Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

kaliteli motor yağı kendini farkettiriyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    anladık castrolden motule geçmişin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Fidel Castro

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladık castrolden motule geçmişin
    incredible
    janset1604 bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    İlk girdide aklıma gelen; castrolden motula geçiş yapmış.

Motosikleti
    R25
    Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana yok

servis ne koyarsa o
    Yarama tuz basma, adamlar ne yağlar deniyormuş ben aldım alalı yamalube:(

Motosikleti
    Artık Yok...
    tereyağından iyisi yoktur birde mis gibi kokarki yolda giderken motorun üstüne iki yumurta kırıp ekmeği banıp yiyesiniz gelir
    bursalıali bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    "bir daha o markayı kullanmayacağım" sinemalarda...söylesene mübarek kimse rencide olmaz herkesin kapasitesi ve kullanacağı yağ belli...

Dolar böyle gitsin lubco dan başka kullanmazsın 😂

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    En iyisini yapmışsın, ismini verseydin gerçekten rencide olurdu yağ, utanırdı yerin dibine geçerdi.
    bursalıali bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlginçtir ama, bende tam tersi oldu sanki, zastrol den zotul a geçtim, sanki vites geçişleri biraz kararsızlaştı. Ama motor yağlama hususunu bilemem.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Valla linc yiyebilirim ama motoru aldım alalı hep castrol power1 kullandım. 800 km sonra yağın özelliğinin gittiğini çalışmasından, vites geçişinden anlıyordum. Sonra bi arkadaş motul 5100 verdi. Allahım bu kadar mı iğrenç yağ olur. Çalışması berbat vites geçişleri taak tuuk paatt küüüt değişik değişik sert sesler geliyodu. Dedim aman aman bu mu övdükleri yağ. Sonra gittim shell advance ax7 full sentetik koydum. Motor baya yağ eksiltti. O yağdan shell ax5 15w50 yarı sentetik yağa geçip onu koydum. Onda motor bir rahat çalışıyodu bir vites geçişi vardı ki sormayın.

Sonra yağlar pahalandı tabi. Kargo dahil 25e aldığım yağ 35-40 oldu. Ben de sanayiden 15-40 açık yağ aldım. 500 kmde bir değiştiriyorum. Hem motor yağ yakmıyor hem de motorun sesi, soluğu, gidişi değişmiyor. Litresi de 12 lira.
    HONDA

#BZ3082

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla linc yiyebilirim ama motoru aldım alalı hep castrol power1 kullandım. 800 km sonra yağın özelliğinin gittiğini çalışmasından, vites geçişinden anlıyordum. Sonra bi arkadaş motul 5100 verdi. Allahım bu kadar mı iğrenç yağ olur. Çalışması berbat vites geçişleri taak tuuk paatt küüüt değişik değişik sert sesler geliyodu. Dedim aman aman bu mu övdükleri yağ. Sonra gittim shell advance ax7 full sentetik koydum. Motor baya yağ eksiltti. O yağdan shell ax5 15w50 yarı sentetik yağa geçip onu koydum. Onda motor bir rahat çalışıyodu bir vites geçişi vardı ki sormayın.

Sonra yağlar pahalandı tabi. Kargo dahil 25e aldığım yağ 35-40 oldu. Ben de sanayiden 15-40 açık yağ aldım. 500 kmde bir değiştiriyorum. Hem motor yağ yakmıyor hem de motorun sesi, soluğu, gidişi değişmiyor. Litresi de 12 lira.
    kanka ben mobil koydum, gayet memnunum.

Motosikleti
    ns 200 & mt-07
    Kalitesiz olmasa da ucuz yağları tercih ediyorum ben. Değişim aralıklarını sıklaştırıyorum sorun olmuyor.

Motul, Ipone, Castrol, Yamalube gibi markalar da denedim ancak çok aman aman fark etmedi diyebilirim. Şimdi kışın ucuz yağ kullanıyorum, yazın shell kullanıyorum. Yağ değişim aralıklarını 2500 km yapıyorum kafam rahat oluyor. 2500 km dolmadan iklim değişirse yine değişiyorum yağı. 500 cc üzeri 12-13 bin devir çeviren kısa krank turuna sahip bir motosikletiniz varsa kullanın ama küçük cc için bu kadar önem vermek boşuna masraf gibi geliyor.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tereyağından iyisi yoktur birde mis gibi kokarki yolda giderken motorun üstüne iki yumurta kırıp ekmeği banıp yiyesiniz gelir
    Eskiler bilir..curu yağlar vardı tenekede...

O yağ tam motorluk..hem makinayı hemde zinciri yağlar...gres kimin ..hemide katkisiz..saf..tam süzme..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiler bilir..curu yağlar vardı tenekede...

O yağ tam motorluk..hem makinayı hemde zinciri yağlar...gres kimin ..hemide katkisiz..saf..tam süzme..
    akşamda onla evde salata yapardın eskiden her şey daha kaliteli idi.. şimdi motora ayrı yağ, zincire ayrı yağ, salataya ayrı yağ ..
    freelancer ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akşamda onla evde salata yapardın eskiden her şey daha kaliteli idi.. şimdi motora ayrı yağ, zincire ayrı yağ, salataya ayrı yağ ..
    Nenem kuzinede köy ekmeği ısıtır,üzerine curu yağ,yaninada çökelek peyniri,duble çay,ahh çay bile gerçek çaydı..3 saat kaynasa yinede bayatlamazdi...
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    tavşanın altı taşa sürtmüş devamı neydi beyler?

Motosikleti
    Kuba rx9
    Full sentetik candır, gerisi heyecandır, der ve kaçarım

Zamanında Cub motorumda bile kaliteden şaşmazken fiyatlardan dolayı yerli malı MİLPET kullanıyorum arkadaşlar en son 17 liraya kargo dahil aldım n11 den her konuda çok memnunum tavsiye ederim.test sonuçları ve kalite standartlarını inceleyip aldım denemek için ama fazlasıyla memnun etti

Motosikleti
    ......
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında Cub motorumda bile kaliteden şaşmazken fiyatlardan dolayı yerli malı MİLPET kullanıyorum arkadaşlar en son 17 liraya kargo dahil aldım n11 den her konuda çok memnunum tavsiye ederim.test sonuçları ve kalite standartlarını inceleyip aldım denemek için ama fazlasıyla memnun etti
    GL 10w40 yari sentetik yag kullandim cub cryptonda.vites gecislerinden sorun yaşamadim.gayet yeterli.

Memnun kaldim 15tl.

Yag bu;http://gloil.com.tr

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)