Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

RKS alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vay be ne hortlamıs konu.

dipnot: RKS alınmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben aldım, sifir, 2015 model, ayak marşsiz, vitesler de stantart şekilde, eşeğe biner gibi kullandım, kayda değer masraf çıkarmadı. Gaz teli, debriyaj balatasi fln işte, egzoz içinde ufak bi kaynak var..Servise çok takılmayın ustanız varsa, ınternette bütün parçaları mevcuttur.

Kullanim amacımıza göre alinabilecek en güzel motorlardan biridir bence.Güncel modellerini iyi bilmiyorum..

[IMG][/IMG]
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Hortlamis konuymus yorum yazdim sildim.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Bir almaya almaya niyetlenmiştiniz sizi caydıran sebep nedir hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be ne hortlamıs konu.

dipnot: RKS alınmaz.
    ..........

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende rks rn 180 almayi planliyorum 0 olarak motor markasi 5sene once satisa sunulmuş olsa da internette neredeyse hiç kotu yorum ve şikayet soz konusu degil insanlar sorun yaşasalardi eminim heryere bagira cagira yazarlardi. bende hala takipteyim. ehliyetim kasimda geliyor rka rn180 alicagim hele birdekullanan birinden inceleme sansim olursa kesin alicam
    Aga b konu hortlayınca fark ettim Şu an o zamanlar hayâlini kurduğum motorun üstünde 10.000km yaptım. İstanbula gittim geldim falan Paranız yoksa alınır paranız varsa son seçenek olsun :D

Alıntı ocen45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir almaya almaya niyetlenmiştiniz sizi caydıran sebep nedir hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

..........

Cruiserlarını herkes elden cıkarmak istiyor
    S serisi fena değil ancak R leş
    Rn180 desen sürekli arıza veriyor.

Kullanıcı hatası da olabilir hepsi ancak fiyat olarak baktıgında da %20 daha koyup araştırıp japon alabiliyorsun.

Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga b konu hortlayınca fark ettim Şu an o zamanlar hayâlini kurduğum motorun üstünde 10.000km yaptım. İstanbula gittim geldim falan Paranız yoksa alınır paranız varsa son seçenek olsun :D
    aldın da maşallah motor senden sen motordan ayrı çektin , actıgın konulardan senle beraber forum olarak bize bindik o motora
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Uzun süredir motosiklet kullanan bir arkadaşım sıfır titanium 220 aldı memnun simdilik. 2 ayda 5 bin km yapti
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Motosikleti
    NC750X
    konu hortlamış pardon...

Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süredir motosiklet kullanan bir arkadaşım sıfır titanium 220 aldı memnun simdilik. 2 ayda 5 bin km yapti
    o motoru çözemedim, forumda biraz dolanırsan "lanet olsun" diye laflar edildiğini duyabilirsin o alete

Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad ben seni yılların motorcusu sanıyordum ya
    kolay gelsin umarım istediğin makineyi alabilirsin, ama japon hiç olmadı pulsar vs. baksan daha iyi olmaz mı?

1.1 yıl oldu konuyu acalı

Motor aldım yav, artık yükseltme arayışındayım. Cok eski konu bu

Arada hortlatıyorlar.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Honda Cb 125e - Bajaj Chetak 150cc
    Eski konu açılmışken bende yazayım. Yaşadığım ilçede e
    Rks kuba bayiisi açıldı. (Rks titanic 150s) modellerini gidip inceledim. Malzeme kalitesi sağlam ve kaliteli görünüyordu. Daha sonra tamircime gittim ve rks yada kuba alacağımı tasviye eder misin diye sordum. Ustam kesinlikle alma dedi onlar kaldırmışlar geleni çükmek için bekliyorlar dedi. Yedek parçaları pahalı ve yok dedi. Gaziantepten sipariş ile bir haftada geliyormuş dedi. Buna benzer şikayet ve yorumları başka kişilerden de duydum ki aralarında bitanesi motorsiklet yedek parçacısıydı. Rks yedek parçaları nı araştırmak için internete baktığımda gerçekten de parça fiyatlarının yüksek olduğunu gördüm.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Şimdi size mc / mcx 150 tavsiye edeyim..

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Konu madem hortlamış ...ALINMAZ...

Motosikleti
    Rks Titanic 150,Honda Varadero XL 1000V
    Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler.Motosiklet dünyasın`da pek eski olmasam`da forum`da yeniyim.Konu yeniden aktif olmuş ve ben kendimce görüşlerimi aktarmak istiyorum.Ben de 2015 model rks Titanic 150 motosiklet var.Daha yeni aldım ve orjinal 3500 km olarak sahibinden aldım.Daha önce tvs Apache motosikletin her kasasını kullanmış birisi olarak şuan rks`den çok ama çok memnunum.Şuan 4200 km de.Rks alınmaz diyenler gerçekten ya bu motoru kullanmamış ya da çıkar sağlamak amacı ile söylemiş olabilirler, orasını bilemiyorum.Rks Titanic kesinlikle çin malı değil gibi ve bana göre Çinli değil.Motor bence Çinli kalitelisi`nin üstü japon`un altı.Biraz önce motorun zincir yağlanması ve gaz kolu yağlanması olarak iki adet ufak bakım yaptım.Yarın Sakarya'da olacağım.İSTANBUL-SAKARYA-İZMİT arası bu hafta sonu rks ile gezeceğiz eşim ile birlikte.Bana bu motor hakkında birşey sormak isteyen ya bura`dan yada özel`den sorabilir,herkese iyi akşamlar.

Motosikleti
    R25
    Alıntı Dinçer Aydem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler.Motosiklet dünyasın`da pek eski olmasam`da forum`da yeniyim.Konu yeniden aktif olmuş ve ben kendimce görüşlerimi aktarmak istiyorum.Ben de 2015 model rks Titanic 150 motosiklet var.Daha yeni aldım ve orjinal 3500 km olarak sahibinden aldım.Daha önce tvs Apache motosikletin her kasasını kullanmış birisi olarak şuan rks`den çok ama çok memnunum.Şuan 4200 km de.Rks alınmaz diyenler gerçekten ya bu motoru kullanmamış ya da çıkar sağlamak amacı ile söylemiş olabilirler, orasını bilemiyorum.Rks Titanic kesinlikle çin malı değil gibi ve bana göre Çinli değil.Motor bence Çinli kalitelisi`nin üstü japon`un altı.Biraz önce motorun zincir yağlanması ve gaz kolu yağlanması olarak iki adet ufak bakım yaptım.Yarın Sakarya'da olacağım.İSTANBUL-SAKARYA-İZMİT arası bu hafta sonu rks ile gezeceğiz eşim ile birlikte.Bana bu motor hakkında birşey sormak isteyen ya bura`dan yada özel`den sorabilir,herkese iyi akşamlar.
    Japonun altı demek mantıklı gelmiyor bana, Çinlinin üstü Hintlinin bir altı desek olabilir. Apache kullandım Rks çok iyi demek hiç mantıklı gelmiyor, malzeme kalitesi Apache’nin yanından geçmeyi bırak yaklaşamaz bile, ortak noktaları titreşim. Ben 125 lik kullandım km teli iki kez koptu onun dışında benzin şamandrası arızalandı. Yukarıda bir arkadaş parça sıkıntısı vs var demiş, şamandrayı garantiden istedim 4-5 günde geldi. Motor bölümüne 5 yıl 30 bin km, elektrik aksamına 1 yada 2 yıl garanti veriyorlar sanırım. Mondial den felan her bakıma üstün bir motor, yakıtı bana fazla geldi karma kullanımda 0,20 kuruş benzin 6,90. Alınırmı derseniz mondial küba yuki almaktansa tercihim Rks olur.

Motosikleti
    Ben Apache motosikleti 5 yıl bir fiil kullandım.Rks`den önce en son motorum 2008 kasa Apacheydi.2008 kasa (ilk kasa)1 yıl,2012 kasa(orta kasa) 2 yıl,2014 kasa(yeni ve hala mevcut kasa) 3 yıl kullandım.Her türlü Apache motoru çok ama çok iyi bilirim ve size en ufak detayları bile verebilirim kendi çapımda.Sadece sesinden neyi var neyi yok söylerim.Bu kadar Apache hayranı ve sıkı bir kullanıcısı olarak 1.fiyatları rks ye göre bir tık daha pahalı 2.Apache kadar kaliteli malzeme olmasa bile apacheyi aratmadı ve bence malzeme kalitesi Çinlinin üstü japonun altı ve hintlinin ayarı diyebilirim.Siz 125 lik modelini kullanmışsınız ve 125 lik modelin çöp olduğunu biliyorum.Benim motosikletim 2015 model ayak marşsız düz Titanic modeli,r veya s değil.İsterseniz kullanmadan önce bir üstüne binip test edin sonra yorum yapın.Daha 3 gün önce SAKARYA-İZMİT-İSTANBUL turundan eşimle birlikte yeni geldim.Motoru bir kez bile dinlendirme den gittim ve geldim.Toplam 343 kilometre yol yaptım.5 yıl Apache kullanmış ve şuan rks Titanic kullanan birisi olarak bunları yazıyorum.Profesyonel değilim acemi hiç değilim.Ben kafadan atarak veya kulaktan dolma konuşmuyorum.Kendim bizzat deneyerek ve gerekirse saatlerce tasarımına kadar inceleyerek ve üstünde yol yaparak en sağlıklı test ile konuşuyorum.Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyelim ve hatta isteyen olursa yerim İstanbul gelip motoru inceleyebilirler.Kapım herkese açık.Alacak olan merak eden veya incelemek isteyen karşılık beklenmeden ziyaretime gelebilir.Her kelimemin arkasındayım...

Motosikleti
    R25
    Alıntı Dinçer Aydem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Apache motosikleti 5 yıl bir fiil kullandım.Rks`den önce en son motorum 2008 kasa Apacheydi.2008 kasa (ilk kasa)1 yıl,2012 kasa(orta kasa) 2 yıl,2014 kasa(yeni ve hala mevcut kasa) 3 yıl kullandım.Her türlü Apache motoru çok ama çok iyi bilirim ve size en ufak detayları bile verebilirim kendi çapımda.Sadece sesinden neyi var neyi yok söylerim.Bu kadar Apache hayranı ve sıkı bir kullanıcısı olarak 1.fiyatları rks ye göre bir tık daha pahalı 2.Apache kadar kaliteli malzeme olmasa bile apacheyi aratmadı ve bence malzeme kalitesi Çinlinin üstü japonun altı ve hintlinin ayarı diyebilirim.Siz 125 lik modelini kullanmışsınız ve 125 lik modelin çöp olduğunu biliyorum.Benim motosikletim 2015 model ayak marşsız düz Titanic modeli,r veya s değil.İsterseniz kullanmadan önce bir üstüne binip test edin sonra yorum yapın.Daha 3 gün önce SAKARYA-İZMİT-İSTANBUL turundan eşimle birlikte yeni geldim.Motoru bir kez bile dinlendirme den gittim ve geldim.Toplam 343 kilometre yol yaptım.5 yıl Apache kullanmış ve şuan rks Titanic kullanan birisi olarak bunları yazıyorum.Profesyonel değilim acemi hiç değilim.Ben kafadan atarak veya kulaktan dolma konuşmuyorum.Kendim bizzat deneyerek ve gerekirse saatlerce tasarımına kadar inceleyerek ve üstünde yol yaparak en sağlıklı test ile konuşuyorum.Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyelim ve hatta isteyen olursa yerim İstanbul gelip motoru inceleyebilirler.Kapım herkese açık.Alacak olan merak eden veya incelemek isteyen karşılık beklenmeden ziyaretime gelebilir.Her kelimemin arkasındayım...
    Öncelikle malzeme kalitesi demişsiniz hintli ile bir tutmuşsunuz, Hintli olarak Apache’yi varsayaraktan hemen hemen aynı kalitede demişsiniz, yanına bile yaklaşamaz diyorum ve japondan bile daha sağlam olduğunu iddia ediyorum, gerek metal aksamı gerekse plastik aksam olarak. Kaza yapmadan şasesi kırılan rks de gördüm, metal parçalarını elimle yamultabildiğim Rks de kullandım. 343 km durmadan gitmeniz İki kişi ile pek inandırıcı gelmedi, motor açısından değil motor gider her türlü yol şartları uygunsa. iki kişi 343 km yolu nereden baksan minimum 4,5 saat sürer.
    Bayi ismi vermeyeyim Rks yetkili servisindeki ustası ve servis danışmanı benim yakın arkadaşlarım. Haftanın 2-3 günü yanlarındayım benim Rks yi tamir ederken malzeme kalitesinin dandik olduğunu birebir söylediler, bende binince öğrendim zaten. Çok kötü çok dandik demiyorum hatta mondial ve Küba’dan vs daha iyidir diyorum, burada dikkat çekmek istediğim konu Apache ile Rks yi bir tutmanız, tekrar ve ısrarla söylüyorum yanından bile geçemez. Yeni kasa 2014 değil 2013 ten başlamaktadır. Kullandığınız 2014 se doğrudur. Ben de iki Apache ile 50 bin km yol yapmış, mondial, rks, sym, bajaj, yamaha kullanmış biriyim. Son motorumda yine Apache oldu daha dün aldım ☺

Motosikleti
    Ya kardeşim bak yeni kasa 13 ten başlamakta demişsin ki doğru.Bana apacheyi anlatmama gerek yok ben sana zaten ne yazmışım 3 yıl 2014 yeni kasa kullandım.Sen burdan 2014 ten itibaren yeni kasa dediğimi nereden çıkarttın?Ben apachenin farindan aynasına sana hangi kasa olduğunu söylerim.Bir de 343 kilometre yol yaptım diyorum inandırıcı değil demişsin.Seni inandırmak zorunda değilim fakat bilmeden kimseyi yalancı durumuna düşürme.Sana nasıl ispatlayayim.Eşimle gittim.Sakarya da önce komutanım yanına Ziyaret yaptım sonra İzmit'e eşimin dayısının yanına.Gelmissin burada gözünle görmediğin insanı yalanlaman ayrıca garip.Ben ortaya lafımı attim.İsteyen gelip görsün kapım açık.Ben lafımin arkasındayim.Bizzat tecrübe ile bunları söylüyorum.Eger siz de İstanbul'da iseniz benzin paramı atın sizi tek seferde dinlenmeden Sakarya ya götürürüm getiririm ve 343 kilometre yol yaparım.Laflarimin arkasındayım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:13 ----------

Sen benim kadar Apache kullandın mı?Bak sana şunu diyorum apachenin sadece tasarımından sana hangi kasa,neresi değişmiş vs her şeyini söylerim.Benim en yakın arkadaşımla gel konuş bende ki Apache sevdasıni sana anlatsın.Hatta ve hatta bana şakasına tvs seni işe alsın diyordu.Ve bu yol konusunu sana her şekilde şahitler ile ispat etmeyen en ... Kimseyi bilmeden yalanlamayin.Ben hayatım boyunca birşey hakkında yorum yapmadan önce onun hakkında hem bilgi sahibi oldum hem de test ettim öyle yorum yaptım.Karakterim bu benim.5 yil bir fiil Apache kullandım ve şuan rks Titanic.Tamam malzeme kalitesi birebir aynı değil fakat çok eksik te değil.Aratmiyor.Apache konusuna gelince zaten lafım olamaz.Honda,Yamaha bana bunları aratmadı desem yeridir.Ama fiyat farkına bakılınca rks Titanic apacheyi aratmadı ve malzeme kalitesi çok şahane.Zaten o fiyatla Apache ile bir olması beklenemez ama neredeyse kafa kafaya.Mondial falan onlara hiç girmiyorum zaten.Onlar çöp.Malzeme kalitesi yerlerde ve şaka gibi rks ile aynı rakamlar.Rks bana apacheyi aratmadı ama onun kadar tork ve sağlamlık vermedi.Ama yine söylüyorum hemen hemen kafa kafaya.Sen şimdi diyeceksin Apache al.Benim durumum buna yetti çok uygun buldum.Yoksa 5 yıllık Apache kullanıcısı olarak yine tercihim Apache olurdu eğer param olsaydı.Suan iyi ki rks Titanic almışım çünkü apacheyi aratmadı ve eksikliğini hissetirmedi.Ayrica rks dedik adamlar boncuk gibi motor yapmışlar.Bu sözlerimi rks Titanic 150 olan modeli için söylüyorum.Diğer modellerini bilmem ve çok dandik olabilir ama benim motosikletim sınıfında çok iyi ve kaliteli.Sözlerimin arkasındayım ispat etmezsem de ... Olayım.Bu arada durmadan yol yaptım yazmadım.Okumadan yorum yapmayalım.Gittim geldim dedim.Toplam hafta sonu gezisinde 343 kilometre yol yaptım.İstanbul Sakarya arası dinlenmeden tek seferde dip gaz gittim.Gram sorun ses yoktu.Sakarya'da biraz gezip oradan İzmit'e geçtim ve sonra İstanbul.

yav arkadaş herkesin kendi fikri.

apache - rks sevicilik yapmayın , millet ducati honda konusuyor siz 150 cc baslangıc motoru için tartışıyorsunuz

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Bu konu tekrar hortamış
    O zaman tekrar yazayım
    *******ALINMAZ********

Motosikleti
    Evet doğru demişsin.Herkesin kendi fikri.Benim tartıştığım ve kızdığım konu insanların boş beleş konuşup bilmediği konular hakkında bol keseden atması.Aklıma ATSIZ atamın bir sözü geldi=bu ülke delilerle gerizekalılarla ve ruh hastalarıyla doludur. Gerçekten çok doğru bir söz.Bu arada motosiklet motosiklettir, Ducati Honda fark etmez sonuçta iki teker.Durumu olmayıp 150 cc alan adam tartışmasın mi veya yorum yapmasın mı? Ne alaka

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

Sen herhalde İngiliz kraliyet ailesinin bir ferdisin.�� Alınmazmış.Sen git Kawasaki H2 al kolay gelsin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)