Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

17 yaşında R25 ile başlamak ?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar, 17 yaşında ve kendime güveniyorum R25 ile başlayabilir miyim sizce ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Bende 14 yaşındayım, Adriana Lima'yı seviyorum, evlenebilir miyim sizce?

Bu ne saçma bir sorudur, hiç bir bilgi yok, ne kendin hakkında, ne de tecrübelerin hakkında. Nasıl bir cevap bekliyorsun anlamadım.
    pea, pintus ve nalpergok bunu beğendiler.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Başlıyoruz..

3
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Durun durun hemen roprak atmayın arkadaşa.Zaten başlayabilir miyim dediği için üstüne gitmeye yada ortada herhangi bir tecrübe aramaya gerek yok.Daha yolun çok başındasın dostum.R25 tabikide şuan şekli ve gidişi itibarıyla seni çok cezbediyor kendine çekiyor.Ama bazı gerçekleride göz ardı etmemek gerek.R25 öyle masum 250lik çiçek çocuk değil heleki kullanıcı kitlesi itibariyle bir hayli haylaz,hırçın ve serseri bir motor.Tabi yanlış anlaşılmasın ama kullanıcı kitlesinin çoğunluğunu oluşturan kendini bilmez kafe motorcularıda bu camiada pek sevilmez.Geneli şekilci tiplerdir.Motorun gidişine ve sesine aldanıp 600lük sürüyormuş gibi bir geribildirim bekleyip motoru kucaklarına alırlar.Şimdi sen söyle asıl neden R25 geçiyor kafandan?Bu sorumu cevaplarsan sevinirim.Ve başlangıç motoru olarak ne kadar önerilmesede bence uygundur başlanabilir.Lakin eğitimlerini alman şartıyla.Kuru kuruya başlayıp birşeyler öğrenebileceğin bir motor değildir kendisi.Alıp kendim öğreneyim diye uğraşırsan motoru zapdetmeye çalışmaktan sürüş esnasında ne birşey öğrenebilirsin nede zevk alabilirsin.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    sakın yapma
    önce kıyafetlerini tamamla eğitimini al otomatik vitesli(scooter) bir motosiklet sürmeye başla kontrollere alış kuralları kafana kazı bir kaç sene tecrübe edin tarzın oluşsun sonra
    kazasız sürüşler

Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Eğer tecrüben yoksa ve iyi eğitim almamışsan 17 yaşında ölmeye veya sakat kalmaya eş değer.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ister R25 olsun ister R600 olsun. istediğin ile başlayabilirsin.
    önemli olan başladıktan sonra başına gelecekler.

başına gelecek olası kötü senaryolara hazırlıklı olmalısın.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Düşündüm de, kendimden anlatayım.

Seyhan 150 ile başlamıştım.
    O zaman lise son 17-18 yaşındayım.
    Bilgi tecrübe yok zaten. Kask mont falan var ama, Trafik tecrübe bilgi bişey yok.
    Hep kendi hatamdan dolayı 2 sefer arabaya girdim, 1 sefer yere düştüm. Hepsi de kendi hatamdan dolayıydı.
    Ama hep hasarsız atlattım, şükür.
    Düşünüyorum da, o gün bende r25 olsaydı, kazanın 2 si de çok ağır olacaktı benim için, çünkü yeni hızlanmaya başlamıştım ikisinde de.
    Seyhan 150 vardı, doğru dürüst hızlanamadan arbaya girdim.
    Ne oldu, bende bişey yok. Motorda sadece gidon yamuk, o şekilde tamirciye gittim. Adam diziyle gidon ve tekeri düzeltti. Bildiğin çatalı diziyle düzeltti, bisiklet düzeltir gibi, Devam et dedi.

Sonuç olarak, bence başlama dostum, ille racing diyorsan r125 ile başla.
    Ben olsam ybr, cbf yapar. Tecrübeyi biriktirir, güzel motosikletleri sonraya bırakırdım.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Kaç yaşında bitiricen peki?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    * Ehliyet olarak sadece A1 alabilirsiniz ki, bu da istediğiniz o motosiklet için yeterli bir sınıf değildir. Ehliyetsiz muamelesi görürsünüz.

* R25 ile başlanabilir, ancak kendi sınıfında agresif motosiklettir. Yakıtı emsallerinden nispeten fazla ve bakımı da nizpeten orta şekerdir.

* 125cc racing tipinde güzel motosikletler var, onları inceleyin derim. Ancak tavsiyem çok daha güzel, yakıtı ve parçası ucuz ama kalitesini ve dayanıklılığını ispatamış motosikletler ile başlamandır.

* Tipini beğenmesen de bir 125ACE, YBR125, CBR125 çok daha uygun olabilir. Daha hafiftir, motosiklet kullanmayı öğrenirken olabilecek küçük hatalarda masrafın altında ezilmen zorlaşır, parçaları nispeten ucuz ve boldur.

Bahsettiğin motosikletin cesedine vereceğin parayla bunların sağlamını alır, üzerine de istediğin ekipmanı dizer, sigorta yaptırıp depo full gezebilirsin.

Bunları da düşün

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşündüm de, kendimden anlatayım.

Seyhan 150 ile başlamıştım.
    O zaman lise son 17-18 yaşındayım.
    Bilgi tecrübe yok zaten. Kask mont falan var ama, Trafik tecrübe bilgi bişey yok.
    Hep kendi hatamdan dolayı 2 sefer arabaya girdim, 1 sefer yere düştüm. Hepsi de kendi hatamdan dolayıydı.
    Ama hep hasarsız atlattım, şükür.
    Düşünüyorum da, o gün bende r25 olsaydı, kazanın 2 si de çok ağır olacaktı benim için, çünkü yeni hızlanmaya başlamıştım ikisinde de.
    Seyhan 150 vardı, doğru dürüst hızlanamadan arbaya girdim.
    Ne oldu, bende bişey yok. Motorda sadece gidon yamuk, o şekilde tamirciye gittim. Adam diziyle gidon ve tekeri düzeltti. Bildiğin çatalı diziyle düzeltti, bisiklet düzeltir gibi, Devam et dedi.

Sonuç olarak, bence başlama dostum, ille racing diyorsan r125 ile başla.
    Ben olsam ybr, cbf yapar. Tecrübeyi biriktirir, güzel motosikletleri sonraya bırakırdım.
    CBF güzel motosiklettir, tipsizdir ama güzeldir. Laf etmeyelim emektar kayadan misal motosiklete. İki tane var, üretimden kalktı, birtane daha alasım var. Çok mu abartıyorum? Yeni proje için düşük cc bakarken kendimi hep cbf sayfasında buluyorum. Ne var bu alette beni çeken anlamadım
    artemis99 bunu beğendi.
    ...

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Hevesini kırmak istemem ama R25 yeni başlayan için güçlü bi makine... ben kullanırken geriliyorum...ben alayım motoru sakin sakin yoluma gideyim istiyorum.. hırçın agresif aletler beni geriyor.. rahat edemiyorum.. sende o güce aldanıp hız yapacaksın.. tecrüben olmadığı için araca hakim olamayacaksın... gözünü ya hastanede açacaksın yada ebediyen kapatacaksın... YAPMA!!! tipi mi hoşuna gitti? al R125 onla başla... 110km yapıyor az değil.. tecrübesiz güçlü aletleri kullanmak kanı kaynayan genç adamı öldürür.. he ben kendime hakimim, hız yapmam? redline ne görmem bilmem... gaza gelmem diyorsan? ki demiyorsun... o zaman kuıllanılır... Harley IRON la motora başlamış adam tanıyorum ben... vücüdünda onlarca kırık var şu anda ama... buna hazır mısın ?
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

CBF güzel motosiklettir, tipsizdir ama güzeldir. Laf etmeyelim emektar kayadan misal motosiklete. İki tane var, üretimden kalktı, birtane daha alasım var. Çok mu abartıyorum? Yeni proje için düşük cc bakarken kendimi hep cbf sayfasında buluyorum. Ne var bu alette beni çeken anlamadım
    Doğru diyorsunuz, Pardon hocam benim hatam.
    Güzel motosiklet derken yanlış ifade kullanmışım.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.
    20

aslında ilk başta R125 düşünüyordum başlamak için hızlı öğrenebilen bisirisiyim ve kendimi bi tık zorlamak istedim ama bir tecrübenminde olması gerekiyor R25 istememin sebebi görünüşü falan değil R125 in bi tık üstünü denemek istememdi ama vazgeçtim şuan, r125 ile başlamayı düşünüyorum
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    24-25 olsan direkt istediğinle başla derim ama kendimin 17 yaşında ki halimi düşünüyorum tek tekerden kimse indiremezdi beni şehir içinde her türlü apaçiliği yapabilirdim 🙂. Bunlara engel olacak bir şeylerle başla. racing karenajı sevdiğine göre r125 pahalı cbr125 bi tık daha ucuz, parçalarda ha keza daha ucuz
    Edit: Eğitim şart !!!

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    17 yaşında zaten o motorla baslayamazsin .

Su başlangıç motoru lafına da ayrı bir tavım , jet alıp bile baslayabilirsin . Olay başlamak değil ki o motoru kullanabilmek , kendine zarar vermeden üstesinden gelebilmek .

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kafana göre takıl genç
    shruikan bunu beğendi.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    R25 ile sakın başlama r125 ile başlanır diyenleri hiç anlamadım. R125 in oturuş pozisyonu daha agrasif ? Sele yüksekliği daha fazla ? R125 başlangıç için uygun değil bence. R25 tartışılır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Hızlı yaşa genç öl demişler.evet ağır bir cevap ama bizim ülkemizde insanlar geç olgunlaşıyor.bunun ötüründe yapılan büyük hatalar devamını getiriyor.çok rahat senin en az 3 sene 125 cc geçmemen lazım.20 yaş r25 için yine erken olucak ama yeterli deneyimi bu sürede edinirsin.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 12 yaşımda 62 model mobylette ve 16 yaşımda yamaha fzr 400 ile başladım aktif motosiklet yaşamıma...18'ime geldiğimde srad 600'üm vardı çocukluk arkadaşımın babasının adına ortaklaşa satın aldığımız. Yaş şu an 43. Geçmişe dönünce bakıyorum iyi ki gebermemişim. Biyolojik kontrollerinin en üst seviyeye çıktığı zaman 18 yaş ve 25 yaş arasıdır. Bence çok heveslenme...Trafiği okuyabileceğin kadar deneyim kazan ve bol bol pratik yap. Motosiklet aceleye gelmez.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşım 22
    Ben ilk honda spacy 110 ile motora basladim ise gidip gelmek icin
    2 ay kadar motosikleti ve trafigi temelde ogrendim sonra arkadasimda r25 i gordum cok ama cok hosuma gitti denemeden once ybr125 kullandim 2 3 kere sonra r25 imi almaya kafaya koymustum r25 denedim 1 2 tur attim tamam dedim kullanabiliyorum
    2017 kasimda satin aldim bebişi 😃
    Simdi 1 yil olucak
    Ama o zamandan bu zamana kadar hic motoru ve kendimi zorliyarak bir anda gaza getirmeden kendimi ufak ufak gelistirip ustune koydum
    Ogrenerek kullandim
    Kullanarak ders cikardim suan mutlu mesut bu kizgin bogayla yeri geldiginde rodeo gibi egleniyoruz
    Yeri geliyor sehirdisina gidiyoruz yeri geliyor
    Kampa gidiyoruz vesaire
    Ara sira r25 in verdigi agresifligi istiyorum apacilik yapiyorum ama abartmamak lazim yeni basliyana gore ust devirleri cok sinirli
    Benim 2. Motorum r25 ve degistirmeyi asla dusunmuyorum bu bana yetiyor diyorum
    Ancak kisa sure sonra 1 ay spacy 110 sonra r25 e gecmis biri olarak r25 i baslangic motoru olarak gormuyorum 1 yil olucak nerdeyse beraberiz
    En az 6 ayda alistim her tepkisine simdi bile ufak farkliklarini goruyorum ogrenmeye devam

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)