Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motoru kurcalayan çocuklar sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    branda alıyosun babacım çepe çevre sarıyosun alttan da ufak bi kilit. bitti gitti.
    sıkma canını bu kadar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    branda alıyosun babacım çepe çevre sarıyosun alttan da ufak bi kilit. bitti gitti.
    sıkma canını bu kadar
    neden brandayla motor devrilmiyor mu? yada kopiller branda var kurcalamayalım yada üzerine çıkıp oturmayalım mı diyecekler ?

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Alıntı coderadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse kimsenin 5 dakikalık zevkinin maddi manevi zararlarını taşımak zorunda değil.
    ++ tamamen katılıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    motosikletin göz önünde dursun
    sokağa bıraktığın şey fazla güzel olmamalı. en azından kirli olmasına özen gösteririm (kuş kakası hariç)
    komşu kıymeti niye bilmeyiz. mazo muyuz diye çok düşündüm. göçebeyiz, komşu nedir bilmiyoruz

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    çocuktur heves ediyorlar diye ben kızmıyorum, bazen benim motoru da kurcalıyorlar fakat dün çocuğun birini kolundan yakalayıp fırlatmamak için zor tuttum kendimi...

gerçekten olacak iş değil, bizde çocuk olduk. kesinlikle çok sert bir şekilde dayak yemeleri gerek başka çözümü yok bunun, çok sert bir dayak yemeleri şart. ya ailesi yiyecek yada çocuklar.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alarmlı disk kilidi olursa brandaya dokunulduğu an öter. Abus disk kilidi hassas olduğu için öyle oluyor yani. Brandayı kaldırıp alarmı öttürüp hala motoru kurcalamakla uğraşırlarsa artık kamera falan bağlatıp kimin çocuğu olduğu öğrenmek kalır geriye.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Yakalayıp uyaracaksın insan olan anlar. Yok devam ederse ailesine söyle. Ben de kapı önüne koyarım bir sürü velet oynar kavga gürültü daha motora çıkan görmedim. Oradakilerin sorunu ne acaba, motoru düşürdükten sonra bir daha yaklaşmamaları lazımdı normal olarak.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkma canını bu kadar
    Eğer etrafta branda kesmeye meraklı biri varsa benim gibi yeni branda almaz yama atar durursun. Motoru sattım 4 yamalı brandası duruyor.

Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alarmlı disk kilidi olursa brandaya dokunulduğu an öter. Abus disk kilidi hassas olduğu için öyle oluyor yani. Brandayı kaldırıp alarmı öttürüp hala motoru kurcalamakla uğraşırlarsa artık kamera falan bağlatıp kimin çocuğu olduğu öğrenmek kalır geriye.
    Benim motorun ön tekerini devamlı tekmeleyerek alarmlı disk kilidini öttüren çocuğun babası "Abi alarmın sesi çocuğun hoşuna gidiyomuşta ondan" demişti.

Arkadaşlar tek çare kafaya takmamak. Tamam ikaz falan edin ama ülkemizde yakın bir zamanda bu soruna çözüm yok. Özel garaj falan yaptırmadan bu dertten kurtulamazsınız. Ben bir çeşit vergi gibi kabul ediyordum. Motoru sattım. Motoru bağladığım yere bir parmak hareketi gösteren afiş yapıştırsam mı diye düşünüyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alarm kullan. Motosiklet için portatif garaj var onu yaptır. En son ihtimal ise garaj evin altında olduğu için orası karanlık olur. Orda ki ampulü sök. Veletler karanlığa gelmez

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Hocam bazı brandalarda altından bağlamak için yer oluyor onlardan al. O bağlantı noktalarını motorun altından geçir iki tane disk kilidi ile kitle. Brandayı çıkartmaya çalışırlarsa hareketten dolayı disk kilitleri öter. Ama bunu oyun haline getirirlerse sen çıldırırsın. En iyisi çekirdeğini kolanı al motorun biraz uzağına geç avını bekle yakalayıncada affetme. Yada eve kablo ile kamera çek eğer uygun olabiliyosa.

Motosikleti
    xv250
    kamera tak polis çapır bulaşma

Motosikleti
    MT-07
    220volt AC akım bağlıyorsun motora, tutanın elinde kalıyor

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Arkadaşimda insan yiyen cinsten doberman var,beni bile yaklaştirmiyor yanina,sitedeki diger motorlari olan komsularida oraya koyuyormus daha once calinma ve girisim durumlarida olmus,torun tombalaklarda yanaşmiyor.

Kisaca biraz uç bir ornek olabilir ama onerebilecegim durum ise,cocuklari sirayla motorla biraz gezdir,hee baktin olmadi profilden kafes yaptir.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kendimi bildim bileli çocuklara sert davranırım sadece piskolojik hiçbiri ne motorlarıma nede araba ma yanaşmaz
    çikolata fabrikasında çalışıyorum arada çikolata veririm arada dondurma alırım ama mesafe her zaman var
    ters bakarım yüksek sesle konuşurum kimse yanaşmaz
    motor araba fark etmez
    benim çocuğum kimsenin malına zarar veremez malum kimsenin çocuğu da benim motora dokunamaz
    bahçede top oynasınlar bağırığ çağırsın ama motora dokunamazlar

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendimi bildim bileli çocuklara sert davranırım sadece piskolojik hiçbiri ne motorlarıma nede araba ma yanaşmaz
    çikolata fabrikasında çalışıyorum arada çikolata veririm arada dondurma alırım ama mesafe her zaman var
    ters bakarım yüksek sesle konuşurum kimse yanaşmaz
    motor araba fark etmez
    benim çocuğum kimsenin malına zarar veremez malum kimsenin çocuğu da benim motora dokunamaz
    bahçede top oynasınlar bağırığ çağırsın ama motora dokunamazlar
    esenyurttaki çingene çocukları bile mi?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    esenyurttaki çingene çocukları bile mi?
    ben çingen şopar ayırmam basarım şamarı

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Angry , 220 AC ile DC arasında tesir bakımından bir fark var mı ? Bilmediğim için soruyorum.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çingen şopar ayırmam basarım şamarı
    en iyisini yapıyorsun valla, zaten karşıdaki çocuk yada adam her neyse; insan olsa dayağı hak edecek harekette bulunmaz. çocuklar baş belası, büyükler çocukları aratmıyor, sorun insanımızda. iyi davranmaya gelmiyor, çocuğu yaşlısı suistimal ediyor.

bir an düşündüm de yazdım bu mesajı, yani problemin kesin çözümü şiddet kullanmak, diğer çözüm yolları işe yaramayabiliyor.

çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin insanları korku yönetir, hep bir tehdit vasıtası ile kurallara uyarlar. kanı bozuk insanların.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hukuki yönünü bilen arkadaşlar yorumda bulunursa makbule geçer diye düşünüyorum.

Apartman yönetiminin, kamera taktırmaktan tutun da çocuklu aileleri topluca uyarmaya kadar gerekli tedbirleri almamak bakımından sorumluluğu nedir?

Çocuklarının başkasının malına (park halindeki motosikleti devirip sinyalini kırmak gibi örneğin) verdikleri zarardan çocukların velileri sorumlu tutulur mu?

Konuyu madem iyi komşuluk ve iyi aile terbiyesi çerçevesinde çözemiyoruz, en azından hukuki çerçevede çözme yolu kalmamış mıdır, ülkecek geldiğimiz nokta bakımından?

Diğer türlü, gücü gücüne yetene mi oluyor?

Ağız burun kırmak da ne oluyor?
    Turkiye'yi tam bilmiyorum, ama Amerika'da tabii ki ailesi mesul. Ailesi mesul olmak istemiyorsa da cocuk, cocuk hapishanesine gider. Sonucta cinayet isleyen cocuklar var. Tabii ki "nasil olsa cocuk" diye hos gorulmuyor isledikleri suclar. Isledigi sucla orantili denetimde bir cocuk hapishanesinde yerini aliyor. Birini ziyaret etmistim. Metal tuvaletli, metal kapili tek kisilik hucre de var, bakimevi tarzinda ahsap ranzali coklu koguslar da.

Amerika'da birine fiziki tacizde bulundugunuz anda ilk once bir nezarete atilirsiniz. Suclu bulunursaniz da cezasini cekersiniz. O yuzden laf atismasi, bagrisma, galiz kufurlesme olur (ve ifade ozgurlugune girer), ama kimse kimseye kolay kolay yumruk atmaz.

Cocuk ta olsa biri maliniza zarar veriyorsa, biri zararinizi karsilamak zorunda. Olmuyorsa da o cocuga o imkan bir daha verilmez.

Yasalar duzgun islemezse de yukaridaki ornekte oldugu gibi orman kanunlari devreye girer, gucu yeten digerinin agzini burnunu kirar.

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kapalı garajlı bir yerde oturduğunuza göre nispeten gelir düzeyi yüksek, daha okumuş ailelerin çocuklarından bahsediyorsunuz. Bunlar böyle yapıyorlarsa ben motor alınca bizim mahalledeki yamyamlar ne yapar hayal bile edemiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)