasız belasız sürmen dileğiyle, yeniden hayırlı olsun.
    Çok teşekkür ederim.. Evet yavaş yavaş ilerliyorum öz güvenimi kazanınca büyütücem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullan. Tekerin duz bassin
    Teşekkürlerr

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:02 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çantayı görünce bi hoş oldum.

Plakalığa sıkıntı çıkaran olmadı mı hiç?
    Valla Çınar abi vermedin bana çantanı bunlarla uğraştım

İlk motoru aldığım gün 3 kere durdurdular, ilk gün bahanesiyle 2 sini atlattım, Antalya sınırına girdim daha eve gelmeden ilk cezamı yedim

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili Birkan yeni demir atını ağız tadıyla kullanmanı diliyoruz. Gezi de çok güzel olmuş. Fakat hepsinden daha muhteşem olanı, 170 / 2 = 85 i nasıl
    yakaladın? İkinci 85 kg nereye buharlaştı? 2016 temmuzda 127 kilo çeken bursalıali , 3 ay sonra geçirilen bypass operasyonu sonrası , doktor tavsiye(baskı) siyle 110 a kadar indi . Amma aradan 2 yıl geçince, şu an yine 119 kilo . Tüyo varsa çok makbule geçer. Selamlar.

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Birkan yeni demir atını ağız tadıyla kullanmanı diliyoruz. Gezi de çok güzel olmuş. Fakat hepsinden daha muhteşem olanı, 170 / 2 = 85 i nasıl
    yakaladın? İkinci 85 kg nereye buharlaştı? 2016 temmuzda 127 kilo çeken bursalıali , 3 ay sonra geçirilen bypass operasyonu sonrası , doktor tavsiye(baskı) siyle 110 a kadar indi . Amma aradan 2 yıl geçince, şu an yine 119 kilo . Tüyo varsa çok makbule geçer. Selamlar.
    Abi öncelikle teşekkür ederim.

Operasyon geçirmemek için bişeyler yapmam gerekiyodu benim de çünkü durum çok kötüydü.

Sana sırrını özelden vereyim abi
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)