Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Adana kask ödünç verecek var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Selam arkadaşlar

Adana merkez ( iller bankası civarı ) kask ödünç arıyorum. Motorum ve ekipmanım yok ancak ehliyetim var.

Arkadaşım R25 aldı. Benim de eski sistemde alınmış A2 ehliyetim var, azıcık tecrübem de var bugün kullandım 15 dk kadar gayet güzel takılıyorum ancak kaskim yok arkadaşın kask uymadı. XL-L civarı olur tahminimce 1 kask istiyorum zaten 30-40 Max takılıyorum şehiriçi. Eskimiş olur, yedek kask olur varsa 3-5 günlüğüne ödünç istiyorum.

İyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Yerimi alayım olacakları izleyeceğim.
    CagrioneTR bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mısır patlatmaya gidiyorum.
    CagrioneTR bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    eğer gerçekten 30 - 40 km ile takılıyorsan bu bir bisiklet hızıdır. kenarda kullanmadığım bisiklet kaskını gönderebilirim.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Sıcakta kaskı napacan ya

Motosikleti
    MT-07
    Balaklava+Güneş gözlüğü

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Arkadaşlar durumu daha net açıklayayım madem.

Şu an Adana'dayım, yakın zamanda motor ya da ekipman alacak maddi durumum yok, arkadaşım da takıl hevesini al diyor, kasksiz binmek istemiyorum.

Bayram sonrası farklı illerde iş görüşmelerim var kısmetse çalışacağım yeni dönemde, şurada motora binebilecegim 1-2 hafta var en fazla, 1-2 hafta için kask mı satın alayım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Makul bir talebimin olduğunu düşünüyorum ama taşşak geçmek istiyorsanız siz bilirsiniz, ekipman ödünç istemekte ben bir sıkıntı görmüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer gerçekten 30 - 40 km ile takılıyorsan bu bir bisiklet hızıdır. kenarda kullanmadığım bisiklet kaskını gönderebilirim.
    Benim bisiklet kaskim var, dediğim hızlarda kullanıyorum emanet motorla çevre yoluna çıkıp hız yapmıyorum. Bisiklet kaskinin yeterli olduğunu düşünmüyorum 30-40 hızlarında

Motosikleti
    R25
    Sen böyle bir başlık açarsan tabiki dalga geçerler kardeşim
    Madem motorunu alacaksın kaskı ne yapacak onuda versin, anlamadım ben.
    Eğer iki kişi binmeyi düşünüyorsanız ve paran yoksa o zaman binme, kendini zorlamaya gerek yok. Bin otobüse git

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Arkadaşa Yazdığın mesajı gördüm, akıl vermek gibi olduğu için mesajımı siliyorum. Kazasız belasız günler herkese

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=OQGdri5n1k0
    2. El Motosiklet Kaskı Alınır Mı ? | RAHMİ BARUTÇU

Ha burda almadan bahsediliyor ama sen ödünç diyorsun. Bir farkı yok yani!

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Dün akşam bisikletle parke taşlı yolda iki genç gidiyorlardı hızları da çok düşüktü. Bisiklet pantolonundan falan bişeylerden konuşuyorlardı Sağ taraftakı çocuk bir anda bisikletten fıtladı. Yerde kaymaya başladı ve park halinde bir araca çarptı! Bisiklet kaskı eldiveni falan da yoktu. Yerde kaldı bir süre. Arkadaşı kenara kaldırdı. O zaman bir daha dedim ekipmansız asla. Senin şimdiden kask almanda bir sıkıntı yok. En kötü kullanacağın zamana kadar bekletirsin. Raf ömrü diye bişey var sanki kaskı alınca ikinci el araç gibi alıp satılır birşey mi sanıyorsun ?
    İnsan hayatı ne kadar ucuz ben anlamıyorum resmen bana giydiğin donu ödünç verir misin demek gibi bu kaskı ödünç almak. Hem steril hem güvenli değil.
    Ayrıca kask da yetmez yani onu da bil. Foruma kaç senedir üyesin hiç mi konuları okumadın ben anlamadım ki
    Herkes gibi siz de hemen yargılamalara başlamışsınız.

Yıllardır bu foruma üyeyim, üye olmadan öncesi de var üye olmadan da takıldım. Kaza raporu konularını, taziye bölümlerini de okudum. Aye olsun Barkın olsun yeşillius olsun çok ölümlü kaza konusu inceledim.

Ekipmanın tam olması için kask ,eldiven, varsa imkan tulum, sırt koruması, dizlik, motosiklet botu, kevlar pantolon, reflektörlü yelek, kaskın mümkünse full face olması gerektiğini biliyorum.

Şu an 7 bin TL kredi kartı borcu olan, farkli illerde iş görüşmeleri yapan, kısmetse Ekim gibi iş bulup çalışacak bir endüstri muhendisiyim. İş görüşmelerim farklı şehirlerde olduğundan iş bulursam hangi şehirde yaşayacağım belli değil. Taşınma ev tutma depozito gibi on görülebilen, vadesi kısa harcamalarim ve ongoremedigim harcamalarim olacak. Hali hazırda da borcum olduğu için minimal bir ekonomide yaşıyorum şu an.

Arkadaşın dizligi ve eldivenini kullanabiliyorum. Zaten bayram bitti iş görüşmeleri yaklaşıyor şurada motoru kullanacağım 1-2 hafta var onda da bir emanet kask istedik diye bir sorguya çekmediğiniz kaldı. Herkesin fikri var söylemeye gelmiş kimse ne yazdığımı tam okuyor ne halden anlıyor. Bu forumdaki insanları anlamakta ben zorlanıyorum. Sanki herkes full ekipman kullanıyor bu kadar bilinçli biz dünyadan habersiz hıyarağasıyız gibi davranılmasını da ben kabul etmiyorum. Param olsun Louis.de'den tulum almayan, kask almayan, Rossi gibi takılmayan ne olsun! Sanki hayabusamız var masraftan kaçıyoruz gibi davranıyorsunuz çileden çıkarıyorsunuz insanı.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Şu üsluptan sonra vereceği olan da vermez zaten, kapatın konuyu

Nacizate fikrim de binmeyin emanet motosiklete. Madem işsizsiniz ve borcunuz var eğlenmeyiverin. İş bulup düze çıkıp kendi malınızla istediğiniz gibi takılırsınız. Zaten buradan ödünç gelecek kaskın da kaza anında kafayı koruyacak kadar sağlam olacağı muamma.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    whitedeamon ve blackeagletr niye böyle dediler diye düşünürken yazıları okumaya başladım anladım. Size çok güldüm yaaa
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda birbirimize hakaretin bir anlamı yok.
    Temel olarak yanlış birşey yapıyorsun. Üstelik mühendissin ve ben böyle tuhaf şeyleri hep mühendis arkadaşlarımda görüyorum...tuhaf

Allah göstermesin bir saniyeden daha az bir zamanda o kaska ihtiyacın olsa ve kask kafana olması gerektiği gibi oturmamış olsa ? yada kabukta bir çatlak olmuş olsa ? yada kask polis savar lazımlık gibi bir kask olsa hayatınla kıyasladığında ne kadar önemli?
    Velevki kask oldu, marka güzel, renk motora da uydu peki kaskı elinizden düşürseniz emanet aldığınız kişiye nasıl vereceksiniz ? İçiniz acımayacak mı ? Olasılıkları arttırabiliriz.

Ben bu sıcakta deri tulumla botla geziyorum. Maddiyat önemli fakat 250 liraya en azından LS2 gibi ucuz yollu kasklar varken emanet yada geçici kask olmaz,olamaz!
    Bu kadar basit görmeyin bu işi tek istediğim bu. Yazık oluyor gencecik insanlara.
    Yemin ediyorum ekipmansız yada kaskı kafasına şapka takan biri önümde kaza yapsa dönüp yardım etmem.
    Ekipman konusunda üst tarafta yazdım maddi durumum el verince en ciddi yatırımları yapacağım, bu 1-2 haftalık özel bir durum ve 2014 Aralık'ta ehliyet aldım öğrencilikten kaynaklı bir türlü fırsat olmadı motosiklet almak. Tedbirsizlik olduğunun farkındayım.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    arkadaşım kendine ait bir motosikletin olmadığı gibi herhangi bir ekipmana da sahip değilsin,bu durumda bana sorarsan sen o motosikleti kullanma,emanet ata binen tez iner,el eyeri ile ata binilmez,emanetin canı ..... olur gibi bir çok atasözümüz varken ve maddi durumun herhangi bir kazada motosiklete ve ekipmana verdiğin zararı karşılayamayacak durumdayken gel sen bu sevdadan vazgeç,kardeşin kardeşe malını emanet etmediği bu devirde insanların bu durumu yanlış anlaması gayet doğal kimseye kızmaya hakkın yok.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım kendine ait bir motosikletin olmadığı gibi herhangi bir ekipmana da sahip değilsin,bu durumda bana sorarsan sen o motosikleti kullanma,emanet ata binen tez iner,el eyeri ile ata binilmez,emanetin canı ..... olur gibi bir çok atasözümüz varken ve maddi durumun herhangi bir kazada motosiklete ve ekipmana verdiğin zararı karşılayamayacak durumdayken gel sen bu sevdadan vazgeç,kardeşin kardeşe malını emanet etmediği bu devirde insanların bu durumu yanlış anlaması gayet doğal kimseye kızmaya hakkın yok.
    Tarkan'ın bir şarkısı var "verme akil verme, vereceksen huzur ver" diye ben akıl danışmıyorum. Risk benim riskim, ki fıtı fıtı şehiriçi takılıyorum.

Ben insanları bana motora binme dediği için değil okumadan cevap yazdığı için eleştirdim. Kimseye bir kızgınlığım yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)