Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Trafik polisi cep telefonunu inceleyebilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanunen maddesi olmasına gerek var mı arkadaşlar? her ne kadar uber ve scoty nin yasaklanmasına karşı olsam da yasaklandılar ve kanunen madde konulmamış olsa bile bir polis bunun için denetleme hakkına sahiptir.

kanunda madde olmasına gerek yok, bir polis sizin telefonunuzu inceleme hakkına sahip, zorluk çıkarmayın böyle durumlarda.
    Tam olarak nasıl bir hakkı var telefonumu incelemek için pardon ? Terör örgütü mü çökertiyor ? Cinayet mi engelliyor ? Neyden alıyor telefonumu inceleme hakkını ? Totodan uydurarak mı geliyor o hak ? Şu ülkede daha kendi hakkımızdan hukukumuzdan haberimiz yok bedava yaşıyoruz yemin ediyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fatih , üstümü başımı arasın kimlik kontrolü falan eyvallah ama iş telefona geldiği zaman olmaz o iş . Oldu sosyal sitelerin şifresini de vereyim takilsin kafasına göre .
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Görevini yapan polis her zaman başımız, gözümüz üstüne ama bazıları kendini vatandaştan üstün görüyorsa hooop orda dur diyeceksin işte , herkesin demesi lazım tabi bunu yapabilmek içinde kanunları okumamız lazım acaba bizim haklarımız neler diye.
    Kimse benim vatandaşlık haklarımı çiğneyemez.
    Buda örnek videom olsun. Eğer arabada ki adam haklarını bilmeseydi neler olacaktı acaba ?
    https://youtu.be/8xZ1Dzcj-s8
    Kural [ Z ] ve Akias bunu beğendiler.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Programlar menüsünde programları gizle - göster seçeneğği var, oradan gizleyebilirsiniz.
    Ayrıca belki araştırırsanız programın görünen adını ve ikonunu da değiştirebilirsiniz.
    Stock Sever bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Savcıdan buna dair arama emri varsa bakabilir yoksa bakamaz net...

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Konu ohal duruma kadar gitmiş Şunu belirtmek isterim Uygulama ve çevirme farklı şeylerdir. Bi evraklarınıza bakıp sizi salan polisler olur mesela egzoz gürültünüze proje dışı şeyleri görmezden gelirler. Birde belli birşey için yapılan uygulamalar vardır. Örneğin alkol uygulaması yapıldığı zaman durdurulan tüm araç şöförlerinin ağzına o cihaz girer. Çantası olan tüm motorlar ceza yer orjinal goldwing dahil, egzoz denetlemesinde orjinal egzozuna ceza yazılan motor bile görebilirsiniz.. Arada atlama olmaz. Mesela gbt yapıldığı zaman çevrilen tüm araçların içi koltuk döşemelerine kadar aranabilir. Bu tip uygulamalarda gerekli izinler ve belgeler zaten hazırlanmıştır. Yani teşkilat bu uygulamalara savaş açıyorsa ve bunun için telefonlara bakılması gerekiyorsa arabanın içini rahatça arayan teşkilat telefonada istediği zaman bakabilir. Bunun için trafik polisi yanına bilişimden bir polis alarak bile çevirmede tüm telefonları kontrol edebilir. Bu iş nasıl oluyor hiç bilmiyorum. Uberlerin önünde zaten kocaman levha duruyor yani gizli değil o araçlar. Motosiklette durum uygulama nasıl bilmem ama polisin buna yetkisi varmı demek komik.

Ülkemizde suçsuz yere terorist veya fetöcü diye içeri alınıp 12 ay hiç sorgulanmadan 14. ay suçsuz olduğu anlaşılıp özür dilenerek sokağa bırakılan binlerce insan var.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Çanta mevzuu enteresanmış. Kanunu maddesi yönetmeliği genelgesi vs var mı merak ettim?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanta mevzuu enteresanmış. Kanunu maddesi yönetmeliği genelgesi vs var mı merak ettim?
    Malesef var, hangi madde olduğunu hatırlamıyorum ancak avukatların da olduğu bir söyleşide bunu detaylıca konuşmuştuk. Uzun sohbetin ardından çıkan sonuçlar;

1. Sadece arka çantaya yasak var, ceza kesiliyor.

2. Yan çantalara ceza kesemiyor, kesse de usulsüzlük oluyor, her şekilde itiraz edebilirsiniz.

3. Aynı şekilde depo üstü çanta da dahil diğer hiçbir çantaya ceza kesemiyor.

4. Arka çantayı bağlamak için motosikletin kendi orjinal, fabrika çıkışı aparatını kullanıyor olmanız ile sonradan orasını burasını kestirerek demirden kaynak ile yaptırıp çantayı bağladığınız aparat arasında hiçbir fark yok. Her şekilde cezaya tabi oluyor.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    iyide telefonda scooty olsa ne olur ceza yazdırmam ben indirmiştim kullanmadım kalmış öyle belki suçüstü olmadan ceza yazamaz

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    dün gidip kafayı çekeyim dedim ama para yoktu ve bende atladım motora bastım gaza. nereye gittiğimi bilmiyorum, sadece gidiyorum. 2 saati geçti edirne taraflarına sürüyorum şuursuzca.

sonra artık kıçım başım ağrımaya başladı motor üstünde ve geri dönmeye karar verdim. dönerken bir tane amca el işareti yaptı ve durdum, "nereye gidiyorsun" dedi ve bende "geziyorum, istikamet yok" dedim ve amcayı aldım istediği yere götürdüm.

şimdi beni polis durdursa ne diyeceğim? ben kendime bir söz verdim büyük yada küçük fark etmez, yalan söylemek yok. "yolcu taşıyorum" derdim

sizin için önemli olabilir ama benim pek umurumda değil, telefonumu isteyen herkes karıştırabilir. bir şeyleri silmediği sürece bakabilir. gizli saklım yok, her daim yardımcı olma düşüncesi içerisinde yaşayan bir insan olduğum için biri telefonuma bakmak istediğinde savunma psikolojisinden ziyade yardımcı olma psikolojisine geçiyorum.

evli olsam eşimin resmi falan olsa onları kilitlerim zaten telefon uygulamalarından ki bekarım öyle bir sakıncam yok. +18 videolar var zaten gizlemiyorum gerçi 2 ay önce sildim fotolarıda videolarıda.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bu uygulamayı yapan bir kolluk kuvvetine savcılık izni sorulmasına (özellikle burada yazan arkadaşlardan) ait bir videoyu seyretmeyi çok isterim.

polis devleti nedir ?
    nasıl kurulur ?
    neden kurulur ?

hak, hukuk, insan hakları vs...
    o güzel kavramlar toroslara binip gittiler bu memleketten.

ayrıca belirtilen uygulamalar devletin reyizi tarafından pek muhterem ve toplum içerisinde müstesna bir yere sahip taksici cemiyetini memnun etmek için hedef gösterilmiş firma ve uygulamalardır.

uzun sözün kısası o polis sizi kaybeder ve öyle kalır.

başıma geldiğinde izlediğim yol;
    telefonun kilidini açmadım tutanak ile alabilir ve inceleyebilirsiniz dedim.
    devamını yazmayayım,
    ibrahim olanın başına bir iş gelebilir.
    MotorKafa ve RoofRoof bunu beğendiler.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef var, hangi madde olduğunu hatırlamıyorum ancak avukatların da olduğu bir söyleşide bunu detaylıca konuşmuştuk. Uzun sohbetin ardından çıkan sonuçlar;

1. Sadece arka çantaya yasak var, ceza kesiliyor.

2. Yan çantalara ceza kesemiyor, kesse de usulsüzlük oluyor, her şekilde itiraz edebilirsiniz.

3. Aynı şekilde depo üstü çanta da dahil diğer hiçbir çantaya ceza kesemiyor.

4. Arka çantayı bağlamak için motosikletin kendi orjinal, fabrika çıkışı aparatını kullanıyor olmanız ile sonradan orasını burasını kestirerek demirden kaynak ile yaptırıp çantayı bağladığınız aparat arasında hiçbir fark yok. Her şekilde cezaya tabi oluyor.
    Ben şöyle bir muhabbet buldum: https://www.motosikletforum.com/konu...-2#post-145347

Üye olmadığım için göremedim, o mesajın altında alınan belgeler de var.

Özetle, bu bizim tarz top-case'ler için geçerli değil. (Ama sonuçta kanunu uygulayacak adamın da bütün bunlara vakıf olması gerekiyor, cezayı kestikten sonra uğraş dur ne işe yarar?)

travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Foruma uye hic trafik polisi yok mu aceba? Bir yorum yapsa.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Yorumlara bakınca buranın hala demokratik bir hukuk ülkesi olduğunu sananlar var.
    sdirer bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Türkiye burası. Polise karşı gelmek cumhurbaşkanına karşı gelmektir. Nokta.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Trafik polisleri böyle saçma sapan işlerle uğraşacağına şu çiçek sulama adı altında kavşakları sulayan avellerle uğraşsalar trafiğe daha yararlı olacaklar.
    Sabah evden bir çıktım servisle, 150m boyunca yerler full su rampa aşşağı iniyorsun ve mecburi sola dönüş var, ulan dedim motorla çıksam nasıl dönerdim acaba.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Kesinlikle yetkili bir merciden alınmış arama emrinin bulunması gerekli. Eğer emir yoksa suç teşkil eder polis hakkında şikayette bulunabilirsiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj 200NS
    Bu sivil ekipler için harcanan para kesinlikle taksicilerin verdiği vergiden fazladır :D
    Adamlar sadece taksicilerin devamlılığı içi varlar.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı czi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevirmeler oluyor ben işe giderken sürekli görüyorum gayrettepe tarafında sivil trafik diye bir şey var mesela o ne demek onu bilmiyorum bile tahmin ettiğim üzere gönüllü sivil polisler hatam varsa düzeltin

Sorun şu ki dakika da yüzlerce trafik ihlali olan İstanbul trafiğinde ki temel trafik kurallarından bahsediyorum emniyet kemeri , sinyal vs gibi polis nedense hiç umursamıyor ama söz konusu şey scooty veya über olunca telefonlara bakacak kadar abartılı durumlara girebiliyorlar yazık tabi.

Polisle zıtlaşmamak veya zıtlaşmak değil zaten olay şahsen beni durduran polise günümüz Türkiye’sinde senin telefonuma bakma hakkın yok git savcılıktan izin al diyebileceğimi çoğu insanın da diyebileceğini sanmıyorum ama gene de merak ettim çünkü tv de haberi gösterirken bu olayı çok normal birşey gibi gösteriyorlar.
    Reis böyle buyurdu bir kere boyunları vurulacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

Hak, hukuk, kanun diyorsunuz yaa; ben de diyorum ki az bile eziyet ediyorlar. Herkes hak ettiği şekilde yönetilir( hak ettiğini alır). Biz de millet olarak hak ettiğimizi alıyoruz: tamam mı, anladınız mı, yetmedi mi? Hala mı anlamadınız? Daha ne lazım?
    Emekli Olanlar:
    ‘11 Pcx 39.415 km.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bide şu toyota nınkini incelese iyi olur

"Toyota, sürücüsüz araçların geliştirilmesi amacıyla dünyanın en büyük taksi şirketi Uber'e 500 milyon dolarlık bir yatırım yapacağını duyurdu."

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)