Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet VS Askerlik

Motovento
    REKLAM ALANI
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Merhaba arkadaşlar
    Yaşım 25 motorsiklet kullanmayı çok seven birisiyim cbf-ybr-cg150 gibi motorlar kullandım 50 bin km yol yaptım.Babam ile bugün askerlik mevzusu konuştuk eylül 10'da nasipse askerim kendisi ''Oğlum gel bedelli için kredi çek bir işe gir ödersin'' dedi birkaç senedir bi hayalim var 250 cc klasmanında bi motor almayı düşünüyorum eğer bedelli için kredi çekersem hayallerimi erteleyecek belkide hiç ulaşamayacağım bende bu yüzden istemediğimi 6 ay vatani görevimi yapıp geleyim motor almayı düşündüğümü söyledim ve teklifini reddettim oda sen bilirsin dedi.Sizlere sormak istediğim sizce yaptığım iyimi kötümü bilemedim siz olsanız ne yapardınız ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Meslek nedir?(Diploma anlaminda,Müh.egitim fak.açık ögretim vb.)

Bedelliye başvuru yüksek oranda.

Bu sebeple,

Yedek subay olabilme durumunda var belli olmaz.

12 ay,guzel maaş alirsin.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Ben senin yerinde olsam satarım motoru elimdeki parayı da birleştirip koyarım ya bankaya yada dolara giderim askere. Dolar yükseldi diyelim senin para da artar. Yükselmedi diyelim senin istediğin motorun da piyasası artmaz. 28 gün askerlik yapacağına 5 ay yap hiç izin kullanma erken gel bişey olmaz. Birde yedek subay yaparsan para bile biriktirirsin ama o zmn 12 ay yaparsın. Bunlar Yatırım Tavsiyesi DEĞİLDİR. Sadece fikirlerim.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Askerlik belli oldu kısa dönem piyade erim Acemilik Isparta Merkez-Ustabirlik Isparta Eğirdir.İşletme mezunuyum ama Netsis(Stok Yönetim Programı) programını çok iyi biliyorum daha öncede büyük 2 şirkette çalıştım 2000 lira ile başlamıştım en son çalıştığım yerde 2850 lira maaş alıyordum askerlik nedeniyle şu an işi bıraktım

gokhanergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200
    oo eğirdir diyorsun. hayırlı olsun, yokuşu bitmez oranın. Hele ki acemi beceren yokuşu Kantin olanaklari filan gerçekten iyi, fiyatlar makul. (Yaklaşık 8 ay önce eğitim almıştım orada)

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende 25 yaşındayım, tecili bozdum ve kasım ayında gidiyorum. 12 ay tatil yapıp geleceğim. param olsa motosiklet falan alırım yani bedavadan havaya para atmam çünkü 15 tl benim için büyük para.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    bende senin gibi 10 eylülde askerim. bana da motoru sat bedelli yap dediler ama istemedim. motoru ilana koydum satılırsa da geldiğimde cc yükselticem. o yuzden verdiğin karar çok doğru
    karayel90 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende senin gibi 10 eylülde askerim. bana da motoru sat bedelli yap dediler ama istemedim. motoru ilana koydum satılırsa da geldiğimde cc yükselticem. o yuzden verdiğin karar çok doğru
    Zaten bendeki motor CG150 Sport öyle çok para edecek bi motor değil

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Ben devlet memuruyum. Hatta nefret edilen polis im. 2007 yılında aöf işletmeyi bitirip tecili bozup askere gittim. Şimdinin parası ile 4500 tl*6 =27000 tl mAAŞ alamadım.+ askerde yediğim para cabası. 2010 da mı ne polis e askerlik kalktı zaten. Herneyse bence 6 ay rezil olacağına ver parasını kurtul değmez.... Eğerki gidip 6 ay yapıp dönünce keşke parasını verseydim diyeceksin emin ol.2850 tl maaş demişsin çarp 6 ile değmez emin ol ama belli olmuş askerliğin.hayırlı teskere demek düşer bize. Evet baktım 6 ay ımın bedeli 15000 tl imiş. Hadi devlet baba 12000 tl zararımı öde bakalım....çektiğim rezilliğe + aldığım tüm maaş mı bıraktım + askerde yediğim para.......
    acestor bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başkan aldığın maaşı düşünürsek bedelli ile hayallerini erteleme.

İzin kullanma 5 ay sonra paşalar gibi gel, zaten işi de bırakmışsın bedelliyi napacaksın.

Git askerliğini yap gel hayalini gerçekleştir.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Sana şuan askerlik yapan biri olarak tavsiyem: 15 bin lira için bu sıkıntı çekilmez. Vatanı savunsak neyse de astsubayın keyfi işleriyle uğraşıyoruz o koyuyor adama.
    acestor bunu beğendi.

15bini vermeliydin. İzin kullanmazsan 5ay 21gün. Orada yiyeceğin para sigara içiyorsan en az 3bin₺ Ayrıca 2.800₺ maaşını bırakıyorsun. Ben Haziran’da geldim rahat olmama rağmen 6 ay benim için geçmek bilmedi. Şu devirde 15bin gerçekten ucuz eğer çalışıyorsan.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Askerlik bazılarınızın hayalindeki gibi tatil/yatma yeri değildir. Yerine düşersiniz, arkadaşınız sizin için canını ortaya koyar. Onun ağırlığı ile yaşarsınız bir ömür boyu. Yaşanmışları hatırladıkça bazen sinirleriniz yerinden oynar, bazen gözleriniz dolar ağlamak bağırmak istersiniz.

Askerliğinizi bedelli yapmak için en ufak bir ihtimaliniz varsa dahi değerlendirmenizi öneririm. Konuya maddi olarak bakmayın. Yine de keyif sizin. Belki benimki kadar sıkıntılı geçmez görev süreniz, belki daha da zor olur. Gidip dönmemek de var, bunu da düşünün. Benim bazı arkadaşlarım daha acemilikte strese dayanamayıp yaşamına son verdi, bazısı ustalıkta kendi canına kıydı, biri intihar adına kendini ortaya attı şehit düştü...

İmkanınız varsa bedelli yapın. Arada günlük yaşamınızdan kopmamış, para kazanmaya devam etmiş olursunuz. Bedelli için harcamak istemediğiniz o parayo zaten askerde yiyeceksiniz.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ne işin var askerde. Patates soyup hela temizleyeceksin. Hazır imkan varken ver parasını bedelli yap. Motor başka zaman da alınır. Millet motorunu satıp bedelli ödüyor

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askerlik bazılarınızın hayalindeki gibi tatil/yatma yeri değildir. Yerine düşersiniz, arkadaşınız sizin için canını ortaya koyar. Onun ağırlığı ile yaşarsınız bir ömür boyu. Yaşanmışları hatırladıkça bazen sinirleriniz yerinden oynar, bazen gözleriniz dolar ağlamak bağırmak istersiniz.

Askerliğinizi bedelli yapmak için en ufak bir ihtimaliniz varsa dahi değerlendirmenizi öneririm. Konuya maddi olarak bakmayın. Yine de keyif sizin. Belki benimki kadar sıkıntılı geçmez görev süreniz, belki daha da zor olur. Gidip dönmemek de var, bunu da düşünün. Benim bazı arkadaşlarım daha acemilikte strese dayanamayıp yaşamına son verdi, bazısı ustalıkta kendi canına kıydı, biri intihar adına kendini ortaya attı şehit düştü...

İmkanınız varsa bedelli yapın. Arada günlük yaşamınızdan kopmamış, para kazanmaya devam etmiş olursunuz. Bedelli için harcamak istemediğiniz o parayo zaten askerde yiyeceksiniz.
    Bomboş bir hayat, belki de tatile çıkıyorum diyen kişi yaşamaktan bıkmıştır? Bunalımlı günler geçiriyordur. Ağlamakta rahatlatmıyordur artık onu. Yoksa hayatından giden 1 sene pek tatil sayılmaz.

Hatta işi gücü olanlar için bir senesinin heba olması anlamına gelir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)