Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Direksiyon Başında Telefonu Bitireceğiz - Bayram Kazalarında Ölenler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Hadi inşallah bakalım ağır cezalar verilirse ve denetim artarsa çok güzel olur.

Ayrıca bayram kazalarında ölenlerin yüzde 80 i emniyet kemerini takmamış.

Anlamıyorum ya motosiklete binerken 40 derece sıcakta deri montumu kaskımı eldivenimi takmaya üşenmiyorum.

Arabada sadece emniyet kemeri takacaksın takmıyorsun. Bunun mantıklı bir açıklaması var mı sizce. Yani zor bişey değil kemer var yukardan aşağıya doğru indiriyosun ve o senin hayatını kurtarıyor. Çok tuhaf gerçekten aklım almıyor.

https://www.haberturk.com/bayramda-trafik-kazalarinda-can-verenlerin-yuzde-80-i-kemer-takmamisti-2134300
    frankestayn1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Açıklaması, doğal seleksiyon.
    Huseyin9595 ve sdirer bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ekşici beyinsizleri alalım buraya
    Huseyin9595 bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Yarı çıplak deri pantolonlu motorcular makas atıp yoldan çıkarmış arabaları
    Huseyin9595 ve sdirer bunu beğendiler.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Af buyursunlar ama,
    Emniyet kemerini takmayanların sorunlu olduklarını düşünüyorum.
    Aynı zamanda kask takmayan arkadaşlar için de aynı şeyi düşündüğümü buradan bildirmek isterim.

Doğal seleksiyon konusunda %100 katılıyorum.
    uugguurr86 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    aynen bende öyle düşünüyorum yani bi kemer ya bazen burda sıcak diye motosiklet sürerken ekipman giymeyen kişileri görüyoruz tabikide çok yanlış ve ahmaklık bence fakat emniyet kemeri ap ayrı bişey ya yukardan aşağıya bir kumaş parçası ediyor hiçbi türlü seni rahatsız etmiyor kask gibi deri ceket gibi bunaltmıyor takmamak niye yani

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Benzer bir konuda daha önce yazmiştim,

SRS
    SRP

300bin tl lik otomobil alip,´´Aga 14 tane air bag var hee´´diyor,ama o sistemin aktif gergili olup(pasif sistemlerde var ama kemer takili degilse airbag yinede patliyor ama ya boyun kiriyor yada kaburga dengesiz bir sekilde nereye denk gelirse)emniyet kemeriyle senkron çaliştigindan haberi yok veya süzme öküz...

Sonra sağlam bir kazada ön cama kafa atınca anliyor ama iş işten geçmiş oluyor..bir çuval para verdigi araca uzun süre binemeden kuyruğu titretiyor...

Yapacak bir şey yok...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

Ulan o kadar (halkalara,yıldıza,) para verecegine al kara duzen bir araba bak keyfine,zaten kazada kemer takmadigin icin o para saydigin guvenlik donanimlari işlevsel olmayacak,karoser sağlam olsa bile zar gibi çalkalanacaksin veya sıkışacaksın içerde...en azindan zararin olmaz...

Motosikleti
    speederbike
    Akıl etmiyor ki adam 9 hava yastığına rağmen emniyet kemeri de koymuşsa vardır bir hikmeti diye.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer bir konuda daha önce yazmiştim,

SRS
    SRP

300bin tl lik otomobil alip,´´Aga 14 tane air bag var hee´´diyor,ama o sistemin aktif gergili olup(pasif sistemlerde var ama kemer takili degilse airbag yinede patliyor ama ya boyun kiriyor yada kaburga dengesiz bir sekilde nereye denk gelirse)emniyet kemeriyle senkron çaliştigindan haberi yok veya süzme öküz...

Sonra sağlam bir kazada ön cama kafa atınca anliyor ama iş işten geçmiş oluyor..bir çuval para verdigi araca uzun süre binemeden kuyruğu titretiyor...

Yapacak bir şey yok...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

Ulan o kadar (halkalara,yıldıza,) para verecegine al kara duzen bir araba bak keyfine,zaten kazada kemer takmadigin icin o para saydigin guvenlik donanimlari işlevsel olmayacak,karoser sağlam olsa bile zar gibi çalkalanacaksin veya sıkışacaksın içerde...en azindan zararin olmaz...
    Tüm airbagler patlasa bile emniyet kemerinin tek amacı camdan fırlamanı sağlamak değil.100 ile kaza yapınca emniyet kemersiz airbagler patlarsa sen tak diye durabilirsin ama organların,beynin sabit durmuyorlar vücudun içinde.O hızlarda şiddetli bir çarpmada kopma şansları bile var.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaza öncesi gazlı yiyecekler tüketilse iç organlar çevresindeki boşluklar gazın etkisiyle dolacağından zarar görme ihtimali azalır mı ya da artar mı?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Emniyet kemeri olsa da organlar ivmeden etkilenir, o ayrı bir konu.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı bindiregandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza öncesi gazlı yiyecekler tüketilse iç organlar çevresindeki boşluklar gazın etkisiyle dolacağından zarar görme ihtimali azalır mı ya da artar mı?
    valla hayatımda ilk defa böyle bi soru gördüm. :D

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kazaların yarısından fazlası alkol ve uykusuzluk. artı olarak uyuşturucu.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı rebeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kazaların yarısından fazlası alkol ve uykusuzluk. artı olarak uyuşturucu.
    Yarısından fazlası terbiyesizlik, egoistlik başka birşey değil. Hiçbir avrupalı araç kullanırken telefon kullanmıyor. Artık araçların neredeyse hepsinde bluetooth standart olarak sunuluyor. Kulaklık takmazsa bile bluetooth ile araç içinde gayette rahat konuşuluyor.

Ayrıca alkol almakta terbiyesizlik ve egoistlik sınıfına girer. Çünkü terbiyeli ve egoist olmayan insanlar bütün çevresine karşı kibar ve çevresini her türlü tehlikeden koruyan insandır.
    ufoz bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)