Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İnsanlık ölmemiş ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Merhaba arkadaşlar bugün eşimle birlikte motorumuza atladık ufakta olsa biraz turladık ve eve doğru yola koyulduk ve son durak Avcılar otopark motorumu park ettim ve otoparktan çıktım buraya kadar herşey normal evde oturuyorum kapı çaldı dedim kim bu saatte açtım kapıyı uzun boylu bi arkadaş elinde benim el çantam içinde cüzdanım ve motorun ruhsatı olan en önemli şey bu sizin mi dedi şaşırdım kaldım otoparkta düşürmüşüm ve otoparkta yan sıra arkadaşım bir Africa twinli arkadaş çantamı bulmuş içini açıp adımı öğrenmiş sosyal medyada aramış beni bulamamış sonra ruhsatın sayfasında evimin adresini bulmuş ve kapıma kadar getirdi heyacandan ismini soramadım eğer kendisi bu forumda ise Allah razı olsun, bu aralar insanlık ölmüş dediğim anda birden yeşillendi eğer yazıyı okuyorsan hakkını helal et kardeşim tekeriniz düz bassın ..
    bursalıali, CCMOT, mombohunter ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Arkadaşa helal olsun
    bursalıali bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    aynısı banada olduydu, ruhsatı düşürdüm ve ertesi gün bir baba oğul nasıl olduysa evi buldular getirdiler.

bir poşet fındık verdik yolladık. tokat reşadiyeliydiler.

tokatlılara bakış açımı değiştirdiler vallahi
    jackonbir bunu beğendi.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı oguncelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bugün eşimle birlikte motorumuza atladık ufakta olsa biraz turladık ve eve doğru yola koyulduk ve son durak Avcılar otopark motorumu park ettim ve otoparktan çıktım buraya kadar herşey normal evde oturuyorum kapı çaldı dedim kim bu saatte açtım kapıyı uzun boylu bi arkadaş elinde benim el çantam içinde cüzdanım ve motorun ruhsatı olan en önemli şey bu sizin mi dedi şaşırdım kaldım otoparkta düşürmüşüm ve otoparkta yan sıra arkadaşım bir Africa twinli arkadaş çantamı bulmuş içini açıp adımı öğrenmiş sosyal medyada aramış beni bulamamış sonra ruhsatın sayfasında evimin adresini bulmuş ve kapıma kadar getirdi heyacandan ismini soramadım eğer kendisi bu forumda ise Allah razı olsun, bu aralar insanlık ölmüş dediğim anda birden yeşillendi eğer yazıyı okuyorsan hakkını helal et kardeşim tekeriniz düz bassın ..
    Helal olsun. Olması gereken şey bu zaten. Yalnız şunu da belirteyim heyecanla unutmuşsunuz gerçi ama teşekkür eder en azından bir 20 TL verir kahve içmesini isterdim. Tekrar söylüyorum heyecandan ve şaşkınlıktan olmuş. En azından buradan arkadaşa teşekkür ettiniz oda ona yeter.

Bende kredi kartını düşürmüşüm 1 yıl önce filân biride bulup alışveriş ettiğim telefoncuya vermiş. Telefoncu direkt sosyal medyadan bulmuş beni mesajda atmış. Gece çalıştığım için saat 19.00 dan sonra mesaj gelince ertesi gün sabah almaya gittim. Tabii benim düşünme sürem çok olunca adama kahve söyleyim diye aklıma geldi. Israrlarıma rağmen para almayınca bende kontör aldım rastgele bir noya göndertmiştim.

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşa hem helal hem de selam olsun...

Öyle biryer olmuşki dünya,iyiliğe şaşırır olmuşuz
    Kural [ Z ] ve VENOM's bunu beğendiler.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi keresinde yolda bulduğum cüzdanı, adresine kadar götürdüm. çıkan kişi kapıyı açıp cüzdanı aldı ve hemen kapattı.
    MotorKafa ve VENOM's bunu beğendiler.

Spy* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu devirde bulunması zor ve görülmesi imkansız bir hatıra yaşamışsınız.

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun. Olması gereken şey bu zaten. Yalnız şunu da belirteyim heyecanla unutmuşsunuz gerçi ama teşekkür eder en azından bir 20 TL verir kahve içmesini isterdim. Tekrar söylüyorum heyecandan ve şaşkınlıktan olmuş. En azından buradan arkadaşa teşekkür ettiniz oda ona yeter.

Bende kredi kartını düşürmüşüm 1 yıl önce filân biride bulup alışveriş ettiğim telefoncuya vermiş. Telefoncu direkt sosyal medyadan bulmuş beni mesajda atmış. Gece çalıştığım için saat 19.00 dan sonra mesaj gelince ertesi gün sabah almaya gittim. Tabii benim düşünme sürem çok olunca adama kahve söyleyim diye aklıma geldi. Israrlarıma rağmen para almayınca bende kontör aldım rastgele bir noya göndertmiştim.
    Evet dediğiniz gibi o şaşkınlıktan unutmuşum çünkü ben evde zannediyorum çantamı arkadaşın elinde görünce dediğim gibi o şaşkınlıktan ismini bile sormayı unuttum

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Valla ben olsam uğraşmam o kadar helal olsun... motorun üstüne bi not yazarım... "Kardeşim cüzdanın falan filanın bende.. içindeki bilgilerle sana ulaşamadım.. aha numaram bu.. sen bana ulaş ki emanetlerini vereyim" yazardım...
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    30 Küsür yıldır ticaret ile uğraşıyorum.
    İyi , kötü ve hatta çok kötü zamanlarımız oldu.
    Ama Helal para kadar iyi bir şey yok.

Yıllar evvel, bir adam ve oğlu İzmir'de kağıt ambalaj işi yapıyorlar, bende Mersin serbest bölgesinde ithalat çıyım, benim yanıma geldiler.
    Kağıt siparişi verdiler. Kapora olarak mal bedelinin yarısını aldım, yaklaşık 12,000 dolar. Bakiyeyi mal gelince ödeyeceklerdi.
    Mal 30-40 gün içinde gelecekti. Mal gelmeye yakın onları aradım. Telefonları kapalıydı. Ulaşamıyordum.
    Hem oğlunun hemde kendisinin telefonları kapalıydı. Sabit hat cevap vermiyordu.
    Aradan bir kaç gün geçti cevap veya arayan yoktu.
    İzmir'de bulunan bir kaç arkadaşımı aradım. Adamı tanımıyorlardı.
    İçimden bir ses kalk İzmir'e git diyordu.
    Adamın parasını bankadan çekip yola koyuldum. Bastım İzmir'e. Adresi buldum. Dükkanını buldum , kapalıydı.
    Etraftaki esnafa sordum..ve kötü haberi söylediler. Baba oğul trafik kazasında vefat etmişlerdi. Hemde Mersin dönüşü...
    Ev adresini sordum, başta beni alacaklı sanıp vermek istemediler. Benim borçlu olduğumu söylemekten dilimde tüy bitti. Parasını eşine geri vermek zorundaydım.
    Kadın ve kızı taşınmış. İstanbul'a göçmüşler.
    İyi ama nerede? İstanbul demek memleket demek..
    Komşuları kızının İTU'de mimarlık kazandığını o yüzden gittiklerini söylediler.
    İyi en azından İTU Mimarlık bilinen bir yer. Soy adından bulurum galiba deyip ver elini İstanbul...
    İtu ne kadar büyük bir yermiş...şaştım kaldım.
    Öğrencilerin bulunduğu bir yere gidip Kızın adını ve soaydını verdim. Bir saat sonra kız yanıma geldi.
    Kendimi tanıttım. Annesi ile görüşmek istediğimi söyledim.
    Arabayla evlerine gittim. Tek odalı bir evde beraber kalıyorlardı. Annesi evlere temizliğe gidiyormuş. Akşam gelmesini bekledik.
    Kadın geldi, kendimi tanıtıp, durumu anlattım. Arabadan aldığım 12,000 doları onlara teslim edip, evime döndüm.
    O kadının parayı alıp ellerime sarılıp öpmesini hiç unutamam.

Allaha şükür işlerim hep rast gidiyor.
    khaledome, Ali Sungur, VENOM's ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı oktay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yıllar evvel, bir adam ve oğlu İzmir'de kağıt ambalaj işi yapıyorlar, bende Mersin serbest bölgesinde ithalat çıyım, benim yanıma geldiler.
    Kağıt siparişi verdiler. Kapora olarak mal bedelinin yarısını aldım, yaklaşık 12,000 dolar. Bakiyeyi mal gelince ödeyeceklerdi.
    Mal 30-40 gün içinde gelecekti. Mal gelmeye yakın onları aradım. Telefonları kapalıydı. Ulaşamıyordum.
    Adamın parasını bankadan çekip yola koyuldum. Bastım İzmir'e. Adresi buldum. Dükkanını buldum , kapalıydı.
    Etraftaki esnafa sordum..ve kötü haberi söylediler. Baba oğul trafik kazasında vefat etmişlerdi. Hemde Mersin dönüşü...
    Ev adresini sordum, başta beni alacaklı sanıp vermek istemediler. Benim borçlu olduğumu söylemekten dilimde tüy bitti. Parasını eşine geri vermek zorundaydım.
    İyi en azından İTU Mimarlık bilinen bir yer. Soy adından bulurum galiba deyip ver elini İstanbul...
    Öğrencilerin bulunduğu bir yere gidip Kızın adını ve soaydını verdim. Bir saat sonra kız yanıma geldi.
    Arabayla evlerine gittim. Tek odalı bir evde beraber kalıyorlardı. Annesi evlere temizliğe gidiyormuş. Akşam gelmesini bekledik.
    Kadın geldi, kendimi tanıtıp, durumu anlattım. Arabadan aldığım 12,000 doları onlara teslim edip, evime döndüm.

Hocam bravo. Okurken içten içe mutlu oldum. Senin gibi iyi niyetli insanlar lazım.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Helal olsun valla.

Bundan bikaç ay öncede benim başıma güzel bir olay geldi. Motora yeni başladığım için anahtarı devamlı üstünde unutuyordum.
    Birgün motoru park ettim işe girdim. Birkaç saat sonra bi telefon aldım.
    Bir abi aradı dedi ki kardeşim anahtarı üzerinde unutmuşsun motorun ben anahtarını aldım nerdesin getireyim mi bi yere bırakayım mı diye sordu.
    İşimde 1 dk uzaklıkta dedim abi 1 dk bekleyebilirsen hemen geliyorum.
    Daha sonra gittim yanında eşiyle bir motorcu abimiz.
    Dedim benim telefonumu nereden buldunuz.
    Plakalığın altındaki servis ismini bulmuş internetten numarasını almış orayı aramış servistende numaramı vermişler onlarda beni aramış
    Acayip mutlu olmuştum.

Hazır böyle bir konu açılmışken tekrar teşekkür ederim o zaman bende soramamıştım işimden dolayı fakat bir kahve ısmarlamayı isterdim kendilerine.
    mombohunter ve sdt bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    GEÇENLER BENİMDE BAŞIMA BÖYLE BİR OLAY GELDİ.
    FENİZE GİTMEK İÇİN İLÇE DURAKLARINA KADAR GİDİP MOTORU CAMİNİN BAHÇESİNE PARKETTİM DÖNDÜM ALLAHIM SANA EMANET DEDİM. DENİZE GİTTİK GELDİK MOTORA BİNERKEN CÜZDANI DÜŞÜRMÜŞÜM GEÇ FARKETTİM. HEMEN KARAKOL KREDİ KARTLARI İPRAL EDİLDİ TABİ. ERTESİ GÜN GO PETROL OFİSİ MEREKZİNDEN ARADILAR BİR VATANDAŞ CÜZDANINIZI BULMUŞ BİZE ULAŞTI NUMARASI DA BU DEDİLER. ADAM SABAH CÜZDANI BULMUŞ GO PETROL KARTINDAN MERKEZE ULAŞIP BENİM NUMARAMI İSTEMİŞ. VERMMEİŞLER ONUN NUMARASINIA LIP BANA VERDİLER. İÇİNDEKİ PARA KARTLAR HEPSİ DURUYORDU SEVİNDİM VALLA Bİ TON DERTTEN KURTULDUM. HEPSİNDEN ÖNEMLİSİ HALA DAHA HELAL HARAMI DÜŞÜNEN İNSANLAR VARMIŞ.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun. Olması gereken şey bu zaten. Yalnız şunu da belirteyim heyecanla unutmuşsunuz gerçi ama teşekkür eder en azından bir 20 TL verir kahve içmesini isterdim.
    Bana birisi böyle bir şey yapsa küfür ederim. Ama 20TL küçük para olduğu için değil. Benim sana getirdiğim şey ruhsatın, kimliğin kartların vs. 100 bin liranı getirmemişim ki karşılığında para bekleyeyim, insanlık yapmışım. Bunun karşılığı kahve olabilir ama kesinlikle para olmaz. Bence bir dahaki sefere siz de yapmayın bunu.
    drtayfun ve Stock Sever bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oktay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hocam doğruysa eğer dünyanın en değerli işini yapmışsınız. tebrik ederim.
    oktay33 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)