Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bugün Karşılaştığım İbretlik Olay (Çakal Usta İçerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Benim de başıma geldi , dürüst usta !!!
    Şaka gibi ..
    Sadistic bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Arkadaşlar ben birde bunların cesaretine şaşırıyorum, ya psikopat birine denk gelirlerse? Hiçmi korkmuyorlar? Kanunsuzlar cesur ve güçlü olduğu sürece türkiyeden güzel bir ülke olmasını beklemeyin. Yani şu konu içerisinde 20 kişi bunu kınayacağımıza niye gidip şu adamın kolunu bacağını kırmıyoruz?
    Sadistic bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben birde bunların cesaretine şaşırıyorum, ya psikopat birine denk gelirlerse? Hiçmi korkmuyorlar? Kanunsuzlar cesur ve güçlü olduğu sürece türkiyeden güzel bir ülke olmasını beklemeyin. Yani şu konu içerisinde 20 kişi bunu kınayacağımıza niye gidip şu adamın kolunu bacağını kırmıyoruz?
    kol bacak kırmak değilde benim aklıma şu geliyor.
    bu adama ulaşabiliriz değil mi. yani sonuçta motor ustasıysa dükkanı vardır.
    adamın dükkana gidip sen böyle böyle yaptın seni bütün motosiklet forumlarında ifşa edeceğiz desek daha güzel olmaz mı
    Sadistic bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor bakmaya musteri ile gelen usta denilen kişi 5dk da senin motora bunu yaparsa,kendi dukkaninda tamire gelen motorun benzini,parcasini hatta iç lastigini bile degistirip eski olani takar gonderir.

Vay babam vay..
    Yamaha yetkili servisi benim motordan benzin çalmıştı. Dolu depo teslim etmiştim aldığımda rezerv lambası yanıyordu.
    Sadistic bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Cevaplar ve iyi dilekleriniz için tşkler. Umarım siz böyle çakal ustalara denk gelmezsiniz. Motosikleti durumu iyi olmayan, el arabası ile hurdacılık yapan bir abiye yardımcı olmak adına işinde kullanması için bayağı düşük bir fiyata verdim.

Durumun vahim olan yanı şu; olayı motosikleti ilk satacağım uzaktan tanıdığım abiye aktardığımda bilmemiş ayağına yatıyor ve hava ayar vidası kendinden düşmüştür diyor. Hatta senin getirdiğin usta nasıl ustadır, hava ayar vidasının düştüğünü anlamayacak usta ise işi bıraksın hiç zahmet etmesin, ustanı değiştir diyerek imalı konuşuyorum, cevap yok. Motosikleti alacak adam sıkıntı yaşamasın diye xcg gibi bir motorun şasi ve motor bağlantı vidalarına masraftan kaçmayıp loctite sürmüşlüğüm var zoruma gitti bu olay açıkçası.

Genelde "tekeriniz düz bassın, tekerinize taş değmesin" diye motorcular arasında sık kullanılan deyişler arasına "ustanız dürüst olsun" gibisini de eklemek gerekecek böyle giderse.

Burdan motorculara yardımcı olan, çok fazla ticari amaç gütmeyen, işinin ehli ve ekmeğinin peşinde tüm dürüst ustalarıma saygılar.
    mavzer-i ve wing41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kol bacak kırmak değilde benim aklıma şu geliyor.
    bu adama ulaşabiliriz değil mi. yani sonuçta motor ustasıysa dükkanı vardır.
    adamın dükkana gidip sen böyle böyle yaptın seni bütün motosiklet forumlarında ifşa edeceğiz desek daha güzel olmaz mı
    işe yaramaz ki
    Sadistic bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işe yaramaz ki
    o zaman toyotanın krikosunu alıp geliyorum adres verin
    Sadistic bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman toyotanın krikosunu alıp geliyorum adres verin
    Hocam buralar sıkıntılı. (doğu anadolu-van bölgesi) Teksas gibi plaka, ehliyet, ruhsat, trafik polisi ve trafik kuralları hak getire. Zaten motor satışlarının çoğu belgesiz. Motor çaldırtmışlığım var 2 adet kilit var iken. Bu nedenle 4. kata çıkarmıştım motoru.

Tabi çok iyi niyetli samimi insanları da var onları unutmayalım.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar ve iyi dilekleriniz için tşkler. Umarım siz böyle çakal ustalara denk gelmezsiniz. Motosikleti durumu iyi olmayan, el arabası ile hurdacılık yapan bir abiye yardımcı olmak adına işinde kullanması için bayağı düşük bir fiyata verdim.

Durumun vahim olan yanı şu; olayı motosikleti ilk satacağım uzaktan tanıdığım abiye aktardığımda bilmemiş ayağına yatıyor ve hava ayar vidası kendinden düşmüştür diyor. Hatta senin getirdiğin usta nasıl ustadır, hava ayar vidasının düştüğünü anlamayacak usta ise işi bıraksın hiç zahmet etmesin, ustanı değiştir diyerek imalı konuşuyorum, cevap yok. Motosikleti alacak adam sıkıntı yaşamasın diye xcg gibi bir motorun şasi ve motor bağlantı vidalarına masraftan kaçmayıp loctite sürmüşlüğüm var zoruma gitti bu olay açıkçası.

Genelde "tekeriniz düz bassın, tekerinize taş değmesin" diye motorcular arasında sık kullanılan deyişler arasına "ustanız dürüst olsun" gibisini de eklemek gerekecek böyle giderse.

Burdan motorculara yardımcı olan, çok fazla ticari amaç gütmeyen, işinin ehli ve ekmeğinin peşinde tüm dürüst ustalarıma saygılar.
    O tanıdıkdan da uzak dur bence ustanın yaptıklarından haberdar olup uzak kalmıyor yada usta adına özür dilemiyorsa sorun var bence.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yeni türkiyeye hoş geldiniz,
    tepeden aşağıya değil,
    aşağıdan yukarıya ahlaksızlık güruhun ahlakı olmuş.

bu millet bu kadar yoz değildi,
    yozdu ama bu kadar değildi.

insanlar toplumdan çekinirdi,
    şimdilerde kimsenin kimseden çekincesi yok,
    zira elebaşları ve saz arkaşlarından öğrendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Vay arkadaş, olaya bak, şaka gibi.

İyilikten maraz doğar diye güzel bir atasözümüz var. Mesela adam deneme sürüşü mü yapmak istedi? yok kardeşim diyeceksin.

En kötü ihtimalle arkasına sende bineceksin(çok tavsiye etmem yine de). Motora bindiniz gidiyorsunuz, baktın adam hart hurt kullanıyor motoru hemen çek sağa deyip inice; "sana mal satmıyorum, hade eyvallah!" diyip geçeceksin. Yoksa bunlarla uğraşılmaz hocam.

Eski sattığım motorumda alıcı arkadaş çok efendi birine benziyordu. Her şeyde anlaştık. Motoru test etmek için az ilerden dönüp gelebilir miyim? diye sormuştu. Dedim arkana binerim, ancak öyle. Normalde ona da müsaade etmem aslında ama iyilik yapma hevesim tuttu demek ki :D
    Tek başına binmesi için motorumu asla emanet etmem. Ne kadar efendi, saygılı biri olursa olsun, bu devirde bizzat tanımadığım hiç kimseye güvenmem.

Güven karşılıklıdır. Adam benim sözüme itimat etmeyip hala motora binip denemek istiyorsa bende ona güvenmem haliyle. Hatta hiç kimsenin diğerine güvenme mecburiyeti de yok zaten

Eskidenmiş o "söz senettir, laf ağızdan bir kere çıkar" deyimleri. Millet üçkağıtçılıkta lvl atlamış, ne dolandırıcılık olayları var, insan duyunca inanamıyor.

Ben motoru denemek isteyenlere "yetkili servisine gidip orada ekspertize sokabilirsin, binip gezmek için motorumu vermem" diyorum.

Kafam rahat oluyor böyle.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoka ,duyan da üçkağıt - hırsızlık - dalavere yalnız ortadoğuda oluyor zannedecek. Bolivya mıydı o tecavüz edilen motosikletçi gezgin kızcağız? Güney
    Amerika ülkelerinin hangisinde insan kendisini güvende hissedebilir? Pardon özür dilerim , ismi şu an aklıma gelmedi Çe Guvara nın ülkesini tenzih
    ederim. Arkadaşım bir sene Türkistan'da çalıştı ve tekrar ülkemize döndü . Sovyet Rusya sonrası doğu bloğu ülkelerinde kimin elinin kimin cebinde olduğunu bir tek Allah biliyor diye anlattı. En kötüsü ise her türlü hırsızlığın , üç kağıdın en çok polis tarafından yapıldığını söyledi . Afrikayı hiç
    söylemeyecem. Daha düne kadar bizim alamancılar Bulgaristan 'dan geçerken polis DUR derse diye yanlarında karton karton sigara bulunduruyordu. Daha İtalya , Sırbistan ve Romanya'dan hiç bahsetmedim. Her şeyin daha güzel olacağı bir TÜRKİYE hayaliyle.
    ali ağabey haklısın. dünyanın her yerinde bu tür vakalara rastlanilabilir. ancak beni dünyanın geri kalanı değil, kendi ülkem ve kendi insanım ilgilendirir. bulgarda rüşvet oluyorsa banane. onlarında sorunu. öncelikle ben kendimi düzeltmek zorundayım, bulgarı değil.
    fatih.met ve oxus bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bence en en en hırsızlığın uğursuzluğun olmaması gereken yer yer , kutsal bir mekan olması sebebiyle Suudi Arabistan olmalıydı diye düşünürüm. Gel gör ki cüzdanlarını kaptıran bir sürü Türk hacısı var. Kraliyet ailesi ise baştan aşağı amerikan uşağı. Dediğin gibi hokahey , bizler yine de daha iyi bir
    Türkiye ümidini kaybetmeyelim. Sevgilerle.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali ağabey haklısın. dünyanın her yerinde bu tür vakalara rastlanilabilir. ancak beni dünyanın geri kalanı değil, kendi ülkem ve kendi insanım ilgilendirir. bulgarda rüşvet oluyorsa banane. onlarında sorunu. öncelikle ben kendimi düzeltmek zorundayım, bulgarı değil.
    gerçi bu olaylar almanya, japonya gibi ülkelerde de oluyorsa ben biraz rahatlarım. hani derim ki; "bakın almanya, japonya, kore gibi ülkelerde bile oluyor ne olmuş yani" derim biraz içim rahatlar, öyle...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)