Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kafa karışıklığı çözüm arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Merhaba arkadaşlar 13 ağustosta pulsarımı sattım, şimdi geldi tarz değişikliği çok zorda kalmadığım sürece naked istemiyorum. Racing düşünüyorum fakat piyasa etmeyecek motorların 40 bin tl lerde gezdiği dönem. Şimdi aklımda 3-4 motor var size sorucam çözüm bekliyorum;

1-) çıktığından beri hayalim olan Ninja 300
    2-)2007-2008 ateş kırmızısı 600RR (şimdi demeyin 300 den 600 ne alaka diye Ninja tamamen hayalim ondan aklımı karıştırıyor)
    3-)Honda CBR 600 FA (KM ler aşırı yüksek ama güvenilirmi)
    4-) Suzuki Gsxr 600 2006-2007-2008 arası

Şimdi aklımı en çok kurcalayan eski motora bulaşılmaz lafı haklılar ama 25-27 bin tl arasında bütçem olduğundan dolayı maalesef eskiye bakmak zorundayım.Gidip Ninja 300 e 20 bin tl vermekte istemiyorum uzun lafın kısası kafam çok karışık tavsiye istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Pulsarı kaç bin km sürdün?

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBR 500r sonra da gsxr
    Neden gsxr ? Biraz şahsi ss makina sevmiyorum tek beğendiğim ss makina gsxr o yüzden .

Neden 500r 600 CC 4 silindirli makinaya geçiş için daha iyi , tek silindir 200 CC makinadan 4 silindire gecip zevk alarak kullanmak biraz zor olabilir .

Kazasız belasız .

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Yazarken kaçırmışım pulsarı 17 bin km bindim ondan önce 10 bin scooter tecrübem Var yaşım 21 8 yaşımdan beri motosiklet üstündeyim ve almadan önce Honda sürüş eğitimi alıcam.herşeyin bilincindeyim sadece motosiklet tavsiyesi istiyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Şiddetle CBR500R öneririm. Hem şekil hem güzel duruyor. Hemde 20-30k km üstünde yaparsan virajları diz değdirerek geçersin. Yaş daha 21 miş, bizim geçte kalmadın. 25'inde 600RR alırsın, milletin aklınıda bedavaya alırsın

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    temiz bi fazer al

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    4. motor olarak bende dediğin modelleri baya araştırdım fakat bu motorlar servisten çok notere daha çok gitmiştir.temizini ve 2-3-4.sahibinden bulmak zor onlarda zaten piyasa üstü fiyat çeker herzaman.bende 4 silindir olsun biraz gitsin birazda az yaksın diye 2008üstü CBF600 ve xj6 diversion f e yöneldim sebebi bu motorlar biraz sporturinge kaçtığı için apaçi eline çok düşmez birazda modelli olsun diye 2ay önce diversion f aldım 3.sahibinden 45binde (şuan 50 oldu gerçekten temiz ve bakımlı bir motordu servise bile göstermedim.İst-balıkesir ,İst ordu vs 2 ayda 5bin km yaptım yakıtı 4-6.5 litre arası değişiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    listende yok ama mt07demek zorunda kalıyorum.verdiği zevk ve piyasa değeri açısından lider konumda.illede ss tipinde grenajlı olucak dersende cbr500 başı çekiyor.26bin tl ye ktm rc390 0 km verdiklerini de hatırlatiyim ama çok ağır sıkıntılar çıkartıyor malum konular var.saydığın 3 büyük cc deki motorlar en az 10 yıllık ve tanımadığın kişilerden alıcaksın.büyük sıkıntı çıkartırsa tadın kaçar.ninja300 adı var kendi yok.valla yolda 1 2 kere gördüm dahada görmedim.ciddi pahalı makina güzel tabi ama sen bilirsin gayet yakışıklı.üzerindeki motoru seviyorsan z300 de tavsiye ederim çok daha kaliteli bir motor.ama piyasası yok o yüzden uygun fiyata çok temizini ve düşük kmlisini bulabilirsin

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben onlarca eski motor aldım daha birinde off poff demedim banada çok büyük arızalar vermedi.. şunuda belirtiyim çinli hiç almadım ikinci el..

eski motor alınır iyi kontrol işi bilen bir insanla yada ustayla gidersen alınır alınmaz diye bir şey yok.. amacın gazlamaksa al 600rr ı bak yoluna.. yok ben randımanlı süren biriyim yakıt ekonomisi benim için önemli diyorsan ninja300 derim.. şunuda unutma ss tipi bir makineyi gündeliğe pulsar gibi kullanamassın seni hem maddi olarak hem bedensel hemde zihinsel olarak çok yarar.. gerçi şimdi bakdımistanbulda değilmişsin o kadar yorulmassın bedensel ve zihinsel olarak oralarda trafik yoğunluk kitlenme dur kalk falan yoktur.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Usta ben yerinde olsam Ninja 300 alırım ya. Cidden onun hastalığı bendede var içten içe yiyip bitiriyor adamı. Al kurtul. İnşallah bende 1-2 seneye kadar alacağım. :D

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yukarida Arkadaşlar mantikli bilgiler paylaşmiş.

Bende,cc,model,marka olayina girmeden dogrudan güçle alakali konusacagim;

Min 50hp altina inmeden istedigin SS yi alabilirsin.

Rast gelsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)