Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Akaryakıt istasyonlarında yaşanan gerginlikler hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Merhaba dostlar;

Akşam,benzin almak için istasyona yanaştım,depoyu doldurup pompa önunu işgal etmemek için motoru çaliştirip marketin önüne çekmeye hazirlanirken,lavuğun biri arabada son ses muzik açık,dat dat arkamdan korna çaldı el kol hareketi çekip ilerle anlaminda,benim şalter atti tabi,dedim motor burada duracak sende eşşek gibi bekleyeceksin diye sağlam bağırdım,ödemeyi yaptiktan sonra çekeceğim.ben markete girerken,eleman patinajla diger pompaya yanaştı.

Benim gibi sakin birini bile dellendiriyorlar.

Işin trajik kısmı;

Bu sabırsız tiplerle birde aynı trafiği paylaşiyoruz..

Sizlerinde istasyonlarda yasadiginiz benzer aksiyonlar varsa buyrun..

Tekeriniz düz bassın..
    birbilent, Zinagah ve sdt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Maymunlar pek beceremez araba kullanmayı ama size becereni denk gelmiş...
    levend84, maktama, ilkeronat ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    benim şöyle bir anım var geçen hafta uzun yola çıkarken haftasonu yoğundu istasyon,adamda tekti yoğun olmasına rağmen yanaştım pompayı verdi elime hocam sen ne kadar doldurcaksan doldur bana seslen sonra dedi koştu gitti abi ben anlamam filan diycektim baktım zor değilmiş

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostlar;

Akşam,benzin almak için istasyona yanaştım,depoyu doldurup pompa önunu işgal etmemek için motoru çaliştirip marketin önüne çekmeye hazirlanirken,lavuğun biri arabada son ses muzik açık,dat dat arkamdan korna çaldı el kol hareketi çekip ilerle anlaminda,benim şalter atti tabi,dedim motor burada duracak sende eşşek gibi bekleyeceksin diye sağlam bağırdım,ödemeyi yaptiktan sonra çekeceğim.ben markete girerken,eleman patinajla diger pompaya yanaştı.

Işin trajik kısmı;

Tekeriniz düz bassın..
    Maalesef ben anlatsam 4 yıl 11 ay 15 gün bu çeşit istasyonlardaki yaşadıklarımı bilmem ya 10 ciltlik anım olur.
    En enterasanlarından bi tanesi şu. Depo ters yanaşan bi abimize bu pompaya yanaşırmısın dedim. Neden bu pompada benzin yokmu dedi varda abi depo ters yetişmez dedim. Olsun ben buradan alıcam dedi. İyi abi yakın yanaşıver dedim. Abimiz pompaya 1 metre mesafede yanaştı. Yetişmedi tabii. EE bu pompalar neden kısa diyor. Söyledim abi dedim iyi ben dönüp geleyim dedi yine ters şekilde aynı yere yanaştı. Bide bana niye göstermiyorsun diyo. Sonra benim ilk gösterdiğim yere yanaştı. Yakıtı kattım (benzin değil mazotmuş araba) senin yüzünden kaç dk oyalandım dedi. Bende dayanamadım ilk ben işaret ettiğimde yanaşsaydın izmire vardıydın dedim. Şikayet edicem dedi nereye edersen et dedim. Şikayet falan eden olmamış ki etse bile ben haklıyım kamera kayıdı var çünkü. Buna benzer 100lerce anım var. Allah kimseyi pompacı olmaya zorlamasın. Şükür ki devlet memuru oldum kurtuldum. Yapılacak en son işlerden biri.
    127, NeDemekŞakir, zekeriyaimam ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam hiç istifinizi bozmadan sakin sakin işinizi halledin, bırakın olduğu yerde kudursun, bu daha çok sinir edecektir karşınızdakini.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hiç istifinizi bozmadan sakin sakin işinizi halledin, bırakın olduğu yerde kudursun, bu daha çok sinir edecektir karşınızdakini.
    Haklisin dostum,ses çikartmayincada böyle böyle palazlaniyorlar.az kafa basiyorsa bir daha başkasina yapmaz diyecegim ama zor gibi..değişmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:37 ----------

Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef ben anlatsam 4 yıl 11 ay 15 gün bu çeşit istasyonlardaki yaşadıklarımı bilmem ya 10 ciltlik anım olur.
    En enterasanlarından bi tanesi şu. Depo ters yanaşan bi abimize bu pompaya yanaşırmısın dedim. Neden bu pompada benzin yokmu dedi varda abi depo ters yetişmez dedim. Olsun ben buradan alıcam dedi. İyi abi yakın yanaşıver dedim. Abimiz pompaya 1 metre mesafede yanaştı. Yetişmedi tabii. EE bu pompalar neden kısa diyor. Söyledim abi dedim iyi ben dönüp geleyim dedi yine ters şekilde aynı yere yanaştı. Bide bana niye göstermiyorsun diyo. Sonra benim ilk gösterdiğim yere yanaştı. Yakıtı kattım (benzin değil mazotmuş araba) senin yüzünden kaç dk oyalandım dedi. Bende dayanamadım ilk ben işaret ettiğimde yanaşsaydın izmire vardıydın dedim. Şikayet edicem dedi nereye edersen et dedim. Şikayet falan eden olmamış ki etse bile ben haklıyım kamera kayıdı var çünkü. Buna benzer 100lerce anım var. Allah kimseyi pompacı olmaya zorlamasın. Şükür ki devlet memuru oldum kurtuldum. Yapılacak en son işlerden biri.
    Yeri gelir yogun istasyonlarda 2 kisi calisan arkadaslarin durumunu gorup seslenmem,acele etmeden,motoru kenara ceker lavaboya gider yogunlugun azalmasini beklerim.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    Ledow 2v49fmm
    Merhaba dostlar;

Işin trajik kısmı;

Tekeriniz düz bassın..
    Hocam iyi geceler. Niyetiniz ne kadar iyi, ne kadar masum olsa dahi, sizin orada böyle bir incelik yapmanız hata. Kendi hakkınız ne ise onu yapmak gerekiyor aslında.Çoğu zaman pompalarda kuyruk olduğunda direk motorcuların peşine bitiyorlar. Ben kaskımı daha takamadan kornalar, camdan çıkıp laf atmalar...

Siz bunu yaptıkça, kibar insanından tutun da hödüğüne kadar alışıyor sonra. Haklarıymış gibi bir de üste çıkmaya çalışıyor işte eşek herifler. Sonrası mı? Sonrasında sizin gibi naif kişilerin kalplerinde bir sıkıntı oluşturuyor olmalı ki buraya kadar sitemkar bir şekilde yazmışsınız.
    Riptalon ve levend84 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Pek öyle korna basan cinse denk gelmedim , bir kez pompacı gece benimle yatmış gibi " motoru bi alsana" dedi. Hayhay dedim atladım motosiklete bastım gaza benzinlik çıkışındaki ışıklara kadar koştu peşimden, sonra durdum "abi parayı unuttun" diyor. "E ben parayı vermeden motoru çek dedin " diyince kafasında bi ampül yandı " dua et kırmızı yanıyordu yoksa unutur giderdim ben" deyip nakit verdim aslında kredi kartı kullanıcaktım ama olsun 😃 Bir daha yapmaz elleam.
    BatuhanK, Kbr_ilhn, MFTaşkıran ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    N/A
    Sissy bara süper poze kırma tüfeği bağlıyorum o benim adıma konuşuyor
    levend84 ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    buna benzer bişey gişelerde başıma geldi.
    bayrada yss den geçerken gişede kız benden para istedi. bende malum motordan inmek zorunda kaldım. haliyle eldivenleride çıkardım parayı verdim para üstünü alırken arkadan korna geldi. el işaretiyle çabuk ol diyo. mal mıdır nedir görmüyor mu orada ben işkence çekiyorum.
    levend84 bunu beğendi.

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Banada şu ilginç geldi. Depoyu doldurduktan sonra ücretini ödemeden motoru çalıştırıp ileri gitmene müsade etmeleri. Konu dışı ama bence buda büyük özgüven Ben önce ödemeyi yaparım,nolur nolmaz,kart çalışmaz, para düşmüştür yerinde yoktur vs vs. sonra motosikletin başına gelip doğru benzini doğru miktarda koyup koymadıklarına bakarım. Buda böyle bir düşüncemdi.
    levend84 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İzmit taraflarında benzin alayım dedim, malum benim motorda pompa erken atıyor, depoyu fullemek için pompayı hafif kaldırıp benzin koymak gerekiyor. Neyse adama durumu anlattık, adam da dalmış görmemiş benzin depodan taşmaya başladı. Adam o panikle bir kova suyu harşş diye sıcak motorun üstüne boca etti. Pompayı abinin kıçına sokacaktım o sinirle, sonra bir iki arkadaşı daha gelip özür dilediler, bezlerle motoru kuruladılar. Ben de insanlık halidir dedim üzerinde durmadım.
    levend84 bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    İtle it olma insansın sen insana yakısır şekilde hareket et her zaman

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Merhaba dostlar;

Işin trajik kısmı;

Tekeriniz düz bassın..
    Yukarıda belirttiğiniz durum için ben de bir kaç defa aynısını yapardım eskiden.
    Ama motosikletlerin trafikte giden diğer araçlar ile aynı haklara sahip olduğunu önce kendimizin kabullenmesi gerekiyor maalesef.
    Pompa önünde yakıtı doldururken orada beklemesi gerekiyorsa eğer beklesin.
    Markette işinizi bitirin. İnsanların beklemeye ve tahammül etmeye sınırlarını bir şekilde zorlamamız ve test etmemiz gerekiyor.
    Aksi halde onlar iki korna çalınca park yerinden kaldırmak yol vermek gibi hareketler bizim dışlanmamız için atılmış adımlar olacaktır.
    Bu tip itirazlar ile karşılaştığınızda da önce sakinliğinizi koruyun.
    Sonra kendisi de sakinleşecektir mutlaka.
    Tekerinize taş değmesin.
    levend84 bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim şöyle bir anım var geçen hafta uzun yola çıkarken haftasonu yoğundu istasyon,adamda tekti yoğun olmasına rağmen yanaştım pompayı verdi elime hocam sen ne kadar doldurcaksan doldur bana seslen sonra dedi koştu gitti abi ben anlamam filan diycektim baktım zor değilmiş
    Kolaydır, bilinmeyecek birşey yok.

Dibinden tutup ucunu sokuyorsun, tamam yeter bu kadar diyene kadar basıyorsun, son damlasına kadar...
    ...

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben de hafta sonu girdim cadde üstünde bir po'ya. Daha önce benzin almışlığım yok. Markete en yakın en arkadaki pompaya çektim. Zaten hepsi boş. 40 lira dedim gittim karttan çektirdim. Geri döndüm ne göreyim motor sırılsıklam. 50 metre geride araba yıkayan lavuk yerleri ıslatıyor, arasıra da bizim pompacıya şaka yapıyor ona su tutuyor. Bizim motoru düşünen yok. Pompacı mağrur bakıyor abi gerizekalı su tuttu kusura bakma diyor. İçimden okkalı baya sövdüm, onun haricinde ağzımı açmadım. İleri çekip sildim motoru, totom ıslanmasın diye.
    levend84 bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Benim klasik yakıt alma yöntemim;

Önce market önüne çekerim, slip kesilir, kesilen slip eldiven arasına sıkıştırılır, çıkılıp pompa önüne motosiklet çekilir, rakkam söylenip pompa açılınca "-ben onu alayım, siz bunu" der slibi uzatıp yakıt tabancasını alır, yakıtı doldurup (depoyu çizmeden, son damla düşsün diye depo kenarına aluminyum tabancayı TAK TAK TAK diye vurup boyayı patlatmadan ) yakıt tabancasını yerine koyup, depo kapağını kapatıp, "-kolay gelsin" deyip çıkarım.

Sonra mı?

Arkamdaki arabacının teki yola neden hemen fırlayıp çıkmadım, niye yolun müsait olmasını bekliyorum diye arkamda DAT DAT DAT korna çalar. Umursamam. Israr ederse şenlik var
    levend84 bunu beğendi.
    ...

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna benzer bişey gişelerde başıma geldi.
    bayrada yss den geçerken gişede kız benden para istedi. bende malum motordan inmek zorunda kaldım. haliyle eldivenleride çıkardım parayı verdim para üstünü alırken arkadan korna geldi. el işaretiyle çabuk ol diyo. mal mıdır nedir görmüyor mu orada ben işkence çekiyorum.
    Ben de nakit verecekken kart mı hgs mi ne farklı bi gişeye girip girip mal gibi geri geri çıkmaya çalışmıştım. İlk geçişimde de hgs olmasına rağmen nakite yönlendirmişlerdi onu da anlamadım, dönerken o yüzden nakite gittim, gidemedim :D
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de nakit verecekken kart mı hgs mi ne farklı bi gişeye girip girip mal gibi geri geri çıkmaya çalışmıştım. İlk geçişimde de hgs olmasına rağmen nakite yönlendirmişlerdi onu da anlamadım, dönerken o yüzden nakite gittim, gidemedim :D
    valla ben bi aracın arkasına takılıyom aradan geçiyom. zaten plakadan çekeceği parayı o zaman çekiyor hgs den düşüyor o da :D

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Merhaba dostlar;

Işin trajik kısmı;

Tekeriniz düz bassın..
    Ben motora yeni başladım... önümde araba yoksa şeridi ortalar öyle giderim sıkıştırmasınlar diye... Işıklarda arabadan kalma alışkanlık yine şeridin ortasında durdum. sol şeritte bir araba durdu... arkamdan gelen araba sol şeritteki araba ile benim arama girmeye çalışıyor..."Birader napıyorsun? dursana arkamda" dedim.. "Sen kenarda dursana koca şeridi ne kapatıyorsun?" diyor.. arabası da linea hee... "bu araç değil mi neden kenarda durayım ? bu yol senin olduğu kadar benimde hakkım? ayrıca çok mu acelen var? neden sıkıştırıyorsun ?" dedim... "iki saat yürümüyorsunuz ışıklarda sizi bekliyoruz " dedi.. "Bu motorun 0-100km si 7 saniye.. senin boklu linea n 7 saniyede 100 e çıkar mı?" dedim... "Pardon birader " dedi sustu... yeşil yandı.. onun suratına bakarak vizörümü kapattım ve yavaş yavaş kalkışımı yapıp yürüdüm... o keko da arkamda eşek gibi bekledi...
    levend84 bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)