Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sakarya'da Feci Kaza 8 Ölü

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Sakarya'nın Kocaali ilçesinde, karşı yöne geçen hafif ticari aracın 2 motosikletle çarpışması sonucu 4'ü kadın 8 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Anadolu Ajansı'nın aktardığı bilgiye göre, Akçakoca'dan Kocaali istikametine seyreden 81 KC 694 plakalı hafif ticari araç, Alandere mevkisinde kontrolden çıkarak karşı şeride geçti.

Katliam resmen Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Allah rahmet eylesin vefat edenlere

Bir kaç saat önce sahil şeridinde sakin bir yolda 40 Km hızla, kendi kendime sevdiğim bir şarkıyı mırıldanarak ilerliyordum, bir gözüm yolda bir tarafım güneşin batışındaydı, her şey çok keyifli anlayacağınız. Ta ki arkamdan son sürat bir Ford kamyonet gelip
    geçene kadar, beni öyle yakın solladı ki az kalsın düşecektim, aradan 5 dakika sonra drift çeken bir düğün mü asker uğurlaması mı belirsiz bir konvoyla karşılaştım, drift çekerken az kalsın arabanın altında kalıyordum, motoru sağa çektim polisi arayıp haber verdim, ardından, bazılarınız beni taşlayabilir ama her gün kendi ülkemin trafiğinden ve insanlarından bıktığımı düşünmeye koyuldum. Ben bütün trafik kurallarına uyarken ve insanlara saygıyla yaklaşırken bunların olmasını hak etmiyorum, kim bilir belki bugün orada can verenler de bunu hak etmiyordu, ama oluyor ve biz kendi camiamızda bunları konuşup, okuyup geçiyoruz. Hiçbir gelişme yok! Nasıl düzelecek insanlar ve trafik bilmiyorum, ama iyi bildiğim bir şey var, ben 20 yaşındayım ve motosiklet sürdüğüm için ölmek istemiyorum.
    infernus, yulis, schizo ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

arkadaşlar olay tam aydınlanmadan peşin hükümlü olup araç sürücüsüne saldırmayalım lütfen. aracın içinde de iki can gitmiş. Kim bilir belki bir anlık dalgınlık belki direksiyon başında fenalaşma belki de yolda tartışmadan ötürü bir sinir harbi. Ama ne olursa olsun kimse altı kişinin canını almak istemez. Olay muhtemelen bir kaza. Ama ihmal varsa yada kasıtlı yapıldıysa kim sebep olduysa yüce rabbim gani gani cezasını versin inşAllah.

ama nedense içimden bir ses araç sürücüsü ihmali diyor. Umarım değildir...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    gerçekleşen kaza nın meydana geldiği yol abartısız 30 km 3 şerit emin olun anadolu otoyolunda o kalitede asfalt yok
    gazı çeviren arkadaşlarda karşı şeritten takla atarak gelen doblo yu fark etmemi
    yola 500 mt mesafe de kocaali merkez alandere mahallesinde egsoz sesi duyulmuş yaptıkları hız ı siz düşünün
    allah rahmet eylesin
    arkanızdan rahmet diletmet istemiyorsanız hız kurallarına azami dikkat edin

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaza bölgesindeki bir arkadaş olay sonrasının hemen ardından çekilen vidyoyu gönderdi. maalesef görüntüler içler acısı.

spoiler +18:
    vücutlar tek parça değil! eklem yerleri de anormal bir biçimde farklı yönlerde. çok felaket bir manzara.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bindiregandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza bölgesindeki bir arkadaş olay sonrasının hemen ardından çekilen vidyoyu gönderdi. maalesef görüntüler içler acısı.

spoiler +18:
    vücutlar tek parça değil! eklem yerleri de anormal bir biçimde farklı yönlerde. çok felaket bir manzara.
    hani video nerde?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

videoyu izledim. gerçekten çok fena görüntüler var. korkunç.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Ölü sayısı 7 olarak teyit edilmiş..

https://www.haber16.com/turkiye-yi-y...amerada/41377/
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    O tarz bir video internete düşmüştü zamanında.Gerçekten de içler acısı durumlar.Motorlar neymiş bu arada

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Valla kimse kusura bakmasin ama biraz dobra konusucam hiz esittir ÖLÜM.Çoğu ss kullanicisina bi 299 dalgasi aşılanmış herkes bi marquez,rossi mubarek.Göztepe'den kosuyoluna gidicem herif beni abartisiz 240 la falan silme geciyor, lan zaten 4 km yol ışık hizini aşıp zamanda geriyemi gidiceksin.Bu kazada arkadaşlar hatali demiyorum yanliş anlasilmasin sadece bu kadar ss sevdaniz varsa pist'de yapin duz yolda gaz acmanin bi mantigi yok.Ya kardeşim pist pahali diyen adamlarin altindada 50 60 bin liralik motorlar var yani .Surat ne kadar yüksek olursa refleks ve tepki suresi o kadar azaliyor.ALLAH rahmet eylesin sevdiklerine sabir versin.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Anfibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kimse kusura bakmasin ama biraz dobra konusucam hiz esittir ÖLÜM.Çoğu ss kullanicisina bi 299 dalgasi aşılanmış herkes bi marquez,rossi mubarek.Göztepe'den kosuyoluna gidicem herif beni abartisiz 240 la falan silme geciyor, lan zaten 4 km yol ışık hizini aşıp zamanda geriyemi gidiceksin.Bu kazada arkadaşlar hatali demiyorum yanliş anlasilmasin sadece bu kadar ss sevdaniz varsa pist'de yapin duz yolda gaz acmanin bi mantigi yok.Ya kardeşim pist pahali diyen adamlarin altindada 50 60 bin liralik motorlar var yani .Surat ne kadar yüksek olursa refleks ve tepki suresi o kadar azaliyor.ALLAH rahmet eylesin sevdiklerine sabir versin.
    kaza öncesi bir videoda kazazedelerin oldukça yüksek hızlarda seyir ettiklerini izledim. hız yüksek olunca karşı yönden yuvarlanıp gelen araca tepki verememişler. hız düşük olsaydı belki kaçma imkanı olacaktı. ne diyelim olan olmuş. allah rahmet etlesin.
    efendy06 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    hepsi yüksek cc motor merhum olmuşlar nedir bu hız arkadaşlar? nereye böyle nereye?
    bursalıali bunu beğendi.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Kazayı çok feci bir tesadüf sonucu motosikletli arkadaşlar tanıdık mı diye bakarken araç içinde ölen 4 kişininde arkadaşım olduğunu öğrenerek üzüntüm arttı. Araç içinde şöförle birlikte 5 kişi varmış ve kaza anında şöför dışındakilerin öldüğünü öğrendim. Ufuk ve eşi evleneli 1,5 sene olmuştu hayat dolu arabayla motorla hızla hiç işi olmayan temiz ve gencecik bir kardeşimizdi. Arabada eşi kendisi ve kuzenleri bulunuyordu. Bayram için memlekete gidip tatillerini uzatmışlardı. Benim düşüncem uzun yol tek şöför yorgunluktan uyudu ve direksiyon hakimiyetini kaybederek takla attılar. Motosikletli arkadaşlarıma ve araç içindeki kardeşlerimin mekanları cennet olsun ;( başka ne desem bilemiyorum.

Böyle kazaların arkasında haklı haksız aramak ölenlerin arkasından kötü söylemlerde bulunmak hoş değil. Kendimize bu tip durumları tecrübe görerek çift yönlü ders çıkaralım. Uzun yolda tek şöför dinlenmeden yola çıkmayalım. Altımızdaki araç ne olursa olsun haddinden fazla hız yapmayalım. Grup halindeki motosiklet sürüşlerimizde tüm olasılıkları düşünerek hızımıza göre takip mesafemizi koruyalım.
    bursalıali bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Allah rahmet eğlesin. Geride kalanlara sabır versin.
    Kader geldi mi, sen hızlı da olsan, yavaş da olsan geliyor demekki.
    Karşı yönden atlayan araba nedir, 100 ile gitseler bile kaza kaçınılmaz olurdu, diye düşünüyorum.

Siz siz olun dikkatli olun.
    bursalıali ve Stock Sever bunu beğendiler.

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Çok uzun zaman sonra ilk defa yazıyorum.. Kazada ölen insanlarımız hepsi Düzceli. İçlerinden yaralanarak kurtulanlardan bir tanesi de iş arkadaşım.

Yaklaşık 7-8 Motosikletli grup pazar günü gezmek istemişler.

Karşı şeritten gelen ticari araç kontrolü kaybederek ve takla atarak karşı şeride geçmiş. Arkadaşlarda maalesef hızlı :(

Allah gerçekten Ölümün hayırlısını versin sansürsüz kaza sonrası vidyo geldi gerçekten durum anlatılacak gibi değil.

Arkadaşlar kıyafetleriniz kasklarınız ölüm geçirmez değil , lütfen aşırı özgüvene kapılmayın.

Ailelerine ve tüm motosiklet camiasına baş sağlığı diliyorum.

Lütfen bu tarz bariyerleri olmayan yol güvenliği zayıf yollarda hız yapmayın.

Başımız sağolsun...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Hız ile görüş açısının yazıldığı bir tez var. "Trafikteki Sürücü Görüş Alanlarının İncelenmesi ve İyileştirilmesi" İnternetten bulabilirsiniz. Yürürken tüm etrafımızı analiz edebilecekken hızımız artınca mecburen sadece önümüzdeki ve yalnızca en uzak noktaya bakabiliriz. O yüzden de "abi dümdüz gidiyordum, önüme birden köpek-araba-yaya çıktı" deriz. Oysa bazı durumlarda o köpek düz ovada yandan bize doğru koşuyordur ama biz bunu algılayamayız. Motorlu kardeşlerimiz de karşıdan gelen aracı tam önlerine gelmezden önce farkedememişlerdir. Burdan klasik hız kötüdür abi lafını etmek gereksiz ama bu hakikat. Ayrıca özellikle SS kullanılan grup sürüşlerinde insanlar birbirini müthiş gaza getiriyor.
    bursalıali ve rasitkoksal bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    hadi beni topa tutun..... ss motorlara karşıyım hala karşıyım....

bu grubun altınaki motorlar scooter olsa hızları 100 km altı olsa aracın yavaşlaması ve en azından birkaçının olay noktasından sağa sola kendilerini atmaları mümkün olabilirdi diye düşünüyorum

SS motorlar yarış motoru trafik yarış alanı değil pistler için üretilen bu motorların trafikte satılması bile bence tamamen insanların egolarını okşamak için 1000 beygir bir aracın trafikte ne işi var kim o arabayla nereye yetişecek?
    buyrun topa tutun....

rahmetli arkadaşlarımıza Allahtan rahmet ailelerine sabır diliyorum,

Mekanları cennet olsun
    bursalıali, myagdi ve hyanax100 bunu beğendiler.

Motosikleti
    SYM GTS 250 İ EVO 2012
    arkadaşlar karşı şeritteki minibüs taklalar atarak motorcuların şeridine uçmuş ve sadece iki motorcu kazaya karışmış. maalesef vefat edenlerin çoğunluğu minibüstekiler. yani motorcu arkadaşların bir suçu günahı kural ihlali yada aşırı hızlarından kaynaklı bir durum olduğunu sanmıyorum ben...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    kalanlara sabır,
    giden gitti.
    nasıl gittikleri ise yürek burkuyor.

geçen günlerde delikanlı ile motordayız,
    çok yavaş gidiyorsun dedi,
    bu kadar yavaş gitmeyi öğrenmek senelerimi aldı dedim.

keşke yavaş gitmeyi öğrenebilecek kadar zamanları olsa idi.
    schizo, zekeriyaimam, GezeGeze ve 11 diğerleri bunu beğendiler..
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Pulsar RS200
    Kim suçlu kim haklı vefat edenleri geri getirmeyecek. İnanın sansürsüz videoyu bende gösüm ve elim ayağım şu an tutmuyor. Bu videoyu motorculara izletsek en az bin tanesi motoru bırakır. Hız yapmayalım dikkatli olalım her an tetikte olalım. Yollarımız iyi değil ve sürücülerimiz çok eğitimli değil maalesef. Buradaki haklı haksızı ayırmıyorum kesinlikle. Ama olan genç kardeşlerimizeoldu. Kimse bizi üzmesin dikkati elden bırakmamakta fayda var. Hız yapacaksak pistlere gidelim. Ne kendi canımızı ne başkasının canını riske atmayalım. Bir arkadaşımızdoğru söylemiş. Ss pist motoru yol motoru değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)