Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklete veda!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    yaklaşık 10 kusür sene, 200000 km üzeri yol, bilmem kaç motor, 1 kaza, onlarca ucuz atlatılmış badire. artık hepsini geride bırakıyorum. son zamanlardaki kazalar ve insanların tutumu beni artık motosikletten soğuttu. geçici ya da değil, ben ailemi sevdiklerimi motosikletten daha çok seviyorum. inanın boğazım düğüm düğüm. dt 125 r almıştım, onunla dağ tepe bayır dolaşırım ama asfaltta motosiklet macerası benim için bitti. onlarca defa düşündüm, tabiki ilerde tekrar başlayabilirim, çok özliceğimi de biliyorum, arabayla da aynı kazayı yapabileceğimi biliyorum. her şeyi düşündüm en doğru olan bu ülkenin insanlara fazla gelen motosikleti bırakmakta karar aldım. geçen gün dt 125 r ı aldım otobüse attım izmir Aliağa'ya getirdim. gecenin 4 ünde otobüsten indirdim ön teker sökük bir şekilde bok gibi atıp gittiler. ben bildiğiniz dönel kavşak ortasındaki adada lastiği sökük motosikletim lastik ve ben oturdum tek başıma nasıl takıcağımı düşünüyodum ki motosiklet ayaklıktan devrildi. zaten benzin yağ falan olmadığı için yerde bıraktım. noldu biliyo musunuz? hiç kimse durmadı. tamamen kaza senaryosuydu. geçen araçlar bakarak devam ettiler. 2 tane polis ekibi beni gördüğü halde durmadı. yahu belki ağır yaralıyım, belki kan kaybım var belki çaldım motoru. neyse bunlar osurcak şeyin bahanesi. ben yine buralarda olucam herkes dikkatli sürsün, ömür boyu sürsün..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    sezon bitti ben bıraktım illa birileride peşimden gelsin diyosun :D o kadar dramatik yazmışsınki bi an hak verdim yahu , ama Vstrom un tadını aldın uzun yollar yaptın bırakamazsın

dünyayı değiştirmek istiyorsan kendinden başla diye bir söz vardır ,

aramızda , egzoz bağırttıranlar , ayna kıranlar , kaldırımda milletin üzerine sürenler oldukça bu aletin imajı düzelmez , ha arabacılarında hataları yokmu var , makas atan , kavşak ortasında drift yapmaya çalışanlar vs çıkıyor ama biz azınlıkta olduğumuz için daha çok göze batıyoruz , daha bugün haberlerde çıktı , motorlu kasklı iki kişi banka soymuş , heh dedim bi bu eksikti , şimdi hepimiz potansiyel songuncuyuz iyimi :/
    schizo bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    dt 125 r

akıllıca

schizo bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ayakkabına taş değmesin yiğit insan.
    badircik, schizo, UzunYolAdami ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    doğru karar.
    allahın belası türkiyede motosiklet kullanmak ölümle dans etmekten hiç farklı değil.
    hayırlı olur umarım. darısı başıma.
    sigara gibi birşey bu namussuz.
    schizo bunu beğendi.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Borysthenes'le aramdaki ilişkiler matematiksel bir kesinlikteydi; sahibi değil de beyniymişim cesine bana boyun eğiyordu. Bir insandan böylesine bir yakınlık gördün mü hiç? Böylesine mutlak bir yetki, her güç gibi sahibini hata yapmaya sürükleyebilir ama engel atlarken olanaksızı denemek bana öyle
    büyük bir zevk veriyordu ki, çıkık bir omuz ya da kırık bir kaburga yüzünden keyfimi bozmayı düşünemiyordum bile. Atım
    beni insanlar arası dostlukları karmaşıklaştıran, ünvanın içeriğindeki san, ad ya da görevlerle tanımıyordu; insan olarak gerçek ağırlığımı tanıyordu, o kadar. Arzularımı en az benim kadar o da paylaşıyordu; irademin gücümü terk edip boşladığı
    anı belki de benden çok daha iyi biliyordu"
    ayhanakbuga bunu beğendi.

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ah yokmu o dt125r ne günlerdi, çok güzel bir motordur.
    Bu arada arazinin tadını hiç-bir motor veremez
    asfaltta çıkma ama arazidende geri kalma

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada benim videoyu koyduğun için teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Borysthenes'le aramdaki ilişkiler matematiksel bir kesinlikteydi; sahibi değil de beyniymişim cesine bana boyun eğiyordu. Bir insandan böylesine bir yakınlık gördün mü hiç? Böylesine mutlak bir yetki, her güç gibi sahibini hata yapmaya sürükleyebilir ama engel atlarken olanaksızı denemek bana öyle
    büyük bir zevk veriyordu ki, çıkık bir omuz ya da kırık bir kaburga yüzünden keyfimi bozmayı düşünemiyordum bile. Atım
    beni insanlar arası dostlukları karmaşıklaştıran, ünvanın içeriğindeki san, ad ya da görevlerle tanımıyordu; insan olarak gerçek ağırlığımı tanıyordu, o kadar. Arzularımı en az benim kadar o da paylaşıyordu; irademin gücümü terk edip boşladığı
    anı belki de benden çok daha iyi biliyordu"
    motor kullanmak at kullanmaya benziyor degil mi

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı schizo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 10 kusür sene, 200000 km üzeri yol, bilmem kaç motor, 1 kaza, onlarca ucuz atlatılmış badire. artık hepsini geride bırakıyorum. son zamanlardaki kazalar ve insanların tutumu beni artık motosikletten soğuttu. geçici ya da değil, ben ailemi sevdiklerimi motosikletten daha çok seviyorum. inanın boğazım düğüm düğüm. dt 125 r almıştım, onunla dağ tepe bayır dolaşırım ama asfaltta motosiklet macerası benim için bitti. onlarca defa düşündüm, tabiki ilerde tekrar başlayabilirim, çok özliceğimi de biliyorum, arabayla da aynı kazayı yapabileceğimi biliyorum. her şeyi düşündüm en doğru olan bu ülkenin insanlara fazla gelen motosikleti bırakmakta karar aldım. geçen gün dt 125 r ı aldım otobüse attım izmir Aliağa'ya getirdim. gecenin 4 ünde otobüsten indirdim ön teker sökük bir şekilde bok gibi atıp gittiler. ben bildiğiniz dönel kavşak ortasındaki adada lastiği sökük motosikletim lastik ve ben oturdum tek başıma nasıl takıcağımı düşünüyodum ki motosiklet ayaklıktan devrildi. zaten benzin yağ falan olmadığı için yerde bıraktım. noldu biliyo musunuz? hiç kimse durmadı. tamamen kaza senaryosuydu. geçen araçlar bakarak devam ettiler. 2 tane polis ekibi beni gördüğü halde durmadı. yahu belki ağır yaralıyım, belki kan kaybım var belki çaldım motoru. neyse bunlar osurcak şeyin bahanesi. ben yine buralarda olucam herkes dikkatli sürsün, ömür boyu sürsün..
    trafikte guvenli surus yapan bir kisinin daha ayrilmasi olayi. keske herkes boyle dusunse.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bluent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kullanmak at kullanmaya benziyor degil mi
    baktığın yere gider

gerçek mi

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eski bir konuya cevaben alakasız sözler yazarak, dravdan bir video koyarak o konuyu hortlatmak o kadar güzel ki tadından yenmez. Ondan sonra çekilelim kenara ve 10 senelik konulara millet ne yazmış diye izleyelim.
    cıbılduck bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben de bir zamanlar Türkiyede yaşarken 'ulan bu ülkede motor kullanılmaz' salakmıyım ben diye düşündüm.
    Ama benim ilk aklıma gelen motoru bırakmak değil, ülkeyi bırakmak oldu.
    Bıraktım da.
    Şimdi avrupanın motorcu cenneti denilen bir ülkede motosikletlerin keyfini sürüyorum.

Bu şekilde motosiklet kullanmayı bırakan çok arkadaşımız oldu. Çünkü aslında gerçek birer motosiklet tutkunu değillerdi.
    Bu bir kavşaktır .

İçlerinden gerçekten motosiklet tutkunu olanlar bir süre sonra,
    Arazide binerim, pist yarışçısı olurum falan deyip geri dönerler.
    Diğerleri kafeste yaşar ve kafeste yaşamanın oldukça güvenli olduğunu düşünürler.
    Kafes gerçekten güvenlidir.
    Ama ağaç dalında ölen bülbül ile kafeste ölen bülbül için aynı şarkı söylenmez!
    espresso, numan, AleniDesais ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bir zamanlar Türkiyede yaşarken 'ulan bu ülkede motor kullanılmaz' salakmıyım ben diye düşündüm.
    Ama benim ilk aklıma gelen motoru bırakmak değil, ülkeyi bırakmak oldu.
    Bıraktım da.
    Şimdi avrupanın motorcu cenneti denilen bir ülkede motosikletlerin keyfini sürüyorum.

Bu şekilde motosiklet kullanmayı bırakan çok arkadaşımız oldu. Çünkü aslında gerçek birer motosiklet tutkunu değillerdi.
    Bu bir kavşaktır .

İçlerinden gerçekten motosiklet tutkunu olanlar bir süre sonra,
    Arazide binerim, pist yarışçısı olurum falan deyip geri dönerler.
    Diğerleri kafeste yaşar ve kafeste yaşamanın oldukça güvenli olduğunu düşünürler.
    Kafes gerçekten güvenlidir.
    Ama ağaç dalında ölen bülbül ile kafeste ölen bülbül için aynı şarkı söylenmez!
    Hacı, Dijon'da çatışma çıkmış dikkat et!

Motosikleti
    Bn125
    19 yaşındayım. Belki de buraya yazan herkes benden bir 2kat daha büyüktür. Kendimi bildiğimden beri(artık daha ne) kadar bildiysem) sadeve motosiklet düşündüm. Bu sene daha 1hafta önce kavuştum. Ehliyetim daha çıkmadığından dolayı süremesem de benim olmasının verdiği rahatlığı ve huzuru sadece sizler anlarsınız. Herkes "alma ölürsün sakat kalırsın vs..." dedi ve belki de haklılar fakat bu alet nasıl bir şeyse ne düşünmeden duruluyor ne de düşünce... Bakalım kim haklı çıkacak.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19 yaşındayım. Belki de buraya yazan herkes benden bir 2kat daha büyüktür. Kendimi bildiğimden beri(artık daha ne) kadar bildiysem) sadeve motosiklet düşündüm. Bu sene daha 1hafta önce kavuştum. Ehliyetim daha çıkmadığından dolayı süremesem de benim olmasının verdiği rahatlığı ve huzuru sadece sizler anlarsınız. Herkes "alma ölürsün sakat kalırsın vs..." dedi ve belki de haklılar fakat bu alet nasıl bir şeyse ne düşünmeden duruluyor ne de düşünce... Bakalım kim haklı çıkacak.
    ilk defa 12-13 yaşında bir arkadaşımla ortak motor almaya karar verdik. o zamanlar para biriktirip 500 liraya bir scooter alıcaktık. tabi saçma olduğunu anlayınca vaz geçtik. sonra 17-18 yaşlarında babamla büyük bir çekişme içine girdim. en son askerliği yaptıktan sonra izin veririm anca, yoksa kapıya motor getirirsen o motoru yakarım dedi. 22 yaşında da askere gittim. döndükten 2 ay sonra da ilk motorumu aldım. tabi arkadaşların motorlarını kullana kullana öğrenmiştim motosiklet kullanmayı. motosiklet benim için hep bir tutkuydu. çok kaza atlattım, 1 kere ölümden döndüm. ama hala motosiklete biniyorum ve hala her sabah motorun marşına ilk bastığım an da ilk gün ki heyecanı yaşıyorum. şimdi gel de bırak bu şeytan icadını...

Motosikleti
    Bn125
    Hadi bıraktık desek yolda her gördüğümüz motora bakmak insanı yorar.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bıraktık desek yolda her gördüğümüz motora bakmak insanı yorar.
    1 yılı geçti kaza yapalı. Kazadan sonra zaten öncesinde de eşim karşıydı, bütün aile karşı olunca binemedim motora. işe gidip gelirken metrobüs durağında beklerken yolda bir motor sesi duyunca yaa ne işim var bu durakta, motorum var benim diyordum, çok kötü.
    Şimdi 3.5 aydır koronavirus salgını yüzünden işe gidip gelmiyorum, evden çalışıyorum, ama işyerine gitmeye tekrar başladığımda kolay kolay toplu taşımaya binmem artık, tekrar motora binmeye başlarım yeniden. Motor duruyor kapalı garajda, 1 yılı geçti görmedim bile.

Motosikleti
    Bn125
    Ben beklerken şükür garajda motor yoktu. Çok geçmiş olsun. Ben de ehliyetten dolayı almama rağmen daha 1 1.5ay beklemek zorundayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)