Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50 cc Shinari yardimci olurmusunuz

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ben bu sitede yeniyim.Umarim dogru uere actim konuyu.50 cc motor almak istiyorum.Shinari taipar 100 cc bi motor arastirdim.B ehliyetli kullanilabiliyor.Motor hakkinda bilgisi olan var mi?yardimci olurmusinuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    50 cc ama 100cc mi doğan görünümlü şahin gibi mi

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    50 cc diye böylesine dandik makinelere para vermeyin gidin bi a a2 a1 ehliyet alın paşa paşa istediğiniz motora binin. En azından satarken yok pahasına satmazsınız

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 cc diye böylesine dandik makinelere para vermeyin gidin bi a a2 a1 ehliyet alın paşa paşa istediğiniz motora binin. En azından satarken yok pahasına satmazsınız
    Tamam, peki, anlaşıldı.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad haklısın ama ehliyet parasını kim ödeyecek vergisi sigortası kim ödeyecek. İşin aslı 2 senedir motor alayım diyorum ama ekonomi düzelmedi gitti. A ehliyet alayım dedim b olduğu halde algısı vergisi sınavı 3000 TL dediler. Sigorta 400-500. Vergisi 200-250. Bana 4 liraya yaklaştı. Motor ekipman yok içinde daha zaten bendeki para o civarda ehliyet alıp evde oturacağım yani. Gittim dragon 50 aldım bir kask eldiven. Hayırlısı ile bot mont pantolona para bulursam ekipman tam olacak. Dolar 3 liraya düşsün dragonu yarı fiyatına versem gözüme gelmez zaten 3850 verdim. Dediğin doğru katılıyorum ama işin bir de maddi kısmı var. Bana da çevremden çok kişi 150 ile başla dedi ama kimse çıkarıp al sana 1000 TL demeğine göre ben cebime göre hareket ettim. Günde 5 gidiş 5 geliş 10 km yol. Dragon hem yakıtı hem maliyeti hem de b ehliyet ile sürülmesi ile bana uydu işin aslı. Gönlümde benimde 200-250 CC motorlar var. İnşallah ekonomi düzelir benim de ekonomim düzelirde alırım fakat 50 CC sorana yol göstereceksek maliyetleri de düşünmek lazım. Ayrıca 2. El bir kaç motor baktım, ustaya gösterdim. Usta son gösterdiğim motora 1 hafta bineceksen al dedi gerisini düşün. Dragon 50 bana yetiyor da artıyor Allah olmayanlara daha iyisini versin inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Alıntı Safakkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bu sitede yeniyim.Umarim dogru uere actim konuyu.50 cc motor almak istiyorum.Shinari taipar 100 cc bi motor arastirdim.B ehliyetli kullanilabiliyor.Motor hakkinda bilgisi olan var mi?yardimci olurmusinuz.
    50 CC 50 CC dir. Alırken maks 50-60 km hız yapacağını buna karşın az yakacağını düşünerek al. B ehliyet varsa sigorta MTV ödemeden binersin. Plaka ruhsat çıkar tamam. 50 CC uygun kullanırsan modifiye etmeye kalkmazsan uzun süre gider.

Yorumlar icin sagolun

Markaya çok takılma çinlilerin parçası aynı zaten fiyat uygunsa al hiç düşünme

Arkadaslar motoru aldim.Daha onceden dragon ve rx9 u kullanmistim.bu motorun yaninda onlar oyuncak motor gibi kaldi.tek kisi 120 km surate ciktim.sesi mujteşem.arkama arkadaşimi aldim arkamda var mi yok mu belli degil.mobilet saseli motorlara para verecegimi buna binmek daha mantikli.gorseli, gidisi super bence .bu arada motor modifiyeli 100 cc ama 50 cc sitatusunde kullaniyorsunuz.

You tube da tanitimini yapmislar benim gibi arastirmak isteyenler olur belki onun icin bilgi vermek istedim

motoru almayı dusunuyorum izlenımlerınız nelerdır

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Aldınız mı taipar'ı..? Nasıl bir motordur bir inceleme yapsaniz aldıysanız..

Alıntı Safakkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    You tube da tanitimini yapmislar benim gibi arastirmak isteyenler olur belki onun icin bilgi vermek istedim

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Gpste düz yolda 70km fln yapıyor öyle 120km olayi yalan kadrana bakmamak lazım. Yokuş aşağı uzun süre rüzgarı arkana alsan yıldızlar aynı düzlemde gelse vsvs vsvs 100km görebilir belki �� 3litre fln yakıyor. Frenleri çok zayıf yok gibi. Krom olan bütün parçaları pas içinde kalıyor ama aşırı paslaniyor. Jant ebatları büyük bu güzel fakat telli jant İç lastik olması kötü. Arka amortisör yok gibi bisey. Benim tecrübelerim böyle aldım sonra sattım pek kullanmadım.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı burakmetu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gpste düz yolda 70km fln yapıyor öyle 120km olayi yalan kadrana bakmamak lazım. Yokuş aşağı uzun süre rüzgarı arkana alsan yıldızlar aynı düzlemde gelse vsvs vsvs 100km görebilir belki �� 3litre fln yakıyor. Frenleri çok zayıf yok gibi. Krom olan bütün parçaları pas içinde kalıyor ama aşırı paslaniyor. Jant ebatları büyük bu güzel fakat telli jant İç lastik olması kötü. Arka amortisör yok gibi bisey. Benim tecrübelerim böyle aldım sonra sattım pek kullanmadım.

yani hiç bir şekilde tavsiye etmiyorsunuz sanırım..

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Veya al bi Gusto bak keyfine, adı üstünde. Gusto=Keyf :D
    50cc için şanzıman 100cc blok, 125 cc ye kadar karbiratör. İster 50km 120km/h ile sık kafasına, ister 50-60 ile bütün gün yol al, ister, 10 çuval findık yükle, pazardan pazara sat. Gr3naj kaplı, Cup yani. Bir seneden fazla oldu alalı, sade ayaklığın ucu birazz paslandı, gerisi pasytutmaz crom ayncı ve arka sehpa demirleri. İçi ve şase paslanmaya karşoı boyanmış. Yağmurda suda kullandım, içini dışını tazikli suyla yıkadım, pas yok. Malzeme iyi, montajına dikkat etmek gerek, birde iyi bir yetkili servis bulman gerek. Ben sıfır aldığımda, yarı otomatik uyumluluk belgesinde L1 olarak geçiyordu. Şiimdi, 100cc otommatik veya vitesli satılıyor. İkinci el L1 az kilometreli bulunur. Alttasn cross, üstten ssbusa, arkadan bobber, sağdan scooter, soldan naket, tam bir cup işte. Her tarzdan biraz var, emme ne vergi nede sigortası var. Bende sedef beyazı vaer, kimde sedef beyaz firma çıkışı var, he söylermisiniz. Şahane dimi. :D

Motosikleti
    Shinari Taipar 50cc
    Bende mevcut hocam motor cg125 ile aynı parçaları kullanıyor. Gidişi güzel fakat birazcık sorunlu geliyor.Çamurluk kalitesiz onun haricinde total 1300km yaptım. Yağını kaliteli koy, kaliteli lastik al işini gücünü görür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)