Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR 125 R Motor Pert

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Geçen hafta 120 km mesafesi var ailemin yanına giderken son 5km kala motordan bir anda tak tak tak diye ses gelmeye başladı ve motor stop etti,kitledi,yetkili servise götürdüm motoru açıldı motoru temizlemeden bir gösterdiler biyel kolu krankın üstünde mezdeke yapıyor :D dağlara taşlar sürte sürte içeriye metal talaşı vermiş her yer talaş dolu piston sekman gömlek yağ pompası ve diğer rulmanlar haşat.Motor yağsız kalmamış her halde ilk sahibinden kalan bir sıkıntı bende patladı :D neyse parça siparişleri verdik 2500 tl parça parası çıktı o ara sevindim ben daha çok bekliyordum :D gömlek piston krank yağ pompası muhtelif rulmanlar ve emin değilim ama biyel koluda içinde olabilir işçilik hariç fiyata.Cumartesiye aksilik olmazsa verecekler motoru.Motor 27600 km de motor yağı motul 7100 10W/40.Servis ten dedikleri motor yeni alınmış gibi prosedür işletilecekmiş 1 sene garanti ve 1000 km rodaj sonrası bakımları ve sonrası standart bakımları motoru teslim alınca servis formunu paylaşırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    geçmiş olsun

performans, yakıt, ses gibi ipuçları vermedi mi

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun

performans, yakıt, ses gibi ipuçları vermedi mi
    Eyvallah :D Yok hiç bir emare vermedi yakıtı normal gidişi iyi hatta denizliye gittim muğladan kale tavas arası motora yattım 135 140 öyle acayip bir seste gelmiyordu yani ona çok şaşırdım bende.Öyle tekere geleyim patinajla kalkayım aragazı vereyim gibi fantezilerimde yok :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

evet performansta bir sıkıntı vardı sanki biri bazen arkasından çekiyormuş gibi oluyordu ama servise gittimğimde işte ses çıkmadığı için biz sibop ayarından şüphelenmiştik.Bu haftada servise gidecektim sibop ayarı için :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    zaten bu tür motorları her alan canını çıkarıp satıyor almayın desekte işlemiyor ne olması gerkeiyorki birinde patlayacak tabiki

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    pert deyince kaza zannettim.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    perti görünce bin lira vereyim diye geldim ama yaptırmışsınız
    oldcockroach bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten bu tür motorları her alan canını çıkarıp satıyor almayın desekte işlemiyor ne olması gerkeiyorki birinde patlayacak tabiki
    Çok doğru söylüyorsun eğer maddi sıkıntı içinde olmasam 0 alırdım ama işte mecbur kaldık :D

Daha ne olsun,135-140. Motoru sen pert etmişsin.Hiç bir içten yanmalı makine max gazla uzun süre gidemez.Bu arabada olsa motosiklette olsa aynıdır.Formula 1 de bile motorlar en son teknoloji üretimi olduğu halde tek yarışta kullanılamaz hale geliyor.Bunu bir türlü öğrenemedik.Max. sürate kısa süreli çıkılır ve hemen sonra sürat düşülerek 125 lik için 80-90 devamlı sürüş süratine düşülür.Motorlara yazık ediyorsunuz...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok doğru söylüyorsun eğer maddi sıkıntı içinde olmasam 0 alırdım ama işte mecbur kaldık :D
    abi honda alma pulsar al tvs al markacılık olduça çok olur bunlar

kymco ile gayet mutluyum

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı noz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha ne olsun,135-140. Motoru sen pert etmişsin.Hiç bir içten yanmalı makine max gazla uzun süre gidemez.Bu arabada olsa motosiklette olsa aynıdır.Formula 1 de bile motorlar en son teknoloji üretimi olduğu halde tek yarışta kullanılamaz hale geliyor.Bunu bir türlü öğrenemedik.Max. sürate kısa süreli çıkılır ve hemen sonra sürat düşülerek 125 lik için 80-90 devamlı sürüş süratine düşülür.Motorlara yazık ediyorsunuz...
    Güncel kurallar sezon başı 3 motora izin veriyor.Yani 6-7 yarış koşuyor

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    driftle hep tapa gaz gittim şuan 90 binde

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi honda alma pulsar al tvs al markacılık olduça çok olur bunlar

kymco ile gayet mutluyum
    Markacılıkla alakası yok :D O dediğinin servisleri bisikletçiden bozma ayrıca ilk sahibi ne yaptı motora bilemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Ayrıca buradaki ustalardan bıktım şu gün git bu gün gel yok daha idare eder adamlar motoru yapıyorlar daha 10 km olmadan motor sıkışıp sekman dağıtıyor vs vs anlayacağın bıktım buradaki honda servisi hem hızlı yapıyor hemde kaliteli iş çıkartıyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

O zaman markadan markaya değişiyor bu durum hatta aynı markanın üretimden üretimine de değişiyor 200 lük motor ile arkadaşım mersine gider gelir hem tam gaz 137 137 ışık varsa yavaşlar motoru sattı 20.000km de hala canavar gibi motor , benim motorun aynısı var arkadaşımda 16.000 de izmirden muğlaya gelir 140 145 hiç de kaçırmaz her fırsatta basar. Bunları seni haksız çıkarmak için demiyorum ama bir acayiplik var adam 12.000 devir motor yapmış 11.000 lerde kesiciye giriyor 140da da 10.000 lerde zaten ulaşıyor 8000 devirde tam tork 10.000 devirde tam güç demiş adamlar o zaman ben de 10.000 deviri kolayla geçirmediğim için motorun en az 60bin 70bin lerde belki krankı dağıtması lazım.Ayrıca adamlar uzun süreli yüksek devir için ayrı buji standartı vermişler ki bende onu kullanıyorum.Zannımca ilk sahibi biraz ezmiş motoru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pert deyince kaza zannettim.
    Allaha şükür daha kazam olmadı bir defa yatırdım motoru o da ele alıp götürüken dengemi kaybettim motoru yatırmak zorunda kaldım :D

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Arkadaşlar bu gün motoru teslim aldım motorumu :D tın tın tın marmaris muğla yaptım :D Bu da faturası İnşallah hata kaza olmaz bir daha :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)