Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mt07 - vfr800 - xmax400 - fz6n

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Merhaba arkadaşlar
    1 yıl içinde kullandığım motosikletler hakkında ufak bilgiler vermek için bi kaç kelime birşeyler karalayım dedim. Hepsinin ayrı ayrı kullanıcı gurupları var fakat xmax400 ve vfr800 hakkındaki görüşlerimi soran bi kaç kişi olmuştu, bende genel birşeylet karalıyayım dedim.
    Malum köprücük kemiğimi kırdıktan sonra 25 gün rapor yazıldı, Cuma günü rapor bitti kontrole gittim kemik kaynamamış 20 gün daha yattara..

----Mt07abs----
    Mt07 yi 6-7 ay 15.000km kadar kullandım.
    Kendime ait ilk yüksek cc motosikletim olduğu için bende yeri ayrıdır kırmızı şeytanın.

Öncelikle bu motosikleti alacaksanız ve egzoz düşünüyorsanız m4, tiger, sc project, akrapoviç kullanmış biri olarak kesinlikle diğerlerine hiç bakmadan bütçenizi toparlayıp akrapoviç almalısınız.

Şehir içinde torklu ve yüksek cc kullanıcam, haftada bir gidiş dönüş 200-300km yi aşmayacak geziler yapıcam diyorsanız sizin için biçilmiş kaftan.
    Düz yolda 200e yukarı eğimli rapmada 180e tek nefeste çıkıp, ilk gaz açtığınızdan bu hızları görmenize kadar aynı torku size hissettire hissettire gidiyor.

15 bin km de şehir içi ortalamam 5,8 uzun yol ortalamam 4,4.

En güzel yanı ne derseniz ne kadar basarsan o kadar yakıyor 😃
    frenleri eh işte..

En kötü yanı ne derseniz 140dan sonraki rüzgarla mücadele, agrasif tork ve motor freni derim. Tekere gelmeden yada yan vermeden kalkmanız çok mümkün değil ve gazı kesince artçıyla iç içe geçmeniz muhtemel.
    Viraj performansıda (her ne kadar kullanırken eleştirenleri anlayamasamda fz8 naked kullandıktan sonra...) aman aman iyi yada kötü değil orta şeker.

(birde bakımı kendiniz yapıyorsanız bujileri sökerken sinirden ağlayabilirsiniz)

---Vfr800---

Ahh ahhh
    İlk defa ciddi ciddi bu motosikletle bi 10 yılımı geçirebilirim dedirtmişti bana.
    Şehir içine girme daş**klarını pişiririm 7ltden aşşağı yakmam, vur beni gri asfalta diyen bir makina.

Frenleri muazzam
    Oturuş pozisyonu o biçim
    Sport touringse kral olmasamda prens benim
    Racingse 6800den sonra vtec açar altlarında kalmam
    diye haykırıyordu adeta.. Sonumuz hüsranla bitti, nazar değdiler bize baykuşumla 😔

Düştük biz bunla 😢 Bi hanım ablamız sağından geçtiğimizi sanıp sola doğru üstümüze kırdı (öyle diyor biz onun yalancısıyız) kurtaramadık sola doğru yattık ikimiz onun sol karenajı ve kafa karenajı hasar aldı benim köprücük kemiğim.

Oturuş pozisyonu şehir içinde aşırı, uzun yolda biraz kollara , dolayısıyla omuzlara baskı yaptığı için ve 250kg civarı olduğu için satmak zorunda kaldım.

3000km bindim şehir içi 8lt (sen yamahanı itekle biz geliyoruz vtecle tarzı kullanım)

Uzun yol 160ı geçmeden (vtec açmadan) 140 ın altına inmeden 6lt

200km/h ortalamayla 8.5lt yaktı.

250km/h a düz yolda nefessiz çıkar, yukarı eğimli yolda 230-240a aynı şekilde. Top speed 264 gördüm daha gidermiydi bilmem.

En güzel yanı çift karakterli ister gazla ister sakin sür touring ve racing.
    Rüzgar yemiyorsunuz ve oturuş pozisyonu rahat.
    Frenleri muazzam, önde abs var arkada yok.

En kötü tarafı 6.99ken yakıtı 😃 Şaka şaka dinazor besleyen yemini düşünmez.
    Çok sıcak makina, V motor ve 2 headers tam taştaşlarınızın altından geçiyor
    Ağır, şehir içi kullanana yaramaz
    egzoz sesi bi sıralı 4 silindir değil.

---xmax400abs---

Anaaa bu ne la?
    Gaza basıyosun gidiyor frene basıyosun duruyor 😁
    İlk scotter tecrübem hoşuma gitmedi değil.

bir sürü artısı var say say bitmez.
    1000km kullandım..
    Bi kere piyasası hızlı 20,000tl ye aldım 23, 000e sattım.

Sele altı 2 kask ve bir mont ıvır zıvır alıyor, ön tarafta kilitli bölme var, cüzdan tel , sigara vs için yanındada aynından kilitsiz var.
    Bide topcase vardı arabadan çok malzeme alıyor 😃
    Rüzgar pek yemiyorsunuz
    Oturuş pozisyonu rahat
    artçı için bulunmaz hint kumaşı
    yakıt ideal
    gidişi güzel
    Top speed 170 gördüm
    düzde soluksuz 150km/h yapıp 160a kadar gidiyor.
    Yukarı eğimli yolda 130 la sabit gitmeniz mümkün.

Şehir içi normal kullanım 4,5lt
    Uzun yol 120km/h ile 3,6lt yaktık.

En güzel yanı scooter olması 😃
    En kötü yanı kalkışta çok titreşim var

---Fz6N---
    Bu deliyi yeni aldım daha 200km yaptık

Aslında cc düşürüp (800den 600e düştük işte 🤫) daha hafif birşey alacaktık ama xmaxdan sonra torksuz olmaz torksuz olmaz diye şarkı mırıldandım..

çok detaylı yazamıyorum depoyu fullleyip 200km yaptım tekrar fulledim 9.7lt aldı. Şehir içi sakin kullandım..

98hp 4. viteste 210 gördüm dahada basmadım top speedle işim yok artık 😔

Two brothers egzoz var, böyle elinde telefon mal mal şerit değiştiren rayban gözlüklü abiyi olduğu yerde zıplatıp kafasını tavana vurdurcak cinsten 😃

en güzel yanı şimdilik egzoz sesi ve hafif olması
    en kötü yanı abs yok

Şimdilik ilk izlenimlerim bunlar

Sıkılmayıp okuyan, sıkılarak okuyan, okumayan herkese teşekkürler 😊

Kullandığım motosikletlet artık profile sığmıyor ama sırasıyla yazayım, herhangibiri hakkında bilgi almak isteyene dönüş yaparım.

Ybr125 - rx3i evo - duke200-duke390-mt07-vfr800-mt25(Allah 'ın cezası zevksiz şey) - xmax400abs-fz6n

(mobilden yazdım, hatalar için k.bakmayın)
    tommygun, Kural [ Z ], sailor33 ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hocam tamamen okudum çok güzel bir yazı olmuş ve geçmiş olsun duke 200 e ne diyorusunuz tecrübelerinizi bilmek isterim 2 ay sonra 200rc alicam sanırım duke200 ile aynı granaj farkı var saten granajı çıkartmayı düşünüyorum çıkartınca inşallah duke takılan turuncu koruma demiri rc yede takılır 😂

Motosikleti
    MT-07
    Fazer 6'nın bu kasasına hastayım. Hayırlısı olsun. Güle güle kullan...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Serkan rahat duramadin değilmi?vfr ye alişan adama tork lazım.fazer de iyidir hojtur.

Şaftlı bir makina alirsin diye tahmin ettim ama ters köşe yaptin.

200km de 9.7 cidden guzel tuketim.

Neyse sağlık olsun..kazasiz belasiz kullan..

Bir ara ıslat makinayı..

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    [QUOTE=Boldpilot;4373334]
    Hepsi geldi geçiyor asıl özeleştirim ben ne ara bu kadar cc yükselttim.
    Ne tecrübem vardı ki 110hp 800cc makinanın üstüne oturdum?

Hocam yeni motosikletiniz hayırlı olsun. Üsttekini kazadan sonra yazmıştınız. Yeni motorunuz da 110 değil belki ama 98 beygir.

Aman dikkat diyeyim. Sürerken kendimizi bilerek sürelim.

fazer bülbül çok tehlikeli makinadır aman dikkat egzosun da gazına geldin mi adamın gençliğini alır allah korusun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı AbsentBlue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tamamen okudum çok güzel bir yazı olmuş ve geçmiş olsun duke 200 e ne diyorusunuz tecrübelerinizi bilmek isterim 2 ay sonra 200rc alicam sanırım duke200 ile aynı granaj farkı var saten granajı çıkartmayı düşünüyorum çıkartınca inşallah duke takılan turuncu koruma demiri rc yede takılır 😂
    Sağolun eksik olmayın hocam, duke 200 ve rc200 1,80 altında boyunuz varsa süper. Benim duke 38000km deydi sıfır sıkıntı bindim , 2.6lt yakıt ortalamam vardı. Top speedi 135 felan kesiciye giriyor ama o hıza kadad pıtır pıtır çıkıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazer 6'nın bu kasasına hastayım. Hayırlısı olsun. Güle güle kullan...
    @levend84 @french press @coderadam

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, bu süreçte crf rally ve mt25 gibi az gitsin öz gitsin dere tepe düz gitsin tarzlarına bindim ama hiç mutlu olamadım 😔

98hp azımsancak bi rakam değil ama 7 bin devirden önce kamyon misali gidiyor makina kazada gözümü korkutmuş olacakki pek basmıyorum.

Alırken deneme sürüşünde 1-2-3-4-5-6 doldurarak gideyim dedim ama 4. vites 210dan sonra kestim gazı. Bilerek naked tercih ettim, hem hafif hemde basmaya müsait değil.

Levent hocam ıslatmadım ama kurbanını kestim bu sefer, kan akıttık bi kuzu çevirme yaptık 😃

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Eline sağlık çok güzel özetlemişsin.yarın belki bende hayatımın ilk büyük cc motoruna geçiş yapıcam 2018 mt07.yeni kasayı alan var ama kimse test etmedi türkiyede pek türkçe bilgi bulamadım malesef.anca yabancı kaynaklar çeviri yaptım çok beğenmişler ama bakalım hayırlısı diyelim.fazer hayırlı olsun frenlere dikkat et genelde kimse beğenmez

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Çok güzel bir yazı olmuş. Xmax 250 nin yakıtına ve güçsüzlüğüne dayanamayıp 3600 km kullanıp sattım.yamaha servisinde muhabbet ederken xmax 400 abs düşünüyorum dedim 20bin km de. Onlar da 400 alma 300 al piyasası yok bakımı pahalı yakıtı fazla filtre sayısı çok vs vs ağır motor 300 hafif daha seri gider gibi kelamlar ettiler. Aslında aklımda nc750x dct yada integra 750d var ama bütçe olarak hazır değilim. Xmax 400 200km lik git gel güzergahlar için uygun mu yoksa Biraz bütçeyi aşıp 300 e mi yönelmeliyim sizce?

e-driver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun. Emeğin için teşekkürler, bir vfr meraklısı olarak yazdıkların oldukça bilgilendirici olmuş.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hani len cross motor alıyordun? hayırlısı olsun diyelim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    @burak burk sağolasın hocam yardımcı olduysam ne mutlu. mt07 Türkiye facebook sayfasın gir 25bin kişi var, 2018 alan bir sürü kullanıcı var sorunu yanıtsız bırakmazlar ama boş adamda çok alacağın alakasız cevaplara hazır ol

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

@moonspell07 Bencede bütçeniz elverişliyse 300e yönelin hocam. Yakıt daha az, bakım maliyetleri daha düşük, şehir içinde daha hafif ve daha güncel motoru var.Anahtarsız çalışma vs var hatta.
    Xmax400 le 140 sabit gittiğiniz yola 300le 130 sabit gidersiniz başkaca bi fark olmaz.
    burak burk bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam xmax400ün piyasasının bu kadar hızlı olduğunu bilmiyordum.Acaba şuan hala aynı mı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı e-driver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Emeğin için teşekkürler, bir vfr meraklısı olarak yazdıkların oldukça bilgilendirici olmuş.
    eksik olmayın, inşaallah gönlünüzde yatana sahip olursunuz. Vfr kitap gibi makina 10lt de yaksa üstünden inmek istemiyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam xmax400ün piyasasının bu kadar hızlı olduğunu bilmiyordum.Acaba şuan hala aynı mı.
    2 günde sattım, hatta ilana bayağı şişkin fiyata koymuştum 25250 2 günde 25 favori oldu 7-8 takas teklifi geldi. 22 ye verdim üstünden çanta ve demirini aldım , çanta ve demirin 2. el piyasası 1500 felan orjinal yamaha çanta sırt dayama led stoplu vs ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani len cross motor alıyordun? hayırlısı olsun diyelim.
    Daha iyileri senin olsun reis, rallyi aldım samimi bi arkadaşımdan 1 gün boyu kullandım 120de 130da tıkanıyor alet ben 160 felan yapar 140 sabit giderim diyordum ��

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun gaz kolunu biraz az çevir
    Boldpilot bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Serkan , kazasız belasız kullan kardeşim. Hayırlı olsun ne diyelim. Yine dayanamadın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun gaz kolunu biraz az çevir
    Eyvallah Yasin hocam, sizinle bi tanışamadık. Etkinlik felan olursa haber edin rica ediyorum. kuvvetmira ve sizle bi geziye çıkmak isterdim ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan , kazasız belasız kullan kardeşim. Hayırlı olsun ne diyelim. Yine dayanamadın
    Allah razı olsun Ahmet hocam cümlemiz kazasız belasız ağız tadıyla gezeriz inş.
    daha iyisi sizin olsun dicem ama zaten var 😃😃
    sailor33 bunu beğendi.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Vfr800---

Frenleri muazzam, önde abs var arkada yok.
    VFR'de arkada ABS yok muymuş?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VFR'de arkada ABS yok muymuş?
    Bende kaza yaptığım anda öğrendim, belkide bu yüzden kaza yaptım. Arka kuyruktan darbe alınca Arkaya ve öne asıldım ama arka yanıma geldi 😊
    Abs olmadığını bilsem arkaya asılmazdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Belkide vardı benimkinde sorun vardı onuda tam bilmiyorum tabi 😊

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksik olmayın, inşaallah gönlünüzde yatana sahip olursunuz. Vfr kitap gibi makina 10lt de yaksa üstünden inmek istemiyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

2 günde sattım, hatta ilana bayağı şişkin fiyata koymuştum 25250 2 günde 25 favori oldu 7-8 takas teklifi geldi. 22 ye verdim üstünden çanta ve demirini aldım , çanta ve demirin 2. el piyasası 1500 felan orjinal yamaha çanta sırt dayama led stoplu vs ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Daha iyileri senin olsun reis, rallyi aldım samimi bi arkadaşımdan 1 gün boyu kullandım 120de 130da tıkanıyor alet ben 160 felan yapar 140 sabit giderim diyordum ��
    250'lik makine hacı 140 zor.Senin ilacın bi DRZ 400'müş.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)