Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kawasaki den beklenmeyecek ilgisizlik ve kalitesiz ön far

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    nc 700 kullandım oda aynı sorun oldu kılcal çatlaklar satıp kurtuldum
    memlekete adam gibi motor gelmez zaten

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Arkadaşında aynı motorda siyah plastik kısımları beyazlamıştı ön far çevresinin.sanırım böyle bir kaç sorunu var kaplama ve plastik aksamla alakalı.arabalarda bu durumları hallediyorlar pasta cila yapan sonax meguarz gibi yerlere danışın derim

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    5 kawasakı gormustum bu sekılde uzerınde ız olan. 6 oldu

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayi fotoğraf falan çekip bir yere gönderiyor mu garanti kapsamı için yoksa zaten ana bayi olduğu için kendileri mi karar veriyor?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Forum aracılığı ile, bu problemi yaşayan bir kişi daha bulun, fotoğraflayın ve hakem heyetine sunun, akabinde sizi arayıp farı değiştireceklerini söylerler diye düşünüyorum, bu tamamen servislerin ilgisizliğinden ötürü meydana çıkan bir durum kanımca.

ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Alıntı eran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayi fotoğraf falan çekip bir yere gönderiyor mu garanti kapsamı için yoksa zaten ana bayi olduğu için kendileri mi karar veriyor?
    fotoları çekip ben attım artık gerisini bilmiyorum kendi kararlarımı yoksa üretici firma ile iletişime geçip geçmediğini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum aracılığı ile, bu problemi yaşayan bir kişi daha bulun, fotoğraflayın ve hakem heyetine sunun, akabinde sizi arayıp farı değiştireceklerini söylerler diye düşünüyorum, bu tamamen servislerin ilgisizliğinden ötürü meydana çıkan bir durum kanımca.
    evet bu konuda haklısın o yüzden kawasaki Z250SL ve 250SL kullanıcıları farlarının fotoğraflarını atarsa toplu şikayette bir yaptırım söz konusu olabilir.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Garantisi bitmişse yapacak pek bir şey yok sanki. Benim arabada benzer birşey başıma geldi. 4. yılda tamponlarda vernik atması oldu. Önce ilgilendiler boyanacak felan dendi. Sonra dediler garanti süresi dolmuş ücretli olacak ama işte yarı fiyatına falan vs vs. Yaptırmadım öyle geziyorum. Her yıkamada ufak ufak soyulmalar devam ediyor.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Bu motorlar hindistana gidecekti heralde, yanlışlıkla Türkiye'ye pazarlandı
    zekeriyaimam bunu beğendi.

''Kawasakiden beklenmeyen ilgisizlik'' kısmını düzeltmek istiyorum. Kawasaki Türkiye de motor satmayla bile ilgilenmez ki müşterinin derdiyle ilgilensin...
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Konuyu bu forumdaki Kawasaki Z250 SL kullanıcıları bilgi paylaşımı sayfasına da taşımanızı öneririm:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-46.html

Toplu olarak durur, diğer Z250 SL kullanıcıları da, ilerde, konudan haberdar olurlar.

Z250 SL'i bi ara takip etmiş biri olarak, hiç hoşuma gitmedi bu durum ve distribütörün ilgisizliği...

Kubazakinin (Kuba CR1) 4-5 katına alacağım bir motosikletin distribütöründen de 4-5 katı fazla ilgi beklerim doğrusu...

Veya almam ...

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kullandığınız far ampulü nedir?

Yüksek değerde kullanılan standart halojen far ampulleri ve aşırı ısınan ve soğutulmayan/soğutulması engellenen led far ampulleri far camının (ki genellikle cam değildir) ve iç reflektörün (yansıtıcı kaplamanın) zarar görmesine neden olur. Mercekli tiplerde ise merceğin matlaşması ve farın körleşmesine neden olabilmektedir.

Durum buna benziyor. Eğer böyle ise garantiye sokmazlar, normaldir. Eğer ki orjinal far ampulü ile sorunu yaşadıysanız kusurlu mal nedeni ile tüketici mahkemelerine gitmenizi öneririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantisi bitmişse yapacak pek bir şey yok sanki. Benim arabada benzer birşey başıma geldi. 4. yılda tamponlarda vernik atması oldu. Önce ilgilendiler boyanacak felan dendi. Sonra dediler garanti süresi dolmuş ücretli olacak ama işte yarı fiyatına falan vs vs. Yaptırmadım öyle geziyorum. Her yıkamada ufak ufak soyulmalar devam ediyor.
    Garanti kitapçığını dikkatle inceleyin. Birçok marka modelde motor ve elektronik aksam garanti süresi 2 yıl iken, bazı modellerde bu süre kaporta ve boya için 5-10 yıldır.

Dikkat edin, tufaya getirmesinler. İyice inceleyin.
    ...

ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yüksek değerde kullanılan standart halojen far ampulleri ve aşırı ısınan ve soğutulmayan/soğutulması engellenen led far ampulleri far camının (ki genellikle cam değildir) ve iç reflektörün (yansıtıcı kaplamanın) zarar görmesine neden olur. Mercekli tiplerde ise merceğin matlaşması ve farın körleşmesine neden olabilmektedir.

Durum buna benziyor. Eğer böyle ise garantiye sokmazlar, normaldir. Eğer ki orjinal far ampulü ile sorunu yaşadıysanız kusurlu mal nedeni ile tüketici mahkemelerine gitmenizi öneririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Garanti kitapçığını dikkatle inceleyin. Birçok marka modelde motor ve elektronik aksam garanti süresi 2 yıl iken, bazı modellerde bu süre kaporta ve boya için 5-10 yıldır.

Far ampulü ile ilgili herhangi bir değişiklik olmamıştır hala üzerinde gelen orjinal ampul vardır onu da bahane edemezler sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farın ücretinin bir kısmını da ödemeye razı olsalar ben ona da razıyım. Ama kestirip attılar budur benim damarıma basan. Bende bütün sosyal mecralarda anlatacağım ki millet bilinçlensin. zaten sattıkları motor sayısı malum belli ona da ulaşamasınlar.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben gittiğimde 5 yıl dolmuştu. Boya garantisi 3 yıldı sanırım.

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Benim motorun garantisi bitti. Camın üzerinde bir çeşit koruma var zamanla o koruma atıp soyuluyor ve daha kötü bir hal alıyor. Akşam üzeri bende bir resim çekip atarim. Z-moto gibi Bir distribütör varken Garanti kapsamında bile değiştirmeleri zor Bir ihtimal.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Çok üzücü ve sinir bozucu bir durum. Bende kawasaki kullanıcısıyım henüz daha yetkili bayi ve ya distribitör ile işim olmadı ama benzer bir şey benim başıma gelse her türlü mücadeleyi verirdim. Çok geçmiş olsun.

Kawasaki Japonyaya yazarsan uygun bir dilde ve bol resim eklersen da belki faydası olur.
    Japonlar hassastır ve değere müşteri sadakatine önem verirler.

http://global.kawasaki.com/en/corp/p...usiness=gl-b80
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL

aynı sorun bende de var 2015 ninja 250 sl. çözüm bulabilen varsa paylaşabilir mi?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler