Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kawasaki den beklenmeyecek ilgisizlik ve kalitesiz ön far

Motovento
    REKLAM ALANI
    ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Çok titiz birisi olarak kullandığım Z250SL motorumun bütün bakımlarını serviste yaptırmama rağmen farda oluşan izler için garanti kapsamında değişmeyeceğini söyledi, ana bayi olan z-moto.

Farda oluşan kusurdan başka bir kusur bulamazsınız çünkü geri kalan kısımlardaki kalitesi tartışılmaz. Bende buradan alacak olan arkadaşlara öngörü olması açısından bilgilendireyim dedim. Elinde hali hazırda olan varsa Z250SL ya da 250SL (ikisi de aynı farı kullanıyor) önlem almalı ya da servise söyleyip ufak bir izde bile çoğalacağını bilerek değiştirme talebinde bulunmalı.

Gece sürüşünde görmeyi engelleyecek bir zararı yok ama kozmetik olarak bu şekilde olması beni rahatsız ediyor. neden böyle olsun ki?

Sonuçta şu anda motor almak git gide zorlaşıyor hatta neredeyse hayal oldu. O kadar para verdiğimiz bu aletlerde böyle sorun yaşayacak isek bırak kalsın.Malum markanın yedek parça ücretlerinden haberiniz vardır ucuz bir şeyde değil.

Not: Taş izi değildir, araç devamlı kapalı garajdadır ve bilinmeyen kimyasallar kullanılmamıştır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Çarptığın böceklerin hayaletleri mi yoksa?
    Akias, mustafa_325, san ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarptığın böceklerin hayaletleri mi yoksa?
    deme öyle akşam akşam korkutuyorsun

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    o ne öyle ya sanki tornavidayla vurmuşlar gibi. çok derin değilse çizikler zımpara ve plastx le ilk gün kü haline döner gibi.

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    aynı sorun benim motorumdada var z250sl kullanıyorum bende

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Abi o ne ya öyle..... Cimcif yapılmış face gibi bulanık gösterir bu...
    zekeriyaimam ve Route16 bunu beğendiler.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    İzler tırnak girmeyecek kadar derin değilse ve dışardan oluştularsa yani çizik değil sadece iz varsa polisajla kolaylıkla halledilir.

Motosikleti
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzler tırnak girmeyecek kadar derin değilse ve dışardan oluştularsa yani çizik değil sadece iz varsa polisajla kolaylıkla halledilir.
    daha kötü olmasından korktuğum için bir işlem yapmadım

Alıntı Aspava38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun benim motorumdada var z250sl kullanıyorum bende
    garanti sürecin bitmedi ise sende başvurunu yap bakalım ne diyecekler?

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Zaten makineniz yoksa ve daha önce yapmadıysanız siz müdahale etmeyin. İstanbul veya Ankara’da olsaydınız bu işi yapabilecek yer tavsiye ederdim. Siz bir araştırın isterseniz. Ben de çok titizimdir bu konularda o yüzden anlıyorum sizi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı ercan_48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok titiz birisi olarak kullandığım Z250SL motorumun bütün bakımlarını serviste yaptırmama rağmen farda oluşan izler için garanti kapsamında değişmeyeceğini söyledi, ana bayi olan z-moto.

Farda oluşan kusurdan başka bir kusur bulamazsınız çünkü geri kalan kısımlardaki kalitesi tartışılmaz. Bende buradan alacak olan arkadaşlara öngörü olması açısından bilgilendireyim dedim. Elinde hali hazırda olan varsa Z250SL ya da 250SL (ikisi de aynı farı kullanıyor) önlem almalı ya da servise söyleyip ufak bir izde bile çoğalacağını bilerek değiştirme talebinde bulunmalı.

Gece sürüşünde görmeyi engelleyecek bir zararı yok ama kozmetik olarak bu şekilde olması beni rahatsız ediyor. neden böyle olsun ki?

Sonuçta şu anda motor almak git gide zorlaşıyor hatta neredeyse hayal oldu. O kadar para verdiğimiz bu aletlerde böyle sorun yaşayacak isek bırak kalsın.Malum markanın yedek parça ücretlerinden haberiniz vardır ucuz bir şeyde değil.

Not: Taş izi değildir, araç devamlı kapalı garajdadır ve bilinmeyen kimyasallar kullanılmamıştır.

https://resmim.net/f/n4FJtm.jpg

https://resmim.net/f/qSJC06.jpg

https://resmim.net/f/jqRJLY.jpg

https://resmim.net/f/UH7Z0h.jpg

https://resmim.net/f/ck3scm.jpg
    Ana bayi z moto demilsiniz ama detay belirtmemişsiniz.Tam olarak görüştüğünüz kişi kimdi?Mevkiisi neydi?

Motosikleti
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ana bayi z moto demilsiniz ama detay belirtmemişsiniz.Tam olarak görüştüğünüz kişi kimdi?Mevkiisi neydi?
    z moto da yetkili kişiler ile iletişime geçtiğimde servis yetkilisi ile muhattap olacağımı söyledi onun yardımcı olabileceğini söylediler ve onunla iletişime geçtim. Telefon ve e-mail yolu ile görüştük ama bana 1 ayda dönüş yapma gereksinimi duymadılar. Sonrasında sıkıştırınca da garanti kapsamına girmeyeceğini söylediler. Buyrun detaylı şekilde anlattım bağlantınız olmalı detaylı bilgi istediğinize göre?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kaç yıllık bir motor bu garantisi devam ediyor mu?

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Usta bu nedir ya, görunce canim sıkıldı, dört yıldır kullandığım çinli motoru zırt pırt yıkarım, güneşi yağmuru karı eksik olmadı pırıl pırıl bembeyaz duruyor.Aspava38de de olması tesadüf değil dedirtiyor. Farin çerçevesinde hatalı üretim var gibi demekki plastik karışımında falan, güneşte veya suda bozuluyor o halde.

Şimdilik (inşallah hiç olmaz) benim motorda çizik falan yok fakat takip edeceğim artık.Fiyatı hakkında bilginiz var mı çerçeve değişebiliyor mu, zaten çok pahalı malum..

Distrubutore gelince, garanti kapsamına bu girmeyecekse ne girecek, illa yatak sarmış olsa o mu girecek yani bariz bir sıkıntı var.Yasal yönden yapılabilecek şeyler vardır umarım.Konuyu takipteyim.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Direkt tüketici hakem heyetine başvurun, Z-Moto bu olayın nasıl kullanıcı hatası olduğunu açıklamak zorunda kalsın.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ercan48 başlangıcindan sonra ne kadar zamanda bu hale geldi ve üretim yılı nedir motosikletin?
    Ulan beş katı fiyata far sat, şu farın haline bak ya, uyarin için de teşekkürler.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Üretim hatasi, fotograflardan belli olmuyor iceride mi disarida mi anlayamiyorum ama vernik catlamasi gibi bir sey... Bazi arabalarda da benzer problemler oluyordu, ozellikle belli uretim tarihli Astra H' lerde buna benzer iceriden vernik catlamalari oluyordu.

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    İlk bakışta görüldüğünde mantıklı gelmiyor tabi. Far neden bu kadar kötü bi hale gelsin kendi kendine. O yüzden kullanıcı hatası deyip geçiyolardır.
    Fakat içimden bir ses diyor ki, far camı yapılırken kullanılan hammadde düşük kalite ya da gereğinden fazla ince. Ampul içersini ve camı ısıtıyor ve kış aylarında sürüşte cama soğuk hava vurduğundan dolayı dur kalk sonrası ısınmış/soğumuş olan camda hızlıca ısı artışı/düşüşü olduğundan dolayı materyalde ister istemez bir gerilim meydana geliyor ve böyle bir kusur beliriyor.

Sizin yerinizde olsaydım ilk olarak @watercolours isimli arkadaşın dediği gibi tüketici hakem heyetine başvuruda bulunurdum.
    Başvuruyu @Aspava38 isimli arkadaşla beraber yaparsanız daha etkili olacaktır.
    Daha sonrasında güzel bir video çekip, iyi çevirili ingilizce altyazı ekleyip, güzel bi başlıkla YouTube'da paylaşırdım. Tüm ayrıntılarıyla. Bayi/servis ismi vererek. Acımasızca.
    Bana acımayana bende acımam. Ver yansın ederim.
    Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, Bajaj Dominar D250
    Selamlar,

Yakından göremedim elbette ancak ilk bakışta far camına fabrikada yerleştirilen ve çizilme önleyici koruyucu jelatin-nylon yürevi bir madde gibi izlenim uyandırdı bende, sanki zamanında çıkartılmamış ve katman arasına hava girmiş gibi görünüyor. Olabilir mi?
    pea bunu beğendi.

eğer plastik çatlağı değil sadece farın üzerindeki cila atması ise,

1500 su zımoarası ardından 2500 su zımparası at
    üstüna pasta cila eskisinden güzel olur.

ama dediğim gibi çatlatk değil vernik atması ise bu

Motosikleti
    motor 2015 model 2016 yılında aldım önceden belli belirsiz idi izler ama giderek büyüyor arkadaşın dediği gibi ısı farkından dolayı malum far hep açık olduğu için ısınıyor materyal bir soğuk bir sıcak görünce böyle sorunla karşılaşıyoruz anlaşılan. izler dışarda derin çatlaklar halinde değil ama tırnak takılıyor büyüklerde. hiçbir şey yapmadan tüketici haklarına başvurmayı düşünüyorum eğer ki sonuç çıkmazsa kendim bir şeyler yapacağım olmadı yenisini alacağım.

Fiyatı da 1000 TL

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler