Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

15 bin tl civarları ilk motosiklet tavsiyesi rica ediyorum. Abs tercihli

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Geçtiğimiz pazar günü ehliyet sınavını başarı ile tamamladım. En geç bir ay içerisinde ehliyetimi almış oluyorum. Sınav öncesi eğitimimi de aldım. Ekipmanlarım da baştan aşağı tamamladım. Ve artık yavaştan motosiklet bakmaya başladım.

İlk motosikletim olacağı için biraz kararsız ve tecrübesizim. Bütçem maksimum 15 bin tl. İlk motor olacağı için nispeten az yakan parçası bakımı ucuz ve kesinlikle abs li bi motosiklet bakıyorum. Boyum 1.83 85kgmım.

Aslında bütçeme uygun olarak 2017 bajaj pulsar 200ns abs var. Aslında pulsar etrafımda çokça gördüğüm bi motosiket. Ama seveni de çok yerin dibine sokanı da çok Sorunsuzluk konusunda japonların namını biliyorum. Fakat bütçem vesilesi ile biraz o tarafta tereddütlüyüm. Bu paralara alacağım cbr serisi ne kadar temiz olacak hadi onu da geçtim abs yok bu benim için büyük bir eksi. Pulsar alıp alışayım diyorum abs de var az da yakıyor parçası bakımı ucuz fakat ya sorunlu olursa ilk motorumda motosikletten soğumak istemiyorum. Çinli olanları kesinlikle istemiyorum.

Kawasakide abs li 250 lik modeller var. Ama birincisi bana boyut olarak çok küçük geliyor. İkincisi de parça bakım ücreti ve model yılı olarak düşük olacak.

Özete maksimum 15 bin liraya, 200-250cc ABS li parçası bakımı ucuz az yakan ilk motor tavsiyesi rica edebilir miyim?

Yoksa 2017 model 10 bin km altı ikinci el bir pulsar 200ns abs liyi 12-13 e alıp bir sene civarı binmek bana sorunsuz olur mu ?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    200-250cc diyemeyeceğim ama o bütçeye sıfır bir msx 125 alırsınız, benim boy 182cm ve 81 kiloyum aramızda yok denecek kadar az fark var, tabi sizi sarmayabilir ancak ilk motor olarak bence enfes, en büyük artısı boyutuna rağmen kontrolünün bisiklet kadar kolay olması, çok kıvrak, hafifliği zaten bu kolaylığın en büyük sebebi, ön abs'li benim çok işime yaradı 80km ile sık sık giderseniz 100km'de 1.8 lt yakıyor, hızlı yani 100km ve üzeri giderseniz de 2.2 lt yani çok az yakıyor, servis maliyetleri az, bazı servis ücretlerim 45 tl idi, ortalama 100tl civarı, bir tek birçok markada olduğu gibi sinyaller pahalı ki onun da çözümü kolay, grenajı az olduğu için de yatma vs. durumunda zararınız az olur, motor koruma takozu ve elcik koyarsanız grenajları, sinyalleri ve maneti koruyabiliyorsunuz, milletin ilgi odağı olduğu bir motor, senelerce motor kullandığım için tabi ilk motor hevesim yok, bu motoru alırken benim de tereddütlerim vardı ancak hepsini kırdı, 2000 km'den fazla uzun yol yaptım, tabi dinlene dinlene yapmak zorundasınız uzun yol için konforu tabi az.

Motor piyasasının fiyatları malum , 15 bin TL artık düşük bir bütçeye tekabül ediyor ki, benzin fiyatları vs. cidden ekonomik motor bulmak hele de japon markalar arasında çok zor, şimdilik msx 125 küçük boyutlarına bakmazsanız çok iyi bir seçenek, 1.5 sene 16bin km oldu halen çok keyif alarak kullanıyorum.

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200-250cc diyemeyeceğim ama o bütçeye sıfır bir msx 125 alırsınız, benim boy 182cm ve 81 kiloyum aramızda yok denecek kadar az fark var, tabi sizi sarmayabilir ancak ilk motor olarak bence enfes, en büyük artısı boyutuna rağmen kontrolünün bisiklet kadar kolay olması, çok kıvrak, hafifliği zaten bu kolaylığın en büyük sebebi, ön abs'li benim çok işime yaradı 80km ile sık sık giderseniz 100km'de 1.8 lt yakıyor, hızlı yani 100km ve üzeri giderseniz de 2.2 lt yani çok az yakıyor, servis maliyetleri az, bazı servis ücretlerim 45 tl idi, ortalama 100tl civarı, bir tek birçok markada olduğu gibi sinyaller pahalı ki onun da çözümü kolay, grenajı az olduğu için de yatma vs. durumunda zararınız az olur, motor koruma takozu ve elcik koyarsanız grenajları, sinyalleri ve maneti koruyabiliyorsunuz, milletin ilgi odağı olduğu bir motor, senelerce motor kullandığım için tabi ilk motor hevesim yok, bu motoru alırken benim de tereddütlerim vardı ancak hepsini kırdı, 2000 km'den fazla uzun yol yaptım, tabi dinlene dinlene yapmak zorundasınız uzun yol için konforu tabi az.

Motor piyasasının fiyatları malum , 15 bin TL artık düşük bir bütçeye tekabül ediyor ki, benzin fiyatları vs. cidden ekonomik motor bulmak hele de japon markalar arasında çok zor, şimdilik msx 125 küçük boyutlarına bakmazsanız çok iyi bir seçenek, 1.5 sene 16bin km oldu halen çok keyif alarak kullanıyorum.
    hocam cevabınız için teşekkürler. Fakat msx düşünmüyorum tarzıma da pek uymuyor
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    cb125r
    İkinci el cb125r bulabilirsin o fiyata bende yeni başladım bu motorla kullanımı kolay güvenli bir motor tavsiye ederim

Alıntı patatesağacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el cb125r bulabilirsin o fiyata bende yeni başladım bu motorla kullanımı kolay güvenli bir motor tavsiye ederim
    hocam istanbul'da yaşıyorum. ve kullanacağım güzergah tem ve e-5 olacak. o yüzden nispeten biraz daha hızlı ve güçlü bi motosiklet olmadı. gerektiğinde gaz açıp uzaklaşabilmek için. ve 125lik bi makinaya da 15 bin vermem açıkçası

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Abs li motor alma aramizdaki belli basli kekolar abs den daha iyi fren yapiyor

Sana ders versinler bak alirsan gucenirler zihnar alma

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs li motor alma aramizdaki belli basli kekolar abs den daha iyi fren yapiyor

Sana ders versinler bak alirsan gucenirler zihnar alma
    yok hocam ilk motorum olduğu için ABS çok önemli benim için.

Motosikleti
    MT-07
    2.el dominar alabilirsen al ve git bir eğitmenden eğitim al.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el dominar alabilirsen al ve git bir eğitmenden eğitim al.
    hocam eğitim aldım zaten de, ilk motor için dominar biraz büyük gelir açıkçası gözümü korkutuyor biraz. bir de 15 bin'e dominar bulmak mümkün değil.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Benelli´yede bir bak.

Bn251 0 km nakit alirsan saglam pazarlik yap

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı coderadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok hocam ilk motorum olduğu için ABS çok önemli benim için.
    Hayir asla al düš bu adamlara ekmek icin valla gucenirler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Kime
    Nasihat verecekler kampanali motor suruyor yarisi olmaz hocam :(

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayir asla al düš bu adamlara ekmek icin valla gucenirler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Kime
    Nasihat verecekler kampanali motor suruyor yarisi olmaz hocam :(
    valla isteyen darılsın gücensin canımdan kıymetli değil topram

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli´yede bir bak.

Bn251 0 km nakit alirsan saglam pazarlik yap
    hocam tnt25 lere de baktım ama. abs yok sanırım onlarda.

Motosikleti
    ......
    Alıntı coderadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla isteyen darılsın gücensin canımdan kıymetli değil topram

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

hocam tnt25 lere de baktım ama. abs yok sanırım onlarda.
    Tnt25 demedim..

Tnt25 demedim..
    pardon hocam şimdi gördüm. ilk defa duydum bu modeli. inceleyeyim hemen

Bitçene 4-5 daha koy CBR 500r, cb500f al motora bindim de..

250cc Japonlar çakma japon onlarda maden in Taiwan ,china ..

Motosikleti
    ......
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bitçene 4-5 daha koy CBR 500r, cb500f al motora bindim de..

250cc Japonlar çakma japon onlarda maden in Taiwan ,china ..
    Olay sadece hacim meselesi değil geniş düşunmek lazim.

şöyleki;

250cc tek silindir 27Hp bir motosikletin muhendisligi,üretimi,ar-ge si kullanilan malzemenin dayanimi kalitesi 500cc 50hp lik bir motosikletle bir olamaz

Zira gücün aktarilmasi,şasi dizayni,surus dinamigi farklidir,daha ileri muhendislik ister ve bu dogrultuda uretim direktifleri ve homologasyon kaliteyi zorunlu kılar.

Sonuç olarak 250lik ler üvey 500-600 lukler esas oğlan demek yanlis olur.kullanilan platform bellidir sadece detay farkliliklari vardir.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    dominar kullanırsında benzinle 200kg geliyor ufak bi düşmede bile ayağın motorun altında kalabilir dominar alırsan bot filan tam ekipman ile öğren

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    RC200'e bir bak derim. Şahsen yerinde olsam CBR250 tercih ederdim.

Motosikleti
    cb125r
    Ninja 250sl dicem altına küçük kalır bn251 var onlar absli 2. El bulabilirsin o bütçeye

Olay sadece hacim meselesi değil geniş düşunmek lazim.

şöyleki;

250cc tek silindir 27Hp bir motosikletin muhendisligi,üretimi,ar-ge si kullanilan malzemenin dayanimi kalitesi 500cc 50hp lik bir motosikletle bir olamaz

Zira gücün aktarilmasi,şasi dizayni,surus dinamigi farklidir,daha ileri muhendislik ister ve bu dogrultuda uretim direktifleri ve homologasyon kaliteyi zorunlu kılar.

Sonuç olarak 250lik ler üvey 500-600 lukler esas oğlan demek yanlis olur.kullanilan platform bellidir sadece detay farkliliklari vardir.
    Şöyle bir şey daha var ,
    Honda nın 500 serisi de bir tane arıza yerli veya yabancı formda bulamazsın 19-20 k ya ABS li torklu , tramersiz güzel bir 500r alabilir .
    Sıfır r 25 den gönüllüdür.

R25 olsun , CBR 250 olsun bir çok motor aksamı patladı çatladı gibi şey okursun , hele R25 tonla .

Hele piyango gibi sorun çıkma olasılığı olan R25i eline 16 -17 vereceğine sorun çıkma olasılığı bu güne kadar duyulmamış 19-20 ve CBR 500r almak mantıklıdır.

Yakıt olarak da R25 den az yakar

Gerçi bir biri ile kıyaslanacak motor değil ama fiyat bu kadar yakın olunca kıyaslama yapıyorsun ister istemez .

Yoksa kalite ve güven açısından aralarında dünya kadar fark var . Sadece ikinci elde fiyatları bir birine yakın benzerlik bu hepsi o..

Arkadaşın parası boşa gitmesin diye söyledim tabi kendisi bilir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)