Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Tek Teker Buse'nin Yakalanması

Motovento
    REKLAM ALANI
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Yaptıklarım için pişman değilim ha
    Aklım hala yapmadıklarımda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu tiplere "yetenekli" diyerek ( ki yetenekliyse pistlerde göstermeli bu yeteneği ) trafiğe açık alanda bu tip eylemleri yapmasına göz yumulması ancak kara cahil toplumların eylemidir.

Size çok basit birşey söyleyeyim Türk Ceza Hukuku maalesef halen kendini 1930 larda sandığı için verilen 200 - 300 TL ceza yerine bu tiplere 3.000 TL ceza ödenmediği takdirde de 3 yıl ertelenmeyecek ceza versin bu kızımız yeteneğini bir daha böyle abuk sunuk kullanamaz..

Velhasıl sıkıntı devletimizde ve toplulumuzun birlikte matematik ve olması gereken sosyal / teknik yaşama kurallarını bir türlü anyalabilecek zeka ve bilinç seviyesine gelememesinden kaynaklıdır.

Sonra çocuklar ölür, kadınlar öldürülür, tecavüzler olur ve it kopuk yeterli cezayı almadığı için yine it kopuk olmaya devam eder..

Gelişmiş ülkelerin en büyük özelliği toplumun huzurunu ve düzenini bozacak olaylarda çok çok ağır cezaları yaptırım olarak uygulamasıdır.

Arkadaşlar bu memleketin hakimi savcısı hala bu yasalar çok tuhaf memleket saçma sapan bir yere gidiyor demiyor. Neyi konuşuyoruz..

Nihayetinde olacak olan şudur. Böyle bir eylemde bulunarak eğer başkasına zarar verirse bu insanlar cezasını yine hukuk sistemi değil insanlar verecek oraya dogru gidiyoruz.

Yanlışı ve kural tanımazlığı görmezden gelmek yada ne olmuş ki demek..Bir süre sonra hiç kontrol edilemeyecek boyutta topluma saygısız, kural tanımaz , ve sürekli başkalarına zarar vermeyi ne olacakki kafasıyla yaşayan kara cahil bir guruhun nüfusunun artmasından başka birşeye neden olmayacaktır.

Sevgiler, Saygılar,
    _chaotic_ bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    tek seferlik demiş ama instagram hesabı bu tarz videolar kaynıyor
    @e.buseguney

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Çirkinde bişeymiş zaten.. hobit gibi bişey.. iyi olmuş yakalandığı akrobasinizi trafikte yapmayın erkek ve kadın arkadaşlarım.. hatta varsa arada kalan arkadaşlar yer mi var yer mi var diye ağlamayın... caddelerde ki şovun amacı yer olmadığından muzdarip değil hepimiz biliyoruz...
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

bana göre bunları bir sürede içeride misafir etmek gerekiyor. bu konudaki kanun tck 179/2 . 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır diyor. (bunun alt limitini yükselteceklerdi ne oldu bilmiyorum) ancak uygulamada 25 gün bir ceza veriliyor bu da hükmün açıklanmasının geri bırakılması ile 5 yıl kasıtlı suç işlememek şartıyla siliniyor. sonra vatandaş mahkemeden çıktıktan sonra ehliyetsiz kullanmaya devam ediyor. ama aslında bu 25 günü içeride geçirse üstüne de suçu sabıkasına işlense biraz canı sıkılır. ikinci seferde bu hapis cezasının 2 yıl olacağını bilse tövbe edebilir.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    recm edelim isterseniz?
    bu kıza dediğiniz cezalar verilirse trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan verilir, bu durumda da inanın bana hepiniz 3 ay içinde yanarsınız. yükseklerden uçmayın gaza gelmeyin, yerine getiremeyeceğiniz duyarları kasmayın. altında kuba mondial falan varken yapmayın böyle hareketler demek kolay tabi hepimiz kullandık bir zamanlar, yüksek cc motosiklet alınca yanlayarak viraj dönme, sonrasını düşünmeden tekere kalkma, aralardan geçme falan hepsini yapcaksınız. yapmayanlar vardır tabiki ama en uysalı bile aralardan geçer, hız limitini aşar. o yüzden kendi ipinizi çekmeyin boşuna. azıcık mantık kırıntısı.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hala bunu savunanlar alın size tek teker.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı schizo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    recm edelim isterseniz?
    bu kıza dediğiniz cezalar verilirse trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan verilir, bu durumda da inanın bana hepiniz 3 ay içinde yanarsınız. yükseklerden uçmayın gaza gelmeyin, yerine getiremeyeceğiniz duyarları kasmayın. altında kuba mondial falan varken yapmayın böyle hareketler demek kolay tabi hepimiz kullandık bir zamanlar, yüksek cc motosiklet alınca yanlayarak viraj dönme, sonrasını düşünmeden tekere kalkma, aralardan geçme falan hepsini yapcaksınız. yapmayanlar vardır tabiki ama en uysalı bile aralardan geçer, hız limitini aşar. o yüzden kendi ipinizi çekmeyin boşuna. azıcık mantık kırıntısı.
    Yol boş dahi olsa o motor altından kaçıp kaldırımda annesiyle yürüyen ufak bi kız çocuğuna çarpıp ölmesine yada sakat kalmasına sebep olsa dahi aynı mantığı güdecek misiniz? Not: altımda kuba mondial yok...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala bunu savunanlar alın size tek teker.

https://www.youtube.com/watch?v=8_Efzj_PKjc
    Kaldırımda olmasına da gerek yokmuş, bakın yaya geçidinde bile güven yok bu şerefsizler yüzünden ...

Motosikleti
    yahu söylemiyim diyorum da o kadar salak bi milletiz ki (ben dahil) daha kurulan cümlenin ne anlama geldiğini, ne denmek istendiğini hiç bir b*ku anlamadan öyle yoğurdun kaymağı gibi yorum yapıyoruz.
    insana sorarlar yazıların hangisinde bu aptal kızı savunma var? nerde tekere kalkmış haklı herkes kalksın, kalkmayan kalmasın var? yukarda söylenen cezalar arttırılırsa o tekere kalkan zaten yine kaçıcak, olan sen ben gibi aradan geçip kırmızıda fazla bekleyip pişmeyelim veya araçların üzerimize çıkmalarından kurtulmak için aradan geçmelerimize olcak. sen sanıyo musun ki tehlikeli araç kullananlara 3 yıl hapis cezası gelse tekerciler yakalancak? ulan sen yakalancaksın 2 arabanın arasından geçtin diye.
    insanlara her kelimenin altına açıklama yazmak gerekiyor. anlama sıkıntımız çok büyük. gerçi %51 der susarım ben.

recm edelim isterseniz?
    Kural ihlalinin hiçbir mantıkla açıklanacak durumu şansı yoktur.. Özellikle trafik ve iş güvenliği konusunda...Yapılır edilir o ayrı.. Biz diyoruz ki ceza verilsin.. Burada hiçe sayılan sadece kendi hayatı vs olsa kimsenin umrunda olmaz..Ancak sen bunu trafiğe yada yayaya açık olan bir yerde yapamazsın kardeşim..Yanlış yanlıştır ..Yaanlışı yapan varsa caydırıcı olacak olan cezayı almalıdır...

Motosikleti
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol boş dahi olsa o motor altından kaçıp kaldırımda annesiyle yürüyen ufak bi kız çocuğuna çarpıp ölmesine yada sakat kalmasına sebep olsa dahi aynı mantığı güdecek misiniz? Not: altımda kuba mondial yok...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Kaldırımda olmasına da gerek yokmuş, bakın yaya geçidinde bile güven yok bu şerefsizler yüzünden ...

hoppp bir tane daha :D bayılıyosunuz di mi linç etmeye? fikrinize uymasa da anlamasanız da yere düşene vurmaya. böyle konuşuyorum ya tekercileri destekliyo oluyorum :D hadi uzayın.

Motosikleti
    Honda CBF 250
    recm edelim isterseniz?
    Kuba Mondial'le ne alakası var bu işin ? Tekere almayı 150cc scoterla , 100cc cupla hatta, elektrikli bisikletle bile yapıyorlar.. Benim makinem de çok rahat tekere geliyor, ben yapmıyorum, sıkışık trafikte bende 100 le çok rahat gider aralardan geçerim istesem, ama gitmiyorum geçmiyorum ( tamamen durmuş trafik hariç)... tamam virajda yan yan gidemem ona motorun gücü yetmez :D ama bu zihniyet meselesi..

motoru öğrenirken hatalı ön fren kullanıp düşmek dışında hiç düşmem ve kazam yok... Bunları yapanların motorları servislerden kendileride hastanelerden çıkmıyor...

ben bi yere ulaşmayı seviyorum...bu hareketleri yaparken bir yere çakarsam ulaşamam.. aldığım riske değmez...

Risk senin kendi riskin olmalı.. diğer insanları kendi zevkin uğruna bu riske ortak etmeye hakkın yok...
    twisten ve mavellen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kural ihlalinin hiçbir mantıkla açıklanacak durumu şansı yoktur.. Özellikle trafik ve iş güvenliği konusunda...Yapılır edilir o ayrı.. Biz diyoruz ki ceza verilsin.. Burada hiçe sayılan sadece kendi hayatı vs olsa kimsenin umrunda olmaz..Ancak sen bunu trafiğe yada yayaya açık olan bir yerde yapamazsın kardeşim..Yanlış yanlıştır ..Yaanlışı yapan varsa caydırıcı olacak olan cezayı almalıdır...
    ben de diyorum ki umarım ilk hatalı dönüşünde ilk kural ihlalinde o 3 yıl hapis cezasını sana yapıştırırlar diyorum ve s.. gidiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba Mondial'le ne alakası var bu işin ? Tekere almayı 150cc scoterla , 100cc cupla hatta, elektrikli bisikletle bile yapıyorlar.. Benim makinem de çok rahat tekere geliyor, ben yapmıyorum, sıkışık trafikte bende 100 le çok rahat gider aralardan geçerim istesem, ama gitmiyorum geçmiyorum ( tamamen durmuş trafik hariç)... tamam virajda yan yan gidemem ona motorun gücü yetmez :D ama bu zihniyet meselesi..

motoru öğrenirken hatalı ön fren kullanıp düşmek dışında hiç düşmem ve kazam yok... Bunları yapanların motorları servislerden kendileride hastanelerden çıkmıyor...

ben bi yere ulaşmayı seviyorum...bu hareketleri yaparken bir yere çakarsam ulaşamam.. aldığım riske değmez...

Risk senin kendi riskin olmalı.. diğer insanları kendi zevkin uğruna bu riske ortak etmeye hakkın yok...

hiç bir giden aracın arasından geçmedin? bütün şerit değiştirmelerin sinyallerle yapıldı? şehir içinde hep 50 km hızla gittin? rica ediyorum güldürmeyin. beni de trafik canavarı ilan ettinizdi, olsundu :D

Motosikleti
    Honda CBF 250
    ben de diyorum ki umarım ilk hatalı dönüşünde ilk kural ihlalinde o 3 yıl hapis cezasını sana yapıştırırlar diyorum ve s.. gidiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

hiç bir giden aracın arasından geçmedin? bütün şerit değiştirmelerin sinyallerle yapıldı? şehir içinde hep 50 km hızla gittin? rica ediyorum güldürmeyin. beni de trafik canavarı ilan ettinizdi, olsundu :D
    hiç trafik kuralı ihlal etmeden kim kullanıyor?... ben diğer insanları riske atacak şeyleri keyfi olarak yapmaktan bahsediyorum... sakız gibi sündürme söylediklerimi :D
    twisten bunu beğendi.

Motosikleti
    hiç trafik kuralı ihlal etmeden kim kullanıyor?... ben diğer insanları riske atacak şeyleri keyfi olarak yapmaktan bahsediyorum... sakız gibi sündürme söylediklerimi :D
    kurallar insanların sağlıklarını düşündükleri için varlar. sen aradan geçersin yanından geçtiğin araç korkar direksiyonu kırar takla atar. olamaz mı? olabilir. olasılık varsa risk vardır. ben sündürmüyorum da sen konuyu kendine göre yontuyosun. adam trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan bi yatırıp s...lim demediği kaldı. trafik kuralı ihlali = trafik güvenliğini tehlikeye sokmak.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Darısı tüm karsan marka dolmus kulllanan magandalara insallah

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Geçen yolda bir kız gördük motoru sanırım pcx idi. Kaskının tepesinde delik açıp oradan bir kısım saçlarını örgü yapmış, çıkarmıştı. Takmadır falan diye konuşurken dikkat ettik ki takma değil kızın saçları sarı renk ve kaskın tepesinde gerçekten bir delik var, delik kısım da saç bandı ile koruma altına alınmış. Pembe desenli bir kasktı markasını anlayamadım. Böyle bir ilginçlik gören var mı İstanbul yollarında?

Motosikleti
    Honda CBF 250
    kurallar insanların sağlıklarını düşündükleri için varlar. sen aradan geçersin yanından geçtiğin araç korkar direksiyonu kırar takla atar. olamaz mı? olabilir. olasılık varsa risk vardır. ben sündürmüyorum da sen konuyu kendine göre yontuyosun. adam trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan bi yatırıp s...lim demediği kaldı. trafik kuralı ihlali = trafik güvenliğini tehlikeye sokmak.
    Yav he he sensin... Akşam iş çıkışı bende tekere alıcam tamam.. kırmam senin minnoş kalbini
    schizo bunu beğendi.

200-300 tl ye güzel reklam yapmış

Motosikleti
    Yav he he sensin... Akşam iş çıkışı bende tekere alıcam tamam.. kırmam senin minnoş kalbini
    oh be nihayet ))

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)