Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bilgisayardan anlayan arkadaşlar yardım!

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Bugün dizüstü bilgisayarımın termal macunu yenilemek için açtım yeniledim sonra kapattım kapatırken orta kısma biraz fazla bastırabildim ordan şüpheleniyorum acaba kart ezildi de mi? öyle oldu diye çünkü hiçbir şekilde açılmıyor yani şarj kablosuna taktığımda dahi ışık yanmıyor. İlk açtığımda ekran gelmişti bende açılıyor diye hiç bakmadım sonra gelip baktığımda pc kapanmış ve hiçbir şekilde açılmadı. Ya anakartın üstüne bastırabildim altta birşey ezildi yada kısa devre yapan bir şey olabilir mi? hiç marş basmıyor kısacası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    marka model nedir yaz yapılacak birşey varsa yardımcı olalım

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marka model nedir yaz yapılacak birşey varsa yardımcı olalım
    Dell Inspiron 3558
    bi de statik elektrik diye birşeyler yazanlar var ondan dolayı açılmama olayı olabilir mi?

Bu termal macun ekran kartı kömürünün macunumu

Motosikleti
    pulsar ns200
    Yanlış takılmış bir soket olabilir, tekrar açıp kontrol edin derim, sarj soketini takarken tam oturmadıysa dediğiniz olabilir.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı mkolia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış takılmış bir soket olabilir, tekrar açıp kontrol edin derim, sarj soketini takarken tam oturmadıysa dediğiniz olabilir.
    Şarj soketini hiç ellemedim zaten onda sıkıntı olsa en başta hiç açılmazdı bilgisayarı topladıktan sonra ilk çalıştırmada ekran gelmişti ama ben malzemeleri koymaya gittim döndüğümde kapalıydı
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şarj soketini hiç ellemedim zaten onda sıkıntı olsa en başta hiç açılmazdı bilgisayarı topladıktan sonra ilk çalıştırmada ekran gelmişti ama ben malzemeleri koymaya gittim döndüğümde kapalıydı
    Fan calisiyor mu kontrol edin, CPU ısısı yükselirse kapanır, fan çalışmazsa açılmayabilir.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fan calisiyor mu kontrol edin, CPU ısısı yükselirse kapanır, fan çalışmazsa açılmayabilir.
    Yok reis düğmeye bastığımda hiçbir tepki yok şuan bataryasız power tuşuna bastığını düşün. Yani çalıştırdıktan sonra ne olmuş olabilir de kapanıp bir daha açılmadı

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kasanın içine düşen bir minik vida kısa devre yaptırmış olabilir. İnşallah değildir.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    madem anlamıyon ne diye içini açıp macunlama işine girişiyosun. 15 yıldır bir sürü laptop eskittim şimdiye kadar içini açıp da macun yenileme gereği duymadım. Son bir kez daha aç içini flex kablolara soketlere bak, rami hdd yi sök tak olmazsa tamirci yolu göründü.

Motosikleti
    pulsar ns200
    peki şarj kablosunu takınca şarj ışığı yanıyor mu?

Motosikleti
    R25
    Şimdi üç nedeni olabilir :
    Birincisi soğutucuyu sökerken yanlış söktün. Yada termal macunu çok sürdün zarar verdi çünkü bazıları bunu abartıyor ohh sürelim de iyi soğutsun acısından o da diğer parçalara yayılınca zarar veriyor.
    Üçüncüsü ise soğutucu parçayı takarken işlemciye yada diğer parçalara zarar verdin. Benim onerim nazikçe tekrar sok ve geri tak. Bak bakalım yanlış yaptığın bir şey var mı
    splender bunu beğendi.

Motosikleti
    Xtreme max 200
    peki şarj kablosunu takınca şarj ışığı yanıyor mu?
    Şarj kablosunu takınca ışık yanmıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasanın içine düşen bir minik vida kısa devre yaptırmış olabilir. İnşallah değildir.
    Kapatırken alt kapak tam oturmayınca biraz ortadan bastırabildim bişeyler ezilmiş olabilir ama sonuçta şarj kablosunu takınca şarj ışığı yanmaz mıydı?

Motosikleti
    pulsar ns200
    powerjack patates olmuştur büyük ihtimalle açıp lehimlerini kontrol etmek lazım anakartla ilgili bir sorun olacağını düşünmüyorum. powerjack bu kablonun girdiği soket

Motosikleti
    Xtreme max 200
    powerjack patates olmuştur büyük ihtimalle açıp lehimlerini kontrol etmek lazım anakartla ilgili bir sorun olacağını düşünmüyorum. powerjack bu kablonun girdiği soket
    O zaman ilk çalıştırmamda hiç ekran gelmezdi veya şarj ışığı yanmazdı değil mi? ama ilk açıldı bilgisayar ekran geldi gördüm 20 saniye sürdü gidip gelmem geldiğimde kapanmıştı

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    komple geri sök ve daha dikkatli bir şekilde geri topla, ben eski laptobumda ekran kablosunu yarım takmıştım ve bu yüzden ekran girişi yanmıştı. masaüstü monitör bağlayıp kullanıyordum laptobu.

bir keresinde de masaüstü bilgisayarımın anakartını yakmıştım, içeri vida düşmüş ve ben onu farketmemiştim ve bilgisayarı çalıştırınca dumanlar çıkmıştı.

komple söküp tekrar topla, anakartta yanık yer var mı diye bir kontrol et sökmüşken.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şarj kablosunu takınca ışık yanmıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Kapatırken alt kapak tam oturmayınca biraz ortadan bastırabildim bişeyler ezilmiş olabilir ama sonuçta şarj kablosunu takınca şarj ışığı yanmaz mıydı?
    Zaten sonun cevabı ortada. Parçaları doğru oturtamamışsın. Yani birşeyler yanlış takılmış veya yerleştirilmiş. Belki de arada olmaması gereken birşeyler var. Aksi halde kapak kolayca yerine oturmalıydı.

Kapatırken kapağı zorladıysan altında ezilen parçanın kendisi sorun yaratıyor olabilir, aradaki parça kısa devreye neden olarak işlemci ve köprüler dahil herşeyi pişirmiş olabilir, güç bağlantıların kırılmış olabilir, anakart iletken bir alana değmeye zorlanarak kısa devre ile pişmiş olabilir. Olabilir de olabilir...

Tekrar sökün, soğutucuyu söküp termal macunu fazla sürdüyseni fazlalıkları çok dikkatlice temizleyin. Dikkatlice geri toplayın. Eğer yine sıkışma var ise nedenini dikkatlice inceleyin. Zorla kapatmaya çalışmayın.

Ben vücudumdaki statik elektrik yüzünden 870$ değerinde ekran kartını daha hiç kullanamadan yakmış adamım Senin de başına gelmiş olabilir.

Veya hiç uğraşmadan doğrudan bir laptop tamircisine gidip başında beklerken cihazı söktürüp tamiri boyunca başında bekleyin.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Laptop fan temizliğini bende yapıyorum, hatırladığım kadarıyla sökülen tek soket fan söketi onun haricinde bakır plakayı kaldırıp temizlik yapıp kapatıyorsun,tam olarak laptop'u söküp takmıyorsun, şuan bu yazıyı yazdığım laptopun anakartı yamuk yumruk attığımdan ona rağmen çalışıyor sadece harddisk'i arızalı. Tahminimce işlemci'de sorun, macunu fazla sürsen bile çalışır, altına vida düşüp bastırmış olabilir, sök kapağı tekrar tak.
    Weak are prey

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    o notebookta her parçanın tıkır tıkır oturması lazım. basit olacak ama adaptörde elektrik olup olmadığını kontrol et.
    statik olabilir, aleti dağıtmadan pili ve şarjı sökerek açma tuşuna bas ve bekle. bunu birkaç kez yap statiğin gitmesi lazım.
    bu arada fazla bastırdıysan işlemciyi kırmış olabilirsin. eğer öyle birşey olduysa zorlamanın anlamı yok. işini çok iyi yapan bi tamirciye vermek gerekir.

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Eğer adaptörü taktiginda ışık yanmıyor sa önce sarjz adaptörü çalışıyormu ona emin ol. Diğer ihtimalde adaptör girişinin soketi arizalidir sen acinca yerinden oynayıp lehimi atmış olabilir. İlk acilmasinin sebebide sarj da çalışmıs şarjı bitince kapanmış. Anakart işlemciyle ilgili bı sıkıntı olacağını zannetmiyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)