Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dolandırıcılara Dikkat!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Bizim arkadaşın 2016 model Tvs Apache 150 Motosikleti vardı motosiklet 2016 model 30.000 civarındayıd deposunda çok az bir gözük sağ alt sakalda biraz çizik ve eksoz kısmında biraz çzizikler vardı motosikleti sattı. İnternette Apachelere bakarken arkadaşın motorunu gördüm ilana koymuşlar plakasını değiştirmişler ve km yi 17.000 de gösterip biraz daha yüksek fiyata satıyorlar aman motosiklet alırken dikkat edin adamlar 150cc lik motordan bile dolandırıclık yoluyla kar elde ediyolar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben motosiklet ilanlarının km sinin büyük kısmına inanmıyorum.hep km ler düşük

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    20 bin km den sonraki motoru kimse almaz ne yazarsan ya nersen de almazlar abi

bütün 1000 cc 600 cc motorların alayı km düşürülmüştür %90ı diyorum çünkü çoğu manuel .... fıldır fıldrı sarıyorlar

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    o zaman yüksek kilometre motor almak lazım en azından dürüst kullanıcıdır ve motoru daha kabul edilebilir durumdadır.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman yüksek kilometre motor almak lazım en azından dürüst kullanıcıdır ve motoru daha kabul edilebilir durumdadır.
    Model yılı düşük motorlarda da psikolojik sinir 40 bin filandir.
    Malum siteyi acip bakın nekadar 2005-09 arası motor var alayı 40 bindedir eski model motor alırken temiz motor değil dürüst satıcı bulmalisiniz. Motorum 130 binde diyebilecek adamdan motor alınır

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Tüv araç muayene raporuna bakın. Orada muayene tarihindeki km'si yazıyor. En azından bir fikir verir...

Bir sonraki muayenede önceki raporda yazan km'den daha düşük bir km ile karşılarına çıkarsanız zaten büyük sorun!

Motosikleti
    falcon flash 100
    Maalesef internet bazı dolandırıcıların insanları kandırma yeri olmuş.

Geçen gezide kaybettiğim fotoğraf makinesinin ucuz ikinci elini alayım dedim. İlanda hiç açılmadık orijinal ambalajında sıfır fotoğraf makinesi yazıyor sipariş verdim geldi şarj cihazı kullanım kılavuzu gibi hiç bir şeyi olmayan boyaları köşelerinden dökülmüş haşat bir şey geldi açtım telefon bin bir yalan hemen iade ettim.

Başka bir ilana baktım sıfır ayarında temiz ikinci el diyor fiyatta anlaştık adresi verdim gönder dedim. Bir hafta geçti haber yok ne oldu diye telefon ettim öğleden sonra göndereceğim dedi. Akşam telefon etti kusura bakma makine çalışmıyor tamir edemedim dedi.

Kısacası bazıları her konuda üç kuruş para için insanları dolandırmaktan çekinmiyor.
    bursalıali bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genelde vize sorgulamadan km'yi yakalıyorum, tabi akıllı olanlar vizeye girmeden önce KM düşürüyor , böyle olduğunda anlamıyoruz.

İlanlarda açıkçası km'den önce ilan şekline ve kullanıcısına bakmak lazım, ben böyle yapmamıştım , az kalsın dolandırılıyordum.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Model yılı düşük motorlarda da psikolojik sinir 40 bin filandir.
    Malum siteyi acip bakın nekadar 2005-09 arası motor var alayı 40 bindedir eski model motor alırken temiz motor değil dürüst satıcı bulmalisiniz. Motorum 130 binde diyebilecek adamdan motor alınır
    dürüstlük diyince aklıma geldi, bir gün a101'leri dolaşırken bir tane yeni kasa yeşil tvs apache gördüm ve yanına gidip sohbet etmeye başladım abi ile. öne uzun siperlik uydurmuş ve direksiyonu yükseltmiş, yani motoru kendine göre ayarlamış oturuş pozisyonunu falan. benim motora baktı ve çok sağlamdır tvs apache dedi.

bir önceki motorum seninkinin aynısından idi rengi falan dedi ve bende sordum "peki ne oldu o motora?" diye. o motoru sattığını ve şu anda kullandığı yeni kasasını aldığını söyledi ve o bir önceki kasa olan tvs'yi 135 bin kilometrede sattığını söylemişti.

şimdi bende kendime hedef koydum, nasılsa motorumu satmayacağım ve o günleri görebilirsek hedef 2023 bin pardon 135 bin kilometre

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    135 bin km kullanmak ekonomik olur mu bilmiyorum ama motor bloğu oldukça sağlam bir yapıya sahip.

Ekonomiklik derken şöyle anlatmaya çalışayım:
    Düzgün bakılırsa motor bloğu çok uzun süreler kullanılabiliyor.
    Ancak bu yüksek kmlere kadar bazı yüksek maliyetli bakımlar gerekiyor
    ayrıca blok haricindeki parçalar eskiyor, yıpranıyor, paslanıyor vs.

Dolayısı ile çok yüksek km motor kötüdür demek doğru olmaz ama bakım masrafları ile ekonomik değildir denebilir.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Alıntı Dxsec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim arkadaşın 2016 model Tvs Apache 150 Motosikleti vardı motosiklet 2016 model 30.000 civarındayıd deposunda çok az bir gözük sağ alt sakalda biraz çizik ve eksoz kısmında biraz çzizikler vardı motosikleti sattı. İnternette Apachelere bakarken arkadaşın motorunu gördüm ilana koymuşlar plakasını değiştirmişler ve km yi 17.000 de gösterip biraz daha yüksek fiyata satıyorlar aman motosiklet alırken dikkat edin adamlar 150cc lik motordan bile dolandırıclık yoluyla kar elde ediyolar.
    Artık yeni nesil çogu motorda diagostik portalı var (arabalarda bu zorunluluk 2000 senesinde çıktı) bağlarsınız diagostik makinası na size gerçekte kaç KM de oldugu verir gösterge çok anlam ifade etmez ,4-5 sene sonra Km geriye çekme olayı nerdeyse artık sıfırlanır.

Mesela R 1200 Gs baktıgınız km ler öyle düşük değil 100 bin kmler çok fazla ,ama muadil başka analog göstergeli diagostik portalı olmayan motor baktıgınız da km ler düşük ,

Hatta daha eski olan R 1100 GS ler in km si 10 yaş daha genç olan 1200 lerden düşük ?

Bizim miletin elinde imkan var ise ahlaksızlık , çalma çırpma işini yapar..

Çalan hırsız adama da deriz ki çalıyor ama çalışıyor ...Bknz anladınız siz onu..
    Kızıl pars bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)