Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YAĞMURU YARA YARA GITMEK. SUDA YATAN VE YÜZEN MOTORLAR

Motovento
    REKLAM ALANI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu normal bir şey değilki .. anormal bir şey.. ben doluya falan yakalandım sürerken ama böyle bir şeyden nasıl çıkardım bilmiyorum çoğu motor çıkamaz özellikle hava kanalına su girerse motorda su alır çok tehlikeli olur motor kitlemeye kadar gider.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu normal bir şey değilki .. anormal bir şey.. ben doluya falan yakalandım sürerken ama böyle bir şeyden nasıl çıkardım bilmiyorum çoğu motor çıkamaz özellikle hava kanalına su girerse motorda su alır çok tehlikeli olur motor kitlemeye kadar gider.
    Bir ara durmak istedim. Merter ve Zeytinburnu düşündüğümden çok daha kötüydü. Bir ara ayağımı yere koydum. Su ayak bileğime kadar geldi. Iyi ki su gitmedi hava filtresi yüksekte deponun hemen altında etrafı korunaklı. Sanırım o yüzden yırttık.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Var mi motorda problem??

Elektronik ve tesisat kablolarini kurulasaydin,sac kurutma makinasi iş görür.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Akşam annemi almaya gittim. Hiç bir problem olmadı aslında
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akşam annemi almaya gittim. Hiç bir problem olmadı aslında
    Sorun kendini hemen göstermez,kornanin bile sesi değişmiş.

Yinede elden geçir,normal yagmur olsa neysede resmen gölet olmuş.
    oialdemir bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    İyide videoyu çeken motorcu aşırı hızlı , bende yaşadım bunları ve daha fazlasını hızımı 10 kmye kadar düşürdüğümü ve hatta üstgeçitin altında beklediğimi bilirim ve gördüğüm sağnak yağış ben şubat karında lapa lapa karda scooterla 4lüleri yakarak , gerekirse yürür hızla kadıköy gebze hatasız gidip geldiğimi bilirim kaç kere..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun kendini hemen göstermez,kornanin bile sesi değişmiş.

Yinede elden geçir,normal yagmur olsa neysede resmen gölet olmuş.
    Korna da problem yok. Ortam sesi seni yanıltıyor belki de

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayır, kimse de demiyor ki orada şelalenin içinde yerde öyle sereserpe yatan siyah motor nedir? neyin nesidir?

nedir abi, acil açıklama bekliyorum.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyide videoyu çeken motorcu aşırı hızlı , bende yaşadım bunları ve daha fazlasını hızımı 10 kmye kadar düşürdüğümü ve hatta üstgeçitin altında beklediğimi bilirim ve gördüğüm sağnak yağış ben şubat karında lapa lapa karda scooterla 4lüleri yakarak , gerekirse yürür hızla kadıköy gebze hatasız gidip geldiğimi bilirim kaç kere..
    Önde giden araçlar bir dalga yaratıyor 10 ile giderken çok dengeli olmuyor maalesef. Çok yavaş gidilirse böyle bir ortamda düşersiniz. Üst geçitlerin altında belki 100 motosikletli gördüm. Videosunu eklerim.

Böyle havalarda sürmeyi seviyorum. Denemek lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır, kimse de demiyor ki orada şelalenin içinde yerde öyle sereserpe yatan motor nedir?

nedir abi, acil açıklama bekliyorum.
    Bir hanım efendi yatırmış. Sonra bir araca rica edip binmiş. Bende bir ilerki üst geçitte bekleyenlerin yalancısıyım. Şaka maka doğal afet gibi.

Bir hanım efendi yatırmış. Sonra bir araca rica edip binmiş. Bende bir ilerki üst geçitte bekleyenlerin yalancısıyım. Şaka maka doğal afet gibi.
    o dakikadan itibaren motora tövbe ettiyse demek ki. :D

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dakikadan itibaren motora tövbe ettiyse demek ki. :D
    Hak veririm alçak bir şey. Yukarda su şelale gibi gelmeye başlayınca birlikte devrildiyse çok kötü olmuştur. Bir tane de choper vardı. Yarıya kadar su içinde. Sahibi 100 metre kadar uzaktan içli içli bakıyordu. Üzüldüm adama

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önde giden araçlar bir dalga yaratıyor 10 ile giderken çok dengeli olmuyor maalesef. Çok yavaş gidilirse böyle bir ortamda düşersiniz. Üst geçitlerin altında belki 100 motosikletli gördüm. Videosunu eklerim.

Böyle havalarda sürmeyi seviyorum. Denemek lazım.

https://i.hizliresim.com/yqa97N.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

kadınları anlamak zor. hiçbir erkek hayati bir mevzu olmadıkça motorunu öyle derenin içinde bırakıp gitmez.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadınları anlamak zor. hiçbir erkek hayati bir mevzu olmadıkça motorunu öyle derenin içinde bırakıp gitmez.
    Ön yargılı olmayalım. Belki fiziksel olarak bir problem yaşamıştır
    san bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Yurttan yağış haberleri hızını kesmeden devam ediyor.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurttan yağış haberleri hızını kesmeden devam ediyor.
    Merter ve Zeytinburnu, bakırköy ve Cevizlibağ arasında çukur kalıyor. Su yukardan aşağı havuz gibi orada birikiyor. Sorun bu aslında

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Höh be arkadaş ne biçim yağmış Avrupa yakasına
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Bu tarz havalarda sürmeyi seviyorum bende, zaten kurye olarak sürmemem sansim yok
    oialdemir ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    şu koşullarda sürmek ile bir derenin akarsuyun gölün içinde sürmenin bir farkı yok.. motorların çoğu highend enduro ve belki bazı cross lar dışında böyle sürüş için tasarlanmamışdır..

girip çıkmanız önemli değil motor hava kanalından su alırsa motoru kucağa alırsınız , motorun yağına su karışırsa geçmiş olsun piston miston gömleke kadar ele alabilirsiniz.

keza elektrik aksamı kablolar özellikle iç kısımdaki kablolar genelde izalasyonlu ve korumalıdır ama böyle bir suyun içinde yüzmeye onlar bile dayanmaz hemen değil zaten suyun arızaları anında göstermez kendini oksitlenme paslanma bir süreçdir.. çok sinsidir su arızaları kendini çok sonradan hiç ummadık yerde gösterir..

götürürsün belki aylar sonra ustana ya bu motorda şu sorun var dersin ustan bir açar oksitlenmiş yada pas yapmış bazı yerler ustanın sana diyiceği sen bu motorla nehir göle denize falanmı düşdün.. su yüzünden özellikle elektirk arızası veren motorda kolay kolay iflah olmaz..

Aynısı arazi araçları içinde geçerlidir o yüzden motora su kaçmasın diye offroad hemogolasyonundan geçmiş arazi araçlarında şinorkel olur onlar nefesi havayı ön direk üst dirsekden arabanın tepe hizasından alır.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Bunun aynısını geçen sene bir motorcu daha yaşamıştı. Aynı video sandım, değilmiş. Ben böyle bir şey de ne yalan söyleyim keyif de alsam kullanmaya kıyamam.

https://youtu.be/TE0wgpICZX0

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)