Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorun kayması

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba, bugün hava yağmurluydu sonradan güneş açtı tahminimce de yerler ıslaktı. 2 Motor geziyorduk. Önümdeki arkadaşım durmuş bende farketmedim arka frene asılmamla motor kaymaya başladı baya bir mesafe kaya kaya gittik. Allaha şükür düşmedik sadece kaydık. Daha yeniyim motor sürücüsü olarak tavsiyenizi istiyorum böyle hataları nasıl yenebilirim ve kayarken direksiyon hakimiyeti nasıl olmalıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Öncelikle motosikletini ve üzerinde ki lastiklerin marka ve modelini öğrenelim.
    Lastikler kotuyse tecrübe çok farketmeksizin dediğin durum yaşanabilir

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motosikletini ve üzerinde ki lastiklerin marka ve modelini öğrenelim.
    Lastikler kotuyse tecrübe çok farketmeksizin dediğin durum yaşanabilir
    Rks 150CC, lastikleri kendisinin orjinal lastikleri. (Motorun sahibi ben değilim)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

https://i.hizliresim.com/5y181R.jpg buda yolun fotoğrafı (bu ilk kayış sonra frenden çektim ayağımı bir daha kaydık)

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arka fren kitlemiş ani fren yapınca, yapman gereken boş bir yolda arka frenle ve ön freni orantılı kullanmasını öğren, motorun durma mesafesine göre takip mesafesi belirle kendine.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    arka frene dozajı denilen bi nokta var o noktadan sonra abs yoksa kitleniyor. Yani direk asılma mantığı ile basmamak lazım.

https://www.youtube.com/watch?v=hfxfimvDxfc

izlemeniz iyi olabilir. Sürdükçe hangi zeminde hangi hızda ne kadar baskı uygulamanız gerektiğini kavrarsınız, özellikle kendi motorunuz için . Bir süre sonra kendinizi zevk için arkayı kaydırırken de bulabilirsiniz.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arka fren ve ön freni tatlı tatlı sık, harş diye asılma, frenleme esnasında da bakışın asla yerde, manette, göstergede ya da alakasız bir yerde olmasın, ufuk çizgisi denilen noktaya bak. Lastikler muhtemelen naylondan hallice, motorun sahibi kimse lastikleri ivedilikle değiştirmesi onun hayrına olur. Önündeki motorun durduğunu farketmediysen de Allah seni daha ciddi kazadan korumuş, frenleme esnasında önerdiğim bakış olayını tüm sürüşünde uygula. Aynı zamanda kapalı alan hakimiyet eğitimlerinde verilen "engelden kaçma" eğitimi epey işine yarar.

Alıntı rebeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka fren kitlemiş ani fren yapınca, yapman gereken boş bir yolda arka frenle ve ön freni orantılı kullanmasını öğren, motorun durma mesafesine göre takip mesafesi belirle kendine.
    Çok dikkatsizliğime geldi bende anlamadım ne olduğunu eve geldikten sonra kafam yerine geldi. Sonra yola gittim fren izine baktım çok korkutucuydu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka fren ve ön freni tatlı tatlı sık, harş diye asılma, frenleme esnasında da bakışın asla yerde, manette, göstergede ya da alakasız bir yerde olmasın, ufuk çizgisi denilen noktaya bak. Lastikler muhtemelen naylondan hallice, motorun sahibi kimse lastikleri ivedilikle değiştirmesi onun hayrına olur. Önündeki motorun durduğunu farketmediysen de Allah seni daha ciddi kazadan korumuş, frenleme esnasında önerdiğim bakış olayını tüm sürüşünde uygula.
    Dediğin gibi çok ciddi bir kazadan sıyrıldık, bundan sonra motora binince dikkatimi sadece motora vericem çok boşluğuma geldi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tekrar geçmiş olsun

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ölüm freni strikes back*

*ciddiye almayın(ytd)

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar geçmiş olsun
    Sağol abi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler