Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Let go hırsızlara imkan mı sağlıyor acaba

Motovento
    REKLAM ALANI

İşler az can sıkıntısından Let go ya girdim öylesine takılıyım dedim ..
    Bir tane pulsar gördüm 2000 bin tl ben o paraya bir çift lastik alıyorum ..

Sonra ki muhabet,
    Çalıntı değil dedi..

Let go ile ilgi siz ne düşünüyorsunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    haciz yemiştir satamıyordur haciz ödese motorun parasıdır oda 2000 tl 2000 tl dir diye satıyordur

her şaşe si silik motor hırsızlık değildir

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evrak yok ruhsat yok şase yok.

%99 hırsız

Genelde kücük yerlerde motor kullanacak olanlar alıyor böyle motorları.
    motorcu adam ve Göksel_Eren bunu beğendiler.

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haciz yemiştir satamıyordur haciz ödese motorun parasıdır oda 2000 tl 2000 tl dir diye satıyordur

her şaşe si silik motor hırsızlık değildir
    Hacım hepsini anlarımda şaseyi neden silersin , Haciz ise haciz şase silmek nedir ?
    Ben senin kadar polyana değilim
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şasesi silinik yazmış bir de ya! pes doğrusu??!?!!!

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Keşke motorun gerçek sahibi şu ilanı görse, alıcı gibi konuşup buluşma adresinde bir güzel ağzını yüzünü kırsa...

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Benim görüşüme göre eleman bildiğin hırsız ya da hırsızın arkadaşı vs. Şase yok, evrak yok, ne var, ağzı burnu birbirine karışmış bir motor var ortada. Bence savcılık ya da polis, bu tip ilanlarla ilgili işlem yapmalı, alıcı gibi buluşulmalı ve motora el koyarak, ilgili kişi göz altına alınarak sorgulanlı diye düşüüyorum. Evraksız, şase nosu silinmiş, plakasız araç satamazsın diye düşünüyorum yasal olarak.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maalesef bunun da bir alıcısı çıkacak, ve sonra bir gün höykürerek konu açacak buraya; motorum çalındı diye. Bu tür malların alıcısı olduğu müddetçe bu hırsızlık olayı da bitmeyecek hiç.
    bursalıali bunu beğendi.

Letgo'dan cidden birşey almayın o kadar ilgisizlerki.Başıma şöyle bir olay geldi nvidia 1060 3 gb model ekran kartı gördüm.Piyasa değerinin 100-200 tl altında bir fiyattaydı.650 Tl'ye anlaştık.Adamlarla buluştum aldım ekran kartını daha sonradan öğrendimki ekran kartı çin malı replika bir ürün(İçinde 2010 model nvdia gts 450 chipset var 1060 diye modifiye edip piyasaya sürüyorlar.Bilgisayara takınca 1060 gibi görünüyor ama performans haliyle kötü.).Daha sonra adamları savcılığa verdim paramı iade ettiler ama kamu davasına döndü olay.Tamam buraya kadar letgonun suçu yok.Fakat aynı çakallığı yapan ilanları şikayet ettim.Aradan günler geçti hala ilanlar yayındaydı.Adamların umrunda bile değil dolandırıcı olmaları.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Silinik nedir ya? Ya siliktir, ya silinmiştir.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    bu aralar bence ciddi manada hırsız kaynayan site, geçen hafta bir tane ssd diske ihtiyacım oldu, ikinci ellere bakıp birkaç mesaj attım, bunlardan biri gayet uygun fiyata hiç açılmamış kingston 256gb satıyordu, sözde doğum günü hediyesiymiş, ne fatura ne başka bir şey, bende fazla sorgulamadan telefonunu vermesini gelip alabileceğimi söyledim, telefon eşinin telefonuymuşmuş o sebepten veremiyormuş, buluşma yeri de yedi tepe üniversitesi alt kapısı falan, şimdi nasıl güvenirsin, çalıntı mal olduğu yüksek ihtimal hadi onu anlayamam da disk bozuksa bir de ne yerini ne yurdunu bulabilirsin, bana da sanki aptalmışım gibi beni buradan her zaman bulabilirsin demez mi, sanki evi letgo, neyse yani neticede letgo güvenilir değil, emin olmadan bir şey almayın, yerini yurdunu gösteren, telefonunu veren, hele faturası, bakımı, kutusu vs. saklayan adam varsa bilin ki bu adam parası ile almış dürüstçe satıyordur.

Daha önce sahibinden abim neredeyse 2 aylık samsung kablosuz kulaklık aldı, adam fatura aksesuar ne var ne yok getirmiş, hem de br yere de ğil sokakta buluşma noktasına, bu adam abi al istediğin gibi dene, emin olunca da parasını bana gönder demiş, bir de böyle inanılmaz temiz insanlar var, cidden baya şaştım, sebebi de istanbul gibi it yuvasında bunu yapmak büyük cesaret, para derdi var yok bilmem ama bu kadar temiz bir yaklaşım beni şaşırttı, neyse abim alıp hemen test etmiş, her şey harika, garantili, parasını göndermiş, keşke hepimiz böyle birbirimize güvensek ve o güveni kullanmasak o zaman asıl cennette yaşıyor oluruz.
    bursalıali bunu beğendi.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikibin dolar dır o.

letgo dediğiniz platform bildiğiniz kurtuluşta vs kurulan bit pazarı gibi çalıntı malların alanen satıldığı bir platform. bu zamana kadar hiç alışveriş yapmadım güvenip de yapmam. dürüst satıcıları tenzih ediyorum. fakat aklım almıyor böyle ayyuka olan birşeye savcılık polis vs nasıl el koymaz. zaten biraz orada vakit geçirseler sayısız hırsız uğursuz yakalarlar.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu aralar bence ciddi manada hırsız kaynayan site, geçen hafta bir tane ssd diske ihtiyacım oldu, ikinci ellere bakıp birkaç mesaj attım, bunlardan biri gayet uygun fiyata hiç açılmamış kingston 256gb satıyordu, sözde doğum günü hediyesiymiş, ne fatura ne başka bir şey, bende fazla sorgulamadan telefonunu vermesini gelip alabileceğimi söyledim, telefon eşinin telefonuymuşmuş o sebepten veremiyormuş, buluşma yeri de yedi tepe üniversitesi alt kapısı falan, şimdi nasıl güvenirsin, çalıntı mal olduğu yüksek ihtimal hadi onu anlayamam da disk bozuksa bir de ne yerini ne yurdunu bulabilirsin, bana da sanki aptalmışım gibi beni buradan her zaman bulabilirsin demez mi, sanki evi letgo, neyse yani neticede letgo güvenilir değil, emin olmadan bir şey almayın, yerini yurdunu gösteren, telefonunu veren, hele faturası, bakımı, kutusu vs. saklayan adam varsa bilin ki bu adam parası ile almış dürüstçe satıyordur.

Daha önce sahibinden abim neredeyse 2 aylık samsung kablosuz kulaklık aldı, adam fatura aksesuar ne var ne yok getirmiş, hem de br yere de ğil sokakta buluşma noktasına, bu adam abi al istediğin gibi dene, emin olunca da parasını bana gönder demiş, bir de böyle inanılmaz temiz insanlar var, cidden baya şaştım, sebebi de istanbul gibi it yuvasında bunu yapmak büyük cesaret, para derdi var yok bilmem ama bu kadar temiz bir yaklaşım beni şaşırttı, neyse abim alıp hemen test etmiş, her şey harika, garantili, parasını göndermiş, keşke hepimiz böyle birbirimize güvensek ve o güveni kullanmasak o zaman asıl cennette yaşıyor oluruz.
    üniversitenin o kapısının orda aksamşarı keko tipler dolu plakasız patlak egzozlu motorlar tipler zaten fail fındıklı civarı oturan kekolar genelde orada

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Online 2. el ürün satılan siteler, eğer komisyonsuz çalışıyorsa genelde konuya çok ilgisizler ve ciddi bir hizmet vermiyorlar. Komisyonlu olanlarda işler daha sıkı, taraflar onay vermeden para transferi bitmiyor, en azından paranızı kaptırmıyorsunuz.

En doğrusu satıcıya bakmak. Konuşması nasıl, telefonunu, adını , adresini paylaşmaktan çekiniyor mu? elden deneyerek teslim almak isterseniz tavrı nedir? kendini belli eder zaten.

Bende 2. el ürün hem aldım hemde sattım. Satarken her şeyi açıkça yazdım, alırken de tüm detayları baştan konuştum. Azıcık da olsa satıcının güven vermeyen bir yanını hissetsem sattığı şey ne kadar kelepir fiyatlı da olsa vazgeçtim, almadım.

Yukarıdaki ilan baştan aşağı falso zaten. Bu ve benzeri ilanlara "kelepir" gözüyle bakıp almak isteyen kişi eninde sonunda sağlam bir kazık yer.
    Devlet de bu işe el atmalı diyeceğim de daha sıra buna gelene kadar, ohooo... Sözde hukuk devletiyiz, ama sadece sözde...

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alt motorda yazan seri numarasını iste bir de

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Böyle motorları almaya giden kekleri soyuyolar genelde xdxd yada kapora vs diyolar

Motosikleti
    xv250
    adam biliyormuymuş çakma olduğunu yoksa ürünü tanımadan mı satmıştı

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Letgo pişmanlıktır. Bi ara otomatik mesaj muhabbeti vardı. İlanı açıyorum 5-6 tane "hala satılıkmı" mesajı gelir bazıları türkçe bazıları ingilizce. Sonra ses seda yok. Bütün ürünlerimi Sahibinden.com dan sattım ne yalan söyliyim.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Geçen aylar letgodan 250 gb 850 evo sattım leptobu yanımda götürdüm adam geldi ssd yi kutudan çıkarıp bağladım açtım windowsu yazma testi yaptırdım çıkardım verdim kutusunu cd sini vs ama faturayı kaybetmişim :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)