Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

JAWA 250 Benzin yağ oranı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 250 cc 1970 model jawa aldım Benzin yağ oranı nedir acaba Litrye 40 Gr koyuyorum sürekli buji yagliyor İdeal gramaj nedir syg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Buji yağlaması karbüratör ayarından. Zengin karışım var. Benzini kıs biraz.

Motosikleti
    Minsk 125E
    Bende Minsk var, kullanma kılavuzunda 25:1 yani 2,5lt benzin 100ml yağ yazıyor. Gayet memnunum. Hatta karışımı başka bidonda yapıp depoya koyunca daha verimli oluyor.
    Adalet60 bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    50 ye 1 olmalı

Şimdi yanlış anlama ülkenin en temel problemi bu ,

**Ustam dediydi ,
    **Bilmiyorum ama abim yerler iken görmüş.
    **Mahelemizde bir abi var o söyledi ,

Bu motoru yapan her halde bir teknik ekip vardır onlar bir kullanım kitapçıgı hazırlamıştır..
    Bu cahil cuheda kitleye seçme hakkı vermek kadar yanlış bir şey olabilir mi ? Olunca sonuç bu oluyor..

Normal cevap buna intermet vardır google et demek lazım ama..

Hadi buna iyi niyet gösterip belki link atmak lazım (https://www.manualslib.com/manual/12...page=13#manual

Ülke genel egitim seviyesi (laiklik elden gidiyyy yahh seviyesinde olsugu için).... Lİnk versen bile bakmaktan aciz bir eğitimsiz seviyesiz toplum ilgili sayfayı da ayrıca gözünün önüne koymak lazım

Soru soran mahhale abisine soruyor , Bunu yapan mühendis zaten SIGIR NE BİLİR ,mahalle deki abisi ustası daha iyi bilir....

Mahalle abine sorar isen 1/1 den tut 1/100 kadar cevap alırsın...100 farklı cevap ..

Üzerine alma sana tenkit etmiyorum sistemi kötü ve sistem senin mantıgında insan yetiştirmeyi ve kendileri seçmleri üzerine kurulmuş..Yazık oluyor bu güzel ülkeye ..

serif abi ilgine teşk ederim. Yazdıklarına %99 katılıyorum. Üstüme de hiç alınmadım.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    jawa 250 de 25/1 , 350 de 40/1 diye hatırlıyorum. Hatta o zamanlar kimse bu değerlerden haberdar olmadığından hepsine pompacı üstün körü hesap aynı orandan koyduğundan, özellikle 350 jawa ya bindiğinizde o gömleği son giyişiniz olurdu. Çoğu kişi bunun önüne geçmek için egsoz çıkışlarına ucu aşağı bakan kapaklar yaptırırdı.
    Adalet60 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler