Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul'da hangi kilidi almalıyım? Nasıl kilitlemeliyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Merhabalar,

Bu sene Honda Activa S motosiklet aldım, Bir kaç gün içerisinde İstanbul'a getirip okulların açılmasıyla İstanbul'da kullanmaya başlayacağım, koymaya kapalı bir alanım yok.

Fakat kilit konusunda kafam çok karışık, bana nasıl kilitlemem gerektiğini ve hangi kilidi almam gerektiğini önerirseniz sevinirim, lütfen Abus yazmak yerine spesifik öneride bulunun.

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kasko yaptır. kafaya koyduklarında kilidi her türlü kırıyorlar

Kaskolar çok pahalı maalesef.

https://www.motomax.com.tr/securage-alarmli-disk-kilidi-4351 ben bunu kullanıyorum 1 senedir dışarı çıkınca takıyorum genelde fena değil ama tek başına işe yaramaz

Zincir kilit neden kullanmıyorsunuz?

Alıntı baranos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir kilit neden kullanmıyorsunuz?
    kapalı garaj var dışarı çıkınca kullanıyorum bunu avm cafe oralara gidince takıyorum

Anladım, teşekkürler, başka önerilerinizi de bekliyorum.
    silenced bunu beğendi.

travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Sabit zincir kilit icin Onguard beast 8016 180cmx14mm kullaniyorum.
    Motomax’in iki yaninda magazadan arkadasimla birlikte iki adet aldik gecen cumartesi nakit fiyati 425 tl

Disk icin Abus 8077
    Motosiklet Aksesuarlari magazasindan kampanya ile 990 tl 9 taksin olarak aldim.

2 gun once allianz sigortadan 1029 tl 9 taksit kasko yaptirdim.

Kilit konusu motosikletle ilgili her urunde oldugu gibi cok karisik bir konu. Herkes butcesinin yettigi en iyi kilidi almak istiyor hakli olarak.

Karsilastirma icin fikir verir umarim.

Çok açıklayıcı oldu, teşekkür ederim bu arada motosikletiniz nedir acaba?

Motosikleti
    Şu an yok.
    Çok açıklayıcı oldu, teşekkür ederim bu arada motosikletiniz nedir acaba?
    Yeni aldim ben de

Mondial Rx3i Evo 2016 model

Kapali ispark bulabilirseniz abonelik yapabilirsiniz.

Hayırlı olsun, teşekkür ederim. İspark'da çalınma olduğunda onlar mı karşılıyordu?

Motosikleti
    Şu an yok.
    Hayırlı olsun, teşekkür ederim. İspark'da çalınma olduğunda onlar mı karşılıyordu?
    Karsiladiklarini sanmiyorum. Ama 24 saat acik ve basinda bekleyen biri olunca risk azalir diye dusunuyorum. Benim biraktigim parkta Hic kilit takilmamis motosikletler de var. ben hem zinciri hem disk kilidini yine de kullaniyorum. Tedbir onemli

Haklısınız, Onguard'ın fiyatına baktım oldukça iyi, acaba Abus 1060 granitler kadar iyi mi? Disk kilidi konusunda da daha uygun fiyatlı bir şey düşünüyorum, zaten sizin disk kilidiniz benim motoruma olmuyor.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Haklısınız, Onguard'ın fiyatına baktım oldukça iyi, acaba Abus 1060 granitler kadar iyi mi? Disk kilidi konusunda da daha uygun fiyatlı bir şey düşünüyorum, zaten sizin disk kilidiniz benim motoruma olmuyor.
    Eger abus granit alabilecek butceniz varsa tabii ki onu alin. Nerede okudum hatirlamiyorum ama hirsizlar icin abus markasi digerlerine gore daha caydiriymis.
    Acilmayacak kilit yok inanin. Haftarca arastirdim. Mutlaka hepsini aciyorlar. Bazilari digerlerinden daha fazla ugrastiriyor hirsizlari. Iste bu fazla ugrastiran kilitler de ucuz olmuyor tabii ki

Okudum onemli birkac bilgi,

Zincir yere temas etmeyecek sekilde kesilemez bir saglam bir yere baglayin

Evinizin penceresinden bakinca gorebileceginiz bir yere park edin

Iki dk birakip gelecegim demeyin mutlaka kilitleyin motosikletinizi

Bunlar bu forumda isi bilen kardeslerimizin, arkadaslarimizin, abilerimizin tavsiyeleri

Ben de kendi adima dikkat etmeye calisiyorum.

Bir de unutmayin sakinan goze cop batar

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Evde Onguard 8018 Beast 180x12mm kullanıyorum. Oldukça sağlam görünüyor. Dışarda ise alarmlı disk kilidi kullanıyorum. 1 haftadan uzun süre kullanmayacaksam ikisini birlikte takar branda örterim.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Motosiklete paranız var ise bence otoparka da olmalı çevrede bi otopark bulup aylık 50-100 liraya koyabilirsin. Honda piyasası çok Allah korusun hırsızlar ilk ona göz diker.

Kilit olarak bütçe nedir?

800'e kadar esnetebilirim bütçemi ama tabi zorlar, daha uygunu çok daha rahatlatır bütçemi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    800'e kadar esnetebilirim bütçemi ama tabi zorlar, daha uygunu çok daha rahatlatır bütçemi.
    O kadar endişe etmeyin motorunuz çok rağbet gören bir model değil, çalınma olasılığı çok düşük. Genelde vitesli piyasası olanlar daha riskli. Alarmlı disk kilidi ve ortalama bir zincir iş görür. Yakınınızda güvenlik kamerası olan bir market vs varsa kameranın göreceği bir yere de bağlayabilirsiniz. Kasko yaptırmanızı önermek çok gerçekçi bir tavsiye olmaz. Abus gibi pahalı ürüne de gerek yok. Oturduğunuz mahalle nasıl bir yer o da önemli. işlek mi izbe ve hırsızlığa müsait bir yerde mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)