Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Nc750 dtc x vs benelli trk 502 arasında kaldım arkadaşlar.

Motovento
    REKLAM ALANI

İki model arasında çok kararsız kaldım arkadaşlar. Tabiki bir tenere konforuna erişmek isterdim ama karga burun istiyorum nedense 1.90 boyunda 110 kilo biriyim. Rahat edeceğim motor sanırım bunlar. Olumlu veya olumsuz hangisini almalıyım. Genel kullanım şehir içi olacak. Cumartesi pazar ise full uzun yol.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    talebini inceledim sana en uyan motor küba çita

Kardeşim şimdi jantları kesiyorsun emostisörleri iptal ediyorsun mavi ledler takıyorsun saçını barzo kesip kask felan takmıyorsun ekipman taktığın an öldün bittin

sonra kızlar düşüyor

Sizde kalsın almayayım.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Nc 750X uysal makinadir az yakar kararinda uzar.

Ilave olarak;

Vstrom dl 650 modelinide seceneklerine ekle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sonra kızlar düşüyor
    Gezgin gardaş hayırdır? kızlar anca o motorun artci selesinden düşer..

Elimde bulunan motosikletin ağır bakımlarını yaparak satmayı düşünüyorum. 20bin tl kadar üstüne ekleyerek birşeyler alacağım Allah’ın izniyle. önerdiğiniz dl 650 yi incelerim.

Kymco kullanıcısıyım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    nc al dct bak yoluna eğer offroad yapmıycaksan.. maceraya gerek yok.
    dyavol-77 ve blueway2 bunu beğendiler.

Kronik sorun olarak amartisörleri gösteriyorlar

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    talebini inceledim sana en uyan motor küba çita

https://www.motorcular.com/files/100...1431125900.png

Kardeşim şimdi jantları kesiyorsun emostisörleri iptal ediyorsun mavi ledler takıyorsun saçını barzo kesip kask felan takmıyorsun ekipman taktığın an öldün bittin

sonra kızlar düşüyor
    la oğlum senin işin gücün yok mu milletle billur geçiyorsun? yardımcı olmayacaksan yazma ergen misin nesin akşam akşam

Teşekkürler coderadam.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Honda kalitesi tartışmasız.
    Benelli kalitesi de azımsanacak değil elbette. Şahsım adına konuşmam gerekirse TRK502 kullanıyorum şimdiye kadar bir sıkıntı yaşarmadı yolda bırakmadı çok şükür.
    Fakat alacağınız makine ne olursa olsun elinizin anahtar tutması lazım. Ufak tefek sağı solunu kontrol etmek için sölüyorum tabii ki.
    TRK ile uzun yol, asfalt ve toprak yolda epey yol gittim. Bir sıkıntı yok hali hazırda.
    Virajda çok iyi yol tutuyor kesinlikle.
    Yakıt tüketimi olarak da 4.23 gördüm en düşük. 16 - 17 litre ile 400 km yol yapıyorum.
    Yine sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım elbette.
    Iyi akşamlar.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    iyi günler hocam tercihler öncelikle tercihleriniz güzelmiş benimde son 3 senedir gözüm nc750 x serisinde.NC yi kullandım güzel dengeli ve şehir içi kullanılabilen bir motosiklet parça kalitesi güzel yakıt tüketimi dahada güzel.Motor boyle diesel araç gibi çalışıyor normal motorlara kıyasla ancak bu ses benim hoşuma gidiyor şahsi olarak.(Güzel bir egsoz ile tok hoş bir ses alabilirsiniz).

TRK 502 sadece fuarda gördüm etrafında inceleyerek detaylı gezdim sonra bi üstüne oturdum oturuş pozisonu rahat'dı.Alan kullanıcıların çoğu memnun benelli'de güzel bir firma zaten.Motorum dış görünüşü gerçekten ben buradayım diyor görüntü oalrak nc den biraz daha agresif ve büyük görünüyor.Bu aralar bir titreşimden ötürü vidalar sökülüyor diye konu açıldı ama tam detayını bilmiyorum.
    jackonbir bunu beğendi.

Evet her iki modelde de kronik sorunlar var. Siz değerli forum üyelerinin bilgilerini almak istiyorum kullanıcı olarak.

Motosikleti
    Artık Yok...
    nc cumhuriyet altınıdır düşünücek bir şey yok buün al beğenme iki gün sonra satılığa koy 1 günde gider normal piyasa rakamlarıdna koyduysan.. git kaza yap motor ağır hasarlı olsun o halde bile bir alıcı çıkar.. düşünmeye gerek bile yok ..

para sorun değil diyorsan o zaman tabiki alternatiflerede bak ..

Nc de yakıt olayınıda abartmaya gerek yok. motor yakmıyor tabikii bir 750cc lik harbi ciğerli bir makina gibide gitmiyor .. bunu nc yi kötülemek için demiyorum bilhassa nc alın diyorum nc leri ben severim ama çok abartılıyor eksi yanları görülmeden yada abartanlar sanırım direk küçük hacim motorlardan nc lere geçenler yani büyük hacimden nc ye inenler değil.. zaten harbi 900, 1000, 800 cc lik bir makinadan inen onu bırak sağlam bir 650 lik makinadan inen adam nc ye gidiyor diyorsa ben susarım.. ama ekonomikdir güzel makinadır ona laf yok.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Tabi ki NC ama DL650 yi de dusun derim.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Bu ikisi arasında isen NC seni daha mutlu eder.

Görünüş olarak ise Benelli daha güzel bence.
    Ama yakıt tüketimi, servis ağı, parça bulunurluğu ve kalitesi, ikinci eli, aksesuarları vs konularında NC daha ön plana çıkar.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Trk güzel alet ama o kalıba en az bir 650 motor isterdi. O ağırlık için 500 cc hafif kalıyor. Oturuşu konforu çok rahat. O motor Leoncino'ya çok uymuş ama Trk için tırt kalmış. Bir de şase kaynak işçiliğini falan beğenmemiştim baktığımda. Dediğim gibi şöyle bir 650 koyacaklardı o motosiklete deli bir şey olacaktı.

Motosikleti
    rx3
    188 cm boyunda 94 kiloyum nc biraz ufak kalıyor altımda trk ya göre. İkisininde yolda gidişi aynı. Mekanik olarak işcilik olarak kesinlikle honda. Benellinin tek avantajı şekli ve cüssesi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trk güzel alet ama o kalıba en az bir 650 motor isterdi. O ağırlık için 500 cc hafif kalıyor. Oturuşu konforu çok rahat. O motor Leoncino'ya çok uymuş ama Trk için tırt kalmış. Bir de şase kaynak işçiliğini falan beğenmemiştim baktığımda. Dediğim gibi şöyle bir 650 koyacaklardı o motosiklete deli bir şey olacaktı.
    Bu yıl 752s çıkıyor. 81,6 HP 9000 RPM - 67 Nm 6500 RPM. Sonraki yılın ortasında TRK752s çıkar bence. Bu blok ile daha becerikli olacağını düşünüyorum. Ben Leoncino' yu CB500F kadar çevik olduğu için almıştım. Gerçi TRK da sürdüm 1-2 saat o ağırlığı hissetmiyorsun. Durduğunda bile o kg da değilmiş gibi. Ağırlık merkezi iyi ayarlanmış.

Tabi NC750 nin 270 crank' ının sesi, yakıt ekonomisi ve Honda' nın güvenirliği de tartışılmaz. Ama çok tipsiz allahı var

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yıl 752s çıkıyor. 81,6 HP 9000 RPM - 67 Nm 6500 RPM. Sonraki yılın ortasında TRK752s çıkar bence. Bu blok ile daha becerikli olacağını düşünüyorum. Ben Leoncino' yu CB500F kadar çevik olduğu için almıştım. Gerçi TRK da sürdüm 1-2 saat o ağırlığı hissetmiyorsun. Durduğunda bile o kg da değilmiş gibi. Ağırlık merkezi iyi ayarlanmış.

Tabi NC750 nin 270 crank' ının sesi, yakıt ekonomisi ve Honda' nın güvenirliği de tartışılmaz. Ama çok tipsiz allahı var

https://i.hizliresim.com/oVWOZm.jpg
    https://i.hizliresim.com/Z3B9Va.jpg
    İlk gördüğümden beri kafama kazıdım ancak bu saatten sonra sıfır 250cc motor alabilmek bile sağlam bir banka hesabı istiyor.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk gördüğümden beri kafama kazıdım ancak bu saatten sonra sıfır 250cc motor alabilmek bile sağlam bir banka hesabı istiyor.
    İkinci el piyasası da bir yerde tıkanacak. Bu iş böyle daha ne kadar devam eder bilmiyorum. Bugün 2018NC 750X 50.400 TL olmuş. Şaka gibi. Sınırı geçip Batıya gidince aşşağı yukarı her ülkede 7500 euro civarında satılyor. 2000 euro maaş alan bir adam için komik bir rakam. Son dönemde öyle bir değer kaybediyor ki Türk parası, Hükümet asıldıkça asılıyor vergilere. Oysaki NC750 2009 da küresel krizin ardından ekonomik olsun diye üretilen bir modeldi. Umarım uzun vadede işler düzelir. Yoksa sosyal yaşam bir yana, yaşamak bile çok zor bir hale gelecek.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)