Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Schuberth c3 veya c4 pro mu yoksa Shoei Neotac mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Arkadaşlar hepinize hayırlı sabahlar. Malumunuz seneye uzun bir tur (hedef Japonya) niyetim var daha önce planımla ilgili birkaç konu açtım. Bu iş için en kaliteli ve en konforlu kask arayışındayım. Sanırım en iyisi en sessizi schuberth bu konuda, bende c3 pro modelinde karar kılmıştım fakat c4 çıktı ve bazı arkadaşlarımda Shoei al madem diye baskı yapıyorlar. C3 ile C4 arasında baya fiyat farkı var fiyat farkına değer mi değmez mi? İkinci olarak Schuberth mi Shoei mı? nedenleriyle açıklarsanız sevinirim. Bunlar işini görmez uzun yolda şu kask daha iyi diyen varsa da dinlemeye hazırım. Katkıda bulunan herkese şimdiden teşekkürler
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize hayırlı sabahlar. Malumunuz seneye uzun bir tur (hedef Japonya) niyetim var daha önce planımla ilgili birkaç konu açtım. Bu iş için en kaliteli ve en konforlu kask arayışındayım. Sanırım en iyisi en sessizi schuberth bu konuda, bende c3 pro modelinde karar kılmıştım fakat c4 çıktı ve bazı arkadaşlarımda Shoei al madem diye baskı yapıyorlar. C3 ile C4 arasında baya fiyat farkı var fiyat farkına değer mi değmez mi? İkinci olarak Schuberth mi Shoei mı? nedenleriyle açıklarsanız sevinirim. Bunlar işini görmez uzun yolda şu kask daha iyi diyen varsa da dinlemeye hazırım. Katkıda bulunan herkese şimdiden teşekkürler
    shoei neotec ve neotec2 arasında üretim olarak 5 yıl var neredeyse ve neotec 2 modeli benim yurt dışı karşılaştırma sitelerinde izlediğim ve gördüğüm bugüne kadar yapılmış en iyi çene açılır kasklardan biri. Neotec 1 modelini 5 yıldır piyasada tutarak çok büyük bir arge çalışmasıyla 2 modelini tasarlamışlar. Kaskı gittiğinizde mutlaka inceleyin.

3 sene önce kullandığım gs motosikletim bmw grubumuzdaki herkes öyle bir anlatmıştıki arai kaskımdan sonra almıştım. Ben c3 modelini almıştım. Kalite ve işçilik bi arainin yanında vasat derecedeydi. Kaskın yapısı beni çok rahatsız etti 7 ay bir sezon kullandıktan sonra full face shoeiye yöneldim.

Size tavsiyem bu iki markayı satan bir bayiye gidin. Shoei ve shuberti yan yana koyun. Hiç kasktan anlamasanız bile aradaki malzeme ve işçilik kalitesini göreceksiniz. Özellikle vizör çene mekanizması ve vizör bağlantı noktalarındaki malzemelere bakın. Daha kafaya takmadan kaskın ömrü hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Tavsiyem kullanıcı yorumlarından ziyade kaskları canlı olarak görmeniz. Çünkü kasklar kullanılan motosikletin yapısına tarzına kullanan kişinin iskelet yapısına göre inanılmaz şekilde değişen sonuçlar verebiliyor. Biri shoeiye çok sessiz derken diğeri içerde kıyamet kopuyor diyebiliyor bu maalesef sadece türkiyede yanlış yönlendirmeden kaynaklanıyor. Herkes en pahalı kaskların çok sessiz ve çok performanslı olduğunu düşünüyor. Fakat kullandığınız motosiklet oturuş pozisyonu herşeyin birbiriyle yüksek derecede bağlantılı olduğunu bilmek gerek. Şahsen kullandığım süper tenerede kambur oturduğumda inanılmaz rüzgar sesi duyarken omuzlarım dik şekilde oturduğum zaman rüzgar sesi inanılmaz derecede düşüyor.

Seçim ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun
    sheriff87, iptaluyelik02 ve sutlusoda bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shoei neotec ve neotec2 arasında üretim olarak 5 yıl var neredeyse ve neotec 2 modeli benim yurt dışı karşılaştırma sitelerinde izlediğim ve gördüğüm bugüne kadar yapılmış en iyi çene açılır kasklardan biri. Neotec 1 modelini 5 yıldır piyasada tutarak çok büyük bir arge çalışmasıyla 2 modelini tasarlamışlar. Kaskı gittiğinizde mutlaka inceleyin.

3 sene önce kullandığım gs motosikletim bmw grubumuzdaki herkes öyle bir anlatmıştıki arai kaskımdan sonra almıştım. Ben c3 modelini almıştım. Kalite ve işçilik bi arainin yanında vasat derecedeydi. Kaskın yapısı beni çok rahatsız etti 7 ay bir sezon kullandıktan sonra full face shoeiye yöneldim.

Size tavsiyem bu iki markayı satan bir bayiye gidin. Shoei ve shuberti yan yana koyun. Hiç kasktan anlamasanız bile aradaki malzeme ve işçilik kalitesini göreceksiniz. Özellikle vizör çene mekanizması ve vizör bağlantı noktalarındaki malzemelere bakın. Daha kafaya takmadan kaskın ömrü hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Tavsiyem kullanıcı yorumlarından ziyade kaskları canlı olarak görmeniz. Çünkü kasklar kullanılan motosikletin yapısına tarzına kullanan kişinin iskelet yapısına göre inanılmaz şekilde değişen sonuçlar verebiliyor. Biri shoeiye çok sessiz derken diğeri içerde kıyamet kopuyor diyebiliyor bu maalesef sadece türkiyede yanlış yönlendirmeden kaynaklanıyor. Herkes en pahalı kaskların çok sessiz ve çok performanslı olduğunu düşünüyor. Fakat kullandığınız motosiklet oturuş pozisyonu herşeyin birbiriyle yüksek derecede bağlantılı olduğunu bilmek gerek. Şahsen kullandığım süper tenerede kambur oturduğumda inanılmaz rüzgar sesi duyarken omuzlarım dik şekilde oturduğum zaman rüzgar sesi inanılmaz derecede düşüyor.

Seçim ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun
    Bu harika değerlendirme için çok teşekkür ederim. Neotec 2 gözüme çarpmıştı fakat çok pahalı diye aklımdan çıkmıştı. En iyisi gidip yerinde denemek daha zaman var nasılsa

Motosikleti
    triumph tiger 1200-suzuki gsx s1000A-yamaha tracer
    Ben ikisinide denedim sonuç kesinlikle c4 çene açılırda Schuberth en iyisi bence

Motosikleti
    Artık Yok...
    arai derim alpinestar professional kulak tıpası derim çekilirim

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arai derim alpinestar professional kulak tıpası derim çekilirim
    Konuları şaşırdınız galiba, modüler kasktan araiye ne ara geldiniz :D Direk marka reklamı verirseniz daha etkili olur

Buyrun http://www.motosiklet.net/forum/kask...-shoei-mi.html

Burada marka reklamı daha etkili olur

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuları şaşırdınız galiba, modüler kasktan araiye ne ara geldiniz :D Direk marka reklamı verirseniz daha etkili olur

Buyrun http://www.motosiklet.net/forum/kask...-shoei-mi.html

Burada marka reklamı daha etkili olur
    "Bunlar işini görmez uzun yolda şu kask daha iyi diyen varsa da dinlemeye hazırım." yazmış arkdadaş bende kendimi onun yerine koydum empati yaptım ben burdan japonyaya motorla gitsem hangi kaskı takardım diye mümkün mertebe en iyi kaskı takardım arai nin üst seviye bir kaskını alırdım..

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    "Bunlar işini görmez uzun yolda şu kask daha iyi diyen varsa da dinlemeye hazırım." yazmış arkdadaş bende kendimi onun yerine koydum empati yaptım ben burdan japonyaya motorla gitsem hangi kaskı takardım diye mümkün mertebe en iyi kaskı takardım arai nin üst seviye bir kaskını alırdım..
    üst seviye bir kaskı sadece arai yapmıyor ve arai dünyanın en iyi markasıdır diye birşey yok. Her markanın iyi ve kötü kaskları mevcut. Arai dediğiniz markada 40 tane model var. Arkadaş 3 model arasında çene açılır bir kask tavsiyesi istemiş. Altına arai yazmışsınız Bari bi açıklama yapsaydınız full face kasklar uzun yolculuklarda daha sağlıklıdır falan diye. Bariz marka reklamı yapmışsınız. Arai diyor çekiliyorum nedemek , yani konuyla bir ilgisi alakası yok size verdiğim linke yazın arai diye orada tartışılmış konu.

polo mu leon mu ?
    - volvo al

yani ne modeli fiyatımı yakın benzer özelliklerimi var bilgilendirme yapmadan yorum yazmanız alakasız olmuş onu demek istedim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    reklamla ne işim olur bende arai bile yok kaldıki favori markam bell dir şu andada bende qualifier var .. reklam yapsam bell al derdim ..

arai den iyiside var kötüsüde ama eski kasklarım içinde schubert,shoe, agv,suomy aklıma gelmeyen diğerleri kafamın en rahat ettiği ve sağlam olarak gördüğüm arai oldu. niye almadım yada almıyorum çok pahalıydı ve hala daha pahalı ondan almıyorum. ama tekrar ediyim japonya gibi bir yola çıkıcaksam artık pahalı ucuzuna bakmam kendim için en dayanıklı olan neyse onu alırdım.. ondan onu tavsiye ettim..

Yani reklam falan heleki benim gibi adamın hayatta işi olmaz .. şu forumda kask öneri konularına hatırladığım kadarı ile ilk defa arai önerdim hiç önermedim daha önce çok pahalı diye .. Ben genelde fiyat perfomans insanıyımdır.. ama iş japonya gibi extreme bir uzun yol olursa işler değişir..

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    reklamla ne işim olur bende arai bile yok kaldıki favori markam bell dir şu andada bende qualifier var .. reklam yapsam bell al derdim ..

arai den iyiside var kötüsüde ama eski kasklarım içinde schubert,shoe, agv,suomy aklıma gelmeyen diğerleri kafamın en rahat ettiği ve sağlam olarak gördüğüm arai oldu. niye almadım yada almıyorum çok pahalıydı ve hala daha pahalı ondan almıyorum. ama tekrar ediyim japonya gibi bir yola çıkıcaksam artık pahalı ucuzuna bakmam kendim için en dayanıklı olan neyse onu alırdım.. ondan onu tavsiye ettim..

Yani reklam falan heleki benim gibi adamın hayatta işi olmaz .. şu forumda kask öneri konularına hatırladığım kadarı ile ilk defa arai önerdim hiç önermedim daha önce çok pahalı diye .. Ben genelde fiyat perfomans insanıyımdır.. ama iş japonya gibi extreme bir uzun yol olursa işler değişir..
    Böyle açıklayıcı daha iyi oluyor tavsiye isteyen arkadaş için. Ben tek başına arai yazıp kestirip atmanıza sitem ettim yanlış anlamayın. Hani böyle bir marka model ve ayırt edici özellikleri yazıldığında daha bilgilendirici olur diye. Bizim şansımız başka modelleri denemiş olmamız, hiç denemeyen arkadaşlar için seçim konusu çok zor oluyor.
    logaritma bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende 660 tenere var geçen yıl gidip c3 pro aldım 660 ta ne takarsan tak rüzgar ses var
    ama arkadaşın triumph exp bindim ya arkadaş sıfır ses sanki evde oturuyorum gs bindim ha keza öyle afrika twin e bindim onda da sıfır rüzgar sesi
    yani motosiklet var vizör açıp sigara yak
    motor var rüzgar kapalı kask ı kafandan alır
    ne motor kullanıyorsan ona göre kask seç

Motosikleti
    Oooo benim konu hortlamış. Hazır hortlamışken yazayım Shoei Neotec aldım ama daha yol yapma fırsatım olmadı, yinede deneme için taktığımda konuştuğum arkadaş sesini duyurmak için bağırmak zorunda kaldı, bu da bana yeterli fikri verdi. Konfor olarak belki schuberth daha iyidir ama gidip hepsini inceledim ve en sağlamı Shoei geldi bana o yüzden tercih ettim. Kapalı kask yazanlar için kapalı kask düşünmüyorum, uzun yolda açılır kask gerçekten büyük nimet güvenlikten bir nebze feragat olsa bile. Shoei sağlamlık ve kalite açısından hissedilir derecede dana önde diye düşünüyorum. İnceleme ve test videoları internette çok izleyebilirsiniz.
    logaritma bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Arkadaşlar ben de bu iki kask arasında kaldım ( C4 pro ve Neotec 2) en son mesaj üzerinden 2 yıl geçmiş belki kullanıcı deneyimleri daha da artmıştır.Hangisini tavsiye edersininiz bir de C4 ile C4 pro arasında ne gibi farklar var?

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Dün motoinden sipariş verdim yüzde 20 indirim vardı.C4 pro karbon modeli...Gelince izlenimlerimi paylaşırım.
    F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler