Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çapır vs. Chopper

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar.

Hala dolandırıcılar nedeniyle motor alamadım, ve alamadıgım her süre zarfında begendiğim modellerden soğuyorum.

Güncel durum bu.

1) 2007 model Mondial Mct 250 ( 17bin km, değişen yok, görsel sağlam)

2) 2014 model mondial vulture 150 (18 bin km, değişen yok, görsel sağlam)

Fiyat olarak birebir aynı. İlk motosikletim, ve chopper tarzı istiyorum. 2 makinayı da servise sokcam almadan önce.

Siz ne dersiniz? 1 numarada sadece hız göstergesi olması diğer konularda zorlayacaktır beni diye düşünüyorum(benzin, devir, vites) ,2 numara da görünüş olarak tatmin etmiyor.

yardımlarınız rica ederim
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    chopper özelleştirilmiş cruiser. 2.si cruiser değil, aslında pek bir şeye de benzetemese de commuter diyelim. mct için hep titreşimli ve problemli derler ama tipi fena değil. yine de ben olsam 11 senelik bir mct almazdım.

bunlar yerine superlight ya da lifan da bakabilirsin?

bütçe ne kadar?
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Çapır dememin nedeni o başlıkta, yavru çapır diyorlar nedense motora. ama en azıdnan görünüş olarak spora benzemiyor =)

bütçe sl ve lifan a yetmiyor hocam =) yoksa SL alacaktım ama elimdeki parayı harcamam gerekti.

Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    valla o zaman zor tercih bilemedim. bir de keeway superlight 150 ler var. 2006 model 4bine filan bulursun bir bak istersen
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vulture 150 fiyatına göre güzel motosiklettir.Kullananlardan herhangi bir şikayet yada çözülmeyecek bir kronik problem duymadım.Yerinizde olsam biraz daha düşük kmli bir Vulture 150 bakardım.

MCT ise yanlış bilmiyorsam bir çoğu 2006 üretimi,sıralı çift silindir,biraz fazla yakan,bakımsız olanlarının sorunları bitmeyen bir alet.Pek bulaşmaya gelmez.

Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla o zaman zor tercih bilemedim. bir de keeway superlight 150 ler var. 2006 model 4bine filan bulursun bir bak istersen
    o da 12 yıllık motor ve 150 cc, biraz sıkıntılı gibi geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vulture 150 fiyatına göre güzel motosiklettir.Kullananlardan herhangi bir şikayet yada çözülmeyecek bir kronik problem duymadım.Yerinizde olsam biraz daha düşük kmli bir Vulture 150 bakardım.

MCT ise yanlış bilmiyorsam bir çoğu 2006 üretimi,sıralı çift silindir,biraz fazla yakan,bakımsız olanlarının sorunları bitmeyen bir alet.Pek bulaşmaya gelmez.
    tamirden anlamadıgım için süphem var. ancak vulture ikinci elleri en az 15 bin km de su an piyasada

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Mct dedikleri gibi sorunlu olabiliyor fakat vulture tam aksine duyumlarıma göre taş gibi motor

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuba KB150-25 düşünmez misiniz? Hem modeli yüksek hem fiyatı uygun. Sorunsuz bir motor olduğu da söyleniyor. Ha tabi motor hacmi daha küçük.
    Bu vulture chopper değil sanki.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o da 12 yıllık motor ve 150 cc, biraz sıkıntılı gibi geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

tamirden anlamadıgım için süphem var. ancak vulture ikinci elleri en az 15 bin km de su an piyasada
    Limitiniz tam olarak kaç TL.Bir de sadece sahibinden.com sitesine bağlı kalmayın.Farklı sitelere de bakın.Biz geçen sene arkadaşa Letgo'dan çok ucuza 2016 model 4000 km civarı(yanlış hatırlamıyorsam) Vulture'ı 2400 TL civarına bulmuştuk.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Alıntı eran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba KB150-25 düşünmez misiniz? Hem modeli yüksek hem fiyatı uygun. Sorunsuz bir motor olduğu da söyleniyor. Ha tabi motor hacmi daha küçük.
    Bu vulture chopper değil sanki.
    köy motoru gibi duruyor o yav baktım da zamanında.

mct'ten kıl kaptım yukarda yazılardan.

vulture kaldı ele gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Limitiniz tam olarak kaç TL.Bir de sadece sahibinden.com sitesine bağlı kalmayın.Farklı sitelere de bakın.Biz geçen sene arkadaşa Letgo'dan çok ucuza 2016 model 4000 km civarı(yanlış hatırlamıyorsam) Vulture'ı 2400 TL civarına bulmuştuk.
    4 bin civarında. tüm sitelerden bakıyorum su an vulture 3-3.5 arasında konustugum insanlar var. 3 ün altında yakınlarda bulamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Up Up Up Up Up

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    O modelde ki mct arıza çıkartır.
    Ben olsam vulture alırdım.

Neden.
    2005 model seyhan almıştım 2009'da. Motor'un km iyidi 5 bin de mi neydi.
    20-25'ine kadar ben getirdim.
    sonra üniversite falan derken yıllarda kapalı garajımda üstü örtülü yattı motor.
    Ne mi oldu, ne söksem elimde kalıyordu. Plastik aksamların alayı gevşedi, gevredi koptu gitti. Röle'leri tutan plastikler yok oldu gitti.
    Motoru sağlamdı allahı var, ama akü hiç şarj tutamadı, çünkü hep konjektör arıza yapıyordu. Değiştirsem bile 1 ay anca gidiyordu. Sargılarda problem vardı heralde uğraşmadım bende.
    Ayak marşıyla çalışıyor, takılıyordum.

Ama işte gösterge'de ki ledler çürüdü gitti, köreldi yanmaz oldu.
    Durduğu yerde çürür gibi oldu motosiklet. Güneş yağmur rutubet hiç birşey görmediği halde.
    ilk motosikletim diye dursun diyecektim, ama baktım durdukça eriyor motosiklet. Verdim sattım gitti 2016 yazında.

Vulture alacağım gibi gözüküyor, 180 boy 90 kiloyum. henüz oturup test edemedim umarım altımda sırıtmaz. 1.9 boyu var motorun biraz kısa

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:27 ----------

Hİç mi mct kullanıcısı yok

Vulture ile anlaştım sabah ruhsat işini hallediyorum.

Bir süre konu açıp beyninizi yemem artık

2014 model / 10bin km / Motor & Dış cephe tertemiz.

Sadece ön düzen ayarı yapılması lazımmış, gidonu düz tutunca teker çok ince sağa dönük kalıyor. Bunu kendim yapabilir miyim bisiklet gibi mi

ille tamirciye para vercem sanırım

Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Hadi hayırlısı olsun, tekerin düz bassin

Motosikleti
    Peugeot 103
    On lastigi bacaklarinizin arasina alip gidona asilin bi belki olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)