Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dalgalandım da duruldum, koştum ardından yoruldum..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Merhaba arkadaşlar
    Sevenimizde sevmeyenimizde vardır nacizhane bir öz eleştiri yapmak istedim.

Öncelikle Allah düşmanımın başına vermesin ufakta olsa ufkumu açıcak bi kaza geçirdim, full ekipman olmama rağmen en olmadık yeri omzumu kırdım 😊

Sabah saat 6 sularıydı kazayı yaptığımda, 20 metre civarı sürüklendikten sonra arkamdan araba gelir mi diyerek doğruldum ve motora yöneldim.

Ben kalktım ama omzum kalkmadı, haliyle motoru da kaldıramadım tek başıma. Sağolsun fotoğraftaki polis arkadaş yardımcı oldu (ne kadar kızsak, yazdıkları cezalara öfkelensek te bizim için varlar. Var olsunlar.)

Neyse polise birşeyim yok deyip yolcu edince 1 yudum su bulamadım (saat sabah 6.15 pazar günü dükkanlar kapalı) Tamda o an aklım başıma geldi. Boş mevzularla kalbini kırdıklarım, yolda öfkelenip azarladıklarım, ufak bi şımarıklığına kızdığım oğlum, 2-3 aydır ziyaret etmediğim ailemin en büyüğü babaannem vs..

1 yudun suyun yok Serkan, tanıdıkların olsaydı ne yapar eder sana su bulurlardı dedim kendi kendime 😊

Hepsi geldi geçiyor asıl özeleştirim ben ne ara bu kadar cc yükselttim.
    Ne tecrübem vardı ki 110hp 800cc makinanın üstüne oturdum?

2017 yılı ağustos ayında ehliyetimi aldım, Ağustostan önce hiç motosiklet kullanmamıştım.

Halbuki ne kadarda akıllıca düşünüp 125 cc motosikletle iyi ekipmanlarla başlamıştım.

Ybr125 den sonra sırasıyla 250cc - 200cc-390cc-689cc-800cc motosikletim oldu.

Burdada sorun yoktu ama bunlar 1sene içinde değişti, sorun bence burada olmalıydı..

Biraz düşünüp taşınma fırsatım oldu, haliyle 25 gün rapor verdiler omuzda sakat yataktan kalkamıyorum düşünmeyip ne yapıcam 😃

Ben hafta sonları keyif için gezmeye tozmaya biniyorum bu merete, hız tutkum olsa yıllardır arabada yapardım, gösteriş merakım olsa babam sat motorunu istediğin kasa bmwyi alalım diyor ikiside yok diye düşünüyorum.
    Beni yakan sidik yarışı oldu, bi motosiklet gurubumuz var o geldi salça oldu bu geldi salça oldu en son ben hepsine vurdum felekte bana vurdu 😊

Her ne kadar suçun günahın büyüğü beni sıkıştıran hanımablada olsa da bende körmü 1.5 araba sığacak yerden ablayı sollamaya kalkmasaydım 😃

Daha da uzatmayacağım buraya kadar ders almak isteyen genç kardeşlerim yazıdan derslerini çıkarmıştır.

Uzun lafın kısası varsa bi hayırlı olsununuz alırım 😃

GezeGeze bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    benim babam bana istediğim bmw yi alsa fabrikada çalışmam ilk önce

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim babam bana istediğim bmw yi alsa fabrikada çalışmam ilk önce
    o lafın gelişi, etrafındaki gençlerde ona yönelim var motordan vaz geçirme şeyleri yoksa alsa 2007-2008 modelden yukarı alamaz 😃

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Öncelikle yeni motorunuz hayırlı olsun derim Motosiklete başlayalı tam 8 yıl olmuş. Sırası ile 100 cc, 125 cc, 150 cc, ve şuanda 250 cc kullanıyorum. Km tecrübem 30-40 bin km arasındadır. İlk başladığım motorumla birlikte yavaş yavaş cc yükselttim. Her aldığım motor bir öncekine göre daha güçlü ve daha farklıydı. Mesela bir 100 cc ile 125 cc arasında dağlar kadar fark vardı. Ulaştığı son hız olsun, geniş lastikler ve viraja girebilme kabiliyeti vs. bana çok şey öğretti. 250 cc Racing bir makinaya binince "motor aslında buymuş" dedim Etrafımdakiler bu sana yetmez al bir 600 cc aç gazı git diyorlar. Fakat daha 250 cc de bile acemiliğimi atmış değilim. Virajda diz değdirecek kadar da usta değilim. Bir yandan da ihtiyaç meselesi 250 cc her ihtiyacımı görüyor. 600 cc ye geçme gibi bir ihtiyacımda yok. Bence asıl hata yapmamızı sağlayan çevremizdekilerdir. Eğerki beraber gezdiğimiz arkadaşlarımızda seninkinden daha yüksek cc varsa illaki bir kullan deyip o dozu aşılıyorlar. Sonra kendi motorumuza bindiğimizde attan eşeğe binmiş gibi oluyoruz. Sürekli yüksek cc ye geç baskısı insanı doyumsuzluğa itiyor. Bu yüzden kullandığım cc den yüksek kullanıcılar ile arkadaş olmam. Kendimi sınırlamaya çalışıyorum.

Yazınızdan dersler çıkarıyoruz. Etraftakilere bol bol anlatıyoruz. Lakin anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Yeni motosikletin hayırlı olsun,Allah bir daha kaza bela göstermesin ...
    Aldığın ders daha da hayırlı olsun,boşvere,bişey olmaza gelme. Sen bizim için önemlisin.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    En büyük kazanız bu olsun.

Ben hep motosikletli gruplardan uzak durmuşumdur. Nedense bizde en son şu hızı gördüm, şu kadar yattım, lastiği sonuna kadar yedim muhabbetleri var.

İşin içine grup girince limitleri zorlama ve sonunda farkında olmadan o limitleri aşıp kaza yapma ya da kıl payı kurtulma durumları oluyor. ( Sadece sizin olayla ilgili değil genel olarak konuşuyorum. )

En iyisi tek takılmak ya da bu konulara girmeden, işin keyfini yaşayan bir iki arkadaş bulup gezmek.

Tekrar geçmiş olsun.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun ama bir önce bi binmem test etmem lazım.

Neyse ne soracağıdım sana bir tane soğuk depo mu ne varmış Ankara'da fişne falan orada olur diyorlar sen duydun mu hiç?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun başkan. güzel günlerde kullanman dileğiyle.

motor grupları, arkadaşların da dediği üzere tehlike arz ediyor. tek başına fiti fiti giderken, grup olunca insanın içindeki canavar ortaya çıkıyor.

sakin takılan 1 kişi ile beraber geziler daha ponçik olur.

Motosikleti
    cıks
    hayırlı olsun gaza gelme benzin zamlandı

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Serkan çok geçmiş olsun kardeşim . ZülCelal başka kazalardan hepimizi korusun. Yeni makine de çok güzel. Doktorlar ne zaman motoruna tekrar bineceğin
    konusunda bir şey söylediler mi? O'na emanet ol. Sevgilerle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan çok geçmiş olsun kardeşim . ZülCelal başka kazalardan hepimizi korusun. Yeni makine de çok güzel. Doktorlar ne zaman motoruna tekrar bineceğin
    konusunda bir şey söylediler mi? O'na emanet ol. Sevgilerle.
    Allah razı olsun Ali abi, doktorun motorcusuna denk geldim şansa. Dik oturuşlu omuza baskı yapmayacak bi motosiklete 1 ay sonra binebilirsin demişlerdi 15 gün önce, bende bunu dikkate alıp bi değişiklik yapma kararı aldım. İyiki almışım xmax400 çok sevdirdi kendini 😊

Gecenin sahibine emanet ol sende abim, eksik olma 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun ama bir önce bi binmem test etmem lazım.

Neyse ne soracağıdım sana bir tane soğuk depo mu ne varmış Ankara'da fişne falan orada olur diyorlar sen duydun mu hiç?
    Daha iyisi senin olsun inşaallah Yasin hocam, valla hiç bilmiyorum soğuk odaları 😃

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    en doğrusunu yapmışsın hocam bildiğim çocuğunda var şakaya gelmiyor yüksek cc buda güzel makine konforlu sağlam bence daha güvenli Allah bir daha kaza yaşatmasın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    İyi dileklerde bulunan bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Yine aynı gurupla geziyorum ama artık farklı muhabbetlere girmiyorum, tın tın 120-130 önümde arkamda gidenden epey uzak durarak geziyorum. Daha keyifli, sidik yarıştırmaktan yolun tadını alamıyormuşuz 😃

Gurupta inazuma, r25 gibi 250cclerde var, 600+cc lerde.. Güncel benzin fiyatıyla kimse basamıyor zaten 😃
    bursalıali ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cb500f
    Gecmis olsun.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    En iyisini yaptın, kısa zamanda moto. değiştirme-yükseltme hızından korkmuştum.
    bursalıali bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gecmiş olsun başkan, her an insanın basına herşey gelebilir. ucuz atlamışssın.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Büyük geçmiş olsun, hız çok düşük de olsa ani ölüm gerçekleşebilecek bir kaza olabiliyor. Malum örnekleri çok, ucuz atlatmışsınız.

Yeni motosikletiniz de hayırlı uğurlu olsun. Güvenle ve tadını çıkararak uzun süreler sürün, bu kadar sık motosiklet değiştirmek motosikletten sizi soğutabilirdi de. Aynı motosikleti daha uzun süre kullanmak aranızda bir bağ oluşturabilir, daha zevkli ve eğlenceli, rahat yolculuklar yapmanıza imkan tanıyabilir.

Şu anda 3, yakında 4 motosikletim olacak. Bunların içinde en çok severek kullandığım motosikletim CBF150' dir. Büyük ihtimalle nedeni en uzun süre kullandığım motosiklet olması. İnsan onunla zaman geçirdikçe alışıyor, alıştıkça bırakmak istemiyor, aldatmışlık hissi dahi yaşayabiliyor.

Bir makineye böylesi yaklaşabilme hissini tatmak ise ayrı bir keyif. Sık motosiklet değiştiren arkadaşlar bu keyfi tadamıyor. Öneririm

Tekrardan büyük geçmiş olsun, çabucak toparlanabilmeniz sevindirici olmuş

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok geçmiş olsun, en kısa sürede iyileşirsin inşallah. Atalarımızın dediği gibi bir musibet bin nasihatten iyidir.

En azından geri döndürülemeyecek bir hata yapmadan kendine ders çıkarman çok güzel.

Yeni motorun da hayırlı olsun. Xmax400 doğru tercih, hem uzun yolda üzmez hem şehir içi çok atikdir.

Şu motosiklet grubunda insanların birbirini gazlaması ve sidik yarışı o kadar zararlı ki anlatamam. Sırf bu muhabbetler yüzünden çok ciddi kazalara karışanlara birebir şahit oldum.

Grubumuza yeni katılıp ortamı gaza getirmeye çalışan bazı dallama şahıslara artık ilk sorum şu oluyor: "Pistlerde ne başarıların var dostum anlat da dinleyelim engin tecrübelerini, o kadar anlattığına göre kesin türkiye derecelerin olmalı, bize de anlat dinleyelim başarılarını..."
    Genelde muhabbet orada biter çünkü bırakın türkiye şampiyonasına katılmayı veya piste girmeyi, yüksek cc motorla daha 2 ay önce tanışmıştır.

Demem o ki motosiklet gruplarındaki bazı densizlerin gazına gelmeyin, özgüvenli olun, bırakın lafda en iyi onlar olsun, lafla rossiyi virajda tokatlasınlar, "he he kardeşim, en büyük sensin, en hızlısın, rossi tekerini yalasın senin" deyin, yol verin gitsinler...

Sırf birileri ego kasacak diye siz limitlerinizi zorlamayın. Hayat o kadar değersiz değil dostlar, aman dikkat...

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Herşey de var bir hayır serkan. Kazasız belasız sürüşler kardeşim. Hayırlı olsun yeni motosikletin

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    geçmiş olsun
    bir müsubet bin nasihattan iyiydir ne kadardoğru bisöz hata yaptığının farkında olmak güzel
    bende gruplarla takılmayı sevmem en fazla 3 kişi aklı başında hız sevmeyen kamp çı tavfası
    bineriz endurolara çıkarız dağlara yaylalara
    tavsiye ederim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)