Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Scooter dan Vitesliye Geçmeli mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası kararsızım, CRF cok çekiyor beni ama zincir yağlama hamallığı bile düşündürüyor )) para olsa da X-ADV alsam. Km 37200 filan oldu bugün. Her İtalyan gibi parçaları pahalı.
    Zincir olayini gozunde buyutme.

Vitesli makinalar,daha kararli yol alir.

Uzun yokuslar vs.

Crf fena makina sayilmaz az yakar,ama biraz daha konforlu bir modellere bak mesela inazuma,sym wolf.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Edit:

Vitesli modellerde,

Depoyu kavrama,daha iyi kontra
    Sag ayakta fren pegi
    Gidon turu
    Dönuş yarı çapı
    Devirli kullanim
    vb.artilari vardir.

Scooter artilarini anlatmaya gerek yok,bilen biliyor.varyator ne kadar donerse o kadar gidersin.

Hee illa scooter denilirse cc olayina girmeden direk teknik konusayim;

Min

50 hp guç
    45Nm tork olursa lafim yok.

Not:10ay,13.000 km 2014 xmax250 kullandim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Viteslide
    +Motordaki kompresyonu istedigin sekilde kullanabilirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir olayini gozunde buyutme.

Vitesli makinalar,daha kararli yol alir.

Uzun yokuslar vs.

Crf fena makina sayilmaz az yakar,ama biraz daha konforlu bir modellere bak mesela inazuma,sym wolf.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Edit:

Vitesli modellerde,

Depoyu kavrama,daha iyi kontra
    Sag ayakta fren pegi
    Gidon turu
    Dönuş yarı çapı
    Devirli kullanim
    vb.artilari vardir.

Scooter artilarini anlatmaya gerek yok,bilen biliyor.varyator ne kadar donerse o kadar gidersin.

Hee illa scooter denilirse cc olayina girmeden direk teknik konusayim;

Min

50 hp guç
    45Nm tork olursa lafim yok.

Not:10ay,13.000 km 2014 xmax250 kullandim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Viteslide
    +Motordaki kompresyonu istedigin sekilde kullanabilirsin
    Alttan alttan tmax530 mu işliyorsun bana levent hocam 😃

Motosikleti
    ......
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alttan alttan tmax530 mu işliyorsun bana levent hocam ��
    Dostum senin ilacın Africa twin veya Super tenere,sabah 5 te yola çıkıp kontak kapatmadan saatlerce uzaklara vuracaksin makinayı.

(BMW GS değil o zengin adam işi sana bana uymaz)

senin kaza olayi ve saglik probleminden dolayi xmax250 onerdim 2.eli hizli diye,iyilesince litrelik enduroya donerdin, ama sen 400 aldin saglik olsun.Vfr ye binen adami en baba maxiscooter kesmez.

Motosikleti
    MT-07
    Aslında Triumph Tiger 850 yada 1050'de olabilir. Levent hoca herkese motor büyüttürüp kendi commuter ile gezip dertsiz, tasasız takılıyor
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında Triumph Tiger 850 yada 1050'de olabilir. Levent hoca herkese motor büyüttürüp kendi commuter ile gezip dertsiz, tasasız takılıyor
    Kanka,110hp lik makina kullanan adama pulsar onerilmez,serkanin zaten litrelik enduro hevesi var.kisiye gore oneri bol bende,bak sanada nc onerdim bilirsin. yalan yok..

Motosikleti
    MT-07
    Sen bana NC önerdinde ben kendime öneremiyorum Gerçi %90 İstanbul trafiğinde olan adama MT-07 falan hikaye. Lakin Dominar ile NC'lerin peşinden aynı yere aynı zamanda gittiğimizden aklımda sadece yakıt endişesi kalıyor. Bakalım ne olacak...

Motosikleti
    ......
    Sen bana NC önerdinde ben kendime öneremiyorum Gerçi %90 İstanbul trafiğinde olan adama MT-07 falan hikaye. Lakin Dominar ile NC'lerin peşinden aynı yere aynı zamanda gittiğimizden aklımda sadece yakıt endişesi kalıyor. Bakalım ne olacak...
    Sen nc lerin peşinden gaz kolu 4/4 te giderken,nc ler o sirada 4/2 de gidiyor.iki motor kiyaslama kabul etmez.arada 20hp ve 35nm tork farki var.

Buraya dikkat,dominar 33nm tork uretiyor nc 68nm neredeyse iki dominar torku daha guc uretiyor.

Izmirden ayvaliga kadar kullandim 2013 nc700s modelini tamam motor uysal ama,gazladiginda kararli gidiyor.bayilmadan,yigilmadan 177-188km/h dahada zorlamadim

Konfor
    Yakit
    Hizlanma
    Motor ömrü
    Mekanik
    vb.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Nc ler Tork merkezli uretilen bir modeldir.esas amaç Min alt devirde max Tork
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Gazı açınca uzuyor ona lafım yok ama çok fazlada gidemiyor. Top speed'e yaklaştıkça onlar da gazı kesiyorlar ufaktan Uzun mesafede tabiki bariz fark olur ama 15km lik bir parkurda fazla uzuyamıyorlar malum trafik sebeplerinden dolayı

İyi hoş güzel makine ama V-Strom'un daha bir albenisi var gözümde...

Motosikleti
    ......
    Gazı açınca uzuyor ona lafım yok ama çok fazlada gidemiyor. Top speed'e yaklaştıkça onlar da gazı kesiyorlar ufaktan Uzun mesafede tabiki bariz fark olur ama 15km lik bir parkurda fazla uzuyamıyorlar malum trafik sebeplerinden dolayı

İyi hoş güzel makine ama V-Strom'un daha bir albenisi var gözümde...
    Vstrom kral makinadır şuphe eden kişi benim gozumde motordan zerre anlamayan bir tiptir.

Ama amasi var.

Şehir içi %80
    Şehir dişi %20

Kullanan adama Nc gider.bu orana gore yap hesabini.

Aga garajimda 150-250 lik maxim var şehir içi terlik niyetine,he yaninada dl650 v stromum var oda uzun yola vurmaya diyen adama uyar.

Temmuzda cikar garajdan uzun turda 5-6 bin km yapar,temizler koyar garaja.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Dostum senin ilacın Africa twin veya Super tenere,sabah 5 te yola çıkıp kontak kapatmadan saatlerce uzaklara vuracaksin makinayı.

(BMW GS değil o zengin adam işi sana bana uymaz)

senin kaza olayi ve saglik probleminden dolayi xmax250 onerdim 2.eli hizli diye,iyilesince litrelik enduroya donerdin, ama sen 400 aldin saglik olsun.Vfr ye binen adami en baba maxiscooter kesmez.
    20 bine geldi bana xmax400abs 13500de 2014 model 6000tl extrası var. 25250ye geri koydum ilana 😃

Bu sene geçti artık elleşmem ama önümüzdeki sene litrelik olmasada 600cc üzeri bi enduro bakarım. Dl1000 sahibi bi arkadaşım bayağı ısrar etti takas için ama bu benzin fiyatlarıyla 5-6lt yi geçmemesi lazım benim makinamın . Xmax400üde beğenmedim değil ama zincirliye göre daha masraflı gibi kayışlı makinalar yada ben anlamıyorum bana öyle geldi.
    Kayıştı , varyatördü, debriyajdı, baga , şanzıman yağı ayrı motor yağı ayrı 3 hava filtresi var felan teferruatlı geldi bana.
    Bide ne soracaktım.. benim xmax için varyatör upgrade kit var elimde, bu ne işe yarar uygulayım mı? 1 büyük 5 küçük yag şeklinde.

Motosikleti
    MT-07
    Dediklerine katılıyorumda bende şöyle bir durum var. NC'de alsam S1000RR da alsam ben o iki arabanın arasından geçeceğim. Öyle normal nc platformundaki gibi adamlar gibi sürmüyorum ben. Viraja girerkende öyle normal girmek yok bende çünkü genelde arkamdan bir hödük sıkıştırıyor. Mümkün mertebe hızlı olmakta fayda var. NC'yi gözümde hep hantal tosbağa gibi görüyorum ben. Belkide benim ön yargımdandır fakat bana çok hantal gibi gözüküyor makine
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    20 bine geldi bana xmax400abs 13500de 2014 model 6000tl extrası var. 25250ye geri koydum ilana ��

Bu sene geçti artık elleşmem ama önümüzdeki sene litrelik olmasada 600cc üzeri bi enduro bakarım. Dl1000 sahibi bi arkadaşım bayağı ısrar etti takas için ama bu benzin fiyatlarıyla 5-6lt yi geçmemesi lazım benim makinamın . Xmax400üde beğenmedim değil ama zincirliye göre daha masraflı gibi kayışlı makinalar yada ben anlamıyorum bana öyle geldi.
    Kayıştı , varyatördü, debriyajdı, baga , şanzıman yağı ayrı motor yağı ayrı 3 hava filtresi var felan teferruatlı geldi bana.
    Bakimlari teferruatlidir,,

Neden sattim saniyorsun benim xmax250yi..

Dl650 al,sen keyif adamsin,sana gider,hatta YasinC hoca ile göruş sana detayli anlatir.

Vstrom Angrypowere uymaz ama sana uyar..

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaş ben küsüp gidip NC alıyorum. Yanıma gelmeyin V-Strom ile üstünüze kırarım walla. Gerçi kırsamda yakalayabilir miyim? Orasınıda zaman gösterecek

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bakimlari teferruatlidir,,

Neden sattim saniyorsun benim xmax250yi..

Dl650 al,sen keyif adamsin,sana gider,hatta YasinC hoca ile göruş sana detayli anlatir.

Vstrom Angrypowere uymaz ama sana uyar..
    aklımda 2008 2009 absli vstrom yada xl700 ta var

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Arkadaş ben küsüp gidip NC alıyorum. Yanıma gelmeyin V-Strom ile üstünüze kırarım walla. Gerçi kırsamda yakalayabilir miyim? Orasınıda zaman gösterecek
    Reis sen ne istiyosun ben anlamadım valla 😃 Hem şehir içi bineyim hem uzun yolda 200ü geçsinse amaç yok öyle bi motosiklet.Belki Mt07 görür işini ama
    alsan km yapınca çok değer kaybediyor , sana en ideal 2.el az km bi cb500f bence.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Arka kampana ama,..

155cc
    15beygir
    4 supap
    Su sogutma
    8litre depo
    Kalin lastikler ve 16jant on arka

Kaymak...kaymak...
    Bu kadar övdüğün xenter yamahanın en az satan modeli, büyük teker diye tutturdunuz ama sele altına yarım kask bile sığmıyor. Arkaya kocaman top case takmanız lazım. Motoru euro 4 uyumlu değil ve tüketimi fazla. Ona vereceğiniz paraya pcx bulunur nitekim bu sebeple 2.eli de ölüdür. Aynı şey scarabeo için de geçerli. Büyük teker her şey demek değildir sym symphony kullandım 2 yıl.

Motosikleti
    ......
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar övdüğün xenter yamahanın en az satan modeli, büyük teker diye tutturdunuz ama sele altına yarım kask bile sığmıyor. Arkaya kocaman top case takmanız lazım. Motoru euro 4 uyumlu değil ve tüketimi fazla. Ona vereceğiniz paraya pcx bulunur nitekim bu sebeple 2.eli de ölüdür. Aynı şey scarabeo için de geçerli. Büyük teker her şey demek değildir sym symphony kullandım 2 yıl.
    Övmek degilde öneri diyelim.
    Bir urunun satiş rakaminin az olmasi kismen tutmadigi anlamina gelmez;

xenter kullanan arkadasim var yakit yonunden bir sikayeti yok delight ne yakiyorsa buda onu yakiyor diyor.

Şöyle ki,Piyasaya çiktigi zaman rakip ve alternatif urunlerin çeşitliligide onemli,

Yakit mevzusu icin,155cc bir makinadan 250cc performansi beklenerek gaz koluna yuklenirse cok yakmayan motor yoktur buna pcx de dahil.

Sele alti buyuk olup,topcase takmayan kac tane maxi var?

2.ele duşup satma zamani olmeyen motor yoktur.hee abi bana sat hemen alayim diyen tipler noter zamani abi biraz daha düş muhabbeti doner

Son olarak buyuk teker ciddi avantajdir.

Motosikleti
    MT-07
    aklımda 2008 2009 absli vstrom yada xl700 ta var

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Reis sen ne istiyosun ben anlamadım valla �� Hem şehir içi bineyim hem uzun yolda 200ü geçsinse amaç yok öyle bi motosiklet.Belki Mt07 görür işini ama
    alsan km yapınca çok değer kaybediyor , sana en ideal 2.el az km bi cb500f bence.
    Transalp'a bulaşma derim. Benim motorumda V-strom'dur. NC iyi hoş ama bana gelmez. Ben ne kadar şehir içi kullanıcısı olsamda asi bir karaktere sahibim. Param olsa F800GS alırım. Net...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Transalp'a bulaşma derim. Benim motorumda V-strom'dur. NC iyi hoş ama bana gelmez. Ben ne kadar şehir içi kullanıcısı olsamda asi bir karaktere sahibim. Param olsa F800GS alırım. Net...
    transalpin 700lüğünü pek övdüler araştırıyorum bakalım.Hiç acelem yok, omuz kırık moral bozuk 😃

Motosikleti
    ......
    Aslinda devirli ve agresif kullandigin icin nc ye bile 6-7lt yaktirirsin,en azindan dl650 ye bin yaktigina değsin.

Vstrom hakkinda en saglikli ve guncel bilgiyi

@YasinC ve @Nikkfurie hocadan alabilirsin.

Motosikleti
    MT-07
    Bir ptesi olsun önce plakamı alayımda sonra ufak ufak bakayım ben. Arabayıda devirli kullanıyorum. Az yaktığı tek yer otobanda cruise control açıkken

V-Strom güzel makine. Fakat keyif motoru. Çile çektiriyorum die Dominar'dan memnunum o yüzden. Bakalım zaman gösterecek...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)