Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim çalındı neler yapmalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    Merhaba dün gece 01:30 civarı park ettiğim motosikletim çalındı. Maalesef benim aptallığım. Zincirle kitlemedim. Ne deseniz haklısınız fakat yapmam gerekenler için yardımcı olabilir misiniz?

Karakola gidip ihbarda bulundum.

2013 modal ktm duke 200 34 UD 1067

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Yapılacak herşeyi yapmışsın. Beklemekten başka bir olayın kalmamış maalesef.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    geçmiş olsun

Motosikleti
    R25
    Gecmis olsun sosyal medya da motosikletle ilgili grup yoneticilerine rica da bulun resmi varsa gonder yayinlasinlar belki goren duyan olur. Elini acele tut. Emniyette tanidigin yoksa polis ilgilenmiyor daha gecen sahit olduk "emniyetten tanidik abi" vasitasiyla birinin motosikleti bulunmustu

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    Tanıdığım maalesef yok motor gruplarında paylasacağım

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    çok geçmiş olsun polis isterse anında buluyor ama ilgilenmiyorlar bu tip alçaklar genelde daha önce yakalandığı için motor çalan hırsızları biliyorlar ama umursamıyorlar motoru çalan kişiler ilk haftalar pek dışarı çıkartmıyorlarmış birde büyük ihtimal başka ilçeden oluyor kullanmaya kalksa aynı ilçede tanıyan çıkar diye, resmi varsa paylaşın motorcular görsün birde yakın ilçeleri gezin biraz ara ara karşınıza çıkabilir çalınan yer civarlarında kamera varsa görüntü bakın yüzleri belli olmasa bile giysilerinden tanınabiliyorlar kamera kaydı bulursanız mutlaka sizde alın kayıtları polise pek güvenmeyin benim evime 2 sene önce hırsız girmişti silahımı ve laptop bilgisayarımı çalmıştı parmak izi aradılar tam yok derken benim pilastik matkap kutusu vardı dolapta onun sapından tutmuş hırsız 5 parmağını izi çıkmıştı gözle bile görülüyordu parmak izleri polise söyledim evdelerken hepsi kızardı bundan alınamaz dediler bir baktım temizce silmişler parmak izlerini onlara verdiğime pişman oldum

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı slifer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dün gece 01:30 civarı park ettiğim motosikletim çalındı. Maalesef benim aptallığım. Zincirle kitlemedim. Ne deseniz haklısınız fakat yapmam gerekenler için yardımcı olabilir misiniz?

Karakola gidip ihbarda bulundum.

2013 modal ktm duke 200 34 UD 1067
    Gecmis olsun. Umarim kisa surede bulunur motosikletiniz. Ikinci el satis sitelerinde satisa konan tum Duke ilanlarini inceleyiniz. Forumdan bir arkadas letgo ilanindan bulmustu calinan motosikletini.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Geçen süper teneresi çalındıktan 12 saat bile geçmeden bulan tanıdığı bol bir abi vardi. onun gibi tanıdıklarız olmadığı için beklemekten başka çareniz yok. Türkiye'ye hoşgeldiniz

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    maalesef tanıdık olmadığı için denk geldiği zaman bulunacağını biliyorum. :(

Motorunu çaldırıp kendi imkanlarıyla bulmuş biri olarak sana bilgi vereyim.öncelikle polislere hiç umut bağlama çalınan motor dandik bişey olsa gezip benzin bitince bırakırlar polis bulur eyvallah ama duke gibi bi motoru gezmek yerine yüksek ihtimalle parçalamak için çalarlar.çalıştıgım işyerinde sıkıntılı bi semtte oturan arkadaşım vardı ona söyledim oda mahallenin eli uzun birine motorumu söylemiş yarım saat içinde çalanları bulup motoru çıkarttı piyasaya.nerden çalındı motorun?

SeaWolf77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw g310 gs
    Geçmiş olsun. Emniyet görevlileri umarım bulurlar ve gereğini yaparlar. Youtube'da AEA'da video vardı. Bazen çalanlar tekrar irtibata geçiyormuş. Umarım kavuşursunuz motosikletinize..

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    Kayışdağı hocam

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun polis isterse anında buluyor ama ilgilenmiyorlar bu tip alçaklar genelde daha önce yakalandığı için motor çalan hırsızları biliyorlar ama umursamıyorlar motoru çalan kişiler ilk haftalar pek dışarı çıkartmıyorlarmış birde büyük ihtimal başka ilçeden oluyor kullanmaya kalksa aynı ilçede tanıyan çıkar diye, resmi varsa paylaşın motorcular görsün birde yakın ilçeleri gezin biraz ara ara karşınıza çıkabilir çalınan yer civarlarında kamera varsa görüntü bakın yüzleri belli olmasa bile giysilerinden tanınabiliyorlar kamera kaydı bulursanız mutlaka sizde alın kayıtları polise pek güvenmeyin benim evime 2 sene önce hırsız girmişti silahımı ve laptop bilgisayarımı çalmıştı parmak izi aradılar tam yok derken benim pilastik matkap kutusu vardı dolapta onun sapından tutmuş hırsız 5 parmağını izi çıkmıştı gözle bile görülüyordu parmak izleri polise söyledim evdelerken hepsi kızardı bundan alınamaz dediler bir baktım temizce silmişler parmak izlerini onlara verdiğime pişman oldum
    Aynısı benim başıma geldi. Parmak izi almaya gelen hiçbir şey bulamadı. Adamın yaninda beş parmağımi bastım onu da bulamadı. Zaten hırsızları da bulamadılar. Iki kere savcı çağırdı, bir haber var mi diye sordu, yok dedim ne diyeyim. Gülüyorum artik aglanacak halimize
    kalidor ve yawuz58 bunu beğendiler.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polisin pek ilgileneceğini zannetmiyorum ama çaldırdığın çevrede tamircileri dolaş...belki bir yasadışı bağlantıya ulaşabilir, belli bir para karşılığında motosikletine kavuşabilirsin. Bu işler polisi aşan işler yani...

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Geçmiş olsun hocam :/

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    hocam akşam saatlerinde üniversitenin alt kapısı ondan sonra fındıklı, ferhatpaşa,30 ağustos parkı civarlarında dolaş bi ihtimal denk gelebilirsin

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Letgoya bakin surekli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)