Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Apache ile 2600 km.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 5-6 aydır kullandığım ilk motorum olan Apache 150rtr ile İstanbuldan yola çıktım. Eskihisar-Topçuları kullanıp Yalovadan sonra Bursa üzerinden Balıkesire geçtik. Buraya kadar 2 mola yaklaşık (10-15 dakika)verdik. Susurlukta karnımızı doyurup yola devam ettik. Manisadan sonra İzmire geçip Hipo kampda bir gün konakladık. Yaklaşık 11-12 saat sürdü istanbuldan çıktıktan sonra İzmirde konaklamamız. Ertesi gün Muğlaya geçip Dalamanın bir köyünde kaldık. Sarıgerme,İztuzu,Fethiye,Ölüdeniz,Saklı Kanyonu gezdik ve yüzdük. Hepsi çok güzeldi. Daha sonra İzmire dönüp Çeşmeye geçtik. Alaçatı,Ilıca ve Çeşmeyi gezip Balıkesire geçtik. Ayvalıkta konakladık Saklı Cennet Kamp alanı ve çok memnun kaldık. Hipo Kamptan daha iyiydi. Cunda Adasını da gezip aynı güzergah ile İstanbula döndük. Bu süreçte 2600 km yol yaptık ve eşimde benimleydi. Yükümüz Maxem sl 45 lt dolu ve çanta üstüne çadır ve küçük bir çanta bağlıydı. Ben 70 eşim 45 kg. Yolda en ufak bir sıkıntı yaşamadık. Acemi şansı da olabilir Bunu neden yazıyorum... Daha önce sorduğumda aman bu motorla bu yollara çıkılmaz aman yapma diyen dostlara ve benim gibi yapmak isteyen ama cesaret etmekte kararsız kalan arkadaşlarım için yazıyorum. Hız olarak 90-95 ile yol yaptım. Bunu da İstanbula döndükten sonra yazdım olumsuz yorumlara karşı. Belki birine faydam olur diye yazdım TEKERİNİZ DÜZ BASSIN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Ben 70 Eşim 45 kg deyince kendimden utandım... Sırt çantam sırtımda iken ikinizin toplamından daha ağırım ben :( ama güzel gezmişsiniz.. ben Çİn malı motorla böyle bi rota yapmayı deneyeceğim... bakalım ne olacak..

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben ehliyet alma arefesindeyim. Aslında ilk motor olarak chopper düşünüyordum. Ta ki Apache'yi görene kadar. Güzel bir chopper almazsam RTR 180 almayı düşünüyorum. Merak ettiğim konu titreşim. Titreşim rahatsız edici boyutlara ulaştı mı hiç?
    quattromeb bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Estağfurullah Bence de deneyin. Bende bu kafada çıktım yola. Deneyeceğim içimde kalmasın eğer aksi durum olursa atarım bi kamyonun arkasına dönerim eve dedim. Hayat risk alınca güzel :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

180'i bilmnem ama 150'de var titreşim. Bu söyleyeceğime kimse alınmasın ben şahsi düşüncemi söylüyorum çoğu insan abartıyor! Titreşim var ama ne dayanılmaz ağrısı etkisi oldu ne de başka şey. Yorulunca 10 dakika mola verdik sonra tam gaz devam
    quattromeb ve bursalıali bunu beğendiler.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 70 Eşim 45 kg deyince kendimden utandım... Sırt çantam sırtımda iken ikinizin toplamından daha ağırım ben :( ama güzel gezmişsiniz.. ben Çİn malı motorla böyle bi rota yapmayı deneyeceğim... bakalım ne olacak..
    Korkmayın motorunuzun bakımları yapılmışsa gerekli önemler alınmışsa pekde bi sıkıntı olmaz kendimden örnek vereyim

Kullandığım motor kuba cg 150 sport modeli.3 ayda toplam 4700 km yaptım gittiğim güzergahlar ise Burdur/Altınyayla'dan Antalya Kaş Fethiye 600 km.Antalya'ya 3-4 defa gittim geldim gidiş geliş 280 km.Gene memleketimden Alanya'ya gittim gidiş dönüş 500 km.Afyon'a gittim Burdur üzerinden gidiş dönüş 600 km vs.vs. . .

Velhasılıkelam 150 km'de bir 10 dakika mola verin,yok gitmez yok sıkıntı olur çin motorunda diyenlere aldırmayın . . .
    bursalıali bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Apache dayanaklı motordur, size de kocaman bir "helal olsun"
    bursalıali ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korkmayın motorunuzun bakımları yapılmışsa gerekli önemler alınmışsa pekde bi sıkıntı olmaz kendimden örnek vereyim

Kullandığım motor kuba cg 150 sport modeli.3 ayda toplam 4700 km yaptım gittiğim güzergahlar ise Burdur/Altınyayla'dan Antalya Kaş Fethiye 600 km.Antalya'ya 3-4 defa gittim geldim gidiş geliş 280 km.Gene memleketimden Alanya'ya gittim gidiş dönüş 500 km.Afyon'a gittim Burdur üzerinden gidiş dönüş 600 km vs.vs. . .

Velhasılıkelam 150 km'de bir 10 dakika mola verin,yok gitmez yok sıkıntı olur çin motorunda diyenlere aldırmayın . . .
    Kesinlikle yapılıyor. Gereken şey hayalleriniz ve cesaretiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apache dayanaklı motordur, size de kocaman bir "helal olsun"
    Hahah Eyvallah hocam dayanıklıydı üzdüğü tek şey artık 12.000de olması :D

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    şehir içi trafikte motosklet daha fazla yorulur ve ömrü uzun olan motorlar uzun yolda kullanılanlar oluyor. ben şehir içi yoğun trafikte 54km gidiş 54km geliş yaptım ve o yaz sıcağında motor ateş atıyordu ama yinede 108km lik mesafede sorun çıkarmamıştı fakat ben biraz yorulmuştum açıkçası çünkü habire dur kalk dur kalk hem bana yazık oldu hem motorun debriyajına, zaten ateş atıyordu motor. ateş atıyordu motor alttan gelen aşırı bir sıcaklık vardı ve depo tutuşacak diye korkuyordum.

titreşimden şikayet ediyorlar ama ben 18.03.2016 da aldım ve 2 sene 5 ay 10 gün 7 saat 46 dakika olmuş tam olarak. titreşim benim için sorun olmuyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    12.000 birşey değil hocam, 112.000'i de görmen dileğiyle.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içi trafikte motosklet daha fazla yorulur ve ömrü uzun olan motorlar uzun yolda kullanılanlar oluyor. ben şehir içi yoğun trafikte 54km gidiş 54km geliş yaptım ve o yaz sıcağında motor ateş atıyordu ama yinede 108km lik mesafede sorun çıkarmamıştı fakat ben biraz yorulmuştum açıkçası çünkü habire dur kalk dur kalk hem bana yazık oldu hem motorun debriyajına, zaten ateş atıyordu motor. ateş atıyordu motor alttan gelen aşırı bir sıcaklık vardı ve depo tutuşacak diye korkuyordum.

titreşimden şikayet ediyorlar ama ben 18.03.2016 da aldım ve 2 sene 5 ay 10 gün 7 saat 46 dakika olmuş tam olarak. titreşim benim için sorun olmuyor.
    asdasasdaf

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    titreşimden rahatsız olanlar otomofile binsin.
    bursalıali ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Güzel gezi olmuş, keşke biraz fotoğraf da paylaşsaydın ;)

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Geçtiğimiz cuma günü iki kişi ankara'dan istanbul yönüne ikamet eden apache sizin miydi acaba?

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    ben sırt çantasız daha ağırım ve apache ye biniyorum. tek başıma sürerken sanki artçılıymış gibi oluyor efsane

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    90 gibi hızlarda rahatsız eden bi titreşimi yok zaten apache ilk göz ağrım benim severim

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı umtylmz18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 5-6 aydır kullandığım ilk motorum olan Apache 150rtr ile İstanbuldan yola çıktım. Eskihisar-Topçuları kullanıp Yalovadan sonra Bursa üzerinden Balıkesire geçtik. Buraya kadar 2 mola yaklaşık (10-15 dakika)verdik. Susurlukta karnımızı doyurup yola devam ettik. Manisadan sonra İzmire geçip Hipo kampda bir gün konakladık. Yaklaşık 11-12 saat sürdü istanbuldan çıktıktan sonra İzmirde konaklamamız. Ertesi gün Muğlaya geçip Dalamanın bir köyünde kaldık. Sarıgerme,İztuzu,Fethiye,Ölüdeniz,Saklı Kanyonu gezdik ve yüzdük. Hepsi çok güzeldi. Daha sonra İzmire dönüp Çeşmeye geçtik. Alaçatı,Ilıca ve Çeşmeyi gezip Balıkesire geçtik. Ayvalıkta konakladık Saklı Cennet Kamp alanı ve çok memnun kaldık. Hipo Kamptan daha iyiydi. Cunda Adasını da gezip aynı güzergah ile İstanbula döndük. Bu süreçte 2600 km yol yaptık ve eşimde benimleydi. Yükümüz Maxem sl 45 lt dolu ve çanta üstüne çadır ve küçük bir çanta bağlıydı. Ben 70 eşim 45 kg. Yolda en ufak bir sıkıntı yaşamadık. Acemi şansı da olabilir Bunu neden yazıyorum... Daha önce sorduğumda aman bu motorla bu yollara çıkılmaz aman yapma diyen dostlara ve benim gibi yapmak isteyen ama cesaret etmekte kararsız kalan arkadaşlarım için yazıyorum. Hız olarak 90-95 ile yol yaptım. Bunu da İstanbula döndükten sonra yazdım olumsuz yorumlara karşı. Belki birine faydam olur diye yazdım TEKERİNİZ DÜZ BASSIN
    mükemmel bir gezi olmuş... eminim çok keyifli geçmiştir...

apache motorumu ilk aldığımda şuraya gideceğim buraya gideceğim sıkıntı çıkar mı diye düşünürken 150 cc asya scooter ile tüm türkiyeyi dolaşmış bir amca ile karşılaşmıştım kuşadasında... çin malı motosiklet sıkıntı olmuyor mu demiştim... motorun sınırlarını bilip zorlamazsan bir de bakımını yaparsan neden sıkıntı çıksın ki sonuçta makina demişti... bir de yavaş gidince yol sıkmıyor mu dedim... asıl keyif orada acele etmek için bir nedenim yok demişti... sonrasında apachem ile bir sürü gezi yapmıştım...

Alıntı eran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ehliyet alma arefesindeyim. Aslında ilk motor olarak chopper düşünüyordum. Ta ki Apache'yi görene kadar. Güzel bir chopper almazsam RTR 180 almayı düşünüyorum. Merak ettiğim konu titreşim. Titreşim rahatsız edici boyutlara ulaştı mı hiç?
    13 küsür bin km apache kullandım... abartacak bir durum yok... uzun yola da çok gittim günübirlik geziye de... ben de ilk motorumu alacağım o dönemde sizin gibi chopper tarzı birşey istiyordum (kuba superlight) ama apache almıştım... sonra iyi ki almışım dedim...

başlangıç motosikleti olarak apache en doğru seçim bana göre... kronik arızasız sıkıntısız motor... sağlam... görüntüsü iyi... ucuz, dandik, bayağı durmuyor... yakıt tüketimi iyi... piyasası iyi... daha ne olsun... 0 km almayın... 5 - 6 bin hatta 10 kmye kadar kullanıcısı apaçi olmayan bir apache alıp 2 - 3 yıl binip 250 cc 'ye geçiş yaparsınız...

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Alıntı yilmazozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş, keşke biraz fotoğraf da paylaşsaydın ;)
    Haklısınız efendim fırsat bulursam ekleyeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz cuma günü iki kişi ankara'dan istanbul yönüne ikamet eden apache sizin miydi acaba?
    Sarı Apache var bende Ama ankara yolunu kullanmadık İstanbul otoyoluna girdiğimizde karşılaşmış olabiliriz
    yilmazozkan bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı umtylmz18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle yapılıyor. Gereken şey hayalleriniz ve cesaretiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Hahah Eyvallah hocam dayanıklıydı üzdüğü tek şey artık 12.000de olması :D
    Cesaret konusunda sorunum yok.. sadece aldığım motoru bana çaktılar resmen... fazla anlamadığım için kazıklandım.. şimdi yavaş yavaş sorunlarını giderim... sonra yolculuk başlayacak... Diğer kullandığım çinliler beni hiç yolda bırakmadı... ama bende onları üzmedim.. 1000 km de yağı indirirm.. zinciri yağsız bırakmadım, çok bol yada çok sıkı zincirle gezmedim.. asla tek teker yapmadım... motoru tapa gaz hiç kullanmam.. çok gazlamak istersem 2-3 dk 9 bin devire getirir giderim.. red line sadece yokuş yukarı vites yükseltirken anlık görür motor... zaten ağır adamım :D bide ekstra aleti niye zorlayım o yüzden onlarda beni yolda bırakmadı
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Destur..

Izmir´den tek molayla ayvaliğa indim (160km mesafe)

Dikiliye gelmeden 10km kala petrolde çay sigara yaptim (15dk)

Sonra kapattim ayvaliğa indim.

Hizim 110-120den aşagi inmedi

Sollama´da 141 km/h gordum hafif eğimli yol(duze yakin)

Sabah 5:00 te çiktim serin serin geldim.

Ellerde uyuşma
    Çanakta karincalanma
    Ayakta romatizma
    Olmadi...

Bayilmadan
    Aksirmadan
    Yigilmadan
    17hp nin hakkini vere vere..

Motor,RTR-180 kütür kütür...

Dikiliden sonraki balik sırtı yolda ns200lu yoldaşla denk geldik ayvaliga kadar arkasindan kopmadan yol aldim.

Kisaca 180lik almayi dusunen arkadaslar hic durmasin,alip pişman olanlar,yüzume karşi sövebilir.bu kadar iddialiyim.

Tvs babamin mali degil,dogruya dogru,yanliş yanliş derim

Hadi selametle..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

Motosikleti
    R25
    Geçen sene 2500 km yol yaptım, İstanbul Antalya, Antalya’nın yerden sıcak hava üfüren yollarında bile Apache banamısın demedi. Antalya dönüşü son 300 km de mola vermedim. Sıcak havada motor şişer vs gibi uydurmalara bakmayın. Basın gidin istediğiniz yere. Şimdi pulsar RS 200 var İstanbul Gürcistan yaptım 3000 km toplam. Apache sağlamdır ama beni resmen perişan etti, Kemiklerim ağrıyodu artık 😁 pulsar la daha uzun yol gitmeme rağmen pek yorulmadım. Motor ne kadar kuvvetli olursa o kadar uzun yolun keyfide başka oluyormuş. Tabi şimdi pulsarda yetmiyor ama malum fiyatlardan dolayı pulsarla yola devam ediyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler