Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sofuoğlunun Aracını Sahibinden Üzerinden Satıyor İddiası..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...e=DonanimHaber

Böyle bir iddia var doğrumudur bilmiyorum..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Yabancıdan yabancıya ama çaktırma. Vergi kaçırmıyor kendisi
    Details bunu beğendi.

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araç karısının üzerineydi, o da yabancı uyruklu. %90 ihtimal onun arabasıdır. "Vatan" sevdalısı milletvekilimiz bu avantajlardan sonuna kadar faydalanır millete Vatan-Milllet-Sakarya yapar. Riyakarlık başka birşey değil.
    Details bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    beyler zorunuza giden nedir anlamıyorum. adamın eşi yabancı ve devlet yabancılara böyle bi hak tanımış. adam da onu kullanmış. bu neyi değiştirir ki? neden bu çekememezlik? kaldıki bu adam benim ülkemi dünyaya reklam etmiş birisi paşa paşa biner paşa paşa satar. gönlüne göre de istediğini kullanır kime ne?
    06Serhat, saskin18, chetaq ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    https://youtu.be/gi9Gbdi2U8o

Araç Sofuoğlunun. Gmg Garage kaplama yapmak için ayağına gitmişti.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    TL kullanımına çağrı yapıp Euro ile araç satmak.
    computeus, Details ve Blackeagletr bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Araba benim, vergisini ödüyorum demişti.
    Details bunu beğendi.

şöyle bir yönü var ki o nedenle kızılıyor. buna yasanın boşluklarından yararlanmak deniyor. eskiler hile-i şer'iyye derlerdi. şeriat yol yordam demektir malum. kanunda hile yapmak yani. kapatılması imkansız böyle açıklıklar ister istemez oluyor ve bazıları suistimal ediyor. yabancıya hak tanınmasının sebebi kendilerinin türk vergi sisteminden bağımsız insanlar olmaları. turisttin araba getirmesi ve birkaç ay sonra da gitmesi sebebiyle kendilerine bu hak tanınıyor. lakin siz artık türkiyelisiniz burada mukimsiniz. burada yaşıyor çalışıyor eğitim alıyor tedavi oluyorsunuz. kendiniz ve/veya aracınız belli aralıklarla sahte çıkışlar yaparak kanunu kandırmış oluyorsunuz. siz kağıt üzerinde yabancı lakin aslında türkiyede yaşayan insansınız. size ait olmayan bir haktır bu. kanun doğru yazılamamış ya da bazı nedenlerle böyle olmak zorunda olabilir. bu davranış hukuka uygun görülebilir. dediğim gibi arada gezmeye gelen durumundan çıkmışsanız bu hak size tanınmıyor aslında.
    06Serhat bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hani lan ithalat ihracat hariç her şey tl ile alınıp satılacaktı? reis bey talimat vermişti. hiç mi çekinmiyorsunuz?
    Details bunu beğendi.

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Fatih kutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler zorunuza giden nedir anlamıyorum. adamın eşi yabancı ve devlet yabancılara böyle bi hak tanımış. adam da onu kullanmış. bu neyi değiştirir ki? neden bu çekememezlik? kaldıki bu adam benim ülkemi dünyaya reklam etmiş birisi paşa paşa biner paşa paşa satar. gönlüne göre de istediğini kullanır kime ne?
    Zoruma giden çok şey var mesela kefenle parti başkanını karşılarlar askerlik deyince bedelli yaparlar, dolara euro ya tu kaka derler, kiralar artık TL olacak derler ama kendi arabalarını Euro üzerinden satarlar. Ülkemizin reklamını yaptı diye ülkenin tapusunu üzerine yapalım isterseniz, yaptıysa reklam para olarak da karşılığını kat ve kat almıştır.senin mantığında ikiyüzlülük diye birşey yok çünkü ne olduğunu dahi bilmiyor ne demek istediğimizi anlamıyorsun.
    Details bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Önce gerçekten araç Sofuoğlu'nun mu, onu bilmek lazım tabii.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Ya sofuoğlunun olsa ne olur olmasa ne olur nedir bu çekememezlik sırf sizin zihniyetinize uygun olmayan partide vekillik yapıyor diye adamı silip attınız ister chp vekili olsun ister mhp vekili ister akp olsun bu adamın tercihi yok vergi kaçırıyomuş bilmem ne, abi adamın parası var zaten kimden neden vergi kaçırsın azcık iyi niyetli yaklaşın gözünüzü seveyim

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Fatih kutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum. Benim de böyle bir imkanım olsa faydalanırım. Engelli yakını üzerine indirimli araç almak, Gürcü plakalı araçla takılmak, parasını basıp bedelli askerlik yapmak gibi bir şey bu da. Yasalar elveriyorsa yapar bize mi soracak?

Motosikleti
    speederbike
    Yasal olması etik olması anlamına gelmez. Ve hatta etik bile olsa insanlar onaylamayıp fikirlerini bildirebilir.
    computeus bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TL kullanımına çağrı yapıp Euro ile araç satmak.
    off bu fena ağır oldu be
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    şunu yazmak için geldim, çok ta s...

ufuk-*- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam her yıl iddia dan gelen 350-400 bin tl parayı helal değil diye almıyordu ona bile laf eden gerizekalılar vardı. Şimdi de lamborghinisi millete batar olmuş. İlan açıklamasında yabancıdan yabancıya yazmıyor. Vergisi ödenmeden getirilmiş bir araç olsa bu şekilde satamazdı yani adam dediği gibi ödemiş arabasının vergisini. Israrla birilerinin kenan ın adını duyduğunda bas bas bağırdığı gibi vergi ödememek için kıvranacak bir adam olsa iddiadan gelen paraya da balıklama atlardı birazcık mantıklı bakarsak olaya.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Bu şey değilmi ya millete dolar/euro bozdur deyip daha sonra dolar alıp zengin olan hükümet yanlıları ?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ufuk-*- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam her yıl iddia dan gelen 350-400 bin tl parayı helal değil diye almıyordu ona bile laf eden gerizekalılar vardı. Şimdi de lamborghinisi millete batar olmuş. İlan açıklamasında yabancıdan yabancıya yazmıyor. Vergisi ödenmeden getirilmiş bir araç olsa bu şekilde satamazdı yani adam dediği gibi ödemiş arabasının vergisini. Israrla birilerinin kenan ın adını duyduğunda bas bas bağırdığı gibi vergi ödememek için kıvranacak bir adam olsa iddiadan gelen paraya da balıklama atlardı birazcık mantıklı bakarsak olaya.
    hadi bu adamları seviyorsun. ok saygı duyuyoruz. ama biraz oku be kardeşim...

ilanın başlığını oku!
    ''AVENTADOR S LP 740 KARBON PAKET MÜZİK SİS. YABANCIDAN YABANCIYA''
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)